Irena Sendlerová byla sociální pracovnicí ve Varšavě a za pomoci kolegyň a podsvětí zachránila z ghetta různými způsoby 2500 dětí. Dlouhou dobu vše probíhalo hladce, než gestapu začalo zavírat a popravovat jednoho po druhém. Nakonec si přišlo pro samotnou Irenu Sendlerovou. Ta je mučena a musí snášet ta nejhorší zvěrstva od mlácení chodidel po střílení přátel přímo před očima. Zlomí Irenu nakonec nekonečné utrpení? Zachrání svou obětí muže svého srdce? (snoopik)

st.jim

Slabé tři hvězdy, protože to bylo chvílemi zdlouhavé a nudné. Když ale vezmu v potaz, co musela Irena vytrpět, tak opravdu smekám. ()

st.verka

Velice citlivě pojaté téma nacistického holocaustu a snahy některých Poláků a v tomto případě především hlavní hrdinky o záchranu alespoň malých dětí z ghetta před jistou smrtí. Film není ničím vyjímečný, ale zaujme právě svou prostotou, lidskostí a ztvárněním bez přemíry krutostí. Je až neuvěřitelné, kolik dětí se jí podařilo zachránit. Mrzí mne, že Goran Visnjic nedostal víc prostoru. ()

ecceHOMMO

Ľudia ako Irena Sendler si zaslúžia našu večnú úctu...Je pekné a správne ich činy zväčniť na filmové plátno, aby sme si ich mohli pripomenúť ( ich veľkosť) a brať si z nich príklad. A nech tento film je akokoľvek priemerný...je úžasný v tom že sa skutočne stal, že žena menom Irena zachránila mnoho detí "odsúdených" na smrť. ()

Duoscop

Za druhé světové války Irena Sendlerowa zorganizovala pod krycím jménem Jolanta záchranu asi 2500 židovských dětí, z nichž řadu osobně vyvedla z Varšavského ghetta. Byla zatčena a prošla mučírnami gestapa, aniž promluvila. Byla odsouzena k smrti, ale s pomocí Żegoty popravě unikla a dál pracovala v odboji... Škoda že tohle vidělo jen 462 lidí, protože jinak by to muselo být v topce... ()

JančiBači

Celkom vydarený TV film ale zato čo Irena Sendlerová dokázala by si zaslúžila filmovú poctu na velkom plátne. V roku 2009 bola Anna Paquin nominovaná za tento film na Zlatý Globus - najlepšia herečka v TV filme alebo minisérii. Cenu ale nakoniec získala Drew Barrymore za Grey Gardens ()

ti88na

Úplnou náhodou som sa dostala k tomuto filmu a som veľmi vďačná za túto náhodu. Hoci Odvážne srdce Ireny Sendlerovej neprekročilo hranice TV filmu, podstatná je jeho výpovedná hodnota, obsah a to, že ma zoznámil so ženou o ktorej existencii som vôbec nevedela. Ženou, ktorá zachránila viac Židov ako Oskar Schindler a napriek tomu zostala dlhú dobu zabudnutá. Čo sa samotného filmu týka, prekvapilo ma, že ide o americký snímok, vôbec som to tak necítila. Oceňujem miestami veľmi pekný hudobný podklad a aj Anna Paquin bola v hlavnej úlohe presvedčivá. Na záver by som možno ocenila, keby nám povedali ako dopadli príbehy aspoň niektorých zo zachránených detí. ()

Warhorr

Podobně jako u nás Nicholas Winton či v Rakousku manželé Krausovi, tak i Polsko má svoji hrdinku v podobě zachránce dětí. Žena, která byla po několik desítek let v zapomnění, a která si toho musela hodně vytrpět. Tady asi nastává trochu problém. Za mě je to nenaplněný. Mohlo to být klidně delší, detailnější, surovější, propracovanější. Na takových příbězích z WWII si ujíždím a jsem vždy hodně namlsaný. Nestihl jsem si tady k Ireně vytvořit pořádný vztah a daleko více mě zaujala reálná Irene na konci filmu, kde je jen na pár vteřin, než samotná Paquin. Upřímně, ani ta mi jako herečka tady prostě nesedla. Bohužel jsem taky moc naočkován Polanského Pianistou, který považuju za nejlepší válečné drama všech dob. No a když se podívám na vyobrazení varšavského ghetta tady oproti Pianisty, je to prostě neskutečná, neskutečná slabota. Právě i tohle jsem od snímku očekával, tehdejší krutá realita života v ghettu, spojená samozřejmě s Ireniným životem a činem. I samotné mučení mohlo být delší a hroznější aby v divákovi zanechala ten odporný, tíživý pocit. Je to celý takový trochu odfláklý. Další Pianista či Schindler se určitě nekoná, škoda. ()

Smejdik

Velmi emotivní film s perfektním obsazením. Líbila se mi kamera, líbil se mi scénář(až na pár dialogů), líbil se mi celý film. Takových filmů o příbězích hrdinů by mělo rozhodně více a na TV film to má bez diskuze mimořádnou kvalitu. 5* ()

mala_kea

V rámci televizních filmů, rozhodně jedno z nejvydařenějších válečných dramat, které může slabším povahám dokonce i orosit oči. Ovšem, i přes poměrně krátkou stopáž, dokáže chvíli nudit a vaše oči musí chvílemi sledovat, co se děje ve vašem pokoji. Ikdyž jsou zrovna právě plné slz..... ()

brumbrum

Skvely film - o odvahe, charakternej zene, tuzbu spasit aspon nieco, ked uz nie vsetko. O hodnote ludskeho zivota, riskovani, smrti a zivote. Vdaka :-). V pohode 5*. ()

RobLord

Film o statečné zdravotní sestře, která je posedlá touhou zachránit co možná nejvíce židovských dětí. Navzdory největšímu utajení ví velice dobře, kde transporty končí. Podle své vůle vstupuje spolu se spolupracovníky nebo duchovním do ghetta, odkud osvobozuje děti nehlídanými cestami. Židé v ghettu jsou všichni spíše kladní, a to včetně člena židovské policie. Nacisté jsou striktní záporáci. Za tři, neboť jde o TV produkci. ()

balcazar

Bude to už otrepané, ale som zas raz vo svojom vnútri rozpoltený. Na jednej strane som rád, že sa film na nič nehrá, vyznieva naozaj reálne, uveriteľne, úprimne, vyzerá, že si nechce zbytočne domýšľať veci, aby nasilu diváka zaujal. Na druhej strane si však časť zo mňa myslí, že veľká osoba, akou Irena Sendler bezpochyby bola, a jej veľký príbeh, si zaslúžia o niečo "veľkolepejšie" spracovanie (v úvodzovkách preto, lebo neviem nájsť úplne správny výraz). Možno ešte viac akcie, väčšiu drámu, niečo, po čom by ma film úplne strhol a dostal na svoju stranu, niečo, čo by podporilo neistotu, že gestapo môže v dome hlavnej hrdinky kedykoľvek zazvoniť (to je len príklad), možno kamerou, kvalitnejším spracovaním príbehu, neviem...Niečo do piatich hviezd jednoducho chýba. ()

jafuska

další nacistický film, který zobrazuje posílání židů do kocentračních táborů, ghettů, a jejich velké zachránkyne Ireny, která sama riskuje svůj život, aby mohla zachránit další židovské životy hlavně dětí, opravdu nelehký úkol, tamější doba, kde zahynulo milony nevinných lidí pod vedením nacistů, je to film s krutou realitou, která se bohužel stala a nemělo by se na tuto dobu nikdy zapomenout. ()

majky19

Neuvěřitelně silný příběh o obdivuhodné ženě, která i přes obrovské nebezpečí neváhala pomáhat zachránit mnoho židovských dětí, jejichž osud byl již prakticky zpečetěn, a které byly od nastěhování do ghetta odsouzeni na smrt, jako ostatně všichni Židé. Stále nepřestávám žasnout, že i v těchto pohnutých a krutých časech se našli charakterní lidé, kteří nemysleli jenom na sebe a na svoje bezpečí a pohodlí, ale naopak svůj vlastní život nasazovali v podstatě každý den, protože trest za tuto ilegální činnost byl neúprosný. Anna Paquin v titulní roli Ireny byla jedním slovem vynikající a to samé můžu říct o snímku jako takovém. Takové příběhy a taková statečnost nikdy nesmí upadnout v zapomnění a stále je zapotřebí zejména mladé generaci tyto události připomínat. Snímek musím hodnotit jednoznačně stoprocentně, protože stejně jako např. snímek Schindlerův seznam, V temnotě nebo Joanna ve mě zanechal vskutku silné dojmy. Já bych se zde v tomto případě však neomezoval pouze na paralelu s Oskarem Schindlerem, ale i s Nicolasem Wintonem, který rovněž vykonal mnoho dobra ve prospěch židovských dětí v okupovaném Československu. ()

Honzyg

Kdo že to vyhrál Nobelovu cenu míru v roce 2007, kdy byla Irena Sendler nominovaná, ale nevyhrála? Byl to Al Gore a Mezivládní panel pro změny klimatu. Norský Nobelův výbor je fakt k pláči... ()