June Havensová (Cameron Diazová) sa v lietadle dá do reči s očarujúcim a trocha tajomným spolucestujúcim, ktorý sa predstaví ako Roy Miller (Tom Cruise). O chvíľku sa však všetko zmení. Lietadlo nečakane spadne do kukuričného pola a haváriu prežijú len oni dvaja. June nemá ani sekundu, aby sa spamätala, a už sa ocitá na neuveriteľne divokej ceste okolo sveta - vyhýba sa strelám v Bostone, skáče po strechách v Rakúsku a uteká pred býkmi v Seville. A to všetko v spoločnosti záhadného, atraktívneho a nesmierne očarujúceho tajného agenta Roya. Dvaja rozdielni ľudia z úplne rozdielnych svetov sa spoločne ocitnú uprostred nebezpečného dobrodružstva a okolnosti ich donútia k tomu, čomu sa chceli vyhnúť za každú cenu - aby si vzájomne dôverovali. Odteraz už nič nebude také ako predtým. Úspešný supertajný agent zistí, že ho oslabuje obyčajná láska a obyčajná žena si s prekvapením uvedomí, že je schopná vykonať ohromujúce a celkom mimoriadne veci, o akých by sa jej ani neprisnilo. (TV JOJ)

playboxguest

Celkem povedený mix filmů na styl Salt, nebo Vrahouni. Stejně jako ty zmíněné, však i tenhle se závěrečnými titulky vyprchá z palice stejným fofrem, v jakém se odehrajou akční scény. 50% ()

Indiana

Oddychovka s nádechem devadesátejch let. Tom Cruise je tu neuvěřitelnej sympaťák a dost to zvedá nahoru, Cameron Diaz se vedle něj ztrácí, ale neurazí. Některý akční scény jsou slušný, víceméně se tam skoro furt něco děje, nenudil sem se. 7/10. ()

Deimos

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Prostředí 8/10/// POZOR na možný SPOILER +super hlavní dvojice, spoustu vtipných scének a legrácek, dost slušná akce, bohaté prostředí (především Rakousko a Španělsko) -klidnější rozjezd, hodně hlášek je použito v traileru, první polovina je pouze lehce nadprůměrná/// Po dějové stránce je to hlavně ze začátku hodně pomalé a až na pár "akčních" vychytávek docela obyčejné. Víc se to rozjede v druhé půli, která je především dostatečně akční. Škoda, že si divák není moc jistý jak to s Tomem vlastně ve skutečnosti je, naštěstí se později pravda ukáže. Do prvních dvou třetin je to hodně předvídatelné, poslední třetina je však mírně překvapivá a vůbec závěr je jak se patří na slušný letní akční film. A taky si říkám, kdy zase tyto herce uvidíme pohromadě./// Celkem 76%/// ()

Pilda17

Cameron Diaz a Tom Cruise v hlavních rolích byli skvělý. Knight and Day jako akční film šlape dobře a dokonce i se špetkou amerického humoru. Lehce mi vadila akce, poněvadž byla chvilkama vyumělkovaná a jak z hodně béčkového filmu, ale i přesto pořád snesitelná. Jsou lepší "akčňáky", ale i daleko horší a tak se z Knight and Day stává hodně nadprůměrná akční komedie a to kvůli rychlému tempu a dobře zvládnutému ději.. 6/10 = 65% ()

Rosaviva

V hlavní roli Cruizmen, který odpuzuje kulky a Superdiaz, která na konci střílí jako kdyby to vždycky uměla. V tomhle filmu bylo snad všechno klišé, ale nakonec se mi to vcelku i docela líbilo. A myslím, že Cameron Diaz se na tu roli perfektně hodila a dost dobře ji i zahrála. 4* ()

Cappuccino

Očakávania boli síce omnoho väčšie, no aj tak niesom príliš sklamaný.. vlastne som! Skoro všetky vtipné scény, v ktorých ako inak kraľuje Tom Cruise, sú zlepené a nasilu vsunuté do video upútaviek. Ale fajn, to ešte dokážem prekúsnuť. Veď sa nejedná o prvý ani posledný film, kde v traileri strihači prezradia viac nez býva zapotreby. Bohužiaľ, Cameron Diaz pôsobí katastrofálne vtieravo, nesympaticky a pre zábavné vsuvky maximálne nežiaduco, že už dokonca pri jej druhej rádoby "funny" scéne máte chuť vytiahnuť záložný kvér a dokončiť prácu namiesto skorumpovaných agentov FBI/ španielskych zabijakov. ()

HAL

Tématem i stylem pokus o napodobení nesmrtelného True Lies od Camerona, leč pokus svému originálu nesahající ani po kotníky. Tom Cruise je sice bůh a intenzivními dávkami charismatu z každého úsměvu a z každé hlášky zachraňuje co se dá, ale když nemá slušného spoluhráče v režii, ani ve svém ženském protějšku, tak nemá šanci ani kdyby si tisíc Bondů dokázal dát k snídani. Cameron Diaz je spíš otravná, blbá a odpudivá slepice jen s minimem dobrých nahrávek na Tomovu smeč, chemie mezi ústřední dvojicí tedy takřka neexistuje a stejně tak neexistuje ani originalita v příběhu, ani nadprůměrně zábavná akce. Režie sice existuje, ale svou unylostí se většinu času snaží vypadat jako by neexistovala a tak je film až na pár světlých momentů jen nevýrazná odpočinková omáčka. Vidět jednou a zapomenout. 5/10 ()

mzss1

|71%| Nenáročná oddychovka, která minimálně za to jedno shlédnutí stojí. Kdo má rád Cruise, inteligentní humor a přehledné akční scény, tak ať neváhá a vrhne se do tohoto. Humor není trapný, vyloženě komedie to také není. Prostě akčňák braný s nadhledem. Jak už jsem psal, akční scény jsou výborně natočeny, zaujmou. Příběh je děsně primitivní, ale nevadí. Já bych spíše akci trochu časově poupravil. Vždy následovala pěkná, ale krátká akční scéna. Poté chvíle klidu a pak zase. Udělal bych méně akčních scén, ale delších. Vylepšil příběh a i jiné prvky filmu, ale to jsou pouhé detaily. Cruise a Diaz – skvělá herecká dvojka a zbytek herců bez připomínek – v pohodě. Dávám slabší, ale zasloužené 4*. ()

kingik

Jejda...to byla ale slátanina. Tohle je přesně ten druh filmu, který se mně nelíbí. Vše maximálně předvídatelné (asi tak pět minut dopředu), vše maximálně nenapínavé a vše maximálně blbé. Už jenom ta zápletka s geniálním středoškolákem, co vymyslí geniální baterii disponující věčnou energii a všichni zlosynové ji musí vlastnit, opravdu stojí za to. A pak nastoupí na scénu drsný, ale hodný agent Cruise, a nejenže chrání vynálezce baterie, ale bůhví, proč se chlapík jeho formátu otravuje s uječenou Cameron Diaz a věřte, vidět ji, jak se chvílí snaží být komická, pak zase chvíli vážná a ještě k tomu sexy, je k nevydržení. Herci, jež jsou hlavním lákadlem nudného filmu, u něhož jsem měl neodbytný pocit, že všechny scény v něm jsem už viděl v jiných filmech a mnohdy i lépe, tak nějak selhali a tak jsem spoléhal, že se Mangold vytasí s "cool" akčními scénami, které tu scenáristickou bídu spasí. Mangold nespasil nic. Cruise si sice s chutí zastřílel a pár zlých chlápků postřílel a pak se projel na motorce mezi býky, ale tedy taky žádný skvost. Akce je podprůměrná a není ji tolik, jak bych chtěl a přísnější měřítko snese snad jen Cruiseův noční úprk po střechách a Cruiseuv ladný styl na motorce s býky v zádech ve španělských uličkách. A to je všechno. Podobně koncipované filmy se už objevily asi před pěti lety a Mangold asi zaspal dobu, když přišel v roce 2010 s totál ohranou trapárnou. Kravina roku. 20% ()

gilmore_girl

Tahle dvojice me vazne prekvapila! Cruise vypada uzasne a tahne cely film... a Diaz, ackoli vedle nej vypada straslive stare, mu smele sekunduje. Kdyz jsou ti dva spolu, je to jedna vtipna scena za druhou. Libi se mi, jak si tenhle film ze vseho dela legraci, je to vazne zabavne, a o pribeh tam vubec nejde. Jen bych trochu omezila prehnane akcni honicky, protoze vecne uspavani, vlak s auty, maly ostruvek a Cruise houpajici se hlavou dolu na bezvadny film bohate staci. Jsem vysmata a spokojena. ()

InJo

Téměř optimální odpočinkový film na rande, který se z hlavy vykouří do konce závěrečných titulků. Chlapi se zabaví akčními scénami (dvě nebo tři jsou velmi dobré, zbytek standard) a ženy se snadno identifikují s Cameron Diaz (její postava naštěstí není žádná otravná hysterka, která by lezla na nervy), případně se budou kochat exotickými lokacemi (ostrůvek, Sevilla). Cruise často během akce předvádí nehorázné (komiksově přepálené) psí kusy, ale díky výborné řemeslné kvalitě a jasně patrné nadsázce je to spíš ku prospěchu věci. Navíc Tom na to pořád má a hlavně s přehledem (o jeho fyzickou kondici v M:I 4 se už teď skoro vůbec nebojím)! Na regulérní pecku schází lepší (propracovanější a především ne tak extrémně jednoduchá a přímočará) zápletka, méně ploché postavy (záporáci jsou tragicky nezajímaví!), vyváženější tempo (druhá půle se kupodivu trochu vleče a film proto celkově působí delší než je) a více kulervoucích momentů (ty nejlepší jsou v první půlhodině, pak už Mangold nic moc nepředvede). A abych nezapomněl - kromě rozjezdu tenhle film zcela postrádá napětí (zběhlejšího diváka tu nemá cokoliv šanci zaskočit), což by se teoreticky ještě dalo odpustit, ovšem minimum vysloveně vtipných gagů a replik už jaksi ne. PRAVDIVÉ LŽI zůstávají jednoznačně nepřekonány... 70 % ()

Sobis87

Tom Cruise konečně dává zapomenout na gaučové dovádění u Oprah, scientologické plky a pochutiny z placenty (bulvární pisálci si tenkrát ale zajisté „pochutnali“) a se znovunalezeným zdravým rozumem, smyslem pro humor a sebeironií ve filmu Zatím spolu, zatím živi dává najevo, že by se s ním v Hollywoodu stále mělo počítat. Jakožto „top gun“ ve službách CIA (víceméně) je akčnější než James Bond, pohotovější než Jason Bourne a situace řeší lépe a rychleji než Winston Wolf. Akční scény ve filmu jsou tedy dle očekávání značně přemrštěné („over the top“) a stejně nadsazené jako v žánrově podobných Pravdivých lžích Jamese Camerona, což je film, ke kterému má tahle akční komedie asi nejblíže. Jestliže se filmaři skrze A-Team, The Losers a Predátory vraceli do 80. let, Zatím spolu, zatím živi svým celkovým vyzněním inklinují spíše k létům 90., kdy éra neohrožených svalovců polevovala, akční hrdinové byly spíše charakterními typy (viz. Mel Gibson na vrcholu svých sil ve Smrtonosné zbrani, nebo Bruce Willis…), které si dokázaly udělat srandu i ze sebe a celkově humor v obdobných filmech zaplňoval více prostoru. O to více tento Cruiseův akční comeback potěší, když jednotlivé složky parádně fungují. Zmíněné akce o pravdu hodně a James Mangold ji ve většině případů zvládá bravurně, ctí klasický přístup a zbytečně nesklouzává k samoúčelné „klihovitosti“, scény jsou přehledné, dynamické a místo masivních explozí a kvanta vystřílených nábojnic je kladen důraz spíše na množství nápadů a pečlivě budovaných „kauzálních řetězců“. Pokud jde o humornou složku, musím se přiznat, že dlouho jsem se v kině takhle nezasmál, Cruise-komik „ruluje“ stejně dobře jako Cruise-akční hrdina, scénář mu dává spoustu příležitostí rozechvět divácké bránice a co se týče Cameron Diaz, kterou nemám normálně v oblibě, tak tentokrát i ona exceluje, a to především v komediálních partech – velmi příjemné překvapení! Epizodická sekvence se zdrogovanou Cameron, kde divák vnímá okolní dění z jejího subjektivního pohledu a je tak svědkem vtipného a svižného řetězce výseků z jednotlivých akcí, je naprosto božská. Duo Cruise-Diaz si navíc skvěle sedlo a vzájemná chemie dodává celému vyprávění ten správný šmrnc a právě díky ní je i ta jinak poněkud vyčpělá romantická linka pro náročnějšího diváka lehce stravitelná. Škoda jen několika málo průměrných digitálních triků, které vytrhávají z jinak poctivého „devadesátkového“ zážitku, jinak se však nemohu ubránit nadšení. Je to sice kravina, avšak kravina to je přiznaná, elegantní, vtipná, třeskutě akční a od první do poslední minuty zábavná. A-Team dostal od Cruise řádně na zadek. Škoda jen nuzných výdělků v kinech, které nejspíše zmařily veškeré naděje na potenciální pokračování – já bych si ho rozhodně nechal líbit. ()

Webb

Další případ, kdy mě trailer upoutal, očekávání sympatické a nestupidní pohodovky se však ukázalo naprosto zbytečné, Patrick O'Neill ji zcela ignoruje a James Mangold ho v tom jenom podporuje. V tomto paskvilu snad vítězí jen herecké obsazení, jenž je masakrováno jejími tupě napsanými postavami. Zklamání na celé čáře :-( ()

IQ Tiqe

Tenhle film zaspal dobu. Někdy v 80. a 90. letech by určitě zaujal daleko víc než dnes. Přestože je koukatelný, má spád, sem tam jsem se zasmál (nemyšleno nijak negativně), většinu, co nabízel, jsem už jinde viděl, hrdina byl supernesmrtelný a celkově na mě místy působil jako parodie. ()

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (viac)

Les Grossman – Tom Cruise – celovečerák

Les Grossman – Tom Cruise – celovečerák

12.06.2010

Postava plešatého, chlupatého a tančícího „tlustého parchanta“ Lese Grossmana byla pravděpodobně to nejvtipnější, co nabídla Tropická bouře. Tom Cruise vklouzl do masky fu**ujícího producenta i pro… (viac)

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (viac)

Cruise v Hobitíně? Cože?

Cruise v Hobitíně? Cože?

30.08.2009

Nejdřív seriózní informace: následujícím filmem Toma Cruise bude prozatím nepojmenovaný špionážní thriller, předtím známý pod názvem Wichita. Tom si v něm zahraje agenta, který se prostřednictvím… (viac)