Michael Oher (Quinton Aaron) toho o rodine veľa nevie. A o futbale ešte menej. Bláznivý teenager pozná predovšetkým ulice a sídliská Memphisu. Dobre situovaná Leigh Anne Tuohyová (Sandra Bullock) si svet, v ktorom sa Michael pohybuje, nevie predstaviť. Napriek tomu Michael nájde domov, keď sa stretne s Leigh. Celá jej rodina ho príjme ako milovaného syna a brata. Tento skutočný príbeh o rodine a Michaelovom vzostupe k pozícii futbalovej hviezdy vás očarí zmesou športu ale i dojemných emócií. Staňte sa svedkami pozoruhodnej cesty mladíka, ktorý bol vo výbere amerických univerzít v prvom kole posunutý do NFL a stal sa víťazom ešte skôr, než vôbec vstúpil na ihrisko. (TV Markíza)

george82

Sandra Bullock v jiné roli. Žádná bláznivá komedie nebo romantika a hned jí to vynese Oscara. Film mě dostával od samého začátku. Quinton Aaron působící jako velké "malé" dítě byl excelentní. Kdyby byl příběh natočený podle scénáře z Hollywoodu, tak si člověk řekne..."to je jak z pohádky Tři oříšky pro Popelku", ale tohle je podle skutečné události. Je to příběh o tom, jak velký kluk s duší dítěte nabourá chod bohaté rodiny a naprosto ho přetvoří. Fakt bomba a Sandra si za svůj výkon Oscara opravdu zaslouží... ()

RyanRainheart

Nechápu, proč tento film šel hned na DVD. Myslím si, že by měl šanci v kině zaujmout, tak jako zaujal mě. Je to sice amerika jak blázen, já na tuto roli přistoupila a byla jsem z filmu upřímně nadšená. Sandře Oskara přeju a také jsem jí fandila, protože roli zvládla opravdu bravurně - klobouk dolů, takhle hrát jsem jí ještě neviděla. Výborný film, na který se ráda podívam znovu ()

Fillipposs

pěkný příběh amerického snu, sandře ta role (kupodivu) padla skvěle, a spolu s Quintonem Aaronem se zasloužili o to, že je z toho lehce nadprůměrný film s pozitivním posláním ()

DJ Kritik

Príjemný rodinný film, ktorý nijak neprekvapí, ale poteší dušu.. ........ ......... ......... .................. ... .......... ................ ............. ... .......... ... Vtiahnutie do deja: **** Realita: *** Hudba: *** Myšlienky: *** Zábava: **** ()

Pharlap

Slaďák jako blázen.. :-) S.B. mi tam tedy v roli "samaritánky" velice velice neseděla.. copak Hollywood nemá jiné dobré a více přesvědčivé herečky? ()

Exix

Utok na dívakovy city...Když se nad tým člověk zamyslí tak je to jen dalěí amercký dojak, kteréj ma ukazat že v Americký křestan nejlepé bílý je ten nejhodnější a nejlepší človek. ()

epoh

Larelay tu píše: "Polozte si kazdy jednu otazku. Byt na mieste Leigh Anne Tuohy, urobili by ste to iste? Prichylili by ste neznameho mrznuteho velkeho cierneho chlapca vo svojom dome? Leigh Anne ano a za to si jej pribeh a Michaelov pribeh zasluzi 5 hviezd." Ano, je to od Leigh Anne Tuohy hezké a její sociální cítění je obdivuhodné, ale to přece ještě nemá vliv na kvality filmu!!! A přiznejme si, že i když film je natočen podle skutečného příběhu, působí jako ten největší hollywoodský kalkul na světě. Ale - JLH natočil film s takovou dávkou upřímných emocí, že si ani nestačíte všimnout, že mu skáčete na všechny osvědčený špeky. Quinton Aaron je neodolatelně medvídkovidní, a SB podává jeden z nejlepších výkonů své kariéry. Takže i když je Zrození největší Hollywood za poslední roky, je tak čirý ve všem dobrém i zlém, že si nadprůměrné hodnocení zaslouží. ()

oasismanik

Predvídateľné ako guma na trenkách a do očí bijúca americká manipulácia s divákmi, bohužiaľ nie manipulácia na spôsob Gumpa alebo Americkej krásy, fuj, fuj, fuj!! /1* za Sandru, ktorú rozhodne rád nemám, ale predvádza slušný výkon. ()

zahris

Nemohu říci, že bych Oscara Sandře nepřál, ale v tomto případě jej naprosto nechápu. Nominaci za film roku už pak vůbec ne. The Blind Side je snímkem, na který se sice podíváte rádi, ovšem kvality či něco dosud neviděného v něm nehledejte. ()

Achilleus1

Očakával som viacej amerického futbalu, ale čo už. Predsa však nie som až taký sklamaný. Je to rozprávanie skutočného príbehu (no neviem, či sa to skutočne stalo tak ako je to filme prezentované) ako sa biela rodina postarala o čierneho chlapca z ghetta, z ktorého sa neskôr stal profesionálny hráč amerického futbalu (schválne nepíšem hviezdu, lebo žeby sa Oherovi nejako v Ravens darilo sa povedať nedá). Kebyže to nebol film, ktorý má niečo spoločné s americkým futbalom a kebyže tam Sandra Bullock nevyzerá tak dobre (starne ona vôbec?). Tak by som dal 3*...ale keďže mi do oka padla aj celkom nenápadná Lily Collins tak dávam 4*. ()

Dinsberg

Pro všechny hnidopichy: Ať už je tenhle příběh pravdivý nebo ne, zázraky se dějí a dít budou. A stačí jen jedna věc. Věřit, že se můžou stát. Příběhy hrdinů současnosti i minulosti jsou jen o snu a nepřekonatelné touze jich dosáhnout. Ostatní figury jsou v životě nezajímavé, protože jim zbude jen osobní zatrpklost a závist. A proč vlastně? Nejsou schopni přijmout fakt, že i oni by mohli něco dokázat. A proto se jim říká ztracené existence. Rozhodně doporučuji jako motivační zdroj. ()

kubas369

Americký sen. Film pojednávající o jiné planetě, kde žijí nám podobní lidé, kteří jsou přeci jen o něco morálnější a ne zas tak sobečtí než pozemšťané. Kýčovitý, naivní a neuvěřitelný až hamba. V životě jsem neviděl tak dlouhou reklamu ještě že nebyla tak otravná jako drtivá většina těch co můžete denně vidět v televizi. ()

jprmusic

Dočetl jsem se zde, že film The Blind Side je výsměch sociálním dramatům. Ne, nepřipadá mi to jako výsměch sociálním dramatům. Děláte si srandu? Tenhle film mě potěšil daleko víc než všechny rádoby vážná sociální dramata dohromady. Chci mít z filmu především zážitek a pokud možno pozitivní, protože srágor je v životě víc než dost a nevím, proč bych se tím měl zatěžovat i v kině. A z tohohle filmu jsem zážitek měl a moc se mi líbil - a to i Sandra B., kterou jinak moc nemusím. Hezky se na to koukalo. A to je na film dobrý hodnocení. ()

Forsetino

Jak tlustý, hloupý, černý kluk ke štěstí přišel. Pohádkový námět, kterému se těžko dá uvěřit, že se skutečně odehrál. Přesto hlavní hrdina Michael Oher existuje. Co mě vadilo, tak byla snaha podsouvat křesťanství jako nástroj, který jediný může pomoct. Jinak co se týče kvality, tak průměrný snímek, který byl možná až zbytečně natažený. Upřímně, nemám rád americký fotbal, ale pokud by každý bezprizorný černoch měl být americkým fotbalistou, pak rozhodně lepší než drogovým dealerem! Lehce nadprůměrný zážitek, a to hlavně díky Sandře Bullock. A bylo to až moc zidealizované, takže možná půjdu s hodnocením na 2 hvězdy. ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)