Manželia Craig a Elise Landryoví dostanú od života ťažký úder. Ich jediný milovaný syn Benjamin je unesený a k smrti utýraný sériovým vrahom Johnom Kozlowskim. Kozlowkeho dolapí polícia a súd mu udelí trest 25 rokov odňatia slobody, čo sa skľúčenému páru zdá byť príliš málo. Rozhodnú sa preto zmocniť sa odsúdeného psychopata a vykonať na ňom spravodlivosť po svojom. (Karamanlis)

pornogrind

Skvělý revenge exploitation.Skvělá režije i hudba a skvěle zahraný ustřední pár.Škoda za malý prostor pro Billa Moseleyho.Silnější 4 hvězdy. ()

kingik

Originální a zajímavý film, který je v závěru trochu moc překombinovaný nečekaně podivným zvratem. Deviant, který manželům Landryovým unesl, umučil a zabil jejich malého syna Benjamina, musí za svůj odporný čin náležitě zaplatit. Podle manželů je pro něj jediným spravedlivým trestem ho umučit k smrti stejně bolestivě, jako to on provedl malému Benovi, protože trest 25 let v "lapáku" není pro ně dost adekvátní. Po pečlivě naplánované akci ho unesou v nestřeženém okamžiku při vězeňském eskortu a dopraví do odlehlé chaty hluboko v lesích, kde si na něm "smlsnou". A diváka tak čeká celá pestrá škála mučení zraněného devianta ležícího po autohavárii na stole ve sklepě a než zhebne, tak si párkrát bolestivě zakřičí "au" a bude volat o pomoc. Zajímavý námět, zajímavé provedení, překombinovaný konec a divák v roli soudce. Tak by se dal charakterizovat počin režiséra Roberta Liebermana, který je námětově velmi aktuální, ale nepouští se do složitých řešení otázek, zda takové zrůdy, jako je John Kozlowski, mají vůbec právo na život a rovnou jde přímočaře na věc. Jesse Metcalfe je v roli lékaře a odhodlaného manžela mrazivě přesvědčivý a stejná mrazivá přesvědčivost nechybí ani hlavní hvězdě filmu Erice Christensen, která se postupně přehrává do rolí zkušených matek. Bill Moseley v roli devianta nezklamal a ani nemohl zklamat, protože záporné a rozporuplné role vždy zvládal s přehledem, ale je pravdou, že tady se nijak extra nestačil rozehrát, vzhledem k omezenému prostoru jeho role. Zvláštně tvůrci vyřešili závěr filmu. Neodpustili si závěrečný dějový zvrat, který mírně postrádal logiku a současně byl šíleně překombinovaný. Zanechal ve mně rozpaky a prozradit ho, tak bych potencionální diváky o to překvapení dost ochudil. Rozhodně však jsem uvažoval o plném bodovém ohodnocení, ale závěr byl dost rozporuplný. I přesto je to hodně zajímavý thriller, který nepostrádá myšlenku spojenou s kontroverzním námětem. 80% ()

Snorlax

Při srovnání s Les 7 jours du talion značně kulhající, ale pro začínající sadistické vrahy celkem obstojné instruktážní video. ()

dr.horrible

Asi na úrovni Wanovho Death Sentence, akurát trochu viac v žánri. Zahrané priemerne, Erika herecky nikdy nevynikala a svoje dve dobré role (tu a tu) má dávno za sebou; jej muž pre zmenu vrcholne necharizmatický televízny herec. A logika zas niekde víkenduje. Ale záver tomu pridáva! Nebyť to béčkový horor, mohla to byť slušná ironická dráma ()

Kudly4

Mučení bylo absolutní špička, horší jsem snad ani neviděl a chlápek se stejně postaví nakonec na nohy, to mě trošku rozesmálo. Škoda, že jsem si předem přečetl jeden článek, kde byla vysvětlena ta zápletka. Jak už tu bylo víckrát psáno film strašně rychle utekl a vlastně nakonec zjistíte, že se toho moc ve filmu nedělo, ale v rámci žánru, hodně slušné a hlavně dost nepříjemné. ()

Jordan

prekvapivá pointa mi bola jasná asi v tretine filmu, ale to je možno len tým, že som príliš premýšľal, kde by to asi mohlo zájť. každopádne niečo v tom závere bolo, niečo, čo aj mňa, hoci som bol nastavený očakávať toto rozuzlenie, prekvapilo a mierne mnou otriaslo. inak je ale chvályhodná krátka stopáž, ktorá to robí znesiteľným, jemné brnkanie na strunu etiky, slabí herci (tá baba je aspoň pekná) a pár chýb v scenári i výprave sa tomu dá odpustiť, pár nedá a tak mi vychádza, nech si to rátam z akejkoľvek strany, že to mohlo byť aj lepšie, ale aj horšie a takto je to také nejaké nijaké. ale niečo v tom konci im vyšlo, niečo tam bolo na pozastavenie. a ja už aj viem čo. ()

Frajer42

Hrozně moc je film nedomyšlený a nedodělaný. Je zde spousta přespousta totálních nelogičností a nesmyslů, které posouvají film kupředu a na kterých je vlastně celý postaven. Je jich tolik, že se mi je nechce ani vypisovat, ale tak namátkou POZOR SPOILER snad dost rozporuplný převoz vězňů, kde jeden je vrah dětí a druhý daňový podvodník. Dost zajímavý policejní doprovod, který si nedělá těžkou hlavu a během převozu si klidně zaběhnou nakoupit, popřípadně jít během cesty položit kabel(pochopitelně oba současně) a klíčky jsou pochopitelně v zapalování. Havárky, při které jsou stejně připoutaní vězni rozprášeni po celé ploše lesa. KONEC SPOILERU A takových věcí tu jsou více než mraky a přehlédnout je a dělat, že jsem je neviděl prostě nejde. Je to trochu více škoda, protože námět není úplně marný. Bohužel filmu nepřidává na kráse ani herecké obsazení, které se spíše trápí než hraje. Přišlo mi, že tento horor si vzal inspiraci z filmu Ctihodný občan, kde ovšem to ctihodné obsazení nezcházelo. Ve filmu je i jeden zajímavý zvrat, který ovšem velmi brzy vytušíte a už pouze čekáte, kdy se vše provalí. V celkovém součtu se tedy nejedná o žádný zázrak. Lepší *. Možná, že na pár minel časem zapomenu a přidám. ()

Pedestrian

*SPOILER* Ten vzpomínaný prokletý dopis tomu filmu nikdy neodpustím. Z diváka se blbec dělat nebude, a to i přesto, že závěr sahá po 3* snad až příliš vehementně a dokáže být i napínavý. Twisted Pictures influence v závěru válí, první půlku však nezachrání. P.S.: v jednom okamžiku film donutí diváka zapochybovat, čímž se závěrečný twist stává lehce předvídatelným a tudíž i režijně nezvládnutým. ()

panjosef

Tak tohle je fakt hodně hustej exploitation-thriller. Z původní kriminálky se po únosu úchylného vraha a převzetí spravedlnosti do vlastních rukou zvrhne v těžce traumatizující tlak na diváka. Psychologicky výborně zvládnuté charaktery postupně podléhají čím dál tím většímu emočnímu a existenčnímu náporu a divák jen vyděšeně přihlíží, kam až se situace zvrhne. Z tohoto filmu si divák (alespoň v mém případě) neodnese jen několik krátkodobějších otazníků o správné variantě dějového vyústění, ale zejména velice nepříjemný vhled do (herecky a dějově velice slušně předvedených) extrémních životních situací. V tomhle shledávám nejsilnější hodnotu celého filmu. ()

iamek

Solidní exploitation snímek, který boužel dojel na překombinovaný a šokujicí závěr. Pozorný divák, ale závěr prokouknul dříve nebo ho aspoň tušil. Čekal jsem i více brutálních scén. ()

Crocuta

SPOILER! Závěrečný twist byl dost zbytečný, dopis mučeného ještě zbytečnější. Rodiče se vzápětí ze sdělovacích prostředků (nebo ještě spíše od detektivů, kteří se jistě neopomněli pochlubit svým úspěchem) bezpochyby dozvěděli jak se věci mají a že jsou zase tam kde byli a tudíž upadli do ještě větších depresí. Ale pomineme-li ono pochybné morální poselství, které nám tvůrci v závěru podsouvají a také nijak výjimečné herecké výkony, máme tu celkem slušný thriller s dobrou atmosférou a výbornou hudbou, který, když nic jiného, určitě nenudí. ()

korbitch22

Přes 4 roky mě tenhle film ležel doma, než se našla vhodná příležitost (nudný sobotní večer, který výjmečně nesedíte v knajpě a nezcákáváte se svým oblíbeným Budvarem).Začátek byl výtečnej, mám hodně rád filmy, kde je nějakej brutální psychopat a jde po něm policie, bohužel tahle část byla vzatá hodně vrzem a než se nadějete, rodiče už čučej v krizi v posteli.Nejhorší na tomhle filmu je, že místy je opravdu ultimátně blbej.Režisér má pod rukama místy hodně idostský scénář, aby mu to v příběhu všechno sedlo a klapalo, začíná to hlavně tím přepadením vezeňskýho transportu, jak jim to krásně vyšlo, že zastavili ty vole a ještě si šli pro kafíčko.Nebo změny v charakterech hlavních postav, chvilku sou na sesypání voba, pak je von v prdeli a vona působí jako když žere testosteron, potom je zase vona v píči a von je hustej jak hráškovej krém vod Ládi Hrušky, no a potom sou drsný jak sáňky v létě oba dva.Scény můčení jsou působivý a jejich motiv je asi ten nejlepší a nejspravedlivější, co může člověk vůbec mít, jenže konec je úplně stupidní píčovina a to s tim dopisem, to mě bude asi strašit ještě hodně dlouho, (SPOILER!!!!!!) určitě bych si nevšiml, že mám na stole úplně někoho jinýho ty krávo.Navíc ani na konci ten zmrd nechcípl, aby to bylo trošku zadostiučinění a to s tim dopisem sem prostě nepobral.Konec to schodil hodně,50%. ()

heyda

Zhruba uprostřed filmu jsem si říkal, že mě Tortured nemá moc čím překvapit, ale chyba. Konec mi vyrazil dech. Není to sice horor na maximum hvězdiček, protože děj je trochu děravý a herci příliš přehrávají. Někdy méně hraní znamená vice realističnosti, což u The Tortured platí dvojnásob. Tak či onak, jedná se rozhodně o milé hororové překvapení s výrazným hudebním doprovodem, zajímavým barevným odstínem a hlavně nečekaným zvratem na konci. 75% ()

rollman1

PO asi thrillerové půlhodince, přichází pořádná muka, za které by se nestyděl ani řezník z Hostelu. Děj je docela originální, efekty dobré a co se týče konce, ten je zvládnutý s přehledem, ale bohužel to bylo hodně předvídatelné. Takže verdikt ? Luxusní mučicí filmeček s dobrými herci, příběhem a dobře zvládnutým koncem, 75% ()

Flego

Úvodné sekvencie filmu pôsobia ako dráma manželov, ktorým bol unesený a zabitý malý syn, ale všetky scény sú plytké a odfláknuté, že sa nimi netreba zaoberať. Podstatou snímky je totiž niečo úplne iné. Treba mučiť toho parkhanta, čo zabil nášho syna, aby trpel ako nikdy predtým. Takže druhá rovina filmu je už o niečom inom, čo samozrejme nie je na škodu, ak by sme sa dostali k tomuto cieľu logickými cestami. Tvorcov však natoľko okúzlil vlastný nápad, že sa logikou príliš nezaoberali. Vzniklo tým podpriemerno - priemerné exploitation, ktoré určite viac ocenia fanúšikovia subžánru ako bežný filmový divák. ()

GigaPudding

Tak jako "Nemyslíš - zaplatíš" šlo proti nedodržování dopravních předpisů a nebezpečné jízdě, tak The Tortured je skoro hodinu a půl dlouhý spot "Nemyslíš - zaplatíš" namířený proti nechození k očnímu lékaři. A i herecké výkony tomu odpovídají, i když možná naopak měli zahrát zmatený blbce a povedlo se jim to. ()

SOLOM.

Byl jsem docela zvědavý na tento film, který si mnoho lidí opravdu pochvaluje. Bohužel první polovina filmu připomíná spíše drama nežli horor a přestože její obsah mi rozhodně nepřišel nezajímavý, moc jsem se při tom nebavil. Jak Metcalfe tak Christensen patří mezi moje oblíbené herce (herečky), ale teprve při mučení jsem si film začal užívat i já. Bohužel si nelze nevšimnout několika tvůrčích chyb a především ono finální rozuzlení považuju za dost stupidní. To byli manželé opravdu tak blbí a snad i slepí? K dobru připočítávám i odpovídající nepřemrštěnou stopáž a několik oku lahodících záběrů při mučení. Takové průměrné pokoukání, ale nic převratného. Viděl jsem už i lepší filmy na podobné téma. ()

Karamanlis

The Tortured je po všetkých stránkach priemerným počinom - priemerné herecké výkony, priemerné mučeníčko, priemerný scenár... aspoň za snahu o nečakané záverečné rozuzlenie a potrápenie divákovej šedej kôry však musím tvorcov pochváliť. ()