Community

• Česko Zpátky do školy (viac)
USA, (2009–2015), 41 h 26 min (Minutáž: 22–29 min)

Tvorcovia:

Dan Harmon

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan (viac)

Recenzie používateľa Víteček k tomuto seriálu (15)

Community (2009)

Je to těžké, ale tohle je seriál, který je prostě po 3. řadě vhodné opustit a zbytek ignorovat. Těžké je to proto, že první 3 řady jsou dokonalá komedie a jeden z nejlepších sitcomů, který kdy vznikl. Hýří to nápady, nebojí se to bořit zažité zvyky, ale ani z nich těžit. Postavy mají skvělou chemii  a prostě to výborně funguje. Jasně, jsou tam slabší chvilky, ale je to právě díky velkému množství směrů, které to zkouší. Pak samozřejmě ne všechno vyjde. Zbylé 3 řady jsou pak jen průměrný až špatný sitcom a i když se tam rozhodně najdou kvalitní okamžiky, tak to nestojí za to, kazit si dojem vším tím špatným, kterého je mnohem víc. První 3 řady jasných 5*, zbytek osciluje mezi odpadem a 4*, ale většinu času je to jen průměr, který sice neurazí, ale kazí jméno celého seriálu. ()

Polštářová bitva (2012) (S03E14)

Dokonalý díl. Vrcholem je sestřička Annie. ()

Season 4 (2013) (S04)

Řada, která nemá skoro nic společného s předchozí. Z originálního sitcomu plného humoru a často posouvajícím hranice se stala velmi tuctová záležitost, založená na rodinných hodnotách, občas se snažící okořenit to vtipem, ale v mnoha případech na humor prostě rezignující. V takový okamžik zřejmě doufají, že lidem bude stačit vidět Britu (nebo někoho jiného) jak je Britou (nebo někým jiným), aby se pobavili, ale to není aktivní snaha o humor, to je prostá karikatura a snaha těžit ze spojení lidí s postavou. Většina postav je už opravdu spíš karikatura, ale nijak vtipně podaná karikatura. Jeff je pak obyčejný kladný protagonista a je cítit, že noví autoři mají rádi Abeda a snažili se ho hodně normalizovat.  Někomu může rodinné zaměření vyhovovat, ale já jsem na seriálu oceňoval hlavně jeho vtipnost a neustálé objevování nového a tahle řada nic takového nenabídla. Obrovské zklamání. ()

Děkanské hry (2013) (S04E01)

Jako napodobitel, který stáhl bývalý seriál z kůže a teď ji na sobě nosí, ale nechápe, co dělalo původní seriál dobrým. ()

Válka o studovnu (2013) (S04E04)

Meh. Viděl jsem to před pár dny a už si ani pořádně nepamatuji, o čem to bylo. Konec ušel. ()

Tělesná výchovýchova (2013) (S04E07)

Abedova linie byla absolutně zbytečná a nedůležitá. Jen prostě aby tam byl a dělal něco potrhle abedovského. ()

Taneční zábava pro feministky (2013) (S04E08)

Haha, podívejte mna to děvče, je tak potrhlá. Klišé na klišé a Pierce tam je za morální autoritu, která poučuje lidi. OK. ()

Maňásková terapie (2013) (S04E09)

Jako je dobré mít gimmick, ale je také potřeba s ním něco udělat. ()

Základy lidské anatomie (2013) (S04E11)

Donald Glover a Danny Pudi hrající vzájemně postavu toho druhého byli zajímaví, ale to je tak vše. Místo vytěžení vtipnosti situace se to opět snaží jít hluboko a selhává. ()

Season 5 (2014) (S05)

Už je to jen stínem seriálu, kterým to bylo v prvních třech řadách, ale oproti katastrofální 4. řadě je to příjemné osvěžení. Ve skutečnosti je to rozhodně spíš za 3*, ale jako kontrast k minulé řadě dávám velmi slabé 4*. Donald Glover hodně chybí. Dobré nápady se tam pořád najdou, ale už jich není tolik a nejsou využity tak dobře, jak bývaly kdysi. ()

Season 6 (2015) (S06)

3* dávám spíš ze soucitu a nostalgie. Stále se to snaží, ale už to prostě je daleko za zenitem, vyčpělé, vaří to z vody a nemá to pořádně co nabídnout. Stará energie, kterou 5. řada trochu obnovila, je už nenávratně pryč a většinu čas je to už jen čekání na milosrdný konec. Který tedy nebyl úplně špatný, jen měl přijít už na konci 5. řady, ne až po šesté. ()

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

07.05.2023

Stávka scenáristů je momentálně v plném proudu. O tom, proč a za jakých okolností vznikla, jsme vás informovali před pár dny, nyní už ale navíc známe i prvních několik obětí této nepříjemné situace.… (viac)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018

Bratři Anthony a Joe Russo se díky dvěma velebeným marvelovkám Captain America: Návrat prvního Avengera a Captain America: Občanská válka dostali rychle do povědomí většiny filmových diváků. Za… (viac)

Donald Glover si zahraje mladého Landa

Donald Glover si zahraje mladého Landa

22.10.2016

Letos v prosinci nás čeká Rogue One, první hraný spin-off Star Wars, a v květnu 2018 z hlavní ságy vybočíme znovu. Phil Lord a Chris Miller (21 Jump Street, Lego příběh) chystají sólový film s mladým… (viac)