Predtým, ako sa stal Deadpoolom, bol Wade Wilson (Ryan Reynolds) členom špeciálnych jednotiek. Keď mu lekári diagnostikovali pokročilé štádium rakoviny, podrobil sa experimentálnej liečbe v rámci programu Weapon X, známeho a populárneho predovšetkým medzi x-menovskými mutantmi. Vďaka tomu sa Wade zbavil rakoviny a nielenže prežil, ale ako bonus získal schopnosť rýchleho samouzdravovania. Oproti Wolverinovi, ktorý po podobnej liečbe zostal celkom sexy – z tohoto pokusu vyšiel trvale znetvorený. Vypadá podľa vlastných slov ako "avokádo, ktoré malo sex so starším avokádom". Aj preto bez väčšieho odporu prijal „okostýmované" alter ego s názvom Deadpool. (Cinemart SK)

Darth Maul

V originálnej úvodnej scéne je okrem všetkých tých zábaviek napísaná aj jedna veľká pravda. Titul najväčšieho hrdinu tohto filmu jednoznačne patrí scenáristovi. Tak luxusne vystavaný príbeh dopadá ako blesk z čistého neba na nudné pole filmového komixu. ()

buzzwoody

Neobyčejný film, ať už svým neustálým lámáním čtvrté stěny, či všudypřítomným humorem, jenž konstatně překračuje obvyklé hranice a daří se mu u diváka bodovat. Velice svěží a prakticky netrapná (!!!) smršť, absolutně se neberoucí vážně, která vás poveze 108 minut, po nichž budete chtít okamžitý přídavek. ()

Patrik256

Rozpočet_ 58 milionov dolarov // Tržby_ 783.1 miliona dolarov // Tržby v ČR*_ 47 413 477 Kč // // Diváci v ČR_ 337 239 // Tržby v USA*_ 363 milionov dolarov ()

Adam_Musil

Deadpool je, mohu říci, zaručeně jeden z nejlepších superhrdinovských filmů, pochopitelně vyjma Kick-Ass od Matthewa Vaughna, který však nespadá pod Marvel. Například vedle trapného Iron Mana, který si se všemi svými pokračováními na komedii pouze hraje, se zde má divák opravdu čemu zasmát, scénář je velice vtipný, inteligentní a naráží na mnoho jiných známých snímků, podobně jako to známe ze Simpsonových (mě osobně nejvíce pobavila upoutávka na 127 hodin). Vedle humoru srší Deadpool i akcí, retrospektivní scény se ukázaly jako dobrý nápad, neboť malinko zastírají to, že kdyby byl děj chronologický, jednalo by se zase o obyčejnou, nudnou, akční, průměrnou směs toho, co už známe, takhle donutí diváka alespoň trochu přemýšlet a hned je to znát i na celkovém hodnocení filmu, na tom mém též. Proto mě mrzí, že závěr pak stejně sklouzl k americkému klišé. Přesto mě snímek zaujal, i když sérii X-Men nemám tolik nastudovanou, a budu se určitě těšit na případné pokračování. ()

.baris.

Tak jsem po letech tenhle kousek dokoukala a... stále nechápu, jak je možný, že to má tak vysoký hodnocení. Sorryjako, odpad to sice neni, ale jinak mě to ani trochu nebavilo. Reynolds je vyloženě sympaťák a chápu nadsázku a že to jako má bejt parodie a haha hihi, no a to je právě ten problém. Zasmála jsem se asi dvakrát a zbytek času mi to přišlo taaaak trapný... ()

kwoky

Film hodně sází na stylové hlášky, bojové scény a krásnou Morenu Baccarin. Čekal jsem víc. Líbilo se mi retrospektivní vyprávění a některé vtípky neměly chybu. Over the top akční sekvence mi občas nesedly. Jednohubková zábava je to dobrá, ale že bych to musel vidět znovu, to asi ne. ()

Jaro_slav

Největší highlight tohohle filmu je tady v Česku rozhodně způsob, jakym si Franta poradil s překladem. Wau! Udělat z Pulverina Vulvarina je prostě geniální - a pěkně pofrantovsku intelektuálně prasácký. Poctivejch osmdesát ze sta; stovku to u mě neuhrálo, protože je vidět, že ten akční příběh pomsty je tam tak trochu do počtu - je to totiž ve skutečnosti fakt hezká love story. ()

Mimomisu

Samotnej film by byl za slusny 4 hvezdy, ale kdyz si uvedomim cim vsim prosel a usili tvurcu navrch, tak je to jasnejch pet. Film pro fanousky, ktery dopadl lip, nez by nekdo cekal. Dalsi plus za to, ze vam ten film neda chvilku na vydechnuti a jeste k tomu pripoji romantickou linku, ktera skvele funguje a to by cekal malokdo... PS.: Po precteni tech horisch komentaru tady by se hodilo uvest par veci na pravou miru. Ne, opravdu to neni film kro kazdeho, ne, titulky opravdu nejsou nijak extra povedene (Fuka tentokrat zklamal docela dost) a ne, opravdu si to clovek neuzije na 100% bez znalosti anglictiny a popkulturnich odkazu, ktere zabiraji asi tak 90 % vsech dialogu...takze tak. PPS.: Proc tohle neni v zanru komedie??? wtf CSFD? ()

geimz

Bomba. Trochu som sa bál, že si Deadpool vybúchal svoju vtipnosť a neopozeranosť už v traileroch, ale to som sa šeredne mýlil. On totiž funguje nielen ako gejzír hlášok od úvodných titulkov (ktoré sú luxusné) až po záverečné, ale funguje aj v dávkovaní tempa a stavaní príbehu, vhodným prelínaním akčnej súčasnosti s "romantickými" flashbackmi. Predovšetkým ale ide o nonstop akčnú zábavu nadopovanú toľkými kvalitnými deadpoolovskými meta-vtipmi (a samozrejme nielen tými), namiešanú do brutálneho over-the-top násilia, na ktoré je jednoducho radosť sa pozerať, lebo je jednak zručne zrežírované, a jednak ponúka vítaný odklon od impotentných akčných scén novodobých superhero filmov. Bavil som sa jednoducho každú minútu stopáže, toto sa oplatí vidieť v kine, a Ryan Reynolds sa narodil ako Deadpool. P.S.: Marketingová kampaň by si zaslúžila sama o sebe nejakú cenu. ()

kamigava

Deadpool je velmi neobvyklý super "hrdina", který je cool prostě pořád. I když je na sračky, tak si ze sebe či ze svého nepřítele F.R.A.N.C.I.S.E. dělá prdel. To se mi na něm líbilo. Takového antihrdinu jsem od Marvela ještě neviděl. Reynolds si touhle bizarní postavou doslova vzkřísil kariéru. Film jede bomby od úvodních cool titulek až do potitulkové scénky s Deadpoolem v županu. První akční scéna je opravdu kulervoucí. Kam se hrabou druzí Avengers. Vtípky, gagy a hlášky se jen na vás valí. Scénář postrádá nudná klišé, která byste od Deadpoola rozhodně nečekali a taky se podle toho chová - flegmaticky, bez respektu a až dětinsky si pohrává se svými nepřáteli. Sarkasmus mu rozhodně nechybí, ani jeho blízcí okolo jím nešetří (kamarád barman a jeho přirovnání k avokádu nemá chybu!) Často se objevují různé narážky na ostatní filmy ať už komiksové (Wolverine, X-men, Green Lantern, Batman a Robin...) či jiné filmy (Taken, Star Wars) Deadpool má pěkně prořízlou pusu, to se musí nechat! Ironií jen oplývá. Naštěstí mu to nejen kecá, ale i střílí a mlátí. Chová se prostě tak, jako by se choval dospívající puberťák, který by z ničeho nic získal superschopnosti - drze a nerozvážně by je využíval. BTW: Vůbec jsem netušil, že Deadpool je součástí X-menů. Jeho poznámka ohledně starého/mladého profesora Xaviera mě rozsekala. Nebo jeho odpověď na to, proč je domov X-menů tak prázdný. Co se týče Skreina, jeho role záporáka mu sedla. Líbil se mi i v restartu Kurýra, tak jsem byl zvědav, co předvede zde. Docela cool byly také ty dvě mutantky - jedna hodná podobná Sinéad O'Conor a druhá zlá pobočnice Francise. Deadpool je sprostá a brutální komiksovka, která pro děti rozhodně není, ale puberťáci ji budou milovat za její nezávislost. Kdyby byl Deadpool čistým záporákem, byl by z něj hotový psychopat Joker. Jen má teorie. Soundtrack má taky grády. Bavilo mě to prostě celé. Nemůžu si stěžovat. 75% ()

Tydyt007

Super, uplná bomba. Jen mě naštvalo to, že kino v Třebíči podporuje pirátství, protože nám to před koncem bonus scény vyplo. ()

Marys

Lahôdka. Tak, ako nás všetky trailery a minipropagácia pripravoali na Deadpoola, takým v skutočnosti bol. Prehláškovaný, s miliónom odkazov, surový, komiksový. Nedá sa vážne veľa vytknúť tomuto filmu. Skvelá práca. ()

ADIO45

Proto Deadpool si vysloužil rating, aby nepohoršoval mladší diváky. Film srší drsným humorem, scénkami a vším co by jste nečekali a ještě horšími věcmi! Už jen tím že si Deadpool uvědomuje, že je jen ve filmu a komunikuje s divákem, vytváří novou atmosféru. Jeho vtipné narážky typu "Skoro to vypadá, jako by studio nemělo na víc X-Menů", dodávají celému příběhu a filmu skvělou atmosféru. Nešetří vtipem na ostatních a na nikom nenechá nit suchou. Neznám nikoho, kdo by se u tohoto filmu nezasmál, samozřejmě kromě fňuken, které pohled na tento film rozbulí. Film můžu vřele doporučit, pokud se tedy nebojíte toho že vás bude bolet bránice od smíchu! ()

Ollie235

Opravdu nemohu uvěřit, že i přes tu obrovskou kampaň, množství trailerů a moje přemrštěná očekávání mě Deadpool ve výsledku vůbec nezklamal. Tahle marvelovka je totiž přesně tím, co jsem od ní chtěl - zábavnou jízdou s povedenou akcí a nekorektním humorem. Ryan Reynolds je pro roli jako stvořený a je vidět, že si ji opravdu užívá. Jediná podstatná výtka směřuje vůči vážnějším pasážím, které mě zkrátka tolik nebraly. Jinak ale spokojenost a silné 4*. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

03.06.2023

Hugh Jackman se vrátí jako Wolverine

Hugh Jackman se vrátí jako Wolverine

27.09.2022

V typicky reynoldsovském duchu oznámil představitel Deadpoola na svých sociálních sítích zprávu, že se herec Hugh Jackman (Logan, Zmizení) vrátí coby Wolverine ve třetím filmu. Snímek, jenž bude… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White