Sociálna sieť

• Česko Sociální síť (viac)
USA, 2010, 120 min

Scenár:

Aaron Sorkin

Kamera:

Jeff Cronenweth

Jesse Eisenberg, Justin Timberlake, Andrew Garfield, Brenda Song, Rooney Mara, Max Minghella, Armie Hammer, Joseph Mazzello, Melise, Natalina Maggio (viac)

Všetko sa to začalo v jeden v podstate celkom obyčajný jesenný deň roku 2003, keď sa harvardský študent a počítačový génius Mark Zuckerberg (Jesse Eisenberg) posadil za počítač a začal horúčkovito pracovať na novej myšlienke, ktorá ho doslova pohltila! Nečudo, po tom, čo ho priateľka Erica (Rooney Mara) pustila k vode, potreboval nejaké rozptýlenie... Tak či onak, z toho, čo sa napokon zrodilo v jednej z univerzitných internátnych izieb ako akýsi zlepenec zúrivých blogov a programovania, sa rekordnou rýchlosťou vyvinie sociálna sieť s nepredstaviteľným dosahom a rozsahom, ktorá spôsobí doslova revolúciu v komunikácii! O zhruba šesť rokov – a cca 500 miliónov priateľov – neskôr, je z Marka najmladší miliardár všetkých čias. No za všetko v živote sa platí, a Mark nieje žiadnou výnimkou - veľký úspech mu totiž okrem bohatstva a slávy prinesie i množstvo osobných a právnych problémov... (TV Markíza)

truby

Tady šlo zřejmě něco uplně mimo mně, něco jsem musel přehlédnout. Nelíbilo se mi to zběsilé tempo flmu, rozhovorů, ona temná atmosféra a světlo nehodící se do studentského prostředí. Dle mého režisér promarnil pokus na téma Facebook. O tomto fenoménu se dal natočit mnohem zajímavější film. Tohle v podstatě neřeší Facebook jako takový, jde o ukradení nápadu a ten nápad může být cokoliv. Bylo to nudné. ()

Torgal

Keď som prvý krát počul, že Fincher ide natáčať film o Facebooku pomyslel som si, že mu asi ruplo v bedni. Facebook úprimne neznášam a nevedel som si predstaviť, ako by z takéhoto námetu mohlo vyliezť niečo vydarené. Ale vďaka kvalitnému scenáru, perfekcionistickej réžii, skvelej hudbe a vynikajúcim hereckým výkonom všetkých zúčastnených nakoniec výsledok prekonal očakávania. Nebudem hovoriť, že ma film "dostal" - to by som klamal, ale užíval som si brilantné filmové remeslo. 8/10 ()

Zoidlord

Tenhle film je spíš historie než umění, a navíc podle "skutečný" události, tak si autor nemusel vymejšlet bláznivej příběh... Ale za shlédnutí to stálo, ale teď když už vim, jak to bylo na to ale znova nekouknu. Taky nechápu, proč tam byl Timberlake...asi proto, že hrál člověka, kterej má diváka srát...a mě teda sral:D Ale pěkně udělanej fim, u kterýho se člověk nenudí to je:) ()

aR3Zz

Sociální síť mi v mnoha ohledech přípomínala snímek Piráti ze Silicon Valey. Důležité ale je, že se mi oba filmy líbily. Nechyběl nápaditý příběh, rozmanité postavičky ztvárněny dobrými herci a také styl humoru mi sedl. Navíc jsem sám z IT, takže jsem viděl i mnohem hlubší a úsměvné souvislosti. Na druhou stranu zázrak (podle tolika nominací a ocenění) se u mě nekonal, takže "pouze" nadprůměrných 70%. ()

the_bitch

V podstate veľkodielo Davida Finchera, (kt. svojími dielami takmer nikdy nesklamal) ktoré svojím príbehom a opisom vzniku najväčšej sociálnej siete na svete, vtiahne diváka a úplne ho pohltí. V dnešnej dobe vie takmer každý čo je to facebook, a tak si veľmi radi všetci pozrú aj túto snímku. Hodnotenie 4* resp. 85% ()

Nail

Naštěstí nejsem uživatelem facebook páč si myslim, že je to zbytečný zabiják času, ale k filmu. Na filmu se mi líbilo, že dokázal člověka upoutat. Business je holt tvrdý i přesto se Mark Zuckerberg dokázal prosadit. Jo bylo to dobré :-) ()

Viky.05

Vyrazili mi dech. Finsher udělal film na ktery jen tak nezapomenete. Budete si pořad dokola v hlavě přelivat myšlenku zda Mark Zuckerberg ukradl, či neukradl napad na Facebook. Film se nezabyva tim, kdo ma pravdu, ale necha na divakovi, aby si udělal vlastni pravdu. Jinak režie je užasna a Eisenbeg spolu s Timberlakem zahrali naprosto skvěle ustředni dvojici. ()

Luisis

Nesnáším Facebook.Nesníším toho žrouta času, co připravuje dnešní mládež o dětství v reálném světě.Social Network nasbíral mnoho ocenění a já si říkal proč proboha?Už vím.Mark Zuckeberg je génius.Skvělý scénář, který nám ukáže jeho poutavou cestu za největším ůspěchem.Doslova jsem doma prožíval každého jeho nového přitele na FB.Eisenber to hraje skvěle.zakřiknutý a u žen nepochopený avšak geniální člověk.Bavilo mě jak setírá právníky při procesu.Hodně dobrá práce - 94% ()

Grimlok

Ještě, že jsem ten facebook zrušil z osobních důvodů. Stejně bych ho teďka smáznul. Docela by mě zajímalo jestli je Zuckerberg i ve skutečnosti takovej idiot. ()

Jakubik

Nedokážu posoudit kolik pravdy ve filmu je protože mě to až zas tak nezajímá ale musím říct, že film je skvěle natočen a proto bych tomu i uvěřil. Výborná řežije dělá z tohodle "ukecananého" filmu celkem záživný počin. Do kina bych na to určitě nešel ale na domácí produkci je to ok. Film roku určitě ne zas tak nic převratného to nebylo. ()

foundation

Vynikajúce? Áno. Geniálne? Nie. Technicky film nemohol vzniknúť lepšie, Fincher z toho spravil exibíciu svojich kvalít a ťažko sa v tomto prípade nájde niečo z čoho by ho mohol niekto viniť pretože to urobil najlepšie ako sa dalo. Ako takmer vždy. Daň za to že takýto jednoduchý príbeh dokáže držať plnú pozornosť takmer po celú dobu sú do istej miery dialógy, vykonštruované za hranicu toho čo sa dá ešte považovať za niečo čo nesie nálepku based on true story. Ono to ale vo väčšine prípadov nevadí pokiaľ to pôsobí cool. A veľká časť štekov Zuckerberga ale aj ostatných tak vážne pôsobila. A ono to funguje. Fungovalo a fungovať bude. A aj napriek tomu že ide o ,,životopisný,, film. Priznám sa že som k tomu filmu šiel s najväčšou možnou opatrnosťou a bol som rozhodnutý neodpustiť mu nič. Nakoniec sa ukázalo že odpúštať nebolo treba. Akokoľvek to ale znie divne po týchto chválach, na plný počet to u mňa nie je. Po takomto komentári ale nie je vlastne jedno či film dostane 4 alebo 5? Absencia jednej mojej hviezdy mu na tej kvalite určite neuberie zhola nič. Výborný zážitok. UPDATE : Nech sa bránim ako chcem tá piata tam predsa pôjde. Eisenberg absolútny výkon. ()

ganjoman

Nechápu tolik 5ti hvězdičkových hodnocení. Ano, je to zajímavý film, který popisuje vznik nejpopulárnější stránky posledních let, ale jako filmový zážitek to neberu. Průměrné herecké výkony a žádný "Ahhh" efekt. ()

MrGregor

opravdu zajímavý film... má mnoho společného například s Piráty ze Silicon Valley... ač Facebook nebyl zdaleka tak převratný jako vznik prvních osobních počítačů, předává film divákovi určité poselství, vcelku neovlivněnou historii Facebooku, který se chtě nechtě, tak nějak vecpal do většiny životů mladých lidí...kteří by si měli udělat alespoň nějakou představu o tom, co Facebook vlastně znamenal a co znamená dnes ()

LadyEsik

Film víceméně úplně bez děje (dialog), ale jak je to aktuální otázka a jak jsem netušila, kde se vlastně vzal Facebook, je to hrozně chytlavý film a moc mě zajímala každá minuta. Kdyby to bylo o vzniku MySpace, asi by to tak hot nebylo, protože ho nepoužívám, ale celkově je zajímavé zjistit, jak to funguje a začíná :) A taky je to podle skutečné události a se skutečnými jmény. ()

Naki

Tenhle film mě jen utvrdil v tom, že na světě existuje spousta vypočítaných zmetků prahnoucích po penězích. Musím uznat, že je to kvalitní film, ale cítím z něj autorská práva a omezení, určitě by se našlo daleko víc zajímavých špinavostí. ...škoda, že je podle pravdy :) ()

Gixian

Tenhle film ve mě vzbudil rozporuplné pocity. Na jedné straně je to film podle reálných událostí, dobře obsazený, dobře natočený, z mě relativně blízkého oboru... Na straně hlavní postavy mi byly v lepším případě ukradené, a film mě celkově ničím nepřekvapil ani vyloženě nenadchnul, a byť jsem s ním strávil příjemné dvě hodiny, už se k němu asi nemám potřebu nikdy vracet. Takže pro mně slušné tři, ale nic víc. ()

Miki68

Kdyby tenhle příběh točil kdokoliv jiný, byla by to strašná nuda...Jak to ten Fincher dělá? Dokázal mě uchvátit příběhem, kterej jsem už znal z novin a z netu a nepřišel mi jako nic zajímavýho ke zfilmování. Dokázal mě chytit tématikou, které téměř nerozumím a já se bavil...Dokázal mě zaujmout postavami, které nebyly vůbec sympatické. Jak rád bych hlavní postavě držel palce ve všech jejich peripetiích, ale když on je to vlastně asociál a pěknej hajzlík... Nechápu proč jsem si ten film dal dvakrát... Asi proto, že je to kus skvělý filmařiny. ()

Fincher chystá film se scenáristou Sedm

Fincher chystá film se scenáristou Sedm

24.02.2021

Příběh GameStopu na velkém plátně

Příběh GameStopu na velkém plátně

01.02.2021

Studio MGM zakoupilo práva na chystanou knihu The Antisocial Network od spisovatele Bena Mezricha. Ten přitom knihu oznámil na konci minulého týdne, a to přesto, že její příběh vlastně stále probíhá… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Sociální sítě?

Jak to vypadá s pokračováním Sociální sítě?

08.10.2020

Snímek Sociální síť Davida Finchera a Aarona Sorkina patří mezi jedny z nejlepší životopisných dramat vůbec. Právem taky získal tři Oscary za Adaptovaný scénář, Střih a Hudbu skladatelů Trenta… (viac)

Dočkáme se pokračování Sociální sítě?

Dočkáme se pokračování Sociální sítě?

13.01.2019

Jen málokterý film se může chlubit tak perfektní kombinací režiséra a scenáristy, jako byla Sociální síť z roku 2010. David Fincher (Sedm, Zodiac) a Aaron Sorkin (Pár správných chlapů, Steve Jobs)… (viac)