Aliance Seveřanů, Divokých, Dothraků a Neposkvrněných na Winterfellu brání Sedm království proti vpádu Bílých chodců. Daenerys a Jon se utkají s Nočním králem ve vzdušném dračím souboji. Snaha Nočního krále zničit Tříokého havrana dospěje k překvapivému rozuzlení. (DavidWark)

DarweyD

nejočekávanější serálová bitva nedokázala kvalitou předčit ani bitvu bastardů či hardhome... velká promarněná šance vyvrcholení příběhů bílých chodců... nelogičnost a laxnost je zde příliš velká než aby to šlo přehlížet ()

0verseer

Zdá sa, že (aspoň podľa očakávaní) vrcholná epizóda seriálu nám divákov rozdelila na dva tábory. Prvý, ktorý zostal znechutený kopou nelogických momentov, až prílišnou zhovievasťou nad prežívaním hlavných postáv, o ktoré sa už pomaly vôbec nemusíme báť a z veľkej časti neprehľadným spracovaním. Na druhej strane menej nároční diváci a fánušikovia popcornovej zábavy, ktorí sa cez to všetko dokázali preniesť a epizódu si adekvátne užiť. Ja som sa po prvom a druhom pozretí ocitol niekde na rozmedzí. Rozhodne sa nedá povedať, že by som pri záverečných titulkoch ostal z toho, čo som videl unesený, na druhú stranu otitulkovať to ako odpad mi príde vzhľadom na všetku snahu, ktorá na tento počin bola najmä zo strany hercov a štábu vynaložená trochu nefér. Preto by som chcel uviesť aspoň malý sumár toho, čo sa mi páčilo a rovnako toho, za čo by som zase tvorcov najradšej nakopal do zadnice. Následujú samozrejme spoilery, ale kto by to asi tak čítal bez toho, aby to už dávno nevidel, že? Takže k pozitívam. Návrat Melisandre prebehol vo veľkom štýle a ostáva tak jednou z mála postáv, s ktorou tvorcovia dokázali adekvátne pracovať aj potom, čo si museli poradiť aj bez knižnej predlohy. Ďalej pochvala za dôstojné a samozrejme krvavé rozlúčenie sa s niekoľkými (na prekvapenie len) vedľajšími postavami. Ďalšie obrovské plus smerom k Raminovi, ktoré tieto a samozrejme aj ďalšie momenty dokázal veľmi podmanivým spôsobom hudobne okoreniť. Mínusom odliadnuc už od spomínaného nie zrovna šťastného vizuálneho spracovania, jednoznačne kraľuje more nelogických WTF momentov. Najviac zamrzí fakt, že sa mnohým dalo veľmi poľahky vyhnúť. Prvou je celkovo strategicky nezvládnutá obranu Winterfellu, ktorá napriek tomu, že ide o fantasy a nie historický film, pri sledovaní skoro až bolí. Úvodný nájazd Dothrakov do neznáma, podporený asi tak jednou salvou z trebuchetov, z ktorých sa predtým zabudlo a ďalej neviem prečo prestalo strielať. Neviem ani ktorého mamľasa napadlo kľúčový zákop či lepšie povedané barikádu postaviť ZA obrannú líniu a nie pred ňu, rovnako ako to, prečo tam vlastne Jon celý čas čo sedel na drakovi zhola nič nerobil. Taktiež je zaujímavé ako sa nemŕtvi dokážu celú večnosť v haldách škriabať po Jaimem, Brienne, Podrickovi, Tormundovi a Samovi bez toho, aby čo i len jeden z nich hrdinskou smrťou pod ich nekonečným nátlakom spočal. K teleportom cez bojisko a premenlivým počtom nemŕtvych, z ktorých sa behom momentu z celej haldy obkľúčujúcej hlavnú postavu stane akýmsi zázrakom len pár indivíduí, sa asi netreba viac vyjadrovať. Posledná kategória nie sú mínusy, ale skôr nenaplnené očakávania. Čakal som predovšetkým viac od Brana (jeden prelet s piatimi vranami ponad bojisko v časti, keď sa od neho očakáva, že svoje schopnosti využije na maximum, je fakt málo) a rovnako aj od jeho úhlavného nepriateľa, ktorý na veľkú škodu prekvapivo za celý čas ani nedokázal s nikým skrížiť meč, ktorý si švihácky celý čas niesol na chrbte len ako ozdobu. Finálny verdikt je teda jednoznačný: nejde o tak vyslovenú blamáž, akú sa tu niektorí z toho snažia spraviť, ale s ľútosťou jedným dychom dodávam, že som rovnako ako mnohí čakal predsalen niečo viac! () (menej) (viac)

Bobris

Když už se snažím něco hodnotit, tak většinou radši s odstupem, aby to nebylo pod vlivem emocí. Pár dní uběhlo a bohužel pořád zklamání. Chápu, že se seriál jmenuje "Hra o trůny", takže Night King nebyl nikdy hlavním záporákem a příběhem, ač se nám to poslední série snaží vnutit, ale tohle zakončení si podle mě nezasloužil. Nechci moc mluvit o tom, že ta bitva byla strategicky nezvládnutá a nesmyslná a předpokládám, že příchod Melissandry v "battle planu" nefiguroval (bez ní by ta bitva skončila po pěti minutách). Tohle mělo být to velké vyvrcholení? Ta epická bitva mezi životem a smrtí? Pořád se bavíme o nejvelkolepějším seriálu, který momentálně můžeme sledovat, takže pořád tam jsou cool a badass momenty, skvělá hudba a napětí (ikdyž?), ale scénáristicky to zvládnuté jako celek nebylo a to hlavní, tedy emoce, to nemělo žádné. Uvidíme, co nabídnou další díly, ale tohle už žádné krvavé a sex scény nazachrání, jen chytrost. ()

kubas369

To si děláte prdel!! Prej největší a nejlepší bitva ve filmové historii místo toho tu máme shitfest těch nejstupidnějšich scén v historii GOT. Bohužel bez Martina tenhle libovej seroš jde do sraček. Nejhorší na tom je že to stalo tolik práce a peněz a výsledek stojí tak moc za hovno. Alespoň díky za dobrou smrt pro Mormonta a jeho rod. ()

ACDCKL

Čekal jsem víc, ultimátní bitva mezi dobrem a zlem celého seriálu má být megalomanská a epická. Tady tomu tak nějak něco chybělo, bitvu o Minas Tirith to ani prdem nepřekonalo. Avšak noční bitva měla své kouzlo, sice tam bylo někdy špatně vidět, co se děje, ale to přece tak má být. Logika velitelů v tomto díle pokulhávala, může mi někdo vysvětlit jízdní útok Dothraků do naprosté tmy proti hordě nemrtvých :D? Mohlo zemřít více postav, ale z mého hlediska je dobré, že ty důležitější postavy zůstaly, budou pořád hrát velkou roli ve zbývajících epizodách. Takové 4* si to uchová, ale dře to. ()

HellFireFery

S napětím jsem očekával, s čím se tvůrci vytasí ve třetí epizodě, která má být jednou obrovskou bitvou. Přestože je bitva celá zahalena do tmy a místy ani nevíte, co se v danou chvíli na plátně děje, tak mrazení po zádech ucítíte. Samozřejmě jsme se občas dočkali nelogičností (zejména chování Dany a Jona s draky je hodně zvláštní) a hudební podkres v první polovině dílu za moc nestál, tak bitva jako taková byla opravdu zdrcující, bezradná a ano, dočkali jsme se smrti hned několika známých postav. Celkově hodnotím díl kladně, neboť hned několik scén se mi doslova zarylo do paměti. Nějaká ale tu jsou, ale čert to vem! Pusťte si třetí díl osmé série a fanděte vašim oblíbeným hrdinům! ()

zdenzo

4,5* Nejvetsi bitva jakou TV svet NEvidel. Musim uznat, ze si me tvurci povodili, celou dobu ocekavany zvrat, ktery se nedostavi, aby me stejne prekvapil zaver. Je tezke sem psat bez spoileru. Tak snad jen veta: Noo, a ted jako co dal? Byt odpoved se nabizi. A pro nektere ostatni komentare: Sudte az komplet, na tomto miste mate hodnotit dil, nikoliv celou serii!! ()

MP17

Poněkud nepřehledné, v té tmě, mlze a špíně byl často problém, jednotlivé postavy rozlišit, dost často jsem vlastně ani nerozeznal, kdo z bojovníků je na straně živých a kdo na straně Nočního krále. Celkově takové bojové scény moc nemusím, proto jsem si užil každou chvíli nějakého napětí a dramatu. S končící bitvou šla kvalita epizody dost nahoru, solidní tři. ()

Kokos

Nečíst, kdo neviděl! Po řemeslné stránce není co vytknout. Tak, jak nám figurky na šachovnici minulé (hlavně ty poslední dvě série) rozestavěly, to asi už jinak vyřešit nešlo, nemrtví přišli ze severu, hrdiny máme na Zimohradě, je tedy třeba nejdřív ukončit jejich linku, pak jít na jih. Nejdřív vyřešit železný trůn a posléze nemrtvé by bylo asi geograficky kostrbaté. Byť jsem nějak podvědomě myslel, že Night King bude hlavní záporák. Nevím, odkud vzešlo rozhodnutí ukončit to 8. řadou, ale to ukončování už začlo v šesté sérii. A bohužel to na mě dělá dojem, že pět sérií se stavěla složitá mytologie, aby se to posléze vše tak urychleně uzavřelo bez sebevětšího dramatického dopadu. A bojím se, že některé zápletky půjdou úplně do ztracena, máme už jen tři díly. Pokud je tohle skutečně konec Night kinga, pak ta jeho linka byla skoro zbytečná, mohli jsme se soustředit na šarvátky v sedmi královstvích. ()

Lenka.Kosnov

První díl, který mě moc nebavil! Špatně zvládnutá kamera i osvětlení, půlku dílu jsem si domýšlela, co vlastně vidím. Nemluvě o teleportování postav jak se režisérovi zrovna hodilo... Hudba ale byla úžasná jako vždycky. ()

Parabot

Velmi rozporuplné pocity. Na jednu stranu mě bavilo sledování většiny dění. Ale, v kontextu celého seriálu, nevím nevim....spoilery... 7 sérií předkládají showrunneři divákovi motiv, že ačkoli se hlavní postavy mezi sebou nenávidí, navzájem spolu bojují a zabíjejí se, to opravdové zlo přichází ze severu. Ta skutečná temnota, zášť, zloba, zmar. A sotva se toto zlo dobelhá přes hranice, tak si Arya povyskočí, a je vymalováno. Nepřežije pár vedlejších charakterů. Hlavní postavy si zřejmě utřou pot z čela a řeknou To byl ale fight, to jsme si to zaválčili. Cože jsme chtěli? A jo, Cersei nás se*e, pojďme si to s ní "vyříkat". Tvůrci mají ještě tři díly na to, aby přišli s něčím invenčním ale nedokážu si představit, jak vrátí motiv osudovosti severu, aby to nepůsobilo křečovitě. PS. skutečným vítězem noční bitvy je Ramin Djawadi. ()

Deadspacito

Spoilery!! Musim přiznat, že takhle sevřenej žaludek sem snad u žádného filmu/seriálu neměl. Vizuálně to vypadá na seriál nádherně, bitva začíná epicky a nemůžete odtrhnout oči, jenže pak se to prodlužuje a prodlužuje a prodlužuje, až už se modlíte ať to skončí. Přijde mi, že GOT ztratilo koule, nezabili zas tak moc důležitých postav, pokud nepočítame nočního krále (kterej umřel jak naprostej idiot!!). Nevim, jak zaplní další 3 epizody, tohle mělo být finále, nebo díl před finálem, ale nechám se překvapit. ()

rashaverak

Nejprve bych si dovolil vazene divactvo rozdelit do dvou skupin, jedni neprahnou po tom aby co vidi davalo smysl, dilo si vychutnavaji i bez toho, mnoho z teto prvni skupiny pak kritiku odrazi slovy "vzdyt je to fantasy". Druha skupina do ktere se radim i ja by rada aby dilo davalo smysl i po strance logiky a bylo uveritelne, na vytku ze je to pouze fantasy, jsou tam draci a smysl to davat nemuze odpovidam ze i fantasy je zalozena na realnem svete pouze s tim ze autor jasne definuje v prubehu pribehu oblasti ktere se lisi, ale i ty maji sva pravidla. Nasledne lze potom poznat brak od dobreho dila, tam kde autor je schopen dodrzovat sva pravidla, pripadne je pouze cas od casu rozsirit aniz by si protirecil je vse v poradku. Ovsem tam kde jde pouze o tupou snahu v urcitych chvilich vyvolat napeti, dojmuti ci jinou emoci a autor je neshopny blb, tam pak konci veskera logika v kosi a muze se stat naprosto cokoliv. Sledovat podobne dilo je utrpeni, jelikz ackoliv se jedna o prvotridni formu, obsah stoji za vyliz prdel. Kazdou dalsi sezonou se hra o truny blizi ke strane vyliz prdel. To co se delo predchozi sezony pokracuje, jen hure, tam kde skoncily knihy nastupuje banda neschopnych pisalku, kteri neumi zachazet s postavami ktere tak dlouho budovali a ktere jim napsal puvodni autor. Hlavni nepritel podle ktereho se jmenuje cele knizni dilo, tedy Pisen ledu a ohne v televizni predloze ocividne neni hlavnim zlounem, tim bude tedy nejspise Cersei, koneckoncu televizni serie se jmenuje jinak, Hra o truny. To me privadi k myslence zda se nejedna o dohodu s autorem predlohy, kde zatimco TV bude vrcholit bojem o trun, knihy pokud budounekdy dopsany budou vrcholit bojem s nemrtvimi. Zpusob zabit kostii byl ... nedostatecny. Cely dil provazela priserna nesmyslna prehnana heroicnost a stupidita vrcholici pri Johnove prochazce po Zimohradu a teleportujicim se Mormontem ve scene s Daenerys, aby nakonec kostu suse zapichli. Dovolim si pri hlouposti a predvidatelnosti autoru malou predpoved. Co se bude dit dale. Mame zde souboj Johna s Daenerys o trun. Sandor bude chtit urcite vyresit sveho godzilyho brasku, a lze nekde uzavirat sazky zda Cersei zabije Jamie nebo ten malej s knirkem ? Holcina z ostrovu pak bude chtit vyresit pribeh sveho tusim strycka, piratskeho skoro krale. A jeste se dozvime zda sever zustane verny zeleznemu trunu ci nikoliv, snad jsem na nic nezapomnel. Nebo ze by preci jen bylo nejake prekvapeni ? Jen bych jeste rad vyjadril prekvapeni nad podivovanim se lidi nad nelogicnostmi. Videli jste predchozi sezony a bitvy v nich ? Vzdyt v te minule to bylo zcela stejne. ()

AnthropOcean

Bez Georga Martina sú scenáristi úplne stratení a pokračujú v hlúpej nenápaditej divákom vyhovujúcej CGI tme, ktorej chýba väčší finančný lievik, lebo väčšinu rozpočtu berú hlavné postavy s ktorými strácam čo i najmenšie emočné spojítko. A sedem rokov sme čakali na najväčšieho záporáka v televíznej histórii a dostali sme ľadové zombie, ktoré neprehovorilo, nevytiahlo meč a vlastne okrem prechádzania sa takmer nič nevykonalo. Nečudujem sa, že Martin do tohto hovna nechce pichnúť ani palicou. ()

PaTeXx

Epizoda by neměla sebemenší chybu nebýt Aryi, které si jen tak proběhne a proskočí mezi deseti white walkers, kteří obkličují Brana ze všech stran a NIKDO se nemá šanci přes ně JEN TAK dostat, což samozřejmě rozhodne celou bitvu. ()

Hra o trůny dostane dvě další série

Hra o trůny dostane dvě další série

01.04.2020

Od konce osmé řady seriálu Hra o trůny už uběhlo několik měsíců, nespokojenost fanoušků ale byla po finále tak velká, že to jeho tvůrci schytávají na sítích dodnes. A zatímco David Benioff a D. B.… (viac)

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

17.07.2019

Nominace na ceny Emmy 2019 byly včera oznámeny a kabelovka HBO se po loňském roce, kdy ji Netflix v celkovém počtu nominací předběhl, opět ujímá trůnu. A lví podíl na tom má pochopitelně závěrečná… (viac)

Hra o trůny trhala rekordy, strhla také kontroverzi

Hra o trůny trhala rekordy, strhla také kontroverzi

01.05.2019

Filmoví Avengers nebyli jediným kulturním fenoménem během tohoto uplynulého víkendu. Kabelová stanice HBO totiž v neděli večer amerického času odvysílala třetí epizodu finálové řady seriálu Hra o… (viac)