Predtým, ako sa stal Deadpoolom, bol Wade Wilson (Ryan Reynolds) členom špeciálnych jednotiek. Keď mu lekári diagnostikovali pokročilé štádium rakoviny, podrobil sa experimentálnej liečbe v rámci programu Weapon X, známeho a populárneho predovšetkým medzi x-menovskými mutantmi. Vďaka tomu sa Wade zbavil rakoviny a nielenže prežil, ale ako bonus získal schopnosť rýchleho samouzdravovania. Oproti Wolverinovi, ktorý po podobnej liečbe zostal celkom sexy – z tohoto pokusu vyšiel trvale znetvorený. Vypadá podľa vlastných slov ako "avokádo, ktoré malo sex so starším avokádom". Aj preto bez väčšieho odporu prijal „okostýmované" alter ego s názvom Deadpool. (Cinemart SK)

Jizni Tlapa

Vypusť z makovice klasickou marvelovku. Tohle je unikátní šílenost, kde jsou slova rychlejší, než samotná akce a Reynolds v životní fazóně! Stopáž tak akorat a retro soundtrack, trhající rekordy stahovanosti jsou už jen "navíc". PS: VYDRŽ DO ZA ZÁVĚŘEČNÉ TITULE ()

miguel_111

Neskutočne klapacka a huba nevymachaná , skvele ujete hlášky, slušná akcia a konečne po dlhej dobe R-kova komiksovka a tych by trebalo mnoho mnoho viac. Pre mňa 90 % ()

Ryuuhei

Proč jsem v první řadě na tento film šel? Abych se přesvědčil, že jsou zdejší hodnocení a vůbec i celé to oslavování filmu mylné. A opravdu, ze začátku jsem nonstop protáčel oči a již si připravoval verdikt debilní zábavy pro vytlemené teenagery. Překvapení se dostavilo poté, když se ukázalo, že sakra, ten sprostý a drsný pitomec Deadpool není vlastně vůbec žádným pitomcem. Že má zajímavou minulost a i důvod toho, proč jedná, jak jedná. Tedy, opomenu-li vlastně neustálé hláškování, které nechybělo ani v situacích přímo volajících po utrpení vzbouzeném i v divákovi, alias soucitu. Navíc... co je hlavní, je to skvěle vyvedená parodie na superhrdiny. Co bylo v X-Menech bráno vážně, zde rozhodně není a je tedy jasné, že Deadpool není žádným hrdinou, to vůbec. Naopak překvapí v situacích, které si žádaly klišé. Ačkoliv se stejně jedno klišé dostavilo, ale což. Celý zážitek v kině ve mně ponechal až zajímavě pozitivní pocit z filmu, kterému jsem vůbec nevěřil a tím jsem se příšerně spletl. ()

Sfinkter

Jdeme naproti "cool" mladé generaci, která ocení "cool" hlášky a jakousi revoltu v subžánru komiksovek. Ano, několik scén je vážně hodně vtipných a sarkastických, ale ani v jednom okamžiku nejde Deadpool v žádné své lince trošku hlouběji. Průzračně povrchní zábava. Akční scény standardně nadstandardní. Od Zombielandu nejlepší úvodní titulky. ()

Helmutek

Už u úvodních titulků jsem si blahem chrochtal - ten rozjezd byl fantastickej, jen to pak trochu ztratilo tempo tou zbytečně vážnou a zbytečně dlouhou retrospektivou; přece jenom se tim podle mě mohli zabývat mnohem míň, aspoň by zbylo víc času a prostoru na akce podobný právě třeba tý úvodní. A jasně, občas to bylo až moc snažící se o nějakou nářezovou hlášku, a občas byly ty frky trochu slabší nebo až moc puberťácký, ale jinak to byla jízda parádní - a jako kino zážitek naprosto skvělý. A nakonec jsme si i cestou z kina řikali, že kdekoliv jinde by podobnej náklad vtípků prcičkovskýho ražení byl spíš trapnej nebo prostě nevtipnej (viz třeba film Paul), zrovna tady, u Deadpoola nebo prostě Wada-Raynoldse, člověk ale prostě nějak věřil, že podobný hovado docela klidně může někde existovat, takže to nijak strojeně ani rušivě nepůsobilo. Jen škoda, že jsme si blbci nepočkali na ty potitulkový přídavky... ()

LadyPupu

Co k tomu napsat...? Když napíšu, že jsem se výborně bavila, budu vypadat a) jako starej kanálník b) jako poloviční chlap c) moje pracně vybudovaná image intelektuální dámy bude v pr*eli. Se*u na to. Nejsem pokrytec. Bylo to super. Bavila jsem se královsky od úvodních titulků až po potitulkovou scénu a ty 4 hvězdy dávám s čistým svědomím. ()

Qitek

Fórky na mě moc konstruované a vlastně mi v ničem Deadpool nijak nedokázal, že je něco víc než, se celou dobu (ne)dělal. Fajn podívaná rozhodně. Ale asi tak za pár hodin jsem si nevzpoměl na nic, krom uvodních titulků a úvodní akce. ()

Mrkvič

No, párkrát jsem se usmál. Bohužel hned na začátku film střílí slepýma, protože vtípky již byly v trailerech. No a další hodina už je jen to samé pořád dokola. Hlášky padají a padají, že je jejich hustota větší než hustota některých mých trenek. Jenže je za prvé pronášejí často jen mluvící hlavy (nebo hlavy v masce bez výrazu). A za druhé to strašně šustí papírem. Několikrát jsem si vzpomněl na hláskujícího Posledního skauta, kde už to taky bylo lehce za čarou, ale stokrát lepší než zde. Krom hlášek film vlastně už nic nenabízí. Některé dějové obraty jsou dokonce hodně mizerné. Ale možná jsou jen nedotažené ve filmu a znalci komiksů je znají z širší perspektivy. No a v neposlední řadě morální rovina. Wade už "zaživa" mi přišel jako kokot. Jako Deadpool je to kokot ještě větší a cholericky se sere, když mu někdo dělá to, co on dělá ostatním. ()

KRYSIOPICE

Nejsem sice příznivec akčňáků se superhrdiny, ale Deadpool je zábavný a jiný, takže půjdu s hodnocením výš než běžně. Deadpool oproti jiným žánrovkám není posatvený na efektech a rádoby hustých pozách hrdinů. Film táhnou nahoru především vypilované, vtipné dialogy. Co ocením je nadhled a jistý smysl pro parodování žánru akční hrdinů (např. rádoby efektivní drsné dopady hrdinu do dřepu, které jsou jinak zcela na hovno). Batman je ve srovnání Deapoolem Mirek Dušín co nedokáže zabít uhlavního padoucha a v masce vždy trapně mění hlas. Zatimco pool je přirozenější a chová se víc lidsky. ()

dvopet

Film, který chce být tak cool a nad věcí, až se často bere zbytečně vážně. A to i přes pubertální humor. Dostatečně ironická je snad jenom jeho posledního třetina. ()

DragonnCZ

Still love like first time, aaaah, tady tomu filmu nejde moc co upřít. Akční svižná jízda o jednoduché pomstě možná říká, že je film klišé, ale je tomu skutečně tak?. Ani zdaleka NE! Deadpool je nehorázný frajér, a hrozně ho žeru. Jeho typický znaky a charizma. Humor tu nehorázně dobře funguje a prolomení čtvrté zdi tomu jen a jen dopomáhá + vynikající scénář snad dělající si srandu ze všeho. Ryan Reynolds tady Deadpoola ztvárnil jak nejlíp mohl a já to žeru. Akce je výborná a brutalitka mňamócní a je to precizní Rko jak má být! Výborný výběr hudby a nice efekty. Někdy si toho Deadpoola musím načíst i v komiksech, lituju, že jsem tak ještě neučinil! Filmu uděluji f**king 9/10! ()

Gothar

Dostal som čo som chcel, už od prvých sekúnd Deadpool nasadí vysoké tempo hlášok a výborne natočených akčných scén. Humor je väčšinou nekorektný, ale presne to sme všetci očakávali. Škoda, že v traileroch sa objavilo až príliš veľa hlášok, vo filme je stále dosť ďalších, ale trailery mohli byť skromnejšie. V strede sa tempo na chvíľu spomalí, ale potom sa našťastie vráti a film smeruje k jasnému záveru. 90 % PS: titulky sú dlhé, ale tradične je po nich ešte jedna scéna ()

venison

Tuším, že mě pravděpodobně všichni skalní fanoušci komiksových hrdinů ukamenují, ale "Deadpool" mě opravdu zklamal.. Vychválit musím libovej a opravdu vtipnej marketingovej nátlak, který nahnal hromadu diváků do kin a na který jsem se také nechala zlákat.. Možná díky skvělé reklamě jsem měla od filmu daleko vyšší nenaplněné očekávání.. V podstatě se jedná o komiksový film, kde je minimum filmové grafiky (alespoň dle dnešních měřítek) a k tomu je také přizpůsoben děj filmu.. Okleštěn a zjednodušen.. Né, že by se vtipně nehláškovalo, to zase jo, ale na můj vkus se hlavní hrdina nápadně podobal devadesátkové "Masce".. Já bohužel úplně tomuto stylu humoru nefandím, mám radši jemnější formu, která hranicí s nemotorností, jaká bbyla například ve "Strážcích galaxie".. Ryan Reynolds pro mě taky není herecky příliš silný kůň, ale na tuhle roli mu ještě jeho síly celkem stačili (možná bych i řekla, že se jednalo o zatím jeho nejlepší výkon).. Padouši jako z nějakého laciného akčňáku a hrdinova holka nijak výrazná.. Bohužel průměrná komiksárna.. Vetšinou mě "první díly" baví nejvíc a pak to jde z kopce, třeba "Deadpool" překvapí a bude to naopak.. ()

Zek

Za poslední dva roky nejlepší comicsovka od marvelu. Lepší intro jsem snad v žádnem filmu neviděl :D. Celou dobu jsem se brutálně bavil. Absolutně mě rosekala scéna s rolbou. ()

Micro41CZ

A roztrhne se pytel R-kovejch satirickejch filmů. A to je dobře. Chvílemi stejně geniální a originální jako ranější tvorba Woodyho Allena: ač se to u komiksovýho filmu nezdá, je to nadupaný reflexí filmu jakožto média a reflexí narace jakožto ohraných žánrových i mimožánrových klišé. Nadto Deadpool komunikuje s divákem napřímo a vystupuje z děje, upravuje si styl, rychlost i způsob plynutí času ve filmu, znemožňuje kdeco, a ačkoliv se sám dopouští klišé, ví to a vysmívá se mu. Těšim se na dvojku. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

03.06.2023

Hugh Jackman se vrátí jako Wolverine

Hugh Jackman se vrátí jako Wolverine

27.09.2022

V typicky reynoldsovském duchu oznámil představitel Deadpoola na svých sociálních sítích zprávu, že se herec Hugh Jackman (Logan, Zmizení) vrátí coby Wolverine ve třetím filmu. Snímek, jenž bude… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White