Community

• Česko Zpátky do školy (viac)
USA, (2009–2015), 41 h 26 min (Minutáž: 22–29 min)

Tvorcovia:

Dan Harmon

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan (viac)

Trellíno

Po mafiánském dílu s kuřecími křidélky a neuvěřitelnym paintballovym Modern Warfare (asi bych hodně dlouho hledal na polích sitcomů něco takhle nabitýho) už nemůžu jinak než za pět. ()

Spooner

Trvalo sice pár dílů, než se to pořádně rozjelo, ale jakmile se tak stalo, tak už to byla jedním slovem paráda. Plno popkulturních narážek, tuny hlášek, nadhled, parodie na různé žánry (díl s paintballem rulezzz!) a výborně napsané a ještě lépe zahrané postavy. No prostě všechno co má pořádný komediální seriál mít. Jenom postava Abeda mi přišla místy až moc přestřelená, ale i na toho se dá časem zvyknout. Po první sérii má Community dostatek potenciálu na to stát se komediálním klenotem, uvidíme jestli si kvalitu udrží i v nadcházející sérii.....Update po 2. sérii: Tak další série pokračovala ve vynikající formě ze závěru sezóny a počtem hlášek, odkazů a výborných postav nemá Community na poli komediálních seriálů momentálně konkurenci. I ten Abed už je cool. Chci na Greendale a chci tam hrát paintball!! ()

lenuse

Jak se tak blíží předčasné ukončení třetí série v půlce, říkám si s každým další dílem, proč má tenhle seriál v Americe tak malou sledovanost? ()

Davies182

Ne, ne, NE-chci spadnout do dalšího úžasného komediálního seriálu! Jako by už tak těch filmů, Dexterů, Fringeů a Doktorů Housů nebylo dost! A dál? V dubnu tu máme Hru o trůny, v červenci další řadu Breaking Bad... Co se dá dělat: spalte knihy, prodejte herní PC a zatáhněte žaluzie (venku je dneska fakt hezky) - Amerika se nás rozhodla zabít papučovou kulturou. Čekal jsem odvar Big Bang Theory, místo toho jsem dostal něco jako Takovou moderní rodinku na škole prodchnutou pop-kulturními hláškami a odkazy. I´m in. ()

Hrabka

Slušný seriál, ale jen několik málo dílů stojí opravdu za to. Zbytek je pro mě jen nudná šablona ve stylu "Jeff (nebo někdo jiný) se vzepře skupině, ale nakonec si to uvědomí a udělá vše proto, aby se na konci měli zase všichni hrozně rádi". Tohle se tam objevuje dost často a vyznívá to uměle a strojeně. Koncem první série se to začalo stupňovat a postavy mi začaly lízt na nervy, zachraňoval to už jen Chang. Ovšem paintball (1x23) a poslední epizoda (1x25) se mi líbila, takže jsem dal druhý sérii ještě šanci. Tou jsem se ovšem jen těžko prokousával, na některý postavy jsem byl už dost alergickej. Některý epizody nebo spíš některý momenty byly fajn, ale jinak jsem u toho dost často trpěl a doufal, že to trápení brzy skončí. Opravdu povedený byl jen paintball vol. II slepený do posledních dvou epizod. Nechápu tu většinovou oblíbenost tohoto seriálu, mě to celkově moc nebaví. Nevím, jestli se do další série vůbec pustím... ()

cheyene

Jeff Winger, Britta, Abed, Troy, Pierce Hawthorne, Shirley, Annie. Señor Chang a děkan Pelton. To jsou ústřední postavy seriálu, který mě postupně natolik vtáhl do svého dění, že si nemohu pomoct a dávám skoro čistých 5 hvězdiček, protože na každou další epizodu se patřičně těším, dobře u ní zrelaxuji a jako bonus se zasměji. Studijní skupinu kolem Jeffa jsem si brzy natolik oblíbil a zamiloval, že nedovedu říct, koho mám hned po Jeffovi nejraději a nejméně rád, neboť každá z postav přináší svoji dávku humoru a svoji specifičností dává seriálu ten pravý šmrnc, kterému napomáhají také vedlejší postavy, z nichž nejvýraznější je určitě señor Chang a děkan Pelton. Náměty epizod jsou natolik různorodé a originální, že se skláním před invencí tvůrců. Občas je sice jejich nápaditost už moc přestřelená, avšak nápady se cení. 1. série (100%) je pro mě zatím suverénně nejlepší a to i přesto, že se postavy teprve formují. Jeff jakožto sebestředný vychcánek, Annie jako mladá a emočně labilní husička, Shirley coby křesťanka, Pierce je mi sympatický svým rasismem a sexistickými poznámkami, Troy s Abedem jsou děti v dospělém těle, přičemž Abed má značné vědomosti a konečně Britta, jež je dosti složitou osobností. Klade důraz na správné chování a morálku, má snahu poučovat, ale také pomáhat, přičemž mnohdy je její počínání poněkud zvláštní. Señor Chang jakožto učitel španělštiny nemá chybu a po jeho proměnách přes studenta po ochranku je trochu v pozadí a ztrácí jiskru. 2. série (90%) se rozjížděla dost pomalu, ale ke konci opět nabrala dech a od epizody s Dračím doupětem jsem se již opravdu bavil. 3. série (90%) mě zatím baví srovnatelně s předchozími. Jak jsem již zmínil, baví mě různorodost, ale také vztahy mezi postavami, které jsou proměnlivé. Epizody, které si budu jistě rád opakovat a pamatovat, jsou Paintball 1 a 2, všechny kolem Jeffa a učitelky, Řečnické umění, Keramika pro začátečníky, Tělesná výchova, Someliérský kurz, epizoda á la Pulp Fiction, Halloween 2 či Stěhování Annie k Abedovi a Troyovi. Těším se na další série a doufám, že nebudu příliš zklamán. ()

balone

Docela nezáživný začátek, ale po pár dílech se to hezky rozjede a začne to být velmi vtipné, ke konci série začne parodování filmů a to pokračuje do série druhé, uvidíme, co mi nabídne série 3. ()

juta

Dokonale sestavená skupinka všech barev a každého vyznání, se kterou si není radno zahrávat, pokud máte spadeno na jejich studovnu. S touhle partičkou bych se klidně vrátil do školy, protože je s ní neuvěřitelná sranda. Opravdu skvěle postavený seriál, který je chytrý a přitom hodně vtipný a něco jako prolejzačku z dek nebo paintballovou řežbu ve škole v jiných seriálech těžko uvidíte. A opět tu je jedna postava, která tak trochu vybočuje - tím správným směrem a to je Abed. První díl se mi moc nezamlouval, říkal jsem si, že půjde o průměrný seroš, ale dal jsem tomu šanci a vida, bylo to jako droga, kdy jsem chtěl vidět další a další díl a u znělky se mi chtělo vždycky tancovat. ()

burina

Sitcom, ktorý pravdepodobne nie je pre každého, ale ak vám jeho humor sadne, ste šťastný človek. (Áno, 4. sezóna bola mizerná, ale 5. je s návratom Dana Harmona staré dobré Community tak ako ho máme radi a nikto ma nepresvedčí o opaku.) ()

KlárkaS

Mokrý seriálový sen studenta filmu. Taky nejlepší bromance od dob JD a Turka. Troy and Abed in the moooorning! Plus nenajdete seriál, který by rozvíjel jeden vteřinový joke tři sezóny (beetlejuice). ()

JohnnyD

Úžasne napísané postavy, skvelé zápletky, brilantný casting, popkultúrne odkazy a jemná sebaparódia. Chevy Chase ma našliapnuté na riadny comeback - priam exceluje... tak ako všetci ostatní! ()

Nin

Community jsem natolik zbožňoval, že jsem se k němu po pauze, co následovala po 2. řadě, radši nevrátil. Bál jsem se, že bych si zkazil dojem, protože se ke mně doneslo, že kvalita šla dolů. Po 10 letech jsem se však na seriál podívat znovu. Jak to dopadlo? První dvě řady úplná bomba, stále pro mě jeden z nejlepších amerických komediálních seriálů vůbec. Hravé, sympatické, neuvěřitelně vtipné a někdy i dojemné. Třetí řada už je horší, čtyřka je s odchodem Harmona jiná, ale připadala mi stále na úrovni trojky - čili pořád velice dobrá, propracovaná sranda. Pátá a šestá třída však už jsou pokračováními, které jsem asi úplně nepotřeboval vidět. Sem tam se zatoulá skvělý vtip a dobrý nápad, ale už to není ten fantastický seriál. Už vás osudy dříve milovaných postav vlastně nijak zvlášť nezajímají... Takže ve zkratce pro mě dvě boží řady, dvě velmi dobré řady a dvě série průser (které jsou ale stále ve srovnání se komediálními seriály obecně nad průměrem). (8/10) ()

Rosomak

Je to vystavěné na strašných stereotypech, ale nakonec mě všechny ty filmové odkazy (kterých je koncem první sezóny a v průběhu druhé sezóny plno) docela okouzlily :) ()

HAL

První řada - po cca desátém dílu následuje několik slabších dílů ze kterých se zdá jako by postavy ztrácely šťávu a břitkost... ale to je jen opatrný nádech před smrští geniálního humoru který přesně navazuje na to čím seriál začal. Brilantním vysokoškolským humorem, satirou korektního chování, dokonalých popkulturních narážek a sem tam i tak trochu pošahaným úletem do vesmíru čiré absurdity. Druhá řada - vrcholy už nejsou tak vysoké, ale celá sezona v průměru pořád cloumá bránicí dost silně na to, abych ji s chutí sjel během dvou dnů. Třetí řada - po prvních dílech se zdá že postavy autorům umírají pod rukama, zábavný nadhled a dělání si srandy z hyperkorektnosti se kamsi vytratil, a popkulturní parodie se také vyskytují jen ve stopovém množství. Čtvrtá řada je na tom místy už docela slušně, a v páté jde dokonce doslova o návrat na vrchol. Six seasons and a movie! ()

DJ Obelix

Až do chvíle, kdy došlo na Paintball, jsem chtěl dát 4 hvězdy za moc příjemnou oddechovku, ale tenhle díl to zlomil. Nejlepší seriálová epizoda roku 2010! A Halloweenský speciál v druhé řadě je těsně za ním. ABBA už nikdy nebude znít stejně :-). EDIT: Po druhé sérii na svém hodnocení nebudu měnit nic ani o píď! EDIT2: Nejde mi do hlavy jediná věc. Jak tento geniální seriál mohl nedostat ani jedinou (JEDINOU!!!) nominaci televizních cen EMMY? A to ani za první, ani za druhou sérii? Jediné rozumné vysvětlení, které mě napadá, je, že Dan Harmon musel předsedovi poroty přefiknout manželku... ()

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

07.05.2023

Stávka scenáristů je momentálně v plném proudu. O tom, proč a za jakých okolností vznikla, jsme vás informovali před pár dny, nyní už ale navíc známe i prvních několik obětí této nepříjemné situace.… (viac)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018

Bratři Anthony a Joe Russo se díky dvěma velebeným marvelovkám Captain America: Návrat prvního Avengera a Captain America: Občanská válka dostali rychle do povědomí většiny filmových diváků. Za… (viac)

Donald Glover si zahraje mladého Landa

Donald Glover si zahraje mladého Landa

22.10.2016

Letos v prosinci nás čeká Rogue One, první hraný spin-off Star Wars, a v květnu 2018 z hlavní ságy vybočíme znovu. Phil Lord a Chris Miller (21 Jump Street, Lego příběh) chystají sólový film s mladým… (viac)