Michael Oher (Quinton Aaron) toho o rodine veľa nevie. A o futbale ešte menej. Bláznivý teenager pozná predovšetkým ulice a sídliská Memphisu. Dobre situovaná Leigh Anne Tuohyová (Sandra Bullock) si svet, v ktorom sa Michael pohybuje, nevie predstaviť. Napriek tomu Michael nájde domov, keď sa stretne s Leigh. Celá jej rodina ho príjme ako milovaného syna a brata. Tento skutočný príbeh o rodine a Michaelovom vzostupe k pozícii futbalovej hviezdy vás očarí zmesou športu ale i dojemných emócií. Staňte sa svedkami pozoruhodnej cesty mladíka, ktorý bol vo výbere amerických univerzít v prvom kole posunutý do NFL a stal sa víťazom ešte skôr, než vôbec vstúpil na ihrisko. (TV Markíza)

Scraffy

Celkom parádny film, ktorý je parádny hlavne vďaka obsadeniu Quintona Aarona a Sandrou Bullock. Príbeh hrá strašne na city a zo začiatku mi to vadilo, ale ku koncu mi to prestalo vadiť, kedže to malo celkom slušný dej. Na večernú filmovú pohodku je to úplne adekvátne. ()

wege

Za poslední rok jsem viděl snad všechny fotbalové filmy a seriály, zakončil jsem to tímto. Vím, že to není přímo fotbalové téma, ale spíše o středu dvou světů a jedné světici, která má až moc dobré srdce, ale nějak jsem tomu nemohl přijít na chuť. Možná mi tam chybělo více toho fotbalu, něco ve stylu Světel páteční noci (seriál), kde toho fotbalu postupně ubývalo, ale pořád hrál tu klíčovou roli. Tady byla klíčová snaha pomoci jednomu chlapci prožít lepší život. Beru, že to bylo natočeno podle skutečnost, ale stejně mi dělalo problém některým věcem uvěřit. Jako, že po jednom zápase ho chtěly všechny univerzity, a také ta role Sandry, takový důvěřivý a hodný člověk je snad jen z pohádek. Čemu rozumím dokonale ale je, že skutečný Michael Oher to musel mít po natočení filmu fakt těžké, přesto jaký je vlastně dobrák a byl vykreslen neskutečně kladně, to ukázalo jeho slabosti a historii, na kterou chtěl asi zapomenout. ()

celticek

Nestává se často, aby mě film dojal k slzám už ve 20.minutě. Bullock role výborně sedla. Je to takový dojáček a dobře se na to dívá. Mezi členy rodiny funguje chemie a energie. Sandru jsem považoval za takovou béčkovou herečku, ale tady teda diktuje zkušeně. Spolkl jsem jí roli matky i s navijákem! ()

HEED

Neptejte se proč za plný počet. Tohle musíte prostě vidět. Sandra Bullock tak jak ji neznáme. Podle mě to není žádný americký slaďák, je to svým způsobem dost drsný film. Je to především tím že amerikánci ty role dokáží většinou ztvárnit přesně podle předlohy a ty emoce a to drama z toho úplně sálají. Kdybych to měl srovávat z naší českou filmografií, tak snad možná nějaké staré snímky z těch novodobých určitě nic i když se naši herci snaží co to jde, ne vždy se tomu dá věřit. ()

jafuska

bylo to pěkný film, rodina přijme černého chlapce mezi sebe a pomáhají mu aby zapadl mezi ostatní lidi, jenmě vadila herečka sandra bullock, přijde mi chladná, a není to moc dobrá herečka, je pěkná, ale to je asi tak všechno. Jinak film pěknej. ()

MarsVl

Pěkný citlivý příběh, skvělá ( konečně odpovídající svému věku) Sandra Bullock a k tomu všechno pravdivé. Tenhle film jsem za 2010 i přesto, že je ještě začátek toho roku, tak na ten film nezapomenu. Bravo! 5* ()

vieriX

Tak mě už dlouho žádný film za srdce nechytil. Chvílemi jsem měl slzy na krajíčku nad osudem Velkého Mika. Sandra Bullock předvádí jeden z jejich podle mého názorů nejlepších výkonu její kariéry a zlatý globus si naprosto zaslouží. Tak jistých 100 procent jsem už dlouho nedal. ()

dol2004

Nikdy bych nevěřil že tu roli někdo dá Sandře Bullock, ale byla výborná, ale film jako celek je skvělí, úžasná, prostě moc a moc dobrý ()

MrMir

Příjemné, nehrocené, nepřehnané a výborně zahrané. Sandra (o které jsem si myslel, že na takovou roli nikdy mít nebude) pro sebe doslova urve každou vteřinu, kterou je na plátně. ()

V.N.

Sandra Bullock v jedné ze svých lepších rolí. Pro někoho možná trochu moc "Ami" ale přesto příběhy ze života jakkoliv načesané, jsou ty nejlepší z nejlepších. Quinton Aaron je pro mě osobně příjemným hereckým překvapením, a myslím že má zaděláno na hvězdu. Ten kdo nemá rád filmy typu We Are Marshall,Kolja nebo třeba Rain Man (ač jsou co se kvality i témat týče nesrovnatelný),ať se tomuto obloukem vyhne. ()

Ernie_13

Pekny film...ide o namet podla skutocnosti a o to je to krajsie! Clovek si moze povedat, ze Leigh Anne Tuohy zo svojej pozicie bohatej zenicky, nemala problem urobit to co urobila a dokonca si mnohi myslia, ze by v jej situacii sa zachovali rovnako....ale ked dojde na lamanie chleba, tak realne pripady takehoto spravania su privelmi vzacne a ojedinele. Toto sa relne stalo a Leigh Ann a jej rodina to vobec nemali take lahke ako sa moze zdat. A preto si zasluzia veskeru uctu. Dalsia vec, ktora bola perfektne zvladnuta bola atomsfera, vyber hercov do postav (napr. Leigh Ann a Michael) a zasluzenym oscarom ocenena Sandra Bullock, ktora ma sokla nie len vonkajsou premenou, ale aj ako zvladla uplne iny typ postavy ako vacsinou hrava... 5/5. :) ()

LukKon

Príliš sa mi nepáčil ten motív: "Som dobrý kresťan, musím robiť dobré skutky". Skôr by to malo byť: "Som dobrý človek, a preto pomáham iným v núdzi", ale to je skôr môj osobný problém. Film ako taký výborne zobrazuje americkú vyššiu spoločnosť ako aj černošské geto a zobrazuje veľmi výnimočný, ale napriek tomu reálny prípad ľudskej dobroty a srdečnosti. Sandra si OSCAR-a zaslúžila plným právom, pretože v tomto filme nehrala, ale priam sa stala Leigh Anne Tuohy-ovou. No a čo dodať ohľadom príbehu? Asi len to, že je to plnohodnotný AMERICKÝ SEN a nám len ostáva dúfať, že podobných snov sa bude plniť viac. ()

Dslike

Mozno moc sladke, mozno moc americke ,ale bolo to krasne a ja som sa pri tom bavil. A k tomu vsetkemu, "Big Mike" nieje fiktivnou postavou teda ruku na srdce, kto by spravil to co stvarnila vo filem Sandra Bullock? ()

george82

Sandra Bullock v jiné roli. Žádná bláznivá komedie nebo romantika a hned jí to vynese Oscara. Film mě dostával od samého začátku. Quinton Aaron působící jako velké "malé" dítě byl excelentní. Kdyby byl příběh natočený podle scénáře z Hollywoodu, tak si člověk řekne..."to je jak z pohádky Tři oříšky pro Popelku", ale tohle je podle skutečné události. Je to příběh o tom, jak velký kluk s duší dítěte nabourá chod bohaté rodiny a naprosto ho přetvoří. Fakt bomba a Sandra si za svůj výkon Oscara opravdu zaslouží... ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)