Strhující film ze života narkomanů. Příběh lásky a pádu do propasti, která nemá dno. Zároveň příběh otce, který zachraňuje svoji dceru z náručí "sladké smrti". (oficiálny text distribútora)

josieaddms odpad!

Největší hrůza co si dokážete s tímhle tvůrčím týmem představit. Hrozná Vejmělková, příšernej Kramár. Rapoš si zřejmě chtěl vytvořit sexy film se svou ženou, ovšem sledovat se to doopravdy nedá. Příšerný scénář, hrozný námět. Drogy a sex a komplikované rodinné, a velmi hysterické vztahy. To se opravdu nedá. Kdo umí hrát to zřejmě zapomněl, a kdo neumí, dává to hodně najevo. A to si představte v krutých sto třiceti minutách! Možná je to vhodné pro fanynky Kramára kterým připadá jako sexy, nebezpečný drogový dealer, ale nemyslím že takových bude mnoho. Odpad jak hrom. ()

GTS_PUNK

Filmový počin režiséra Dušana Rapoša z roku 1996 je pohľadom na "život" drogovo závislých jedincov - Suzanne (Eva Vejmělková) a Danyho (Maroš Kramár), ktorých jediným cieľom je získať ďalšiu dávku, aby mohli prežívať svoju prazvláštnu lásku vo vlastnom, od reality odtrhnutom vesmíre. Uvádza sa, že táto Rapošova snímka bola v druhej polovici deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia súčasťou protidrogových premietaní pre školy, čo je vhodné, pretože život drogovo závislých nijakým spôsobom neprikrášľuje a snáď pôsobí aj ako dosť odstrašujúci príklad. Mravnostná stránka filmu je však zároveň jedným z jeho mála pozitív. Možno povedať, že ak si snímku rozložíme na drobné (námet, herecké obsadenie, výprava, technická stránka a podobne), nepôsobí zďaleka najhoršie. Problém však nastáva, keď sa tieto prvky spoja do jedného celku, pretože razom akosi prestávajú fungovať. Lepšie povedané, strácajú atraktivitu a stávajú sa súčasťou pomerne dlhého, vyše dve hodiny trvajúceho diela, ktoré je v mnohých ohľadoch nepresvedčivé. Režisér Rapoš príliš "tlačí" na postavy a snaží sa u diváka vzbudiť o ne záujem. Márne. Celej veci nepomáha ani fakt, že prakticky celý film je prešpikovaný lacným filozofovaním, predovšetkým - ale nielen - zo strany Kramárovej postavy Danyho, ktoré pripomína myšlienkové pochody ktorejkoľvek "edgy" tínedžerky. Prazvláštna je aj postava otca Suzanne - dirigenta v podaní Bolka Polívku. Tá do filmu akoby vôbec nepasovala a vyskytovala sa v ňom iba preto, aby ozrejmila dôvody, prečo Suzanne vôbec siahla po drogách. U diváka tak postupne vymizne aj ten malý záujem, ktorý o postavy a príbeh možno mohol zo začiatku mať. Suzanne nie je dobrým, ale ani najhorším filmom. V každom prípade však nestojí za to túto snímku Dušana Rapoša vidieť. Ako sme už uviedli, ako celok nefunguje a kvázi ani nebaví, pričom zaujímavé na nej sú len niektoré prvky. Dobré je herecké obsadenie, predovšetkým Maroš Kramár a Marián Geišberg. Zaujať dokáže práca s kamerou, a to najmä počas "industriálne" ladených scén, v ktorých sa vizuál spája s hip-hopovým podmazom. A plusom, aj keď len malým, je tiež výprava. V rámci nej sa párkrát zreteľnejšie objaví niekoľko miest v rámci "deväťdesiatkovej" Bratislavy. Summa summarum, malé plusy v tomto prípade tvoria jedno veľké mínus. Príbeh o drogovo závislých v Rapošovom podaní nepredstavuje počin, ktorý by bol schopný dosiahnuť vyšších kvalít. ()

vozralec

Na tomhle jsme byli povinně na základce. Matně jsem si dodnes ze všeho pamatoval jen hromadnou fuck scénu. Tak jsem na to kouknul nyní znovu. A můžu říct, že s fuck scénami to nebylo zase tak horký. Naopak feťácké prostředí se povedlo. Bolek zahrál výborně, podobně i Evička. Pár světlých momentů budiž připsáno také Marošovi. Až na pár filozofických keců v podstatě dobrý film. PS: Bolek krásně přelezl plot. ()

ewing

tiez som to videl v ramci vyucovania ale nemam na to nejake negativne spomienky. nemyslim, ze to bola az taka tragedia ako niektori popisuju. pozerat sa to dalo ()

bohhous22 odpad!

Když vezmu obyčejnou kameru nebo snad i mobilní telefon s kamerou,vyběhnu na pár dní do ulic,hned za týden bude Suzanne 2,3,4 atd...I když za tu ostudu to nejspíš nestojí.Ovšem rádoby režisér Dušan Rapoš se v trapnosti doslova vyžívá.Fuck off všem těmhle sráčům,tvářících se jako umělci!!!Chtěl jsem dát jednu hvězdu za Evu Vějmělkovou,ale krása není zdaleka všechno.Ona je živým důkazem v poměru ženská krása vs. herecký talent.Čím je krásnější,tim hůře hraje a navíc v těch největších hnojích,co Slováci vyslali do éteru!!! ()

Pitryx

Tak obzvláště přínosné byly dialogy ve francouzském jazyce. To byl opravdu požitek. Za ně také dávám mínus čtyřicet jako vždycky. Ale jinak je to velmi solidní snímek, který tvůrcům hanbu určitě nedělá. ()

Kokutek odpad!

Protrápil jsem se ke konci filmu skrz hromadu hloupých klišé, abych si počkal, jak to dopadne. A právě kvůli tomu stupidnímu závěru dávám odpad, jinak bych možná dal i jednu hvězdu. Hrůza. ()

megajalec

Takisto videl školopovinne. Učiteľ dejepisu nám na druhý deň povedal, že keď išiel po filme po meste, čakal, kedy sa na neho vyrúti nejaký narkoman a ponúkne mu dávku :) Bolo to odpudzujúce, ale film, ktorý má človeka odohnať od užívania drog, by presne taký aj byť mal. ()

Lucbric

Myslím, že film by si zasloužil daleko lepší hodnocení.. je až smutný, jakým způsobem může člověk spadnout na samé dno... závěr se dal předvídat.. ()

BlueNeon81

Príšerne slabý film o narkomanoch, ktorý museli vidieť v tej dobe všetci stredoškoláci (vrátane mňa). V tej dobe síce bežal v kinách ešte jeden film o narkomanoch, a to Trainspotting, ale ten pravdepodobne neprichádzal do úvahy. Dušan Rapoš týmto filmom urobil veľmi nešťastný krok, nielenže jeho réžia je viac neschopná, ako schopná, ale aj scenár bol nie veľmi šťastne riešený., o hereckých výkonoch ani nehovorím (Mariánovi Slovákovi by som jeho "kápa" neuveril, ani keby som mal v sebe liter vína). Jednu hviezdičku dávam Bolkovi Polívkovi, ktorý hral dirigenta a nešťastného otca Suzanne a druhú za 2Paca, ktorý párkrat zaznel počas filmu. ()

Agamo

No, co k tomu říci.. Do první půlky filmu jsem si říkal, že zdejší komentáře a hodnocení jsou trošku přehnané, že zas takovou "odpaďáckou" kritiku si film nezaslouží. Kdybych měl hodnotit jen druhou půli, tak si říkám, že je tu "odpaďáků" ještě málo. Film má pár dobrých myšlenek i docela zajímavých nápadů, ale zejména v drůhé hodině je to jak, když pejsek vařili s kočičkou dort, plácá se pátý přes desátý, rychlost vyprávění se neúměrně zrychluje a celkem z průměrného drama na vážnou notu se stává feťácká tragikomedie, kde přemýšlíte o tom, že Vejmělková fetuje jen kvůli tomu, že Rapoš plánuje natáčet Fontána pre Zuzanu 3. Tenhle dortík ze spousta lákavých pochutin asi neprotrhne střeva, ale žádnou pevnou konzistenci od něho nečekejte. Eva s Marošem pro mě v zajímavých rolích. 1,5* film + 1* za odvahu a za téma. ()

pp

"Vzdělávací" snímek, na který jsme šli povinně se školou v rámci protidrogové kampaně. Krásná Eva Vejmělková v roli Suzanne společně se svým přítelem, uměleckým kovářem (postel zavěšená na řetězech je vážně skvělá ;) ), propadnou heroinu. SPOILER: Díky těhotenství a obavě o zdraví dítěte se Suzanne s pomocí rodičů rozejde s přítelem a podstoupí brutální odvykací kůru. Matúš mezitím klesne až na samé dno. Již vyléčená Suzanne za ním zajede na návštěvu a pokusí se ho přimět k abstinenci. Bohužel tím, že mu sebere dávku, kterou si právě chce šlehnout... ()

zkurvysyn

Feťácký doják a červená knihovna pro všechny odpůrce drog. Na jedné straně detaily, jako cezení heroinu přes vatu, na druhé nesmysly (proč by chtěl dealer při smyslech vojet špinavou feťačku). Každopádně by to jako film určitě nebylo horší než průměr. Co ovšem v mých očích zvedlo kvalitu díla, byla výtvarná stránka. Vesměs všechny výtvory ,,z dílny" postavy ztvárněné Marošem Kramárek jsou skvělé,nápadité a více či méně morbidní. Přesně typ výtvarného umění, který mi sedne. A to se musí ocenit. ()

foils

Dušan Rapoš s Evou Vejmělkovou se rozhodli natočit film varující před braním drog. To by beze sporu bylo chválihodné, kdyby výsledek nebyl tak... nanicovatý. Námět (pod kterým jsou oba podepsaní) se dá charakterizovat jako značně triviální a klišovitý. Ani to by nutně nemuselo být na závadu, pokud by zpracování stálo za to. Syžety Trainspottingu nebo Requiem za sen nakonec taky zrovna nepatřily mezi vrcholné ukázky dramatického umění, síla těchto filmů však spočívá ve způsobu, jímž dokázaly vyobrazit drogové opojení na plátně. Rapoš ho naproti tomu zobrazuje naprosto nezajímavě (zřejmě nabyl dojmu, že právě tím každého odradí od braní drog), a místo toho se vyžívá v banálních výjevech na pomezí (verbální) exploatace. Feťákům vkládá do úst prazvláštně odtažitou argumentaci, že konzumace drog člověku umožňuje být svobodným a sám sebou (tedy pravý opak skutečnosti). Ani scéna, v níž Vejmělková ukáže zadek, to nezachrání, jelikož ho vlastně neukáže. ()

Hansolo35 odpad!

Asi nejhorsi co Dusan Rapos natocil. Vedle tohoto drsnackeho braku je i jeho kterakoli Fontana pomalu zrala na Oscara. A to jsou Fontany naprosto priserne skvary. ()

Blind307

...tento film ma "dostal"...vzhľadom na slovenské (rozumej hrozné) podmienky na filmovanie je to super dielo...Vejmelkova, Kramár to zvládli výborne...malo to príbeh...a verím, že to mnoho stredoškolákov ovplyvnilo...mňa utvrdilo, že v živote sú isté tabu prospešné...hudba Cohena a 2Pac malo svoju energiu...mám doma aj originál DVD po ktoré som si zašiel priamo do štúdia, kde ešte mali zopár kusov v šuflíku...chlapík čo mi ho predal ani netušil za koľko ho vlastne mali v Tescu predávať...v letáku ho mali uvedený, ale v BA ho nikde nedodali čo viem od známeho ktorý tam robil v tom čase...chlapík volal šéfke, aby zistil cenu...možno do predaja nikdy nešiel čo neviem...ale tento skvost mám doma a nedám na neho dopustiť...nebol to lacný príbeh a la Trainspoting...u každého z nás existuje tzv. "zlý" film na ktoré máme slabosť takže neodsudzovať :D... ()