Medvede

Dokumentárny film z produkcie Disney sleduje medvedicu Sky a jej dve medvieďatá Amber a Scouta počas jedného roka ich života. Mláďatá spoznávajú svet a utŕžia nejednu dôležitú lekciu. Ich cesta za potravou naprieč Aljaškou sa začína na konci zimy, kedy medvede putujú z hôr k oceánu a čelia nebezpečným nástrahám divočiny. Tento skvele a trpezlivo nasnímaný dokument zachytáva roztomilé ale aj napínavé zážitky mladej medvedej rodinky, prináša obrazy krásnej divokej prírody a poteší nielen fanúšikov žánru prírodopisného dokumentu. (TV JOJ)

tahit

Pozoruhodný příběh aljašských medvědů z jejich světa je naprosto fascinující. Jak obrazem i obsahem. Již od úvodních okamžiků filmu jsem tušil, že to bude paráda. Samozřejmě jen dodám, že tyhle filmy mám hodně rád. Skvělá práce a výsledek je každopádně za ***** Předpokládám, že jeho realizace vyžadovala v náročných podmínkách určitě ohromnou trpělivost. Evidentně bez dávky fandovství a důvěrnou blízkost autorů k prostředí by nemohl vzniknout film plný zajímavě nasnímaných scén. Což si opravdu cením. Vřele doporučuji všem milovníkům zvířat. ()

nascendi

Náhoda chcela, aby môj 2000. komentár bol k prírodopisnému filmu. Mám dlhodobý problém s tým, že spoločne s hranými celovečernými filmami je na ČSFD hodnotené všetko možné, čo má šancu priniesť nejaké body. Už iba čakám, keď niekto dá hviezdičky vlajúcej zástave pri hymne ukončujúcej denné vysielanie verejnoprávnej TV. Ale nedá sa nič robiť. Film bol výborný. Ukázal, že predátori nie sú žiadnymi vládcami prírody a hlad majú častejšie ako ich potenciálne obete. Kameramani odviedli skvelú prácu, čo sa o autorovi komentára napísať nedá. Infantilný komentár zrazil celkový dojem z filmu minimálne o hviezdičku. A to je škoda, lebo dobrý komentár dokáže aj z priemerného filmu spraviť zážitok. Ostáva mi veriť, že než napíšem 3000. komentár niekto si uvedomí škodlivosť súčasného stavu a oddelí, v niektorých prípadoch úplne zruší, hodnotenia odlišných produktov. ()

Autogram

Veľmi pekný príbeh, občas napínavý, občas dojímavý, a na konci s happyendom, ktorý sa takmer nekonal. V rozprávke je happyend nevyhnutný, a toto bola hraná rozprávka s medveďmi aj podľa komentára, ktorým sa štúdio Disney nezaprelo. Dospelého takýto komentár môže iritovať, ale už som videl film s rovnakými zábermi a s iným komentárom a priebehom príbehu, ktorý bol klasickým dokumentom. ()

Riddick77

Povedený Disneyho dětský dokument o dospívání sympatických medvědích sourozenců na Aljašce, jehož primární ambicí není utopit diváky v přívalu informací a odborném žargonu, ale spíše přiblížit relativně vzdálený svět medvědů skrze roztomilý příběh a dechberoucí vizuál. Pátráte-li po informačně hutném dokumentu o medvědech, pak zalovte v jiných vodách. Zde jde vpravdě o idealizovaný rodinný příběh s dobrým koncem, který ukázuje medvědí trable s notnou dávkou nadhledu. John C. Reilly si čtení komentáře "očividně" užíval. 9/10! ()

Zagros

Hodnocení přírodovědných dokumentů je vždy trochu specifické. Můžeme hodnotit záběry, které jsou úchvatné a v rámci žánru nadprůměrné. Můžeme subjektivně tíhnout ke konkrétnímu druhu zvířat a krajině, medvědi a navíc mláďata na Aljašce jsou velmi atraktivní. Můžeme hodnotit například i snahu o příběh, který střídá idylické momenty s napínavými. Nebo v neposlední řadě i pokusy o pobavení. V rámci samotných záběrů na medvědy v nejrůznějších situacích (lov lososů, přežrání, dovádění mladých) to byla parádní zábava. Nicméně v rámci rádoby vtipného komentáře to byla katastrofa. To je naštěstí jediná složka filmu, která se mi vůbec nelíbila. Občas byly ty kecy jednoduše trapné a kvůli nim odebírám medvědům jednu hvězdu. Jinak všem vřele doporučuji, líbil se dospělým i dětem. ()