Community

• Česko Zpátky do školy (viac)
USA, (2009–2015), 41 h 26 min (Minutáž: 22–29 min)

Tvorcovia:

Dan Harmon

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan (viac)

HeyHou

Dlouho jsem pátrala po něčem, co mě zase nadchne tak, že budu chtít vidět jeden díl za druhým v nekonečné smyčce. Povedlo se!! ()

only_serials

Nejvtipnější hraný seriál co jsem kdy viděl. Tolik oblíbených a extrémně vtipných scén, že vůbec nedokážu vybrat tu nej... Škoda jen nepovedené 4. série.. ()

Marci1993

Trochu hloupé, trochu vtipné. Trochu divné, trochu zajímavé. Všechno dohromady tvoří jistou skupinu lidí na vysoké škole, které si nejde nezamilovat. Hlavně Chang ! Přísahám, že od té doby je Chang snad v každém druhém filmu nebo seriálu co sem viděla.. a mě to vůbec nevadí! Za mě 4 **** ()

itchyk86

pomalejší rozjezd úvodních dílů vezme brzy za své a s přibývajícím časem se scénáristé trhají ze řetězů pořád víc a víc, což je jedině dobře. Mezi vrcholy patří díly hrající si na celé tématické filmy jako gangstarský, apollo, paintball, trampolína atd atd..naštěstí spolehlivě pobaví i každý další díl. Nepamatuju seriál (a že mám nakoukáno) s takovou kadencí narážek a parodií, s tak vyprofilovanými postavičkami a nápaditými příběhy či dialogy a seriál tak příjemně ulítlý a zároveň logický ()

anetd1

Těšila jsem se hlavně na señora Changa, ale dostalo se mi mnohem mnohem víc. Vtipné, svižné a inteligentní. Baví mě pozorovat děj i vývoj postav, který je neuvěřitelně přirozený i v těch nejabsurdnějších scénách. Což je obdivuhodný fakt, jelikož seriál absurdní situace vyloženě vyhledává a dělá si srandu snad naprosto ze všech a všeho. Ušetřeno nezůstane žádné pohlaví, sexualita, vzhled, příslušnost či národnost, pohledy na svět, náboženské či politické názory, věkové kategorie, psychické i fyzické nemoci, vzdělání a společenské postavení - prostě nic. A přesto to vše jde tak nějak ladně a jeden té rozličné studijní partičce nemůže přestat fandit, ať se děje, co se děje. Postava Abeda je pak krásná třešnička a seriálové reference taky zatím nezklamaly. ()

IZFNP

Prvých pár dielov som si hovorila, že postavy nie sú nijak výnimočné, a i keď mi seriál nevadí, k srdcu mi tiež asi neprirastie. Och, ako veľmi som sa mýlila... Seriál si v prvej sérii každým ďalším dielom viac a viac nachádzal svoje miesto medzi tými najzábavnejšími a najoriginálnejšími sit-comami, krásne budoval charaktery hlavných postáv a ich vzájomnú chémiu. Vtipy striedali emocionálne momenty, epizódy len zábavné striedali epizódy naprosto brilantné (mafiánsky diel ala Scorsese ma už trvale presvedčil o tom, že seriál milujem) a 2.-4. sériu považujem za jednu zo špičiek americkej seriálovej zábavy. S odchodom niektorých postáv seriál stratil drive, avšak posledná séria nebola vôbec tak zlá, aby som videla dôvod na ukončenie, ale chápem ekonomické dôvody. Je škoda, že tento seriálik zas toľko ľudí nesledovalo a do dnešného dňa nepozná, pretože partička vysokošlákov v Community je extrémne zohraná a tvorcovia, ktorí za ňou stoja, sa neboja žiadneho vtipu. Je úžasné, ako seriál dokázal pracovať so svojimi charaktermi, ako logicky dokázal ich linky vyvíjať, ako si dokázal spraviť srandu zo školstva, rasovej i náboženskej otázky, genderových a ageových stereotypov, a tak celkovo zo všetkého, pretože mu nebolo absolútne nič sväté. No čo ma udviuje najviac, je priehršť nápadov - rôznorodosť dielov je famózna a nájdeme tu doslova všetko: diel muzikálový, detektívny, vojnový, akčný, gangsterský, mysteriózny, kreslený, dystopický, dokumentárny, road-tripový a mnoho ďalších. Okrem toho seriál vynikajúco pracuje s mnohými popkultúrnymi odkazmi, často je ich paródiou či naopak poctou. Absolútny oddych pre myseľ a ten najlepší záber pre bránicu - verte mi, tento seriál je perla. ()

Agonie

Nejdřív mě chytlo zajímavé prostředí. Zůstal jsem kvůli pop-kulturním odkazům a originalitě. A pak jsem si uvědomil, jak moc miluji hlavní postavy a jak moc perfektivní je chemie mezi nimi. ()

blazma

Není moc sitcomů, kromě legendárních Přátel, co by mě bavili tak jako Community, parta která se tady sešla má výbornou atmosféru, kterou po špetkách zlepšuje ve vedlejší roli vždycky zábavný Ken Jeong. Jediné co zamrzí, je v posledních řadách promíchání obsazení a už zkrátka došli nápady co dál. Nebudu ale lhát, chtěl by jsem zažít celoškolní paintball přestřelku!!! prosím aspoň jednou i kdyby jsem vypadl jako první. ()

Víteček

Je to těžké, ale tohle je seriál, který je prostě po 3. řadě vhodné opustit a zbytek ignorovat. Těžké je to proto, že první 3 řady jsou dokonalá komedie a jeden z nejlepších sitcomů, který kdy vznikl. Hýří to nápady, nebojí se to bořit zažité zvyky, ale ani z nich těžit. Postavy mají skvělou chemii  a prostě to výborně funguje. Jasně, jsou tam slabší chvilky, ale je to právě díky velkému množství směrů, které to zkouší. Pak samozřejmě ne všechno vyjde. Zbylé 3 řady jsou pak jen průměrný až špatný sitcom a i když se tam rozhodně najdou kvalitní okamžiky, tak to nestojí za to, kazit si dojem vším tím špatným, kterého je mnohem víc. První 3 řady jasných 5*, zbytek osciluje mezi odpadem a 4*, ale většinu času je to jen průměr, který sice neurazí, ale kazí jméno celého seriálu. ()

oSiSko

Je veľmi málo seriálov, kde si obľúbite absolútne všetky postavy, ale Community má tak skvele rozmanité a sympatické hlavné postavy, že vás nemôžu otravovať a keď už sa vám aj istá postava stáva otravnou, tak dojde sekvencia, kde si ju zase opätovne obľúbite. Úžasný seriál so skvelým humorom. Humorom, ktorý je tak neskutočne ironický a parodujúci všetko, že to nemôžte nemilovať. Vyzdvihujem hlavne postavu Chevyho Chasa, ktorý chŕli jednu hlášku za druhou. ()

Vozataj

Po první série čistých pět. Parádní seriál. A jak bylo zmiňováno, mafiánská epizoda 21 a paintballová 23 jsou třešinkami na dortu tohoto sitcomu! ()

AdamK.

Neuvěřitelná banda trotlů, která celou první sérii neskutečně bavila. Snad se sem nebudu muset vracet a snižovat hodnocení jako u himym. ()

Smudge

Ještěže se mi povedlo na tenhle seriál narazit, když už ostatní zaběhlosti nepřekvapují tolik jako dřív, přichází na řadu sedmička neznámých podivínů a dává se dohromady uprostřed ještě většího střeštěnství jménem Greendale. A hned od začátku to roztáčí ve velkém stylu a celá první sezona neustále překvapuje novými nápaditými epizodami a ani v probíhající druhé sezóně neslevuje v tempu. Zvlášť mě v tom utvrdila fantastická epizoda Dungeons and Dragons, ale překvapily i mnohé další, omýlají se tu paintball a mafiánský kuřecí díl, ale zmíním třeba ještě nízkorozpočtovou epizodu, nebo skvělý zombie díl alá Resident Evil. Momentálně rozhodně nejzábavnější podívaná a dokud budou tvůrci v takové ráži, nechť pokračují a servírují dále. Jednotlivé díly jsou tedy tématické a každý přijde s něčím novým, mezi nimi jsou jen lehké návaznosti a o nějakém rovleklém ději napříč sezónou nemůže být řeč. No a pokud jde o sedmičku hrdinů, nechci žádného vyzdvihovat, každý má něco do sebe a pohromadě tvoří řádný náběh na problémy :-) Možná jen Shirley jsem moc nepřišel na chuť, ale také dostává ze všech postav nejméně prostoru. A aby náhodou nezapadly tyhle postavy do nějakýho stereotypu, objeví se z profesora studentem Chang, aby provedl něco šílenýho, nebo přijde s nějakým úžasným nápadem všemi respektovaný ředitel. A kdyby ani tohle nestačilo, hvězdičák, stařec nebo pop-pop týpek to dovedou ještě dál. ()

Jamall

Překvapivé! To je slovo, které jsem si říkal po pár epizodách. Z počátku se Community trochu hledá, ale po pár dílech se rozjede na plné obrátky. Největší předností pro mě je určitě casting (Abed!). Parodie a odkazy na možné i nemožné. Hlášky proti Glee jsou prostě super :) Druhá série na tom nic nemění. Třetí série má slabší rozjezd jako ta první, ale díl s alternativními realitami a pak celkově poslední epizody jsou geniální. Po páté sérii musím snížit, bolí to, ale je to velký sešup dolů. ()

Ruadek

Opravdu extrémně nadhodnocená věc. Nevím jak velkou část mozku by mi museli odoperovat abych tento styl humoru pobral. Tohle mne zcela míjí. ()

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

07.05.2023

Stávka scenáristů je momentálně v plném proudu. O tom, proč a za jakých okolností vznikla, jsme vás informovali před pár dny, nyní už ale navíc známe i prvních několik obětí této nepříjemné situace.… (viac)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018

Bratři Anthony a Joe Russo se díky dvěma velebeným marvelovkám Captain America: Návrat prvního Avengera a Captain America: Občanská válka dostali rychle do povědomí většiny filmových diváků. Za… (viac)

Donald Glover si zahraje mladého Landa

Donald Glover si zahraje mladého Landa

22.10.2016

Letos v prosinci nás čeká Rogue One, první hraný spin-off Star Wars, a v květnu 2018 z hlavní ságy vybočíme znovu. Phil Lord a Chris Miller (21 Jump Street, Lego příběh) chystají sólový film s mladým… (viac)