Volanie severu

• Česko Polární příběh (viac)
Dokumentárny / Rodinný
USA, 2007, 96 min (Alternatívna 81 min)

Mláďatá polárneho medveďa a mroža bojujú o život už od narodenia. Najväčšou hrozbou však pre nich nie sú predátori, ale krutá klimatická zmena. Prežitie týchto druhov totiž závisí od ľadu, ktorého je stále menej a menej... (RTVS)

Matematicka

Trocha z krásy přírody zachycená filmovými kamerami, doplněná krásnou hudbou a solidním komentářem. Pro nás, kteří se do polárních krajin v nejbližší době nechystáme, vítaná možnost se tam trochu porozhlédnout očima tvůrců filmu. Při sledování příběhů dvou mláďat se dozvíme i ledacos zajímavého ze života ledních medvědů, mrožů a dalších obyvatel "ledového království". Věděli jste třeba, jak velké je mládě ledního medvěda, když se narodí? Změny klimatu jsou nepříjemné a dotýkají se i života těchto zvířat - o tom nám dokument také podává zprávu. Příjemná podívaná pro všechny věkové kategorie. Zajímavé komentáře: predators, Aluska88, gogo76. ()

Prochy38

Moc moc hezký dokument. Nedávno jsem viděl od NG i nějaká Pravěká monstra a to bylo s tímto nesrovnatelné. Zde byl krásný příběh a pravý vývoj od mláděte, až se jedinec stal také matkou. Dva příběhy, které se brzy protnou. Krásný a drsný příběh, nesmí se ronit slzy, i když k tomu hudba často nabádá, tohle je příroda, a to je na ní to nejkrásnější! Škoda, že ji postupně sami ničíme. A je jen málo lidí, kteří mají zájem o to, aby se zachránila. Bojím se, že na to už je pozdě.... ()

nascendi

Zaujímavý dokument z Arktídy, kde klimatické zmeny prebiehajú rýchlejšie než sú zvieratá tam žijúce schopné prispôsobiť sa ich vplyvu. Zoznámenie sa neľahkým životom zvierat v Arktíde prostredníctvom sledovania života jednej medvedice a jednej mrožej samice síce oživuje dokument, ale na druhej strane príliš presúva ťažisko k rodinnému filmu. Nič to však neuberá na kvalite záberov z nehostinného prostredia a nenásilnom upozorňovaní na vplyv globálneho otepľovania na životné podmienky zvierat Arktídy. ()

gogo76

Vizuálne nádherné spracovanie od National Geographic okúzli určite každého. Tento dokument je zameraný na medveďa bieleho, mrože a ich mláďatá. Občas sa tu zatúla polárna líška (malý biely príživník...), nejaké vtáky a veľryby, ktoré sú rovnako súčasťou ľadového kráľovstva. Nádherné obrazy prírody, dobrá hudba a príjemný ženský hlas ako doprovod. Čo viac chcieť od dokumentu? 80%. ()

lareinna

Tento dokumentárny film natočený ako príbeh, v ktorom účinkuje niekoľko obyvateľov tohto ľadového kráľovstva má priblížiť kolobeh života a náročné podmienky, s ktorými sa musia neustále pasovať, aby prežili. Je to viac než nádherné a klaniam sa všetkým skvelým kameramanom, réžii a celému tímu National Geographic, ktorí to spracovali do tejto podoby. ()

• Zábery sú zostavené z viac než 800 hodín záznamov, boli natočené v priebehu pätnástich rokov manželstva režisérky Sarah Robertson a Adama Ravetcha v spolupráci s National Geografic a BBC Natural History Unit. (lareinna)
  • Dokument je hlavně o ledních medvědech a mrožích živícími se škeblemi. Do cesty se jim postaví tuleni kroužkovaní, mořští racci, liška polární, narvali a ptáci alkouni. (Inferion7)