Predtým, ako sa stal Deadpoolom, bol Wade Wilson (Ryan Reynolds) členom špeciálnych jednotiek. Keď mu lekári diagnostikovali pokročilé štádium rakoviny, podrobil sa experimentálnej liečbe v rámci programu Weapon X, známeho a populárneho predovšetkým medzi x-menovskými mutantmi. Vďaka tomu sa Wade zbavil rakoviny a nielenže prežil, ale ako bonus získal schopnosť rýchleho samouzdravovania. Oproti Wolverinovi, ktorý po podobnej liečbe zostal celkom sexy – z tohoto pokusu vyšiel trvale znetvorený. Vypadá podľa vlastných slov ako "avokádo, ktoré malo sex so starším avokádom". Aj preto bez väčšieho odporu prijal „okostýmované" alter ego s názvom Deadpool. (Cinemart SK)

Tristaver

Krutopřísně-hustodémonský nářez. Deadpool je přesně takový, jakého jsem jej očekával, a ještě o třídu lepší. Přál bych si, aby se R používalo v podobných případech častěji, protože jak je vidět, nejen, že to pomáhá filmu, ale dokonce to ani negativně neovlivňuje tržby. Film se nepáře s žádným tabuizovaným tématem, vůbec mu neškodí prolínání časových linií, dovoluje si prolamování čtvrté stěny (popř. dokonce šestnácté stěny), a k tomu má výborný OST. Reynolds je frajer, který potřeboval jednak odčinit Green Lanterna a jednak toho příšerného Deadpoola z Wolverina (i když je na pováženou, nakolik šlo v onom případě o Deadpoola). Kromě toho, že je skvělý v akčních scénách, především rozdává super hlášky jednu za druhou (McAvoy nebo Stewart, červený kostým x hnědé kalhoty...). Zatím film roku 2016, a překonat jej rozhodně nebude lehké. PS: už aby byla dvojka. PPS: jestli se Deadpool stane součástí skupinových X-Men filmů, budu naštvaný. PPPS: jestli Deadpoola nějakým způsobem zařadí do MCU, začnu Marvel bojkotovat. ()

orkadimenza

"Dneska si vyhoním." Hmm, asi to fakt udělám, nejspíš abych co nejrychleji zapomenul na podobné rádobyvtipné hlášky. A že jich tam bylo tolik. Musím se omluvit všem fanouškům Marvelovek, ale tento styl humoru mi fakt nesedl a po pár vysokofrekvenčních vřísknutích ze zadních řad jsem se v kině rozhlížel, abych se ujistil, jestli nesedím v kinosále psychiatrické léčebny. Nerad bych to ale všechno "zhejtoval", takže přiznávám, že tu narozdíl od odpadového traileru bylo několik věcí, které nebyly vůbec špatné, ale bohužel převažoval z většiny trapný humor, který až na kvalitní narážky na jiné filmy (především X-meny) většinou za nic nestál. Kvalitní příběh a jeho časové rozvržení mě nakonec donutili k váhání mezi dvěma a třemi hvězdičkami, ale předvídatelný konec ve stylu "drama-trapný vtip-happyend" mě nasral takovým způsobem, že už jsem neměl náladu ani na potitulkovou scénu a raději jsem z kina vypadnul. P.S. Nechápu, jak toto mohlo být v žebříčku před fenomény jako Pulp Fiction nebo Rain Manem. Umístění mezi top filmy si Deadpool podle mě rozhodně nezaslouží. ()

Milodar

Jednoznačně největší zklamání od Marvelu! Těšil jsem se na skvělého Deadpoola z X-Men Origins: Wolverine , toho s tou zapečenou pusou, paprskem od Cyclopse a nožíky od Wolverina, a místo toho ukecaný, přisprostlý úchyl! Jestli to takhle půjde dál, tak příště raději opráším videokazety s Četníky ze Sait Tropez. Abych jen nekritizoval, tak chválím casting, Reynoldse ani nebylo třeba moc maskovat, stačilo jen přidat stařecké skvrny. Ajaxe nejspíš vybíral nějaký psychiatr, protože má přesné klinické rysy zmrda. Odsejpá to, vývoj není předvídatelný (až na scénu, kde cínový Collosus mudruje) a i když jsem pochopil jen 1 z 5 hlášek, bavilo mě to. Pět hvězd za potitulkový deadpool župánek. ()

Harapes

Hlavní hrdina je sprostý jako prase. K tomu pár mutantů, hodně akce a máme filmový hit. Jak málo dnes stačí, aby bylo něco jako toto oblíbené. No fuj. ()

jasiska

Hlášky boli božské a akcia prudko pozerateľná, ale až na zopár originálnych prvkov ako prestrihy v čase, narušenie 4. steny, či lampshading narušenia 4. steny :-) bol príbeh len tradičná, otrepaná story o hrdinovi, ktorý zachraňuje svoju milovanú z rúk prekvapivo nemastného neslaného záporáka s prízvukom. ()

kobe6

Pro fandy nekorektního humoru ideál. Takový film na trhu chyběl a osvěžil docela monotonní nabídku akčňáků. A čísla mluví za vše. ()

Mleako

Oproti Kick-Ass o dva levely horší, ale pořád je to zábavná nekorektní hláškařina. Jen ti X-Men jsou tam trochu zbyteční a hlavní záporák je celkem nevýrazný. ()

Lefty86

Deadpool jako postava vynikající!!! Tenhle humor mám rád. Deadpool jako scénář už je slabší, ze začátku pecka pak už baví jen kecy hlavního hrdiny a o co vlastně jde je silně druhořadý. Deadpoolovo chování, gagy a kreace mi v mnohém připomínali Ace Venturu, myslím že se Ryan , Jimem dost inspiroval a ledasco okoukal! 80% ()

lucijelucije

Deadpool je trošku oříšek. Nemůžu říct, že bych byla úplně zklamaná, protože vše, co jsem od něho očekávala, tady v podstatě bylo. Počínaje akcí, která byla na rozdávání, konče pokocháničkem nad bezvadnými efekty, s humornými prvky. Možná právě ten zásek nad tou Deadpoolovou dětinskostí a braním vše na lehkou váhu, mi strhnul tu dokonalost z očí. Protože stejně jako on, ani já jsem v tu chvíli nebrala nic vážně, a přiznám se, že mi trochu chyběla ta klasická, nepoddajná, superhrdinová postava. ()

Landauer

Deadpool je v podstatě další z mnoha komiksových filmů. Dějově je strašně prvoplánový a z hlediska příběhu nenabízí nic, co bychom už neviděli v jiných superhrdinských snímcích. Historický význám má ale v tom, že si snad už konečně (!) managment a byrokrati velkých filmových studií vytáhnou hlavy z p...le a pochopí, že finančně úspěšné mohou být i filmy určené výlučně dospělému publiku a nebudou se pořád snažit srazit za každou cenu přístupnost pod R (od 15 let). Televize (ať žije průkopník HBO) to už pochopily dávno, jen v Hollywoodu mají ještě osmdesátá léta. ()

MatoFILM

Absolutely amazing ! Konečne dal Marvel zelenú R-kovému filmu a vznikol z toho patrične tvrdý, vulgárny, ale hlavne vysoko zábavný film, ktorý svojou nekonvenčnosťou a originalitou zahanbuje už trocha nudiace "rodinné" marvelovky. Akčné scény nie sú tak drahé ako sme u Marvelu zvyknutí, zato ale prekypujú nápadmi, dokážu vyťažiť z minima maximum a hlavne bavia. Obsadenie je skvelé, tempo až na pár detailov svižné. Začiatočná scéna je úplný TOP. ()

Marrty3

Zhlédnuto v kině. Zatím jeden z těch lepších blockbustrů tohoto roku. Byl jsem mile potěšen. Spousta srandy a vtipných gagů. Ubral bych opět trochu té romantiky a bylo by to pro mě asi top. Nicméně akce je tu dost a to se od Marvelu očekává. Popravdě, měl jsem trochu strach z Ryana (hlavně potom co předvedl v předchozí komiksovině; Green Lantern), ale nakonec si myslím že to byla skvělá volba. Cením a těším si na pokračování ! ()

Hanes88

Chápu, proč má tento film takový úspěch. Mi to ale na 5 hvězd nepřišlo. Určitě zajímavě pojatý film už od úvodních titulek. Celkově bych to hodnotil jako hodně povedený akční filmek. 80%. ()

vander19

Po Deadpoolovi, ktorý vystupoval v X-menoch v roku 2014 sa tento krát tvorcom podarilo predstaviť ho vo vylepšenej podobne. Znovu ho stvárnil Ryan Reynolds. Divák pri sledovaní zistí aj jeho premenu na nadčloveka, ktorá je dosť podobná Wolverinovy. Aj keď chudák rosomák bol už od mala superhumanoid. To Deadpool si musel prejsť náročnejšou cestou. Možno je trochu na škodu, že vo filme sa predstavilo menej členov Xavierovej školy, zrejme nemali rozpočet na to, aby si dovolili zaplatiť viac hviezd. Mňa, ako diváka ale zaujalo a potešilo hlavne to, že Deadpool je vtipný a jeho hlášky nemajú chybu. Aj dej ma kvalitný spád a určite v roku 2016 sa jedná o jeden z lepších filmov aj po vizuálnej a efektovej stránke. ()

.MJ.

Humor mi až na výjimky moc neseděl. Paradoxně se mi více líbily vážné scény, kterých bylo bohužel málo. Celý ten humbuk kolem Deadpoola šel tentokrát mimo mě. 60% ()

Terezinka198

Zpočátku hloupé, nezáživné vtípky, potom přišla slibovaná akce. Ty vtípky jsem už potom ignorovala a přemýšlela jen nad příběhem. Líbilo se mi prolínání vyprávění příběhu a minulosti. Bohužel – slibný začátek, nudný prostředek, zajímavý konec. Celkově to bylo tedy spíše zklamání, alespoň z mé strany. Ale scéna po titulcích naprosto zabijácká! - „Čekáte na upoutávku Deadpoola 2, jenže na toho nemáme prachy.“ ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

03.06.2023

Hugh Jackman se vrátí jako Wolverine

Hugh Jackman se vrátí jako Wolverine

27.09.2022

V typicky reynoldsovském duchu oznámil představitel Deadpoola na svých sociálních sítích zprávu, že se herec Hugh Jackman (Logan, Zmizení) vrátí coby Wolverine ve třetím filmu. Snímek, jenž bude… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White