Aliance Seveřanů, Divokých, Dothraků a Neposkvrněných na Winterfellu brání Sedm království proti vpádu Bílých chodců. Daenerys a Jon se utkají s Nočním králem ve vzdušném dračím souboji. Snaha Nočního krále zničit Tříokého havrana dospěje k překvapivému rozuzlení. (DavidWark)

MovieMan7

Ano, všichni jsme čekali na vyvrcholení GoT touto epizodou, bitva jako taková byla v pořádku, ale bylo tam spoustu tmavých okamžiků, nebo tak silné sněžení, že nebylo vůbec nic vidět. Druhý, už ale menší mínus byla smrt Night Kinga, ta se dala udělat lépe. V konečném součtu se mi epizoda líbila, ale producenti ji nezvládli. 75% ()

Bbbulanek

Možná je to tím, že jsem očekávala od 8. série jen to nejhorší dle komentářů fanoušků, ale mně se švih poslední série zkrátka neuvěřitelně líbí. Pro mě byla bitva s White walkers více než uspokojující, včetně jejího závěru. Nevšimla jsem si nelogičností v jednání postav, jako tomu občas bylo v předešlých sériích. ()

GejmronCZ

Suprová bitva a dokonce ani není znát těch exkluzivních 22 minut, které nám nadělili. Jediné co, tak že draci tam mohli být více k užitku, ale jinak hustý. Boží chaos kam se podíváte, všude odhodlání a beznaděj. Pro nás všechny tu je ale naše Arya. A už není dívka, je skutečná žena. (Spoiler >) Naše zachránkyně a Králokatka, zabijačka Nočního krále! ()

OrtonJaime

Náznaky spoilerů. Tahle epizoda, (respektive její konec) je velkým kopancem do rozkroku a flusnutím do obličeje. I bez knih těm dvěma blbečkům mělo dojít, že takhle ne. Vždyť tahle epizoda mohla dosahovat úrovně epizody Hardhome, kdyby Night King zabil Brana Starka a nebo kdyby se díky nějaké vzájemné komunikaci dohodli, že pokuď se Bran nechá zabít a Night King tím získá nějakou prokreslenost a motivaci, mohl by posléze jenom odejít. Ukázalo by se, že chtěl jenom zabít poslední třiokou vránu aby zrušil své spojení s dětmi lesa a nemusel ovládat nemrtví. Ale to by ovšem museli tvůrci přemýšlet a zapojit trochu té mytologie. Čas na to měli a to řeším jenom scénář, další věc, ta bitva je fakt špatně natočená. Plot Armor kam se podíváš a co je fakt nejhorší, White Walkers se nezapojili do jediného souboje s meči jeden na jednoho nebo dva na dva. Jak cool by přece bylo, kdyby Jaime a Brienne nebo Šedý červ odráželi jejich útoky. Epizoda končí pohádkově a vůbec to nezapadá do světa Game of Thrones. ()

Adaaamecek

Tohle má být to finále? Tohle má být to vyvrcholení jedné ze závěrečných bitev, které se všichni báli? Nevím jak vy, ale já jsem 80 minut jenom poslouchal a nic neviděl. Tma v pokoji, ale taktéž tma na televizi. Občas tam vyskočili bílé titulky. Můžete mi říct, kde celou dobu byli ti opěvovaní draci, kteří měli všechny spasit? Vypadá to, jako kdyby tvůrci napsali scénář pouze se západními postavami, a až po dopsání si uvědomili, že mají k dispozici i celé vojsko a hlavně draky Daernys. Proč tam nepochcípala aspoň polovina postav? Vždyť tohle je Hra o trůny! Tahle série má být o umírání. A to že tam umře pár vedlejší postav, které dokážu spočítat na prstech jedné ruky se vážně nepočítá. Jedna z mála epizod, kde jsem necítil absolutně nic. Tohle byla fakt síla, a postrádám jakoukoliv chuť tohle dokoukat. Příšerný, strašný, ne! ()

Tribe

Dlouho očekávaný střet dopadl přesně tak, jak jsem nechtěl. Celý příběh o Nočním Králi, který se buduje prakticky od začátku první řady, se rozplynul. Dějová linka Nočního Krále byla podle mě ta nejzajímavější na celém seriálu a dalo se z ní vytěžit mnohem, mnohem víc. Je to škoda. O dalších nešťastných rozhodnutích ani nemá cenu mluvit, téměř vše už tady bylo napsáno. Co však musím na epizodě The Long Night vyzdvihnout je hudba, ta byla totiž naprosto boží! TOP momenty - Zapálení zbraní - Vzlétnutí draků nad mraky - Zabití obra - Setkání Rudé kněžky s Aryiou. Vtipné momenty - J: Jsem raněný - Theonův náběh na Nočního Krále. ()

PrezidentRickS.

Tohle.... nebylo ono. Po masivní kampani ze strany tvůrců, kdy se mělo jednat o nej, nej, nej bitvu v dějinách kinematografie jsme dostali mdlý, nevýrazný mix bitvy o Zeď a bitvy Bastardů, které samostatně fungují perfektně, přičemž bitvu bastardů považuji za to nejlepší co nám GoT doposud nabídlo (a dnes se to určitě nezmění). Většina hlavních charakterů je v bitvě zbytečná (krom Aryi, snad opravdu všichni), ale jelikož musí přežít kvůli dalším dílům, tvůrci zabijí dvě vedlejší postavy a několik vedle-vedlejších. Dívat se na to v některých chvílích opravdu nedalo a nebýt solidního vyvrcholení (vždy jsem rád když něco nečekám) tak hodnotím ještě hůř ()

Illithune

Tři věci: nelogičnost postav, moc tmavé záběry a počet dothraků. Jinak to bylo celkem fajn a hodně lidí kritizuje zejména konec, který mně osobně nevadil. Nicméně největší problém této epizody je asi ten, že lidé měli velká očekávání a očekávali asi trochu něco jiného a propracovanějšího. V této epizodě zvítězila akce nad logikou a to je škoda, 65%. ()

Davidaxik odpad!

Ze třetí epizody jsem vytočenej do běla. Tak jako nikdy z GOT a jejího seriálového směřování... Tohle napsalo asi 10 leté dítě jednoho z hlavních bosů seriálu, ne? To nepsal někdo, kdo má skoro neomezený rozpočet...?! Nejenže "Stratégové" selhali na celé čáře... a obětovali Neposkvrněné. Předtím Dothraky... Oni dokonce ani nejsou schopni využít trebechuty! Ani luk a šípy!! Kuše dětem a ženským... 0 výcvik. +50 palebná síla... Štíty bastarda Boltona asi zmizeli ze světa taky. Když nejsou schopni je nasadit... kopí a krátké šavličky co se využívali na hradbách taky neexistují, že? Hele nikdy jsem neřešil historické reálie u seriálu kalibru GOT... ale toto je zpraschsproté.. zprachprostá HOVADINA! jeidné co fungovalo tak byla hudba... modrej oheň u Sněha vypadal jak nějaká omalovánka. A to jsem si ho chválil v prvních chvílích!! Nesmrtelnost určitých postav je věčná... :) Teď už je jasný která strana bude mít trůn... Z cca 200 sty bojeschopnými muži... Tragédie. zázrak že dávám "odpad." A né ještě něco horšího.. ()

Ironhead

Velmi smíšené pocity, má to silné momenty (krásný a dlouhý úvodní záběr bez jediného střihu, dlouhé scény bitvy a umírání bez dialogů, konec jedné malé lady), skvělou atmosféru plus hudbu a vůbec technickou stránku věci, ale zas to kazí scénář. Kdy největší vojevůdci Západozemí neumí naplánovat bitvu a použít vojsko. Jako první pošlou do boje (doslova obětují) jízdu, jen kvůli krásnému efektu zhasínání světýlek ve tmě v dáli. Ono jako první vyslat veškerou jízdu v noci, na nepřítele co je v přesile a kterého není vidět a jen tuší že tam někde asi je, je totiž skvělá taktika :oP Hned po tom nechají nechráněné těžké válečné stroje bez dalšího použití v první linii před pěchotou (proč je dávat na hradby nebo věže, to by dalo moc práce :_) Navíc když se nemrtví zastaví pár metrů před hradbami kvůli ohni, nikdo na ně nestřílí? Proč? Aha, stroje nechali venku a šípů je škoda? A tak by se dalo pokračovat... úplný konec dílu je taky takové trochu WTF, ale budiž ten se ještě dá nějak skousnout. btw... taky jsem tu očekával daleko větší prořídnutí hlavních charakterů ()

mar.tika

Najepickejšia, najkrašia a asi aj najlepšie natočená bitka akú som kedy videla. No za mňa je to aj jedno veľmi veľké sklamanie. Až moc ich prežilo, príliš veľa chvíľ "idú ma zabiť ale zrazu ma niekto zachráni". Táto epizóda je pravdepodobne fanservis predtým ako všetko ešte viac zničia, alebo žeby nám len predsa dali ten "bittersweet" ending ako sľubuje George R.R. Martin? Bolo to krásne ale obsahovo ma to sklamalo. Možno nás prekvapia, a táto dejová linka, čo budovali 9 rokov ešte nie je u konca, ale to je len moje prianie. ()

paddy35 odpad!

Tak tohle je scénáristické kamikadze. Hrůza, kam dokázal oblíbený seriál klesnout...Tahle bezradnost se postupně mění v křeč a scénáristi vystříleli všechny své trumfy už v půlce sezóny. Ztratili odvahu zabíjet oblíbené postavy a nasměrovali seriál do slepé uličky, ze které neumí najít cestu ven. Bitva, která postrádá jakoukoliv logiku i taktiku se postupně zvrhává v pastičky, které by vynikly leda v Jamesi Bondovi a kvůli tmě a pomatenému střihu není vidět vůbec nic. Osmdesát minut jsem tlačil očima ke konci, bitva totiž probíhá ve stále stejném tempu a navíc v tolik prokouknutelném schématu. A závěr? Tam už se tvůrcům nechtělo přemýšlet vůbec. Co přijde příště? Bojím se, jak by seriál mohl skončit, když ten největší tahák tvůrci nezvládli a navíc ho divákovi naservírovali zbytečně brzy. ()

PrinceznaKee

Kamera??? Viděl někdo něco? No když přehlédnu toto,je tu spoustu dalších věcí. Například trapnej útok jen s blbejma pěšáčkama, jedním obrem a drakem, kde jsou třeba další obři,mamuti, či ledový medvědi,cokoliv jiného originálního. Za druhé jejich defenzíva mohla bejt lépe promyšlená a trochu trapné finále. Samotná myšlenka umře jeden umřou všichni je dost naprd. Mohl to bejt mnohem lepší fight,toto je zklamání ()

Hra o trůny dostane dvě další série

Hra o trůny dostane dvě další série

01.04.2020

Od konce osmé řady seriálu Hra o trůny už uběhlo několik měsíců, nespokojenost fanoušků ale byla po finále tak velká, že to jeho tvůrci schytávají na sítích dodnes. A zatímco David Benioff a D. B.… (viac)

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

17.07.2019

Nominace na ceny Emmy 2019 byly včera oznámeny a kabelovka HBO se po loňském roce, kdy ji Netflix v celkovém počtu nominací předběhl, opět ujímá trůnu. A lví podíl na tom má pochopitelně závěrečná… (viac)

Hra o trůny trhala rekordy, strhla také kontroverzi

Hra o trůny trhala rekordy, strhla také kontroverzi

01.05.2019

Filmoví Avengers nebyli jediným kulturním fenoménem během tohoto uplynulého víkendu. Kabelová stanice HBO totiž v neděli večer amerického času odvysílala třetí epizodu finálové řady seriálu Hra o… (viac)