The Horribly Slow Murderer with the Extremely Inefficient Weapon

Krátkometrážny / Komédia / Horor
USA, 2008, 10 min

Krátkometrážní film od režiséra R. Gale je parodií na klasické hororové postupy. Obměnou vražednického stereotypu nevzniká pouze komický efekt - člověk neustále sledovaný přízrakem se mění posléze v uprchlíka. Období vzdoru nahradí období stagnace a nezvykle pomalá smrt se plíží malinkatými krůčky. Závěr filmu vede k dost zajímavé otázce o povaze různých druhů smrti. (type_B)

Okara

A máte tu kandidáta na titul Snímek s nejčastěji frekventovaným slovem "again"! Velmi vtipná podívaná parodující strach ve všech možných formách pokládá zajímavou otázku, co dělat, když vás někdo neustále mlátí lžičkou. Moc zajímavá otázka to tedy není. Já bych ho taky začal mlátit lžičkou! A vůbec, povolal bych žoldáky z Klubu přátel čajového dýchánku a ti by si ho podali. A komentář... pomalu... dopisuji... lžičkou... A to, jak velká schýza je to, že další den otevřu internet a tam je tato zpráva, raději komentovat už nebudu. Ale břicho mě bolelo pěkně. 80% ()

Campbell

Hnusná, pomalá, bolestivá smrt.....Lžičkou. Gale je šílenec ale genialita tohohle díla je silná. Film si bere na paškál slashery a zdárně je paroduje. Hlavní hrdina i padouch jsou strašný magoři, hrdina je nesmpatickej a zloun dělá strašný ksichty. Musí bejt strašné být ulžičkován k smrti, chtěl jsem dát 3* ale za ten konec(zničená lžička)musím dát 4*. ()

Rocky62

Jak se říká, ve fantazii se meze nekladou a Richard Gale je toho zářným příkladem, vrah v černém pronásledující obět jenž má jako ,,vraždící nástroj'' obyčejnou lžičku, no napadlo by někoho z vás něco takového? mě možná ano, ale co by mě už nenapadlo, něco tak donebevolajícího natočit, což Gale bohužel udělal a 1*? za snahu ()

korbitch22 odpad!

Obrovský potenciál a i hodnocení mi dávalo naději.Ovšem trapnější a debilnější sračku sem už dlouho neviděl.Pořád dokola ty samé scény,naprosto bez vtipu,bez šmrncu nebo náznaku nějakého režisérského talentu,všechny ty ceny a procenta co tahle sračka posbírala,jsou jen dalším důkazem toho,jak je svět filmového tvoření a diváckého osazenstva prolezlý dementy,kteří o filmu vědí asi tolik co já o jaderné energii,odpad. ()

Stanislaus

Tento krátkometrážní film byl neuvěřitelná ptákovina na entou, nicméně rovněž velice nápaditá, to musím uznat. Nejvíce mě samozřejmě zaujala naprosto do puntíku přesná parodie (resp. kopie) asi nejslavnější scény ze sprchy - upřesňovat to snad nemusím. Zkrátka blbost, která byla tak trapná, až byla vtipná. ()

eraserhead666

Nápadité, zábavné, napínavé, svižné. Svým způsobem blbé. Tak blbé, že se tomu nedá dát nic jiného než plný počet. Pána s lžičkou okamžitě řadím do pětice nejděsivějších a nejoblíbenějších horrorových záporáků. Na to bych se mohl koukat znovu... a znovu... a znovu... a znovu... a znovu... a znovu... a znovu... ()

SOLOM.

Film staví především na svém komediálním základu, kdy hrdina prožívá absurdní chvíle utrpení, které stále nepřestává. Jeho protivník je neúnavný, nezranitelný a hlavně nezná příčinu, proč si vybral právě jej. Kuriózní jsou i místa, na kterých hrdina napadán (poušť, moře, atd). V celém snímku neuvidíme žádnou vraždu, ale zato pořádnou bláznivou akční podívanou, která je opravdu dobře natočená, kvalitně sestříhaná a hlavně je doprovázena efektní hudbou, jenž se přesně hodí k právě probíhající show. Navíc zde nechybí ani pověstná krev, i když ta je divákovi podávána jen v opravdu malém množství. Zde ovšem platí pořekadlo, že i s malým kašpárkem se dá udělat velké divadlo. Herecké výkony, jsou na hodně slušné úrovni a samotní aktéři byli vybráni opravdu pečlivě. Přestože jde o neznámé herce, tak předvedli parádní podívanou a pozvedli celkovou kvalitu snímku. Absurdita srčí ze všech směrů, ale měla za úkol diváky především pobavit, a to se myslím povedlo dokonale. ()

Necrotongue

Velmi znepokojivý desetiminutový trailer k velmi brutálnímu devítihodinovému snímku, po jehož shlédnutí už pro mě není lžíce tím, čím byla dříve. Musím ocenit nesmírnou krutost Richarda Galea, tohle už nebylo o zabíjení, tady šlo o absolutní teror, kdy už jsem si nebyl jistý, jestli by byl horší fyzický nebo psychický dopad takového mučení. Skvělý nápad, výborné provedení, bavil jsem se. ()

JASON_X

To je úžasné, jaké úžasné nápady mají někteří lidé, a jak úžasně je ještě navíc dokážou filmově zpracovat. Tip na tenhle geniální krátkometrážní horrůrek jsem získal z deníčku jednoho místního uživatele, nebýt ČSFD, nikdy bych se k němu nejspíš nedostal. Jímá mě čirá hrůza při představě, že by mi tohle bývalo mohlo uniknout. A na YouTube už přes 22 miliónů zhlédnutí! Asi bych měl přestat být mediální ignorant... ()

Sawy

"It will find you.It will catch you.It WILL hit you. With the Spoon, again, and again, and again..." Radost sledovat,ke konci už trochu natahované,ale pořád strašná prdel! ()

Handle

Parodie na hororový trailer - musím říct, že okolí by mohlo potvrdit, kolik já mám na tohle téma nápadů! :) Jsem rád, že jsem konečně narazil na někoho, koho to napadlo natočit. Co k tomu říct? Ano, nápad je opravdu výborný, ale jinak mě to nechalo chladným a nepobavilo mě to asi tak jak mělo, zasmál jsem se asi jednou, dvakrát.. Věřím, že při natáčení musela být skělá atmosféra, výsledek vypadá tak výborně, ale od parodie hold čekám o něco větší zábavu.. ()

maseer2

originální a maximálně absurdní fiktivní trailer, který si dělá legraci z hororového žánru.. jen těch deset minut je hrozně moc, protože tomu už někdy ve čtvrté minutě dojde šťáva a pak už to je pořád dokola to samé.. takže nakonec jen slabé 3* ()

BigDeal

Mám rád paródie, ktoré sú vtipné tým správnym spôsobom a táto je presným príkladom toho, čo si predstavujem pod pojmom "správny spôsob". Perfektný nápad dotiahnutý v akurátnej stopáži k dokonalosti. Treba vidieť. ()

ChArLeNe

Celkom zaujímavý nápad, no zbytočne rozťahané. 5 minút by stačilo, a vybrať iba najlepšie scény. Keďže ale stopáž je dvojnásobná, a moc vtipného tam teda nebolo, tak hodnotením idem dole. ()