Star Trek: Do temnoty

• Česko Star Trek: Do temnoty (viac)
USA, 2013, 132 min (Alternatívna 127 min)

Réžia:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho, Benedict Cumberbatch, Anton Yelchin, Bruce Greenwood, Peter Weller, Alice Eve (viac)

Posádka Enterprise je povolána domů, nalézá zde však zdemolovanou flotilu i hodnoty, které flotila hájí. Náš svět je v krizi a za veškerý teror může nezastavitelná síla, která vzešla z vlastních řad. Kapitána Kirka se události osobně dotknou a nehodlá je nechat bez odezvy. Vydává se do válečné zóny, aby polapil člověka, který má sílu zbraně hromadného ničení. Naši hrdinové jsou vehnáni do epické šachové partie, která se hraje na život a na smrt. Láska projde zkouškou, přátelství budou roztrhána na kusy, a pokud má Kirk zachránit jedinou rodinu, která mu ještě zbývá, neobejde se to bez obětí. Tou rodinou je Kirkova posádka. (oficiálny text distribútora)

Heroine

Líbí se mi takové starodávné zastání dobra, které působí na jednu stranu naivně, ale na druhou stranu, v nových filmech je ho čím dál těžší najít. Prostě, kamarádi až za hrob, žádné zabíjení, žádné podrazy, hezky s úsměvem nezištně zachraňovat svět :-) Ale obsazení se mi nelíbí, zvlášť Chris Pine je otřesný, a příběh má hodně mezer. ()

Wallis3

,,Pane Spocku, jak je na tom naše loď?" ,, Máme omezené možnosti, nemůžeme střílet a nemůžeme uletět." "Máme spojení se Spockem?" "Spojení máme, ale komunikace vázne," aby o vteřinu později si švitořili do oušek bez řádnýho statickýho prskání v komunikátorech. No na druhý shlédnutí absolutně nechápu, jak jsem tomu mohl střelit čtyři a Do temnoty se to jmenovalo proč? ()

helloween93

Jelikož jsem do tohoto snímku byl světem Star Treku nepolíben, tento film byl mým prvním střetnutím s tímto univerzem. Snímek je vizuálně a technicky skvěle nasnímaným filmem, ale pod tímto pozlátkem se skrývá obyčejný příběh jedné lodi bez jakýchkoliv epických momentů. Nechápu, jak někdo Star Trek může porovnávat se Star Wars, protože jsou to nesrovnatelné série. Každá je úplně o něčem jiném a Star Wars je epičtější. 3* ()

Natix

Film byl asi OK, ale co si pamatuji z jednoho dávného ročníku Festivalu fantazie, tak po promítání jsme se s kamarádem následně opili "into the darkness", takže hvězdička navíc za to. ()

panvasik

Jednoznačný vítěz! Krása střídá nádheru a ta nádhera další akce se super atmosférou, která je jako ze škatulky... Fantastický Cumberbatch jako Khan. Já chápu, že bych Trekkies s tímhle jenom nasral, že nemám v tom případě radši Khánův hněv, ale je mi to asi jedno, protože já to viděl jednou, nic jiného jsem neviděl, takže nic víc mě nezajímá. Naprosto fantastické! Ale víceméně se to všechno opakuje, jako v případě předchozího filmu, jenom je to o trošičku dokonalejší... 10/10 ()

JOZZZKO

Solídny vývin príbehu, ktorý sa však žiaľ originalitou zďaľeka nedoťahuje na prvý diel. V zápletke sa dá niekoľkokrát úžasne stratiť a v kine som napočítal aj zopár zádrhelov nad ktorými vám ostáva mysel stáť. Benedict to našťastie nekompromisne potiahol na úroveň Javiera Bardema v Skyfalle, avšak záverom diváka tie klišé bitky musia naozaj nudiť! ()

Killingjoke

Nebudu chodit kolem horké kaše a rovnou řeknu, že mne to nijak neomráčilo. S ohledem na výborně sestříhané trailery jsem čekal mnohem větší dávku emocí a osudovosti. Tajně jsem i věřil, že se podaří zopakovat kvalitu předchozího snímku z roku 2009, kterým mne režisér J.J.Abrams poprvé přivedl do světa Star Treku, jenž mne do té doby dokonale míjel a nezajímal. Bohužel nestalo se. Tím ale rozhodně netvrdím, že je Star Trek: Do temnoty špatným filmem, naopak je docela dobrý, s troškou vtipu, celkem obstojně hrajícími herci a nějakou tou akční scénou. Zklamáním je pro mne v kontextu nejočekávanějších filmů letošního roku, protože mu nemůžu odpustit jistou zkratkovitost a nesmyslné skákání mezi scénami, potažmo místy velmi děravý scénář. Musím tedy závěrem říci, že jediný “startrekovský“ film, na který se někdy možná znovu podívám je ten z roku 2009, protože nejnovější Do temnoty je prostě jednohubka na jedno ochutnání, i když rozhodně nechutná tak úplně špatně… ()

Luisis

Naboptnalá jednohubka, pod jejímž pozlátkem bezchybných efektů, se skrývá prázdno a nevyužitý potenciál.Tenhle popcorn má s pravým Star Trekem společnou jen budoucnost, loď Enterprise a název, který mi ovšem přijde spíše jako cílený a dobře mířený marketingový tah. Zajímavostí je pro mě to, že film šlape už od prvních sekund. Nesnáším, tu každou chvílí gradující, hudbu, jež mi přijde po nějakém čase až komické.Například borec si nese sklenku s pitím a hudba graduje jako by Klingoni útočili na planetu Zemi. Z kina jsem odcházel vcelku zklamaný a i 3D efekt tomu nijak nepomohl - 70% ()

nurielka

V prvom rade by som do popredia vyzdvihla charizmatického Benedicta, ktorý zatienil a to dosť výrazne Zacharyho a a Chrisa, 3D projekcia určite urobila svoje aj keď tempo značne zlyhávalo za jednotkou, no môj celkový dojem to nepokazilo. Vôbec som sa nenudila, scény sršali dobrými efektami. Kiežby sa také niečo premietalo aj 3 krát do roka. Uvítala by som to. Žij dlouho a blaze! 9/10 ()

palmrus

Tak nějak jsem čekal a čekal kdy přijde to epické vyvrcholení a ono nic. Nenudil sem se to ani náhodou, ale nějakej vrchol to taky nemělo. ()

ortoncz

Star Trek : Into Darkness jsem viděl v Imaxu . 3D bylo velmi dobře vyuzito a musím říct , že se vyplatilo připlatit si oproti 2D. teď k filmu samotnému . Story telling naproto výborný . Záporná postava je opravdu cítit sílou a má dobré momentum a tentokrát opravdu prohrává těžce.. Herci potrvdili , že první díl nebyl náhoda co se týče výkonů , doplněni Sherlockem (který je naprosto výborný) . Takže z první poloviny roku jednoznačně nejlepší film. 95% ()

pouler

Abramsovo č. 2 žije, ale pro fanouška Star Treku to není top. V předešlém filmu skvěle fungoval Kirk jako rebel bez příčiny, zde je to tzv. rebel s příčinou)) ... Pan Spock je tak logický až je nelogický... Klingoni jsou hutní, a když už je tam tolik žen (tak je mohli více svléknout)... Jinak jakousi úroveň to má ovšem když někdo není Trekie moc mu to asi nedá 83 %. ()

Skleni

Jednotka bola zaujímavá a to v rámci efektov, príbehu, humoru, akcie. Dvojka je to isté plus geniálne zvolený nepriateľ a skvelé podanie pocitov. Mal som až pocit, akoby niekto chcel spraviť filozofický dialóg a zvolil k tomu akciu vo vesmíre. Samozrejme sa tvorcovia uchýlili k archaickým až priam monštruóznym afektom na akciu, kde všetko je na tesnotku a hrdinovia robia miestami presne riadené pohyby a akcie akoby z 90-tych rokov. Obeta, láska, hrdinstvo, úspech, jedinečnosť a samozrejme pomsta. Všetko pre riadnu akciu. K tomu priateľstvo, lož, tajomstvá, technologické inovácie, otázky o správnosti a lojálnosti a máme tu drámu. spojte to, pridajte skvelý scenár, výborného režiséra, hercov s charizmou a správne zvolenou rolou a máte tu (podla mňa) jasného víťaza na poli vesmírnych epických noviel. ()

Torgal

Pre hollywoodske dvojky je typické väčšie merítko, väčšia a hlučnejšia akcia, ale celkovo citeľný kvalitatívny pokles. U Star Treku platí toto pravidlo len čiastočne, lebo Abrams opäť pracuje s veľmi dobrým scenárom, v ktorom sa odzrkadľujú aktuálne témy terorizmu a má po ruke výborného záporáka s tvárou Benedicta Cumberbatcha. Aj tak ale film nemá tak dobrý "flow" ako jednotka, hlavne v druhej štvrtine tempo mierne drhne, radikálne ubudlo humoru a naopak pribudlo otrepaných fráz typu "Pripomeňte mi, že vás nemám naštvať." alebo "Toto by ste mali vidieť." a podobne. Toto plus ďalšie drobnosti ako oprava jadra lode kopancami znižujú výsledný dojem len na výborný letný blokbuster. Ľahkosť a nadšenie jednotky sa sem skrátka preniesť nepodarilo. 8/10 ()

Kingjiri

Pozor na SPOILERY. Do dalšího Star Treku jsem po předchozim díle vkládal velký naděje a akočliv to možná bude znít divně, nejvíc jsem si sliboval od podnázvu "Do temnoty". Po odjezdu posádky Enterprise na Klingonskou planetu jsem byl teda natěšenej na temnou podivanou s depresivní atmosférou, ve který bude hrát prim právě zmíněná planeta popř. válka s klingonama, která značně zdevastuje minimálně část hvězdný flotily. Jenomže od Klingonů se posádka brzo vrátila na Enterprise, kde už všechno zbylo akorát na slušnejch záporácích, několika povedenejch emočníčních scénách a bezchybnejch efektech. Fakt mě zklamalo, že se děj smrsknul jenom na rutiní boj v rámci lidstva (resp. posádek dvou vesmírnejch lodí), přitom Star Trekovský univerzum poskytuje tolik mimozemskejch bytostí potažmo námětů. Takže herci, efekty nebo hudba skvělý, příběh a atmosféra poněkud slabší. Letošní blockbustery jsou pro mě doposud zklamánim a ani teď se to nepodařilo zlomit, čtyři slabší hvězdy. ()

goni

Zabava, napatie, neustala akcia a k tomu neuveritelne super 3D efekty. Tak trosku jednoduchsi a predvidatelny dej mi ako skalnemu fanusikovi sci-fi vobec nevadil a cely film som si uzival bez vyraznejsich hluchych miest. Jednoznacne najlepsi film roku vo svojej kategorii. Urcite sa oplati vidiet v kine! [55/2013]. ()

Narayan

Velká škoda, postava Khana jako záporáka měla obrovský potenciál, který bohužel zůstal nevyužitý a zazděný hloupým scénářem. Čekal jsem, že to předčí první díl ve všech směrech, ale je to spíš naopak. ()

Kostexx

JayJay točit filmy umí. Umí nám také naservírovat skvělou akci a velkolepé vizuální efekty. Umí i zahrát na city a nechat dva chlapy si vylívat srdíčko, aniž by to vypadalo teple. Herci jsou výborní, hudba ještě výbordelnější...A možná právě tohle všechno odvádí pozornost od příběhu na který když se vás někdo zeptá, vaše odpověď bude: "Jakej příběh kur**?" ()

Jajar

Všechno funguje, jak má. Takhle si představuji vynikající blockbuster. J.J. Abrams vzkřísil Star Trek z mrtvých a diváci mu mohou jen děkovat. ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

11.04.2018

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle

10.04.2017

Dwayne Johnson se nefláká. Letos ho uvidíme v Rychle a zběsile 8, Pobřežní hlídce a Jumanji, tedy ve třech docela velkých filmech, a do budoucna to s ním bude podobné. V roce 2018 nám naservíruje… (viac)

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel

20.12.2016

V minulých letech platilo, že si zhruba polovinu filmových a seriálových géniů zahrál Benedict Cumberbatch. Britská hvězda se objevila v Hawkingovi, Sherlockovi, Kódu Enigmy, Doctoru Strangeovi nebo… (viac)