Radovánky v Mexiku byly fajn, ale bujarý dívčí prázdninový víkend skončil a nadešel čas vrátit se domů. Proto také nyní Jules (Cameron Goodmanová) a Mel (Peyton Listová) stojí promáčené deštěm na téměř liduprázdném, do tmy se halícím letišti. A to někomu, kdy by se rád ke své rodině dostal živý a zdravý, navíc když je ten někdo dvojice velmi pohledných slečen, rozhodně nepřijde jako nejbezpečnější místo k přenocování. A jelikož nikde nejsou ani taxíky, rozhodnou se dívky ještě s několika dalšími spolucestujícími přijmout lákavou nabídku na první pohled sympatického a neškodného řidiče transportního minibusu, který je ochoten všechny opozdilce odvézt blíže k městu. To, že někdo vypadá neškodný, ale neznamená, že je takový i ve skutečnosti. A stejně tak není nikde psáno, že noc, která začala obyčejně, musí nutně i obyčejně skončit. Tenhle spoj totiž míří přímo do pekla v děsivém americkém autorském thrilleru Edwarda Andersona z roku 2008. (oficiálny text distribútora)

Danny F.

Thriller o obchodu s bílým masem? Dokonalé. Dějově se zbytečně dlouze táhne. Tolik příležitostí k útěkům co měli postavy a nevyužili je, to je trochu o nervy. Ke konci se divák bude asi trochu nudit, jelikož pujde o jedno a to samé: povedený útěk a následné lapení zloduchem. A zase, a zase... Škoda, mohlo to být zajímavější ale nápad to byl dobrý. 55% ()

J*A*S*M

Dokavaď se děj odehrává v autobuse, je Shuttle velmi sympatickým nízkorozpočťákem, ale jakmile se ke konci přesune do jiných lokací, tak svůj element zábavnosti pozbývá. Opravdu, poslední půlhodina je už vyloženě otravná. Ona je taky stopáž 102 minut na v ideálním případě zábavné béčko tak trochu přestřelená... Jinak mě ten film celkem příjemně překvapil, čekal jsem daleko větší amatérštinu (samozřejmě, chyby se najdou, ale kde ne) - jako za pár šupů natočený debut je to velice slušné. Každopádně zamrzí pár takových těch klasických okamžiků, kdy by hrdinkám stačil jeden řez (dostupným) nožem do hrdla únosce a "hurá, jsme volné", ale to by mohl být tak po 20 (a pak 30, 40, 50 ... ) minutách konec. Ve výsledku je však Shuttle stále o kus lepší, než většina velkorozpočtových hororových usa-remaků poslední doby. ()

LIVINGDEAD

Maximálně 2 hvězdičky. A proč? ZA 1) skoro černobílý film, nekvalitní zvuk, 2) Nesympatické herecké obsazení 3) Ačkoliv měly holky 100 x možnost únosce zlikvidovat, neudělaly to! Takže jsem po celý film říkal : "těm kurvám to patří"! 4) Film se táhl, děsně táhl a tak jsem se musel při sledování zabavit internetem...... Jednou větou : "DĚSNĚ BÉČKOVÝ FILM !!!!"OBSAH: Jules a Mel se právě vracejí z dovolené, kterou prožili se svými nejlepšími kamarádkami. Unavené z cesty dorazí na letiště, kde je přinutí deštivé počasí změnit způsob dopravy. Cesta z neznámým řidičem se ukáže opravdivým horrorem. Ten může skončit tragicky..... ()

EvilPhoEniX

Docela fajn příjemně koukatelný Thriller, Který se sakra dlouho Táhl! Už někde v 50 minutě jsem čekal Konec a ono jsem byl teprve v Půlce.. Příště kratší stopáž a budu spokojený!:) ()

Zeck

Nečekaně solidní thriller, kterému je nutno vytknout banální a pravidelné chyby, opakující se každým podobným filmem. První půlku si film drží solidní atmosféru, nejde ani tak o napětí, které jsem mimochodem nepocítil za celou délku snímku, ale spíše o zajímavou situaci, kterou nám ukazuje. Bohužel, film se dostává z lehkého nadprůměru, do těžkého průměru ve chvíly, kdy se děj zaměří výhradně na ženské "pasažéry". Pak se stává zdlouhavým, nezáživným a nijakým. Z útlumu ho dostane až poslední pětiminutovka s pointou. Celý film je propleten nelogičností, jako například rozbití okénka a řvaní o pomoc v místech, kde není vůbec nikdo, kdo by mohl pomoct. Místama trapně působí schopnost hlavního padoucha všechny zranění hravě překonat. Měl jsem pocit, že kdyby mu přeřezali všechny šlachy v těle, stejně bude schopný řídit autobus a u toho ještě telefonovat těhotné manželce. To nejlepší si ovšem nechá na konec a s téměř prostřeleným mozkem a rozřezaným stehnem, dokáže dělat psí kousky. Každopádně zajímavé téma, které bohužel těžce nepasuje do amerického prostředí. Na tohle jsou většinou "verbovány" holky z východního bloku. 60% 25.01. 2010 ()

Jara.Cimrman.jr

"Vzhledem ke všem objížďkám nebude dost času kochat se krajinou. Ale užijeme si to." Mám takový divný pocit, že v nočním autobuse si to neužil vůbec nikdo a moje zvrhlé JÁ taky nebylo úplně uspokojeno. Padouch mi totiž připadal celkem neschopný, cestující pitomí a komplic byl i mně jasný od prvního okamžiku. Navíc mi bylo celkem jedno, koho přejede autobus, kdo má kvasinkovou infekci i kdo skončí v bedně. Takže hvězdy úchylně dávám jen za týrané holky, za inspiraci a poučení z řidičových chyb. A jdu si hned koupit sexy růžový minibus vybavený sedadly s pouty. Chce někdo svézt? ()

Hrabka

Zdlouhavé se značným množstvím blbých keců a ještě větším množstvím stupidních situací. Téměř celá část v buse je jedna velká tragédie s dokola se opakujícími momenty a jedním předvídatelným zvratem. Ke konci to nabere na zajímavosti a samotný konec musím jedině pochválit. 45% ()

Arkos

Vcelku zajímavý thriler, který sráží až moc časté nelogické jednání hlavních postav, díky kterému je Vám jedno, že někdo z nich zemře. Ale i přesto jsem se slušně bavil a koukat se na Peyton Listovou taky nebylo špatné. ()

kingik

Dvě sympatické kamarádky Mel a Jules přijmou lákavou nabídku řidiče autobusu nechat se v noci odvézt v lijáku z prázdného letiště. Spolu s dalšími třemi pasažéry nasednou do autobusu, z kterého se vystupuje výhradně nohama napřed, anebo pokud máte to štěstí a jste atraktivní dívka, tak vystoupíte až ve východní Asii, protože zmíněný autobusák je obchodník s bílým masem, a proto, aby jeho zboží zůstalo nepoškozené, je ochoten riskovat vše. Tenhle thriller mě překvapil a pro nepřipraveného diváka je tohle soda. Byl velmi napínavý, měl zajímavé herce a ústřední trojice Peyton List, Cameron Goodman a psychopatický Tony Curran své party zvládli na jedničku. Přitom film není nijak extrémně přehnaný, má celou řadu zvratů (ten s komplicem v autobuse neměl chybu) depresivní stísněnou atmosféru, nečekaný konec a debutující režisér a scenárista v jedné osobě Edward Anderson dokázal, že bude-li mít v budoucnu šanci režírovat nějaký film s vyšším rozpočtem, než je tenhle, tak to může dotáhnout daleko, proto filmu odpouštím nižší technickou kvalitu. ()

honajz

Nízkorozpočtový thriller, který vám nejspíše na dlouhou dobu znechutí pozdě v noci si brát z letiště do města shuttle. Dvě kamarádky se vracejí z výletu v Mexiku domů do Spojených států (amerických). Protože poslední autobus do centra už odjel, musejí si najmout shuttle. Spolu s nimi nastoupí ještě dva mladíci a jeden účetní. Cesta do města se však ukáže být hororem - řidič je totiž začne terorizovat. Problém je, že postavy v autobuse se chovají značně nevěrohodně. Představte si, že jeden chlápek - ten, co vás terorizuje - se musí věnovat řízení. Vás je pět a sedíte za ním. A přesto nezkusíte vyběhnout dopředu a majznout chlápka něčím po hlavě (tyče tam jsou, jak později zjistíme). Místo toho nesmyslně rozbijete okénko a křičíte: Pomoc! Pomoc! do liduprázdných ulic, které jste už předtím z okénka viděli, že jsou liduprosté. To je další nedotaženost filmu - i když jedete o půlnoci z letiště do města, pořád musíte přece někde potkat nějaká protijedoucí auta, nějaké chodce, nebo aspoň zfetovanou mládež a opilé fotříky. Vzhledem k těmto nepravděpodobnostem sice thriller funguje jako thriller, ano, říkáte si, proč je unesl a jak to dopadne, ale osudy těch dementních lidí v autobuse, kteří nedokáží využít příležitost, jsou vám tak nějak jedno. A když dojde ke konci (který si skutečně můžete zhruba v půlce filmu domyslet), řeknete si, aha, tak takhle, no jo, co se dá dělat. Námět to skutečně ale není špatný, jen zpracování a vyznění je ze zpětného pohledu neslavné, chtělo to víc si pohrát se scénářem, postavami, nedělat hlavní hrdiny z právě odrostlých teenagerů, pak by to člověk udržel v paměti déle než deset minut po skončení. ()

SOLOM.

Na tento nízkorozpočtový thriller/drama jsem narazil zcela náhodou. Mám docela rád podobné zápletky, které občas koketují i s hororovým žánrem, ale tady jde spíše skutečně jen o thriller, ze kterého se následně vyklube „obchod s bílým masem“. Sám miluji cestování a snažím se cestovat, co to jde a finance dovolí, jsem si však vědom, že existuje celá řada nebezpečných míst – kde turistům hrozí řada nebezpečí. Okradnout vás mohou ale i u nás, ovšem tento film zachází o něco dále. Obchodování s bílým masem není neobvyklé ani v některých částech Evropy, zvláště pak dole na Balkáně a především ženy jsou v mnohem větším nebezpečí. A to se nebudeme bavit o nedobrovolných dárcích orgánů na některých kontinentech.   Začátek filmu nabídne docela zajímavou atmosféru i dusno – hlavně od chvíle, kdy řidič změní své chování a přejde k terorizování svých cestujících. Pár pěkných scén i náznaků atmosféry se tu najde, ale jak čas plynul, došlo i na docela velký počet hluchých míst, hromadu nelogického chování postav (jasně, sám nevím, jak bych se choval v podobné situaci) – šancí na únik měli opravdu dost a svůj osud si více méně všichni zasloužili za svou blbost.    Herecké výkony většiny zúčastněných nebyli vyloženě špatné, jen škoda (zvláště pro muže), že kromě svléknutí do spodního prádla, tu nedojde k nějaké té nahotě (tu fotku v bedně nepočítám), když už obě herečky byly docela pohledné. Taky bych snesl větší porci násilí, protože když už k nějakému došlo, nebylo to špatně natočené. Dojde i na několik rádoby zvratů, ale ani ty moc lidí nepřekvapí. Asi nejvíc mi vadilo, že to celé bylo natočené v takovém šeru/přítmí.  Víc jak průměrné ohodnocení si však tento film nezaslouží. ()

ARI50

Pro mě další skvělá jízda smrti nedostal jsem moc krve a super záběru ale slušnou podívanou se skvělým příběhem někdy mě tyhle jednoduché filmy hodně osloví a potěší. ()

Terva

Zvláštní, že výlet v Mexiku přežijou a bohužel v USA bude zle. Škoda, že ten prokletej mobil nemá signál. Pět lidí na jednoho a nic nezmůžou ( počet se pak změní ), ale stejně si zaslouží zemřít. Docela dlouho jsem myslel, že koukám na katastrofické sci-fi, protože celou cestu nepotkají ani živáčka !!! A v tom obchodě? Sakra, chci zažít tak prázdný obchodní dům !!! Ten naprosto úžasný konec mně donutil dát tomu alespoň hvězdu a ne - odpad - ()

Ten Druhy

Mikrobus v kyvadlovej doprave z letiska do centra mesta je plný unesených pasažierov, a len jeden únosca s výzorom malomeštiaka sedí za volantom. Príležitostí zmocniť sa mikrobusu a utiecť bolo vo filme xyz, ale predsa to žiadna z unesených postáv nedokázala. Bolo nad slnko jasnejšie, že im hrozí smrteľné nebezpečenstvo, no pritom sa správali akoby boli na výlete. Shuttle je plný nelogickostí, scény sa v ňom stereotypne opakujú. Film sa odohráva vo veľkomeste, ktoré však pôsobí ako mesto duchov. Kde sú ľudia? Kde je polícia? Prečo sú všetky cesty neosvetlené, prázdne a plné výmoľov? Prečo už dávno nezrušili nočný predaj, keď sa predavačka nudí sama v supermarkete? Celé je to naivné, a žiaľ aj vizuálne sivé, čiernobiele. Shutlte má dva-tri dobré dejové zvraty, ale kontroverzný záver. Nejde však o nejaký otvorený koniec v postmodernom duchu, ktorý by dráždil diváka k zamysleniu, ale o neschopnosť uspokojivo zakončiť to trápenie. ()

mysiak

Pomalé, zdĺhavé ale s dosť dobrým koncom...samo o sebe je film tuposť, pretože hrdinovia sa chovajú ako čistí debili, pri nomálnom myslení už by bol hlavný padouch dávno mŕtvy...chýbala tomu nejaká razancia, videokliposť a hlavne lepšie filtrovanie a strihy..je to len obyčajný nudný thriller, s fajným koncom... ()

bourec

Tak zase jeden průměrnej thriller.Film spíchnutej horkou jehlou a hodně předvídatelnej.Z toho konce trochu zamrazí,ale jinak žádná sláva.40%. ()

cariada

Není radno sedat si v noci do prázdného letištního autobusu. Přesto to dva páry lidí udělá a k tomu jeden postarší ustrašený chlápek. A tak jedou nočním městem, jenže ridič evidentně jede tam , kde to nikdo nezná. A při poruše gumy, přijde o prsty jeden z pasžerů co mu jde pomoct. A pak se to zanedlouho všechno zvrtne a ridič vytáhne na cestující zbraň, a tak se postupně odehrává drsné drama o přežití, které má několik podstatných zvratů. Konec už je docela dost hustý a nabízí se tu řada otázek, proč neutekli a že měli dost možností či proč se na něj nevrhli určitě by ho dostali. Dobře jim tak zaplatili za to , krutou cenu. Film je vlastně moralita, nebot, tohle se opravdu děje o to je to smutnější. Kam ten svět spěje. ()

KajusaK

Velice zajímavý film , řekla bych spíš drama než Thriller, děj mě poutal k tv odzačátku do konce. Rozuzlení mě překvapilo.Pěkný film - ani jsem nečekala. ()

Johnny.ARN

Ako pocitovo je to brak. Nejaký nesmrtelný šofér busu ich tam líska a ani tie holky nie sú nejak extra pekné. Ten záver ale tomu filmu jednu hviezdu pridáva. 2 z 5 ()