Aliance Seveřanů, Divokých, Dothraků a Neposkvrněných na Winterfellu brání Sedm království proti vpádu Bílých chodců. Daenerys a Jon se utkají s Nočním králem ve vzdušném dračím souboji. Snaha Nočního krále zničit Tříokého havrana dospěje k překvapivému rozuzlení. (DavidWark)

warha

Dostali jsme krásnou bitku, ale scenáristicky to stálo za starou bačkoru. Celou dobu se buduje nějaký příběh s NK a oni ho smáznou v jedný epizodě, asi jim GRR řekl, že se s NK nepočítá na konci a oni se ho potřebovali rychle zbavit, aby mohli v dalším díle brečet nad "ztrátami nedůležitých postav".Tady je vidět, že to už jedou podle svého, předpovídám happy end, kde budou všichni vysmáti ala miluju svoji tetičku a budeme spolu žít navždy. ()

JoKKeR

Njn, vetsina nerozdejchala konec.. Prehnane naroky a vubec velka fantazie co si vytvorily v hlavach vetsina komentujicich podhodnocuje tento dil.. Samozrejme to slo udelat lip, vetsina si tak prala ze tam ten vykona tohle a tenhle zase tamto... A jak smutne ze to neni podle vysnenych predstav vetsiny.. Naprosto podhodnocena epizoda, ktera jinak ve vysledku je zcela napinava a az na uplne finalni vyusteni uspokojiva ()

kacer4

Toto už musím okomentovať. Predchádzajúce dva diely boli pomerne pomalý rozbeh. Ael bral som to ako prípravu pôdy pre túto mastenicu. Ale zaostalo to asi vo všetkom. Taktika, draci a určitý moment prekvapenia boli jediné zbrane, ktorými mohol Winterfel prekvapiť mŕtvich. Nič z toho sa nestalo. Lepšiu taktitu by zvolil 10 ročný hráč Age of Empires. Draci totálne nevyužití. Sú nebezpečný jedine zo vzduchu a Jon s ním sedí na hradbe pokým mŕtvy prechádzajú priekopu a Dany s ním sedí na zemy medzi mŕtvymi. Bran ako návnada sedí pri strome s ochranou desiatich lukostrelcov... Hodnotenie je asi velmi kritické. Ale šesť sérií sme tu dostávali parádny seriál a potom tvorcovia prídu siedmou, ktorá to všetko pochová, a príde ôsma, ktorá to ešte užabuje. ()

Bruce_cz

Na tohle jsme čekali? Je to tmavé, na velké televizi ve vysoké kvalitě prostě není moc co vidět, nasvětlení úplně na ***** a vidím to jen jako záměr, aby zanikla ta hrozná animace "zombies", která mi dala připomenou na Raimiho Armádu temnot. A potom ta úplně tragická logika, GoT vždy bavilo svou relativně historickou uvěřitelností, jen tam občas je nějaká rádoby magie (nebo spíš religiózní zázraky) a pár fantasy příšer (draci, oživlé mrtvoly), ale tohle s bitvou nemělo nic společného! To někoho napadlo, že ve tmě zhasínající světlušky jízdního pluku bude děsně cool efekt, a tak vytáhli ohnivou kněžku odněkud a nechali armádu provést naprosto neskutečně patetický a hloupý nájezd... A od toho okamžiku se to vše valí do s*aček, co to jako má být, že na jedné straně přes hradby prší stovky krvežíznivých mrtvoláků a jsou to doslova jatka, aby o chvíli později běhala Arya s pár mrtvolami po hradě a hrála si na schovávanou (a ano, ta stejná Arya, která scénu předtím je vraždila jak drtič na odpadky zbytky od snídaně). Dle úvodu a hlavně po scéně, kdy všichni znovu ožijí, má být hrad prolezlý mrtvolami od jímky až po střechu, ne poloprázdný, kde se hlavní postavy střetávali pět na jednoho... A to finále, no můj bože, Bran Stark vyhrává cenu za nejhorší postavu v seriálu, u které několik sérií čekáte, co sakra udělá a on udělá to, že otočí bulvy bělmem nahoru a počká, až Arya převede olympijský skok a zabije Nočního krále tak nudným způsobem, že by i Gendry přišel o svůj stoický klid... Co nějaký nápad? Třeba výměna tváře, nějaký odkaz na boha smrti a podobně... To chceme moc... Do teď s většími či menšími záseky jsem GoT považoval za něco, co přepisovalo dějiny kinematografie, neboť se ještě více setřely rozdíly mezi seriálem (televize) a filmem (kinem), ale tento díl to celé pohřbil a bojím se, co přinesou ty tři další... S momentální logickou očekávám, že na trůn usedne čerstvě narozené dítě Sansy, které velmi rychle porodí díky magickému lektvaru od Tříoké vrány a otcem bude samozřejmě Tyrion, který se toho ale nedočká, neboť umře rukou Broma zatímco se bude pelešit s Matkou draků... ()

HNTR

Běžně nekomentuju jednotlivý epizody, ale jsem prostě nasranej... Na tohle jsem čekal dva roky? Celej díl je v noci, není pořádně vidět kdo umírá a co se kde děje, jasně kvůli CGI je to lepší, není s tím tolik práce, ale proč se to v tom případě dělalo dva roky? Tohle já seriálu prostě neodpustím... Bitva bastardů podle mě byla o dost lepší. Co se teď jako bude ve zbývajících epizodách dít? Žádná podstatná postava (pro mě) nechcípla. Za mě teda mizerný 2/5* ()

OzzyCobain odpad!

To bylo ono? Na tohle jsme čekali 8 sérií? Co to kurva mělo být? Všechno začalo tak dobře. Opravdu jsem vnímal hrozbu Chodců. Scéna s útokem Dothraků je kinematografický masterpiece. Musím říct, že po 7 sérií, kdy wighty zredukovali na slabé zombies jsem z nich opět cítil strach a hrozbu. Pak začala bitva jako taková. Ta byla výborně natočená. Ale z realistického hlediska? Jakožto člověk, aktivně se zabývající vojenskou strategií a taktikou se musím ptát na pár klíčových otázek. Kde je kavalerie co by kryla křídla? Proč nechávají zničit svou nejsilnější a nejelitnější jednotku? Proč Melisandra nezapálila zbraně všem kdo byli přítomni? Existuje logický důvod proč nemají více barikád venku? Proč venku nejsou žádní lukostřelci? Proč nemají jedinou kuši? Co je vedlo k tomu, aby katapulty rozmístili tak, že budou k ničemu ve chvíli, kdy nepřítel zaútočí? Proč není jediný katapult za hradbami? Proč nepostavili alespoň pár balist? Seriózně, proč Brana brání tak málo mužů? Který idiot dovolil Lyanně aby zůstala venku? Jakto, že nedokázali wighty zadržet na hradbách? Vždyť každá skupina se dostávala nahoru absolutně stejnou cestou. Na jeden tento "zombie most" (nevím jak jinak to nazvat) by stačili 3 chlapi, kteří by se každých 5 minut střídali. A tak dále a tak dále. Ze strategického a taktického hlediska absolutní katastrofa. Když jsem, ale u těch vojenských záležitostí mám ještě jednu otázku... Kde jsou kurva obři? Proč, ve jménu Pána Světla, Bílí Chodci do boje poslali jednoho jediného obra, kterého nakonec zabije nedorostlé dítě? Proč je Night King stejně ikompetentní jako jeho nepřátelé? A nechtějte abych začal mluvit o konci. Co to kurva bylo? Upřímně jsem si myslel, že Bílí Chodci bitvu vyhrají. Upřímně jsem si myslel, že Bran zemře. Jaký šok to pro mě byl, když se Arya vynořila doslova odnikud a zlikvidovala zkurveně největší hrozbu, jaká kdy potkala Westeros. Přísahám na Staré i Nové bohy, že jsem tomu nevěřil dokud nezačaly titulky. Upřímně jsem si myslel, že Night King svou sílu přenesl do někoho, či něčeho jiného. A pak začala upoutávka a já si uvědomil, že tohle skutečně bylo to, co bylo teasováno od 1. série. Upřímně doufám, že za tuhle epizodu někdo dostane padáka. Doteď jsem se 8. série zastával. Nepřišla mi tak špatná, ale tohle bylo zkurveně moc. Velká Válka? Spíš nájezd hordy, jež byl bez větších potíží odražen během chvilky. Přísahám, že jestli Daenerys skončí na Železném Trůnu tak někoho zabiju. ()

Necrolock

Moje první hodnocení epizody GoT a první hodnocení po sakra dlouhé době. Mám potřebu tu trošku vyvážit všechny ty odpady. Lidi... Všichni jsme věděli, co se bude dít. Zbývali nám tři díly a věděli jsme, že je potřeba stihnout porazit Night Kinga a pak ještě Cersei. Bylo jasné, že dýl než díl a půl bitva s Night Kingem nezabere. Kdokoliv si myslel že ano, tak zásadně nepochopil jaké tempo musí seriál mít aby se stihl uzavřít. No takže jsme měli hodinu na to spáchat grandiózní bitvu a vyřešit záporáka. Ty ohlasy se dělí dost radikálně na ty kterým to přišlo předvídatelné a urychlené a na ty, kteří si tu epizodu užili. A já si troufám říct, že být naštvaný, kvůli těm věcem co jsem zmínil je absurdní. To jste si udělali sami, když jste čekali že ve 3 dílech stihnout 5 dalších sérií. Já měl naprosto realistické očekávání a byl jsem velmi příjemně potěšen tím, jak se s tím tvůrci poprali. Bitva byla neuvěřitelná, nabitá nonstop akcí, nonstop adrenalinovou jízdou. Tma vytvářela naprosto nepopsatelnou atmosféru beznaděje a strachu a finálě bylo doslova dechberoucí. GoT není definované jenom věcmi jako je Red Wedding nebo Ramsey Bolton. Je to i klasické fantasy a příběh dobra a zla a jestli jste vy všichni pošukové chtěli aby podruhé umřel Jon a zbytek Starků s ním, jen protože to je "ten starej dobrej GoT" tak jste ten svět myslím tak úplně nepochopili... G.R.R.M. se možná nebojí zabíjet postavy, ale koherence příběhu má u něj přednost, kdybyste od něj četli třeba jeho povídky, tak to víte. Ta epizoda nebyla bez chyb, nelogický charge Dothraki na smrt nebo p osté opakované "stick them with the pointy end" mě trochu trklo, ale jinak mě to prostě fakt bavilo. ()

WaspSalander

Jo jasně...celé to bylo ve tmě, potenciál draků nevyužitý, nelogické chování postav ..rozum kříčí, že mám minimálněj jednu hvězdu ubrat, ale já se budu řídit srdcem. Na konci jsem zůstala sedět s otevřenou pusou. ()

Matonny1012

Nezvyknem niejak moc komentovat ale tu musím . 50%ludi jen sklamaných a 50 sú v 7 nebi . Pri 7seriii som ani nedýchal táto 8 séria neviem či už im došli napady ale tie prvé dve časti totálne slabé jedine táto časť aj napriek neskutočnej antilogike väčšina tejto časti bola celkom dobrá ale nad 3.5 * to nemôže vyjsť myslím že tie 4* sú len vďaka epickej hudbe najväčšia bitka na filmovom plátne to.ani náhodou nieje . ()

BloomGeorge

Ooooou !! Tak nevím a ačkoli normálně nekomentuji jednotlivé díly seriálů, tak tohle musím. Jak tak koukám na všechny diskuze, tak názory se diametrálně liší. Tímto prostě platí pravdilo, že nééé všem se dá zavděčit. Pro mne tento díl byl přesně co jsem od toho očekával. A názory jak se to liší od knižní předlohy ??? Tak ty jdou mimo mě a naprosto neskutečně mě irituje pokud někdo srovnává film a knížku. Knížka je svatá věc a rozvijí vlastní fantasii, mysl a člověk vnímá tímto odraz své duše v příběhu, který je odrazem spisovatele samotného a každý po přečtení má vnitřní pocit vlastního vesmíru. Kdežto plátno je konzum a je již vyobrazením jednotlivých jedinců, jak tuto duši vidí oni a podají to přímo ke snědku. Bitva byla přesně v duchu bitev předchozích a nevidím žádný rozdíl, ale je tedy velice luxusní. Atmosféra je dechberoucí a vyústění příběhu je přesně tak jak jednotlivé série plynuly. A ten kdo čekal jiný konec nepochopil konzum ve své kráse. Takže za mne to bylo vynikající, ale jednu hvězdu za tu opravdu až moc velkou tmu :-) Ale jinak nemám co vytknout. Toť můj osobní názor ()

Vieriq78

Za mňa napriek mnohým nedokonalostiam či zdanlivej zdlhavosti najlepši diel. Epická hudba a emočne silná linka siahajúca cez každú postavu osobitne, zaroveň sceľujúc. Gradovanie s jasnym koncom smrti som si fakt prežila. V každej serii nam nečakane tu a tam niekto umrel a dalo sa čakať že v tejto bitke nastanú veľké straty. V GOT radšej nič nečakajte. ()

HennessyVSOP

Bitva dobrá, především v některých momentech a oceňuji napětí, protože ačkoliv člověk čeká, že to nakonec dobře dopadne, tak už pak naprosto ztrácí naději. Na druhou stranu klíčový moment serie opravdu dobře zvládnutý není a myslím, že Martin to v knize, pokud ji někdy dopíše, zvládne lépe. ()

filip333

Neustále se nemohu dopočítat počtů před bitvou. A nechci vědět kolik jich zbude. Vypadá to na 90% mrtvých, ale pokud budou pokračovat stejně, tak jich nakonec 50% přežije. Proč nikoho nenapadlo co se stane s předky v kobkách? Proč je tak tlustá Fialka? Těhotná? Slibovaný Helmův žleb se nekonal. No, ale Podrick krásně zpívá. ()

DaNvYto

8 sérií celé západozemí strachy hryzalo řití hlínu, jen aby Noční král došel sotva k Zimohradu. K bitvě samotné se vyjadřovat více než, že takove taktické a strategické chyby nenapáchalo lidstvo za celou svoji existenci... nelze. ()

FrAnn_Kie

Na tento díl asi nikdy nezapomenu. Scény jsou sice v některých částech skutečně hodně neprehledné, ale scéna, kdy Arya skočí na Nočního Krále je naprosto skvělá a pravděpodobně jsem nikdy nezažil větší euforii u sledování seriálu. Sledoval jsem reakce lidí na tutu scénu a musím říct, že jsem z toho měl úplně husinu. Fenomenální díl! ()

zurivymlok

POZOR - kupa spoilerů: Celá série spěje ke dvěma rozuzlením - porazí (či jak porazí) lidé bílé chodce a kdo ovládne železný trůn. Už od páté série začíná tento seriál trpět jistým nejprve drobnými, později čím dál více zásadními problémy hlavně co se týče počtu jednotlivých skupin a armád. Ale budiž, to okomentuji u celé série, ne u jednoho dílu. Mě tento díl neskutečně zklamal z několika důvodů: 1) celý se to odehrává ve tmě a je to značně nepřehledné (patrně tlak na rozpočet) 2) už to ani tak nepůsobilo jako hra o trůny ale spíše jako obyčejný zombie film jen s vyšším rozpočtem 3) chodci zde sehráli naprosto nedůstojnou roli 4) strategie obrany zimohradu byla tak neskutečně idiotská (zvláště nájezd dothraků), že se mi vzteky chtělo brečet 5) aryino "někde se náhle objevím" bylo trapné - to už jsem spíše čekal, že si vezme něčí tvář 6) konec nočního krále byl nehoden jeho postavení v celém seriálu (skončil jako ignorant) a bylo to neskutečně předvídatelné (hudba a vše k tomu směřovalo), člověk už jen čekal odkud ta Arya vyskočí 7) opět (to už je problém poslední dvě série zpět) postavy přežívají i v situacích, kdy to bylo nejméně pravděpodobné, jenom proto, že jsou to hlavní postavy - i zde umírali především přicmrdávači (snad až na jednu vyjímku - zde nebudu prozrazovat). Jako já nevím, co jsem od finále čekal nebo co jsem si přál, ale přiznám se, že tohle opravdu ne. Otázkou nyní zůstává, jak se tento zdecimovaný zbytek postaví Cercei. Nebo se opět na Severu (jak je od bitvy bastardů pravidlem) zase odněkud objeví nějaká armáda. A vlastně kdo bojoval při ochraně zimohradu? Kde byli alespoň nějací divocí? Kde byli Tullyové? Atp. Celé to je pro mě takové divné a asi si to musím nechat rozležet v hlavě. Nicméně tak či onak seriál mi přestává čím dál více dávat smysl. ()

Hra o trůny dostane dvě další série

Hra o trůny dostane dvě další série

01.04.2020

Od konce osmé řady seriálu Hra o trůny už uběhlo několik měsíců, nespokojenost fanoušků ale byla po finále tak velká, že to jeho tvůrci schytávají na sítích dodnes. A zatímco David Benioff a D. B.… (viac)

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

17.07.2019

Nominace na ceny Emmy 2019 byly včera oznámeny a kabelovka HBO se po loňském roce, kdy ji Netflix v celkovém počtu nominací předběhl, opět ujímá trůnu. A lví podíl na tom má pochopitelně závěrečná… (viac)

Hra o trůny trhala rekordy, strhla také kontroverzi

Hra o trůny trhala rekordy, strhla také kontroverzi

01.05.2019

Filmoví Avengers nebyli jediným kulturním fenoménem během tohoto uplynulého víkendu. Kabelová stanice HBO totiž v neděli večer amerického času odvysílala třetí epizodu finálové řady seriálu Hra o… (viac)