Upírske denníky

• Česko Upíří deníky (viac)
Dráma / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózny / Thriller
USA, (2009–2017), 120 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Predloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning (viac)

Příběh dvou upířích bratrů, kteří jsou posedlí krásnou dívkou z městečka, mezi jehož obyvateli žijí nadpřirozené bytosti. Na začátku seriálu se Stefan a Damon Salvatorovi vracejí do rodného města Mystic Falls ve Virginii, oba z velmi odlišných důvodů. (HBO Max)

pipapa odpad!

Opět mi stačilo ca.10 minut a polilo mě horko, naskočila husí kůže a zvedal se mi žaludek. Opravdu lituji mládež, která musí vyrůstat v úpadkové kultuře. Byznys je holt byznys - dětem a dospělým blbcům lze naservírovat leccos. Fuj! ()

IvcaG

Seriál se celou dobu vyvíjí velice dynamickým tempem, zápletka střídá zápletku, prostě se u toho nenudím i když leckdy se jedná o otřepané klišé. Hudební doprovod je také velice slušný u každého dílu. Knižní předlohu jsem prozatím neměla příležitost si přečíst, ale určitě bych v nejbližší době chtěla. 80-90 % Těžké rozhodování po 11 dílech... ()

NGP

Začátek S01: Po "úspěchu" Stmívání chtěli natočit něco, co bude diváka bavit dlouhodobě. A jelikož to známou ságu dost připomíná (pomineme fakt, že sága vznikla později, než předloha k tomuto seriálu, a paní Meyerová se nechala tak trošku inspirovat), divákovi to nic nového nepřinese. Navíc dost to lítá v oblacích. Konec S01 Jak si ale začínám všímat, seriál nabírá dost zajímavých obratek, a vůbec to není to, co bylo na začátku. Po shlédnutí první sezóny si troufnu říct, že se z toho stal poměrně dobrý příběh, který už není tolik primitivní. Děj je bohatší, dialogy komplikovanější, ale režie stejná. Tak uvidíme, co se bude dít v druhé sezóně. ()

Poupe

Další upíři, další smrtelníci, další láska. I přesto, že se poslední dobou roztrhl pytel s upířím tématem, tento seriál má něco do sebe. Člověk před sebou nemá jen příběh dvou zamilovaných lidí, ale sleduje tam i další osudy a to dělá seriál mnohem zajímavějším. Od dob Buffy je to po dlouhé době opět seriál, kde je všechno – upíři, čarodějky, vlkodlaci. Soupeření dvou bratrů o jednu ženskou? Jo, opět ta samá zápletka, ale je to alespoň oživeno výbornou Bonnie, která hodně připomíná Willow – s každým dílem je silnější a zkušenější čarodějnicí. První série byla super, ale druhá? Ještě lepší – měla spád, člověk se nenudil. Jen to je víc pro holky než pro kluky, ale to je už i z názvu jasný a pochopitelný. ()

koniklecka

Nemůžu se stále rozhodnout mezi Stefanem a Daemonem :P Jsem seriálový závislák, a tohle je pro mě opravdu lahůdka. Zezačátku jsem od toho moc nečekala a o to víc mě to teď baví. I když to "zamilovaný" období mám už za sebou (1. série), pořád mě to baví. ()

Mortishka

Od začiatku ma vtiahlo do deja a to som jedna z tých ktoré nemusia upírsku tematiku .Pritom už nie som "násťročná". Má to dark šmrnc, je to napínavé, plné lásky,intríg,osudy postáv sú mi neskutočne sympatické a sledujem ich jedným dychom a oči Damona - démonická mágia ktorá ťa ovládne. V prvom rade je to oveľa lepší odvar ako TRUE BLOOD . Tento seriál pozerám a budem naďalej sledovať ďalšie časti chcem vedieť ako sa to všetko vyvinie...Sledujem tretiu sériu musím sa priznať že táto séria sa mi zatiaľ páči najviac...Moje obľúbené postavy : Klaus, Damon, Stefan a Caroline. ()

Radek.SCH

Áááá... stačili mi tři díly. Ne že by to bylo tak špatné (to je příliš krátká doba, aby se to mohlo zmrvit), ale tuším že se to bude tááááááááááááhnout ještě hodně dlouho a přitom to nikam nepovede. Víte co myslím? Říká se tomu Seriál. - 50 % UPDATE: Dorazil jsem to. Ale i tak je to stejně mizerné. A nekonečné. Stále noví a noví upíři přicházejí, nesmyslně umírají a scénáristé nesmyslně (pře)kombinovávají a vymýšlí čím dál míň uvěřitelné zhovadilosti. Dobrev bohužel není zas až tak dobrá herečka a ten její utrápený kukuč jsem měl chuť po dvacítce dílů něčím přetáhnout; "osudovost" lásky hlavní dvojce se mi (i přes značnou snahu tvůrců) nepodařilo pochopit (prostě obyčejná školní romance); spojenectvím mezi Rikem a Salvatori, potažmo mezi čarodějkami a Salvatori, jsem vůbec nevěřil; Damon měl pravdu: Stefan je nudný; Somerhalder bohužel (i přes fakt, že je jediná sympatická postava seriálu) neutáhne celou sérii na jedné póze a ke konci už hodně obrousí "hrany" a dostaneme se do fáze obyčejné romantiky typu Dawsonův svět. Jedna série mi bohatě stačila. - 50 % ()

Nikkilee

Jak jsem se tomu dlouho vyhýbala, tak tak moc mě to chytlo :D Nedokážu přesně asi říci, co mě na tom tak baví, ale užívám si to úplně maximálně! No tak tohle jsem psala před lety a platilo to zejména pro první tři série. Bohužel pak to začínal být čím dál větší průser. Od samého začátku jsem byla team Stelena a zůstala jsem v něm až do konce. Ačkoliv bych měla spíš říct team Stefan, protože i samotná hlavní hrdinka se mi zprotivila. Poslední díl tlačil hodně na pilu a NEherecké výkony Niny a Iana po jejich rozchodu byly opravdu bolestivé! Je to škoda, na začátku mě to hodně bavilo. I přesto však zůstávají díly, po jejichž zhlédnutí pocítím jistou nostalgii. Takže *** ()

hazaba

Já vím, že se nejedná o kdo ví jaké umění a zpočátku byly díly spíše k smíchu a připomínaly tak trochu Twilight - díky bohu z toho naštěstí velice rychle vybruslily a vydaly se jinou cestou... a ze mě se stal závislák... ach jo... Po třetí sérii musím jít s hodnocením dolů, už se to stává pomalu nuda... nicméně koukám stále (guilty pleasure :-)) Avšak čtvrtá série nejslabší, myslím, že končím... ()

alambert odpad!

Vůbec nechápu, v čem se podle (podle hodnocení to vypadá) většiny hodnotících liší tenhle seriál od průměrných odpadních odpoledních telenovel. Co mě fascinuje je, že snad v každém díle někdo s někým flákne o zeď...originalita autorů je vážně fascinující. Další katastrofou je pak zoufale nesympatická hlavní hrdinka Nina Dobrev. ()

Rami

Tak to je zase něco. Spojení postav z modelingové agentury, upírských a pubescentních klišé a potřebu vydělat prachy. Jak už tu bylo někde v komentářích řečeno, Bladea na ně. Ani nevím, proč nedám odpad. ()

Gaia.M

Dlouho jsem se bránila. Kamarádky mě nutily, ale já odolávala. Pak jsem ležela s angínou, nudila se a pustila si pár dílů a závislost byla na světě! Elena je mi nesympatická, můj názor na ni je, že je prostě mladá, blbá, naivní.. taková panenka u které máte neustálou potřebu ji chránit. Vyvolává ve mně pocit lítosti, což nesnáším. Stefan je něco podobného. Chudáček, kterému se ubližuje. Bála bych se mu cokoliv říct, že si podřeže žíly.. Oni se k sobě hodí. Damon, to už je jiná. To je správný bad boy. Co chce, to si vezme, a nějak se s tím nepere. Klidně Eleninu bratru zlomí vaz, bez mrknutí oka a druhý den se s ní vydá na výlet. Rodina původních mě nadchla. Klaus je takový parchant, zalézt někam do rohu a brečet, tak ho vidím. Elijah je k sežrání. Rebekah je taková princezna, miluje rodinu, ale je slabá, prostě malá holka. Elenin brácha je chudák, doslova, každou holku mu zabijí, nebo na ni zapomene. Bonnie mě vytáčí, není mi sympatická a vadí mi, že má takovou moc a převahu nad všemi. Za to Caroline, ta je skvělá. Každá scéna, ve které se objeví je pošušnáníčko. Tyler mi k ní dokonale sedí. Jejich společné scény mě baví. Stejně tak mě baví postava Alarica, takový normální chlap, na kterého je spolehnutí! Doufám, že ještě má co říct a ukázat! Chybí mi Johnathan Gilbert, to jak se obětoval.. hmm.. A měla jsem ráda Lexi. No, snad jsem na nikoho nezapomněla. A těším se na další sérii. Doufám, že konečně začne pořádné vzrůšo. ()

čmelda5

Z počátku jsem do tohohle seriálu byla naprosto zblázněná, netrpělivě jsem čekala na další díl. V předcházejících třech sérií se v každé epizodě něco dělo, na konci byl vždy nějaký zvrat, něco, co vás nutilo těšit se na následující díl. Co ale dělají teď v té čtvrté sérii, fakt nechápu. Kvalita jde strmě z kopce, postavy se mění, Damon už není, jaký býval na začátku, Elenu nemůžu ani vidět a ty neskutečně trapný dialogy (fajn, co si budem namlouvat, ty tam byly od začátku, ale ne tak moc) se už taky nedají vydržet... Pořád ale mám Upíří deníky ráda a doufám, že se nějak vrátí k tomu dobrému startu. Jo a pokud budou chtít točit další série, který budou takový, jako tahleta čtvrtá, tak to ať raději ani nezkouší... ()

misa_laska

Po shlédnutí 4 řad hodnotím 4 *. Celý seriál je plný zvratů a udržel mě v napětí na další díly. Jediné, co mě v posledním díle zklamalo bylo, že se Elena nevrátila ke Stefanovi, ale vybrala si Damona... Člověk tomuto sexy záporákovi během těch řad trochu fandil, aby jí získal, ale když to přišlo, tak to bylo o ničem. Měl to být Stefan a Damon být zase ten záporák nešťastně zamilovaný plný sarkasmu.. Pokud bude pátá řada, tak doufám, že opět dojde ke zvratu. Bohužel následující série horší a horší.. ()

adushka64

Tento seriál se neustále točí okolo hlavní trojice s jedinou myšlenkou „koho si konečně už ta Elena vybere"... Myšlenka celého seriálu není těžká, ale je to podané tak, že vás to nepřestane bavit a každý si zde přijde na své. Samozřejmě jsou tu díly, které jsou slabší ale na druhou stranu po nich přijde díl který vás zvedne ze židlí a donutí vás to prožívat s postavami a proto mě tento seriál nepřestane překvapovat. Má to napětí, šmrnc a postavy, které vás neomrzí. Jsem vděčná za tento seriál a s nadšením pokaždé čekám na nový díl, pro mě si 5 hvězd zaslouží. ()

maxXxic

Nina Dobrev vyhrává cenu pro naprosto nejotravnější, nejuřvanější a nejnepříjemnější herečku EVER! Jinak má tento seriál asi velký nedostatek herců, když stále uměle a nelogicky tvoří další a další dvojníky a všichni již mrtví hrdinové se stále dokola vracejí... Celé to začíná jako nenáročné teen-drama které se chvilku začne tvářit vážně, poté se odpojí jedna (ta řekněme zajímavější) příběhová větev do vlastního seriálu (The Originals) a nyní to vypadá jako takový Twilight pro důchodce... ()

Wallis3 odpad!

Plejáda výchrchlů, vybulených soplů, tak sladkých patosů, že vám skřípou zuby a celý se to táhne tak neuveřitelným způsobem, že i vyžvejkaná orbitka si už přeje tavit se v ohni pekelným... Že tam každej dvakrát zdechne, pak se zruší druhá strana (chápejte posmrtnost) a ten zdechlej se třikrát vrátí, nekonečnej kolotoč debility a vymývání mozku, kdy to všechno začne dvojníkama, aby ten nejhorší dvojník-zdechlej dvojník- se vrátil jako nejhorší pekelník CHACHÁÁ, pak stačí přidržet a dojde to do takové zhovadilosti, že se zničí samotné peklo. Tahle kolosální pizdovina by byla dlouhá na dvě série, na tož na osm!!!! ()

Batwoman míří do televize

Batwoman míří do televize

18.07.2018

Bývalá producentka Upířích deníků Caroline Dries chystá ve spolupráci s televizním magnátem Gregem Berlantim (Arrow, The Flash, Supergirl) nový komiksový seriál od DC, tentokrát zaměřující se na… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)