Hra o trůny

• USA Game of Thrones (viac)
USA / Veľká Británia, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Recenzie používateľa JohnMiller k tomuto seriálu (63)

Každý musí sloužit (2013) (S03E01)

Prvá časť tretej série nás hodila hneď do deja, bez nových postáv, nových príbehových liniek atď. Čo je dobré, lebo tento seriál toho načína veľa a väčšinou sa to končí rýchlo a ako keby z dierami a hluchými miestami kvôli nedostatku financií. Príbeh kráľa za stenou je pre mňa top. Som veľmi zvedavý ako sa vyvinie boj medzi bielymi chodcami a obyvateľmi. ()

Temná křídla, temná slova (2013) (S03E02)

Slabučký diel v ktorom stojí za zmienku iba úchvatný duel Jaimeho s mužatkou Brienne. To bolo slušné zakončenie... Príbehy Brana a Aryii ma prestali baviť. Jon Snow a Matka drakov sa naopak vôbec nehýbu dopredu a na tých som najviac zvedavý, škoda. ()

Ulička trestu (2013) (S03E03)

Ťažká vážnosť sa vytráca a príbeh pokračuje a dokonca pôsobí už tak mechanicky, v skutku ako strategická stolová hra. Niekedy baví viac, niekedy menej (teraz menej) V tejto epizóde ma najviac bavili Brienne a Jaime. Rukojemník a väzniteľka ktorý sa nemajú radi ale musia držať spolu aby sa zachránili. ()

A nyní je jeho stráž u konce (2013) (S03E04)

Ide zase o epizódu ktorá je iba takým pomyselným mostom k posunu príbehu. Postavy sa síce nachádzajú na cestách a postupujú ďalej ale nič sa radikálneho nemení. Až na Daenerys a jej nečakaný ťah z predajcom armády. Na to, že je to podľa mňa postava celkom čestná, dokázala okradnúť obchodníka a 8000 statných vojakov. ()

Políbený ohněm (2013) (S03E05)

Ako som už spomínal, postava Hounda, ktorú som v začiatkoch nemal vôbec rád, sa po čase vyvinula (ale vo svojej podstate sa nezmenila) tak, že som tomuto odpadlíkovi držal palce. Aj v tejto epizóde keď bojoval o svoj život a hoci to vyzeralo všelijako, nakoniec vyhral a bol som rád. Čo ma tu ešte celkom prekvapilo bol Tywin Lannister. ktorý rozdal zostávajúcim pre-živším Lannisterom úlohy aby udržali strategicky kráľovstvo pre seba. Správal sa ako kráľ, pri tom nemá až toľko kompetencii. ()

Cesta vzhůru (2013) (S03E06)

Tretia séria zľahka upadá do stereotypu a mňa to prestáva baviť pozerať. Tak ,ako drží si to svoje kvality, ale stále neviem pochopiť, čo na tom toľko vidia ľudia. Už príbeh Jona v tajuplnej zemi za stenou nie je to, čo bývalo. ()

O medvědovi a krásné panně (2013) (S03E07)

Vata ako predošlé epizódy, samozrejme až na ten koniec Jaimeho a Brienne, to bolo celkom napínavé a ich vzťah si našiel ku mne, ako skeptickému divákovi, cestu. Príbeh Branna už absolútne nesledujem. Scénky s mučením prostitútkami, majú síce psychický nátlak, ale mňa to už vôbec netankuje. Rovnako ako všade prítomný sex, je mi to úplne ukradnuté. ()

Druzí synové (2013) (S03E08)

Nečakal som, že jediné čo ma v tejto epizóde bude baviť je túlanie sa Hounda s Aryou. Ťahá sa to ako sopeľ a do kopy sa tam nič svetoborného nestane. Vôbec ma to nebaví, je to pre mňa také ako z núdze cnosť. ()

Deště Kastameru (2013) (S03E09)

Chápem, že mnohých táto epizóda dojala kvôli krvavému ale hlavne nečakanému finále, ale po pravde Robb Stark, a jeho únavná cesta za pomstou ma prestali baviť už v druhej sérií. Žiadne sidestory sa nekrížia, všetko pluje tak pomaly, že ma to skutočne prestáva baviť. ()

Mhysa (2013) (S03E10)

Záujem o tento seriál u mňa neustále klesá.. Už ma to prestáva baviť. Furt seriál rozohrá zaujímavú zápletku a potom ju trápne skončil.. Ako románik medzi Jonom a tou nádhernou zrzkou. Stále chodia do bodu A k bodu B a nič sa takmer nedeje. ()

Dva meče (2014) (S04E01)

Predošlé prvé epizódy ma vždy aspoň trocha navnadili a dodali mi trocha viery, že sa seriál nebude uberať stále priamo dole. Ale tuto ma nedokázalo navnadiť už vôbec nič.. Ošarpané staré postupy ktoré už nebavia a seriál sa stále pohybuje vo svojom bludnom kruhu. Staré postavy umierajú, nové prichádzajú ale svojim spôsobom sú to kópie starých.. Absolútne am to nebaví.. Dám si prestávku.. Zatiaľ koniec! ()

Lev a růže (2014) (S04E02)

Tak som sa po mesačnej pauze vrátil ku Game of thrones. Je to hlavne kvôli tomu, že mi kamaráti vraveli, lebo ma poznajú, pokiaľ tie postavy nemám veľmi v láske aspoň tento by som si mohol pozrieť. A hoci som nespadol z neho na zadok, SPOILER!! konečne zomrela ten otravný, hnusný, metrosexuálny a detský harakter Joffrey. Svadba na ktorej sa to stalo bola celkom slušne nakrútená, talk určite pod návalom jeho namyslenosti stúpal nejednému divákovi, ale tú jeho smrť by som čakal, že si užijem viac. Prebiehalo to minútku pred koncom takže škoda nevyužitého potenciálu z mojej strany. ()

Zbaveni okovů (2014) (S04E03)

Epizóda ktorá ma na prekvapenie celkom bavila. Moment kedy je z vraždy Kráľa Joffreyho nastala paranoja a každý jeden človek ktorý na tej inkriminovanej svadbe bol sa automaticky stáva podozrivým. Veľmi zaujímavo rozohraná hra avšak predpokladám, že skončí tak trápne ako aj ostatné predtým. Dúfam, že sa mýlim. ()

Přísežník (2014) (S04E04)

Je to vláčne, je to rozťahané a stále ma to nebaví.. Kedy to konečne príde a budem na to závislí ako ľudia okolo mňa? Už asi nikdy. Pre mňa opäť epizóda plná hluchých miest.. Akurát sa teším na stret Johna Snowa a tamtých darebákov ktorí odsekli ruku Jaimemu. Nemal som ho rád ale po čase som si ho obľúbil. ()

První svého jména (2014) (S04E05)

Stret dvoch tlúp (darebákov a vrán) stál za to ale to ostatné zase nič. Keď už je jediná vec ktorá ma baví príbeh Hounda a tej malej dievčiny Aryi, tak by som to mal prestať pozerať.. Telenovela ktorá sa krúti okolo železného trónu ma už neskutočne nudí. ()

Zákony bohů a lidí (2014) (S04E06)

Prekvapivo Oberyn jedna z mojich najobľúbenejších postáv za posledné epizódy, prijala výzvu bojovať za Tyriona proti Hore. Ide o veľmi epický moment, škoda, že sú vždy úúúplne pri konci a ten ostatný dej je taký vláčny. ()

Drozd (2014) (S04E07)

Tak musím uznať, že štvrtá séria ma zatiaľ baví zo všetkých najviac. Miestami mi to nepríde už ako prvoplánové šokovanie. Buď som si zvykol alebo ma to pomaličky začína baviť. Koniec so smrťou istej nemenovanej panovníčky-histerky tiež potešil. ()

Hora a Rudá zmije (2014) (S04E08)

Až na posledných 10 minút celkom nudný diel. Najväčší majster friendzonu dostal od Daenerys padáka kvôli zrade. Väčšieho smoliara som jakživ nevidel. Pobavilo avšak to ostatné ako postup divochov, Hound a Starková či Lord Baelish bolo iba vyplnenie vaty. Avšak počkať si na koniec za to stálo.. Nečakaný zvrat v súboji Hory a Oberyna (Ktorého som si obľúbil aj ja) ma celkom potešil.. Išlo o veľký epický súboj pomsty. ()

Strážci na Zdi (2014) (S04E09)

Úha, ale, čo... Zatiaľ najlepší diel všetkých sérií. Možno aj preto, že sa príbeh odohrával iba pri severnej stene (také moje najobľúbenejšie miesto v tomto svete) a zachytával tvrdé boje medzi divochmi a vranami. Boje boli pekne znázornené, bez viditeľného sekania rozpočtu, boli tu aj obri.... No proste fantasy paráda na ktorú som čakal pééééééééééékne dlho. ()

Děti (2014) (S04E10)

Ďalšie príjemné prekvapenie.... Séria sa zakončila parádne. Súbojomedzi elitnými swordsmanmi.. A to Houndom a Brienneou bol nakrútený perfektne. Stannis, dlho pre mňa nezaujímavý charakter začína naberať ten správny smer k železnému trónu. Daenerys má vnútorné politické problémy, tak jej treba a smrť najprefíkanejšieho veliteľa bola tiež podarená scénka.. Lannisterovci sa na 100% začnú pomaly ale isto rozkladať a to im doprajem. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci