Predtým, ako sa stal Deadpoolom, bol Wade Wilson (Ryan Reynolds) členom špeciálnych jednotiek. Keď mu lekári diagnostikovali pokročilé štádium rakoviny, podrobil sa experimentálnej liečbe v rámci programu Weapon X, známeho a populárneho predovšetkým medzi x-menovskými mutantmi. Vďaka tomu sa Wade zbavil rakoviny a nielenže prežil, ale ako bonus získal schopnosť rýchleho samouzdravovania. Oproti Wolverinovi, ktorý po podobnej liečbe zostal celkom sexy – z tohoto pokusu vyšiel trvale znetvorený. Vypadá podľa vlastných slov ako "avokádo, ktoré malo sex so starším avokádom". Aj preto bez väčšieho odporu prijal „okostýmované" alter ego s názvom Deadpool. (Cinemart SK)

ing.Frosty

Ten film mě absolutně nezajímal. Věděl jsem, že bude hodně odlišný od současných comicsových rychlokvašek. Kamarád mě nicméně přemluvil na něj jít (mohl jsem si vybrat tohle nebo Dánskou dívku). Rychle jsem se naladil na přidrzlý humor a "probourání" čtvrté stěny, které právě dělají z Deadpoola tak svěží a zábavný film. Až tak zábavný a vtahující, že jsem si ani nevšiml že můj kamarád - pravidelný kuřák celý film prochrchlal. ()

Triple H

Nie som dôchodca, ale párkrát ma počas filmu napadlo: "škoda, že nemám 17". Lebo vtedy by bol pre mňa Deadpool za jasných päť. Takto mi ten pubertálne vulgárny a pubertálne silený humor a štýl sadol premenlivo. Vtipkovanie o masturbovaní, zosmiešňovanie slepej babky slovami "Stevie Wonder" a celkové miestami až príliš silné tlačenie na sebauvedomelú a hustú pílu je niečo čo ma nechá chladným, šmrncovne natočené akčné scény, osviežujúca porcia explicitného násilia a niektoré podarené vtípky či momenty sa mi zase ale páčili. Najvýraznejším plusom je, že z celej veci cítiť entuziazmus a napriek tomu, že nie každá rana trafí terč, tá úprimná snaha a ťah na bránku sú veľmi sympatické a chytľavé. Objektívne by som film svojim okoralým srdcom zhodnotil asi za 3, ale kvôli Reynoldsovi a spomenutému entuziazmu dám trochu nadsadené 4. Film si človek užije na inom leveli, keď vie ako pracne a dlho sa rodil a keď vie koľko driny a energie doň vložil práve Reynolds. Preňho to bol passion project a zároveň uvážený kariérny kalkul už od X-Men Origins: Wolverine. Po bezmála dekáde mordovania a zlyhávania v jednom nepodarenom blockbusteri za druhým (RIPD, Green Lantern) je spochybňovaný a takmer nenápadný Deadpool preňho spása a zadosťučinenie v jednom. V rámci hollywoodskej mašinérie si to odmakal, pôsobí ako sympaťák a pre tú úprimnú snahu, vytrvalosť a tak nejak od srdca prístup mu ten obrovitánsky úspech prajem. Bola to jeho posledná šanca udržať sa v prvej lige a vypálila až rozprávkovo. Bez tohto reynoldsovského faktoru by Deadpool pre mňa stratil veľký kus svojho šarmu. Poteší aj, že po dlhej dobe láme rekordy film, ktorý sa nebojí byť drsný a nekorektný. Hoci pubertálne, ale v záplave súdobej blockbusterovej chudokrvnosti to je príjemne osvieženie. A soundtrack ma určitý štýl - George Michael, DMX, Salt n Pepa. Proč ne? Suma sumárum preto spokojnosť. P. S.: Keby stál za kamerou Matthew Vaughn, mohlo to byť niečo veľmi, ale veľmi extra. Ak je niečo preňho projekt ako vyšitý, je to Deadpool. Do dvojky? Prosím, prosím? ()

kjakob

Měl jsem jít do kina dřív. Okolní hype totiž mezitím z Deadpoola udělal kulturní událost tisíciletí a hodnocení v top #50 best movies mi jasně řeklo, že to bude větší pecky než všechny Star Wars dohromady. Asi se povedlo trefit se reklamními spoty přímo do infantilní cílovky, která neváhá vytasit ty nejtvrdší hodnocení, za které by se nemuseli stydět ani filmoví velikáni. A co jsem v kině dostal? Pořádnou porci zábavy, to ano. A svěží vítr do plachet všech comicsových hrdinů. Ale jako film to zase taková pecka nebyla. Dvojka už by se zajímavým rozpočtem mohla dokázat mnohem víc. ()

espana

Kdo by to byl řekl, ale další nadšený divák z kina z řad Deadpool. Po shlédnutí tohoto úchvatného díla, sem si řekl že bych na to šel klidně ještě několikrát, což se u mě nestává, když mě bolí zadek z těch nepohodlných sedaček v kině, ale u tohoto filmu jsem to ani nějak nestihl zaregistrovat. Prostě nářez film, u kterého opravdu stojí za to, vzít si pár drobásků z prasátka, koupit si lístek....vlastně jen ten lístek stačí, popcorn či nějaká tekutina je zbytečná, měl jsem obojí a přes film jsem se toho ani nedotkl, protože mě ani nějak nenapadlo si rušit zážitek chroustáním popcornu nebo pícháním se brčkem do oka. Nejsem moc fanda Marvelovek, jako těch pět hvězd dám, toť ovšem maximum. Ale Deadpool? Světe div se, že by první Marvelovka v top ten? No jasně že tam bude!! Za mě 100%....kdyby šlo víc, dám víc. ()

filmmovier

Píšu tisící komentář k tomuhle filmu, což je mimochodem fakt super a těším se na dvojku. A taky je to nejlepší marvelovka, pravděpodobně ze všech, a taky oceňuji herecký výkon Deadpoola v hlavní roli. Možná je můj komentář trochu zmatený, takže začnu od začátku - viděl jsem to a vyhonil jsem si radostí - ne, to jsem vlastně pořád ještě na konci.. Jo, už vím, nejdřív jsem viděl ukázku z otravného fightu Supermana s Batmanem, kteří chtěli Deadpoolovi, ukrást prostor, ale to se jim naštěstí nepovedlo. Pak ale začaly titulky v naprosto dokonalém Deadpoolově stylu a pak to začalo - ohromně zábavná, našlapaná a nahláškovaná jízda, která nenudí a vesele paroduje všechno kolem sebe, jedinečným a neopakovatelným stylem. Hlášky jsou naprosto perfektní (Xavier, málo mutantů a rozpočtu, avokádo, Deadpoolovo rýpnutí do toho směšného a trapného Ryana Reynoldse - ano, je to i můj názor i rýpnutí do Green Lanterna, to vše mi absolutně sedlo). A co mi taky absolutně sedlo? Sednul mu záporák. Sednul mi Colossus a Negasoic Teenagecosi, kteří ve filmu vůbec nebyli do počtu, taky mi bodlo, jak si Deadpool useknul ruku a přikolíkoval si na ksicht fotku Hugha Jackmana (asi to úplně nejlepší z celého filmu). Bodla mi potitulková scéna i pořád nehorázně krásná Morena Baccarin. Celej ten film, který by se mimochodem vůbec neměl dabovat, měl veliký, ale jako že fakt veliký, koule. Nejlepší komedie, nejlepší akčňák a jednoznačně nejlepší komiksová adaptace všech dob. Tohle opravdu JE v nejlepším Deadpoolovském stylu, z celého projekut bylo cítit, jak to všichni dělali s láskou a nadšením a Ryan Reynolds byl fakt zatraceně dobrej (i když v tom vlastně nehraje, ale snad jste mi nevěřili, že je směšný a trapný, že ne?) Ten podivný tragikomický mužík z Wolverinova originu budiž zapomenut. Miluju tu postavu a miluju tenhle film. Je to totiž ten nejlepší film. Film roku 2016 (a co, že je teprve březen, nic lepšího už nikdy od nikoho nebude). Deadpool by měl dostat Oscara za nejlepší herecký výkon v hlavní roli, ten záporák ne. 100%. Šup sem s tím Cablem! A s Wolverinem a víc X-Menama. Juchůů! Teď si jdu vyhonit. ()

Motinski

Deadpool je až kontroverzne priamy a uprímny. Bez cenzúry a vysmievajúci sa Marvelu aj DC. Bavil som sa výborne ajkeď som sa bál že to prepísknu. Treba ale povedať, pár krát k tomu nechýbalo veľa. Tu proste treba absolútne vypnúť a uvedomiť si že nejde o bežnú komiksovú postavu s akou ste sa mohli doteraz stretnúť. Film nie je epický, dramatický, ani klasicky superhrdinský. Humor a fekálne vtipy prevyšujú všetko ostatné a Ryan Reynolds je proste frajer ktorý si robí srandu snáď zo všetkého čo môže. Chybičky sú a taký T.J.Miller mi dokonca až vadil, no už teraz ide pre mňa o tak trochu kultovú záležitosť. ()

tatanapope

Po delší době jeden s těch povedenějších kousků, kde po celou dobu panuje dostatek akce i vtipu, aby se člověk nenudil. Film je kvalitně zpracovaný a pro ty trpělivější z nás je ještě malý bonus po titulkách. ()

chelseaman22

Zprvu skeptický pohled na věc byl vystřídán uspokojujícím počtem spočívajícím v v prvním upřímném a nestrojeném ústním projevu super hrdiny od Marvela. Zápletka, herecké výkony a akce stojí za starou Bellu ze Stmívání. Jediným zajímavým faktorem jsou brilantní dialogy, na nichž je Deadpool postaven. Bez nich by Deadpool shořel. 86% ()

Estrellita

Přestože se jedná o něco, co už jsme zdlábli stokrát jinak, originální přístup k žánrovým klišé změnil Deadpoola ve speciální filmový zážitek. Vyhovuje mi humor, který tvůrci ve filmu používají - ta ostrá ironie a vybroušený satirický styl, ten nadhled, s jakým se hlavní hrdina vyrovnává se skutečností, že z něj je obluda, to odhodlání, se kterým se pere s životem dnes a denně a s úsměvem (přestože to není vidět) a elegancí sobě vlastní baví zástupy diváků. Je to prostě frajer. 77% ()

Cedr

R-rated film, který by paradoxně bavil nejvíc tu část publika, která by jej správně vidět neměla. Kadance hlášek je tak divoká až je to na škodu, navíc za mě to s "vtipem" bylo miss, miss, miss... boření čtvrté zdi bylo v rámci možností asi nejúsměvnější, ale i jeho frekvence byla moc přemrštěná. Diváci jsou komiksovou generic shit nudou tak otupělí, že zbaští cokoliv co se trochu vymyká. Nic proti tomu, ale takový Logan nebo Guardians of Galaxy se vymykají mnohem mnohem mnohem lépe. V době psaní tohoto komentu je Deadpool zde 87. nejoblíbenější film a... moment... 8.0 na imdb... a 84%fresh na rajčatech... wow... stárnu. ()

LiborGondek

Připlížil se nenápadně a udeřil s o to větší razancí. Nebýt několika vteřinového loga na začátku, ani nepoznáte, že je to Marvel. Jejich filmy jsou vždy naplněné hláškami a vtipem, ale u Deadpoolu dostali úplně nový rozměr. Ve filmu už totiž skoro ani nejde o nic jiného. Je to něco nového a nemůžu rozhodně říct, že by se mi tento směr nelíbil. Jen o tom budu muset chvíli přemýšlet. Hodnocení 4-5*, tedy něco mezi velmi dobrou a dokonalou podívanou. Tak jako tak, dobře utracené peníze! ;) ()

Johnny.ARN

Iron man mi prišiel ako vtipný človek. Deadpool ho prešťal humorom, ktorý je môjmu srdcu blízky. Lepšie ako hociktorá komédia, smial som sa celý čas, užíval si narážky na všetko možné. Nenazval by som ho antihrdinom, skôr len človekom, ktorý získal schopnosti a môže si robiť svoje chimichangy. Príbehovo nič prevratné, ale to asi nikto neočakával. Potešila Carano, Ed "Kurier" Skrein dostal oveľa lepšiu úlohu a samozrejme celé to držala sexi Baccarin. Človeku sa až nechce veriť, že celá tá výprava, výbuchy a CGI efekty stáli tak málo. Pán Pool pri pohľade xmenovskou optikou je rozhodne hajzlík, ale divákom by sa celkom mohol zapáčiť. Príjemné, ľahké, zábavné, nič nenarušujúce, na nič ( skoro ) nenadväzujúce. Presne to, čo má spĺňať správne šialený ale pri tom divácky atraktívny komics. Zatiaľ 5 z 5 ( CC, Eurodiera, BA ) ()

DaUr

Na to, nakolik Deadpool staví na utahování si ze svých žánrových kolegů, je jim svou výstavbou až příliš podobný. ()

Tynyton

Již dlouho jsem se u filmu takhle nezasmála! Deadpool uchopil superhrdinovský příběh úplně z jiného konce a to vskutku s neotřelým humorem. Většina tvůrců komedií, která se snaží diváka rozesmát by mohla závidět tomu, co dokázali tvůrci Deadpoola. Děj se velmi dynamicky posouvá, akční scény velmi povedené. Deadpool naprosto předčil má očekávání. ()

JimmyII

Je prohlášení, že Deadpool je nejzábavnější film roku 2016, v únoru trochu předčasné? Nemyslím! Takhle parádní zábavu, tak sebestřednou, sebeuvědomělou a sebeparodickou současně, tak krásně nekorektní a zároveň mile meta, jsem neviděl ani nepamatuju. Počínaje ironickými úvodními titulky přes geniální úvodní bitku a cynickou, leč nádhernou love story až po rozuzlení a finále, Deadpool je supercool jízda plná pubertálních, ale vkusně zábavných a kouzelně ironických hlášek, popkulturních odkazů a meta fórků. Co však Deadpoola zdobí ještě víc, než jednotlivé gagy a punchliny, chytré detaily, našlapaný soundtrack a dechberoucí spád, je vypravěčská linka a způsob jejího podání. To retrospektivní zabalení do romantického příběhu je totiž nečekaně tím, co Deadpoola drží, dává mu "hlubší" smysl (rozuměj víc než jen hustá zábava na vymytí mozku) a posouvá děj dopředu tak, že se divák může dokonce i vžít do postav - jakkoliv absurdně to u tohoto filmu zní. Deadpool rozhodně předčil očekávání a posunul laťku komiksovým filmům setsakra vysoko. Doufám, že bude víc takových Rkových nářezů. Ryan Reynolds je bůh, Morena Baccarin hot as hell a Gina Carrano taky. P.S. pro neuctivé diváky, co v kině nepočkají do konce titulků - jako každá Marvelovka, i Deadpool má potitulkovou scénu. ()

Honzíno

Možná jsem dopředu už čekal, co přijde, čili jsem nebyl napoprvé tolik nadchnut jako například u Kick-Ass. Přes to všechno je Deadpool mooc zábavnou hříčkou, které, kdyby byla ještě méně šablonovitou, bych s radostí přiřkl hvězd pět. Dlouho jsem se takhle v kině nahlas a od srdce nenasmál. Rozhodně by na ní ale neměly chodit děti pod 15 let (v ČR stanovená mez přístupnosti, jenže ji nikdo nehlídá; v USA Ratingu poctivé R-ko). ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

03.06.2023

Hugh Jackman se vrátí jako Wolverine

Hugh Jackman se vrátí jako Wolverine

27.09.2022

V typicky reynoldsovském duchu oznámil představitel Deadpoola na svých sociálních sítích zprávu, že se herec Hugh Jackman (Logan, Zmizení) vrátí coby Wolverine ve třetím filmu. Snímek, jenž bude… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White