Objevte nekonečnou pestrost života na Zemi a ty nejvýstřednější taktiky přežití, které se u zvířat a rostlin vyvinuly. Tak vypadá evoluce v akci – jedinci pod extrémním tlakem musejí překonat nástrahy protivníků a prostředí a posunují tak hranice svého chování. Jedinečná technika zachycuje ty nejúžasnější momenty, které jsou v přírodě k vidění! (oficiálny text distribútora)

Filomena.I.

Stromy před zimou odívají listy paletami barev podzimních, vyssávajíc z listů živiny životodárné, by zimu krutou přežily. Proto tyto ztrácí barvu zelenou a posléze opadají. Jinak zas přežívají tisícileté borovice na americkém severu. * V sonorské poušti kaktus desetimetrový otevře během tří týdnů pro noční opylovače netopýří dvěstě svých květů žijících jeden den. Ze čtyřiceti milionů semen jeho vyroste pouhojediný kaktus, čekající sto let na výšku svých rodičů. * Dračinec rumělkový roztáhne svůj slunečník s listy voskovými, by neunikla mu ni kapka vody na vyprahlých skaliscích Sokobry. * Pralesní Heligonia zotročila si zcela kolibříka růžovohrdlého, jenž jediný dosáhne na nektar její slaďoučký, a tak celý život sedá po boku otrokářky své a křídel svých neroztáhne nikdy v svět širý. * Roztomilé masožravky ujistí vás o úspěšné strategii lovu. Běda hmyzu toužícímu po míze jejich lepkavé. To monarchové početní nechají housenky své po stovkách utopit v latexu klejichy rozprostřené, by mohli poté šťávy její lahodné popíjet. *** Toliko střípky ze střípků života rostlin v dalším úchvatném seriálu s detailním okem kamery neuvěřitelným. Jakož i života zázračného zvířat na souši i pod vodou, s vtipným komentářem sira Davida Attenborougha, poodhalujícího nám krásu stvoření svým osobitým přístupem. * Několik obrázků a video-šotků v mém Deníčku. ()

Barixton

Tie najkrajšie a najúžasnejšie zábery prírody aké som kedy v živote videl. Zatajený dych a oči prilepené na obrazovke pri všetkých desiatich častiach zaručujú doživotné miesto tohto dokumentárneho seriálu v mojej úplnej topke čo sa dokumentov týka. Bambus ktorý vyrastie deväťdesiat metrov za 3 mesiace? Borovica ktorá ma 5000 rokov? Motýľ ktorý zimu prečká zmrznutý na strome? Opička ktorá si donesie oriešok na kamenný stôl a lúska jeden po druhom? Varan ktorý ma 60 zubov a jediný pred kým ma rešpekt je väčší varan? Áno !!! Všetko to je pravda a to bol len malý zlomok z fascinujúcich informácií ktoré sa divák dozvie. Originálne balenie tohto dokumentárneho cyklu som dostal ako darček a v ten moment už ma iné darčeky absolútne nezaujímali. Je to pre mňa niečo ako modla v ktorej sa nachádzajú tie najkrajšie zábery aké som doposiaľ o rastlinách a živočíchoch videl. ()

TarzanLesni

Další vynikající dokumentární seriál s mým oblíbencem Davidem Attenboroughem. Musím říct, že se mi líbily všechny díly, i když se některé scény v jednotlivých dílech opakovaly. Nejvíce mě však zaujaly díly Challenges of Life, Insects, Hunters and Hunted a Creatres of the Deep, u dílu Plants mě zaujaly masožravky :). Někteří živočichové na této planetě jsou vážně podivuhodný, záhadný a velice zajímavý zároveň a o některých víme strašně málo nebo vůbec nic. Neměl jsem ani tušení co všechno na této planetě žije. ()

ndee

Velice pěkně natočený dokument s okouzlující hudbou. Tvůrci si ale vybrali z každého druhu ty největší pecky, kterým věnovali pramálo času, čímž je tento dokument dost málo o informacích, ale spíš o efektech. Další pecku ubírám za komentář (moje vlastní averze vůči britskému přízvuku, která pramení z let strávených na PEDMUNI, kde se v době mého studia zdržovala hrstka britských homosexuálů). Sorry, ale Steve Irwin je lepší. ()

Pawlisman

Nejde jinak než za 5. Někdy do smíchu, někdy do pláče, ale vždy s otevřenými ústy. Neskutečné, nádherně natočené. Sice nevěřím, že jsou všechny scény real a nepřipravené a také se některé záběry v dílech opakují, ale to se lehce odpouští. Toto by se mělo pouštět při výuce biologie. Skutečná nádhera. 9,5/10 ()

• Pro autory bylo složité sehnat průvodce celou sérií. David Attenborough totiž oznámil, že s natáčením dokumentů už končí a odchází do penze. Než se však podařilo sehnat adekvátní náhradu, oznámil legendární přírodovědec, že ho důchod nebaví a podepsal s BBC smlouvu nejen na Život, ale také na další dva projekty. (gogos)
  • Jedná se o do té doby historicky nejdražší dokument z dílny BBC. Celá série spolykala v přepočtu kolem 400 milionů korun. (gogos)
  • Natáčení hmyzu v dutinách stromů či v podzemí umožnila miniaturní HD kamera. Některé netradiční události byly filmově zaznamenány vůbec poprvé. (gogos)