Oceány

• Česko Oceány (festivalový názov) (viac)

Po úspešných filmoch Mikrokozmos a Putovanie vtákov francúzsky filmár Jacques Perrin poodhaľuje fascinujúci svet oceánov a bytostí, ktoré ich obývajú. Ukazuje nie len ich krásu, zaujímavosť a rýchlosť, ale aj zraniteľnosť voči environmentálnym hrozbám. Film vznikal v priebehu štyroch rokov, počas ktorých Perrin cestoval po celom svete s tímom potápačov, vedcov a technikov a využil najmodernejšie technológie 21. storočia, aby mohlo vzniknúť toto dielo, ktoré preniká do tajomných a fascinujúcich hlbín podmorského sveta ako žiadne iné pred ním. (STV)

maddy

Estetická hodnota 1000 bodov, informačná hodnota 0 bodov. Nádherné zábery, ale v podstate som sa za celú dobu nedozvedel ani jednu podstatnú/novú/zaujímavú/užitočnú informáciu. Zároveň sa dokument bojí ukazovať „skutočnú“ prírodu a skôr sa stavia do úlohy akéhosi idealizovaného rozprávača, ktorý všetky javy podáva bezkonfliktnou formou „for all ages“ (ale nečudujem sa nakoľko je pod tým podpísaný Disney). Komentár tradične pútavý, verzia bez komentára už je pomerne zdĺhavá. Tie štyri hviezdy udelím nakoľko krajšie zábery oceánov a podmorského života som doteraz nikde nevidel a bola priam krása sa na to všetko pozerať (záverečný „súboj“ lode s vlnami je famózny!), avšak podobne ladené dokumenty ako Earth alebo Home predstavujú o dosť vyššiu kvalitu. PS: ten záverečný podmaz v podobe otrasného popového duetu by Demi Lovato & Joe Jonas si však film mohol odpustiť. Absolútne sa sem tento typ piesne nehodí a v závere skazí celú atmosféru, ergh! ()

devNull

Nádherné originální záběry, které jste ještě neviděli. Do toho francouzský poetický komentář (tady bych uvítal více faktické informace). Výsledek je příjemné pokoukání, které přinese občas i napětí.. I přez to, že jsem většinu filmu měl spodní čelist na stole, jsem se občas přistihl že se nudím. Doporučuji na velkém plátně. ()

Tony.cs

Opravdu nádherné obrazy. Dokonalé v každém směru. Kamera vytěžuje z toho nádherného světa pod vodou téměř vše, co může. ()

Dont

Chybělo mi mluvené slovo, dokument tak zůstal vyloženě v agitační rovině, bez toho, abych se dozvěděl nějaké zajímavé informace. Chvílemi jsem se skoro nudil. Ale za ty krásné záběry podmořského světa a pár hodnotných myšlenek slabší čtyři ještě dám. ()

Kuzlo

Pre mňa veľké sklamanie. Vizuálne to síce môže byť úžasné, ale ten komentár k tomu s nulovou informačnou hodnotou ma po hodine unudil k ďalšej nepozeratelnosti :( ()

C0r0ner

Nejsem žádný velký ekolog, ale samozřejmě se mi nelíbí, když se do moře vyhazuje bordel, který příroda nezvládá rozložit, protože to dřív nebo později bude mít vliv i na nás. Oceány jsou krásným dokumentem o místu, odkud jsme přišli, a nabízí divákům úžasný pohled pod hladinu, kam se málokdo z nás podívá sám. 85% ()

zette

Po vizualni strance naprosto dokonala a uzasna podivana. Clovek zasne, jaka krasa a kolik ruznorodych tvoru ciha na dnech oceanu. Dokumenty vsak hlavne vnimam jako zdroj informaci a tech je zde minimum. ()

Pajky3

Mám radši dokumenty, ze kterých se něco dozvím, než dokumenty, které jsou ekologickou agitkou či útokem na svědomí a v podstatě nic se v nich neděje. Proto pro mě Oceány zůstanou dokumentem, s (převážně) pěknými obrázky, které už jsem nejspíš měl možnost vidět i jinde, ale určitě jsem si z něho nic nového neodnesl. ()

majo25

Úchvatné zábery, pekná hudba. Lepšie ako putovanie vtákov, Perrin sa činil, uvidíme, s čím príde nabudúce. Už sa to približuje dokumentom BBC :) Ale od 5* mu chýba lepší komentár, a takisto viac komentáru, k veľa veciam by trebalo povedat veľa vecí, ale tu je to vtedy nemé. Hodnotenie: 90% ()

mr.filo

Nezapomenutelné jsou souboje lodí a masivních vln, mohutná stáda delfínů skákající nad hladinu a kruté útoky kormoránů na bezbranná mláďátka želv. Vše efektně nastříháno, zabaleno a podáno s hlasem Pierce Brosnana. ()

SeanLSD

FAN-TAS-TIC-KÉ !!! Človek by povedal, že po toľkých prírodopisných filmoch človek už ani nemôže uvidieť niečo, čo by ho úplne uchvátilo, ale extrémne zväčšenie a priblíženie, neskutočne poetické zábery dosiahnuté zrejme len neuveriteľnou trpezlivosťou, hyperbolizovaný zvuk, krásna hudba a umná skladba tohoto diela spôsobuje, že človek sa doslova vznáša, je oceánu tak prítomný a tými dokonalými zábermi unesený do tej miery, že mi bolo ľúto odbehnúť si čo len na pár sekúnd na záchod. Chvíľami sú tam pasáže zostrihané natoľko akčne, že som sa nestačil diviť a po celý čas toľko pôsobivej krásy, že miestami vháňa slzy do očí...ani nehovoriac o chvíľach, kedy príde k skaze a deštrukcií... ()

Stegman

Nejdřív zdlouhavé záběry přírody bez jakéhokoli komentáře seřazené bez ladu a skladu, a následně záběry znečištění, co mají u diváků vyvolat pocit viny a zoufalství? Kontraproduktivní!!! Jestli vám není příroda šum a fuk a zároveň chcete vidět krásné záběry, tak doporučuju dokument Zastavme vymírání! Ten vás naopak přiměje, abyste přestali fňukat a něco s tím dělali, páč ještě není pozdě! ()

AngelusCZ

Tenhle film sem neviděl, ale líbil se mi. Nejenže má originální jméno, ale i herecké obsazení je přímo fantastické!!! Nebo ta napínavá hudba. Úžasné!!!! To je prostě skvost!!! Teď mě napadlo k té napínavé hudbě že film Stáhni mě do pekla má také velmi napínavou hudbu a když už sem u toho tak Alison Lohman byla skvělá, Jake Long také nebyl špatný a když hrál v akčňáku s Brucem Willisem tak mu to sedělo trochu víc a mimochodem( když už sem u toho Bruce Willise) tak doporučuju film Red. Opravdu skvěle propracovaný film. Zničeho nic sem si najednou vzpoměl na Jamese Bonda jak se vždy všude probojoval a chtěl sem být jako on. Vždycky sem chtěl bejt jako on. Byl to můj vzor. Taky sem si vždy na něj hrál. Běhal sem po pokoji a střílele se svojí jedinou holkou ( později přišly i další a byly to lidi ale kuličkovka je kuličkovka ). Nejlepší airsoftky dělají činani. Možná si teď říkáte že číňané dělají všechhno nekvalitní. Pravda je opak!) . Miloval jsem ji. Byla pro mě vším. Byla můj život. Teď mě ta zbraň přivedla na myšlenku o vojácích v druhé světové válce. Normandie, Gualadacanal, Atol Tarawa...... Ty měli opravdové zbraně. Vždy sem jim záviděl a chtěl sem být i voják. Konkrétně mariňák. Byli to hrdinové. Dost dobrá vojenská hra z druhé světové války je Medal Of Honor: Pacific Assault nebo Brothers In Arms: Road To Hill 30 nebo Brothers In Arms: Earned Blood nebo Brothers In Arms: Hell,S Highway. Doporučuju!! Všechny ty hry mám. Taky mám všechny Dragon Age. Ty sou také fantastické. Nebo hra Mafia, ale tu zná asi každý :) A teď k hlavnímu tématu. Tento dokument....... no asi je dobrý!! :D ()

Autogram

Trochu viac pocitové ako náučné. Verziu filmu som videl na STV2 dlhšiu bez komentára, presnejšie so stručnými komentármi, ktoré boli skôr poetické ako popisné. Kto nemá napozerané dosť z podmorského sveta, tak nevie, na čo sa pozerá, a ani sa to nedozvie, čo je trochu škoda. Zábery celkovo úžasné, niektoré nemám tušenia, ako ich človek dokázal natočiť, niekedy som mal pocit, že pri natáčaní museli pomáhať a nosiť kamery asi ryby. ()