Komisár Clouseau na stope

• Slovensko Inšpektor Clouseau na stope (viac)

Inšpektor Clouseau je poverený vyšetrovaním vraždy španielskeho šoféra Miguela, z ktorej podozrivá jeho milenka, komorná Maria. Zamiluje sa do nej na prvý pohľad a nič ho nedokáže presvedčiť, že krásna a krehká žena je vrahyňou. Miguel však nebude poslednou obeťou. (STV)

viperblade

Jsou komedie, které nestárnou. Například série o Fantomasovi. Pak jsou komedie, kterým čas sice ubral něco na vtipnosti, ale pořád jsou zábavné. A to je právě tento případ. Co mě dohnalo k smíchu, byl japončík, který útočil, komisař Dreyfus, který mrzačí sám sebe ("Zavolejte lékaře. -Proč, pane? -Mám dojem, že jsem se právě uřízl prst!") a krásná Elke Sommer. Takže shrnuto podtrženo mi vycházejí krásné čtyři hvězdičky. ()

ClintEastwood

Po trošku delším úvodu se rozjede dost možná nejlepší díl série s inspektorem Clouseauem. Když komisař přijede na místo činu a vystoupí do jezírka u fontány, série definitivně započala... Absolutní smršť gagů a vynikajících hlášek a film, který minimálně o třídu převyšuje o rok starší originál. Peter Sellers byl naprostý herecký génius a obří podíl na úspěchu snímku (i celé série) má též nápaditý režisér a scénárista Blake Edwards. Nesmrtelná komediální klasika. ()

MM_Ramone

"Shot In The Dark" je dobrá krimi-komédia zo série filmov o parížskom inšpektorovi Jacquesovi Clouseauovi. Diel s poradovým číslom dva. Sólo pre Petra Sellersa. Jeho postava dostáva v tomto snímku mnoho priestroru, ktorý patrične využíva. Tiež sa tu už objavili aj šéf-komisár Dreyfus a ázijský komorník Kato. Hoci nepatrím ku priaznivcom anglického humoru, tento film sa mi celkom páčil. *** ()

D.Moore

Řekněte přede mnou "inspektor Clouseau" a já si s velkou pravděpodobností vybavím některou scénu právě z tohohle filmu. Výstup z auta do fontány, pád z okna, zničující výslech podezřelé (tedy zničující pro inspektorův oblek), několik jízd policejním antonem, kulečník, sérii pokusů o vraždu, závěrečnou konfrontaci každého s každým, při níž se hlavní hrdina jen nemohoucně podívá do kamery... Peter Sellers je fenomenální a jeho postavě bez problémů uvěříte, že by do blázince dokázala přivést i tubu prášků na uklidnění. ()

Xmilden

"Co se stalo?" - "Spadl jste z pohovky, vy tupče..." - "Vím, že jsem spadl z pohovky. Nemusíte mi to říkat. Všechno co, dělám, je pečlivě naplánováno." ()

kinej

Fajnová komedie se Sellersem v hlavní roli. Kromě Sellerse jsou zde i další vyvedené postavy, jako Kato a Sellersův nadřízený. Sellers zde dokazuje, že se narodil jako komik. Přesto jsem přesvědčen, že nejlepší výkony dokázal ze Sellerse vyždímat Kubrick, protože v jeho filmech musel všechny charaktery ztvárnit svým umem. Zde je vše postaveno na jeho nešikovnosti. Ale stejně je to prča. ()

salahadin

Před dávnými věky se mi komedie s komisařem Kluzó líbily. Dnes? Nezasmál jsem se ani jednou (!). A to se nedá omluvit dětskými vzpomínkami. Výkon Petera Sellerse v kombinaci s českým dabingem místy až fyzicky bolí, chvíli je vám skoro trapně, chvíli je vám herce líto... Kluzó padá na tisíc způsobů a rozbíjí rozličné předměty na jeden způsob. Ani při dvou promile v krvi toto vtipné není. Dvě hvězdy jako upřímná soustrast Herbertu Lomovi, který byl nejvtipnější postavou filmu. Šéfovat tomu nemehlu, dopadnu stejně. ()

S.Quentin QUALE

Už z názvu je patrné, že tohle není plnohodnotný díl série, protože tento film není o diamantu Ružovém panterovi, ale pouze o nešikovném kultovním inšpektórovi Clouseau. Ten je omylem přidělen na případ vraždy, ve které je hlavní podezřelou krásná Maria Gambrelliová, do které se komisař zamiluje. I tento film je velmi povedenou taškařicí, která navíc dává spatřit světlo světa posléze uchytivším se postavám jako Kato nebo vrchní inspektor Dreyfus, jež budou patřil neodmyslitelně k dalším dílům. Kvalita je pořád výborná, hudba k titulkům taky, ale diamant je diamant! 85% ()

Anderton

Možno som sa zle vyspal (akože áno), ale pri tomto filme som sa asi iba dvakrát mierne pousmial. Celý humor spočíva v padaní, neopatrnosti Clousea a rozbíjaní. Že je to pocta nemým groteskám, je mi úplne jedno, pretože ma jednoducho predvedený humor nepobavil. Máme sa smiať na stále pribúdajúcich collateral damages, zatiaľ čo Clouseau uniká. Už pri prezentovaní situácie tušíme, ako vyústi a mne to bohužiaľ bránilo sa na občas obstojných fóroch zasmiať. Jediná vtipná dialógová scéna je tá na konci, kde sa všetko vyrieši-nevyrieši. No a poznámka o tvorcovi stojanu na tága, tak tam je to jasné. ()

nascendi

Nie som fanúšikom humoru, ktorý predvádza Peter Sellers napriek tomu, že vo Večierku stvárnil svoju postavu podľa mojich predstáv. Pritom Večierok nie je na rozdiel od krimikomédií s inšpektorom Clouseauom príliš obľúbený. Uvedené krimikomédie sa mi nepozdávali už v dobe, keď som ich videl po prvý krát. Dnešná repríza dopadla ešte horšie, pretože som film, v ktorom je humor nahradený trápnosťami, nedokázal ani dopozerať. Hviezdička preč je to minimum, ktoré mu môžem poskytnúť. ()

nash.

Zrození legendy. Spin-off, který se stal základem úspěšné série a znamenal odklon od elegance k bláznivějšímu humoru, který z Clouseaua postupně udělal totálního crazy idiota. Nicméně tady ještě balancuje mezi tím idiotem, kterým se měl stát a tím milým zmatkářem, smolařem a popletou, kterým byl v původním filmu. Úvodní scéna nahlížející okny na cvrkot v Ballonově zámku je bezmála geniální, stejně jako výtečné rozuzlení případu a pointa. A mezitím spousta výborných gagů a skvělé zábavy, ve které je vidět jak se Seller postupně rozehřívá , nabírá obrátky, vypilovává svou nejslavnější postavu k naprosté dokonalosti a vytváří základy, které další díly rozvíjejí, ať už jsou to Clouseaovy převleky, pokusy o jeho likvidaci nebo vztahy se ženami. Také se tu poprvé objevují dvě neodmyslitelné postavy série, Clousauova nemesis inspektor Dreyfus a komisařův "sparing" sluha Kato. Bezpochyby jeden z nejlepších dílů série. ()

Bachy

Více vtipu, více Sellerse. Navíc Kato. A stejně to není ono. Nulový, nezajímavý a zbytečně zamotaný příběh. Vím, že to Clouseaovi ještě půjde v dalších dílech, ale za mne lehce slabší jak první panter. Navzdory tomu, že Sellers nesleze z obrazovky a stále je neuvěřitelně vtipný. Příliš nevyvážené? Možná to je výraz, který hledám a 3,5 je číslo, které jsem našel. ()

Willy Kufalt

Přede všemi slibuju, že se příště dívám na obdobné britské a americké filmy výhradně v originále. Málem jsem se tady připravil o kompletní zážitek z jedné z nejskvostnějších komedií s Peterem Sellersem a smířil společně s komisařem Dreyffusem s dojmem, že Clouseau na stopě špiní dobré jméno kriminalistiky. Stanislav Fišer coby dabér odvádí určitě obdivuhodnou práci a zdařile nabízí postavu Clouseaua pro českého diváka, ale dává jí poněkud odlišný rozměr; svým tónem a dikcí z Clouseaua dělá daleko víc šaškujícího a nafoukaného idiota a vkládá za každou cenu humorný akcent s kapkou přehrávání do téměř každé repliky (za mne zbytečně). Mám dojem, jakobych se loni a teď díval na dvě zcela odlišná provedení, k původnímu hodnocení připojuju dvě hvězdy navíc a navzdory zdejšímu opěvování dabingu musím u Výstřelu ve temnotě vyzdvihnout v první řadě původní znění. Sellers mne svým originálním projevem fascinuje daleko víc než Fišer, zůstává z větší části vážný (stejně jako vážný je samotný příběh o vraždě a jejím vyšetřování) a nechává o to překvapivěji vyznít všechny ty vizuální gagy vyplývající z inspektorovy fyzické neschopnosti. V tomto pojetí mi i ona kombinace kriminalistiky a grotesky přijde daleko víc vyváženější, ba dokonce funkční. Pověstnou kulečníkovou scénu si užívám stejně jako pravidelné analyzy sesbíraných fakt u tabule s panem Herkulem... luxus! Totiž fakt! ;o) Vše doplňují mj. hezké vtípky s francouzskou hymnou, malířským převlekem a závěrečný hromadný výslech ve stylu Poirota. A že má tahle dobře načasovaná parodie i nějaké slabší místo...? Apropo, neporouchaly se náhodou ke konci filmu i dobře načasované Herkulovy hodinky? :-) 85% ()

dopitak

Druhý dabing (1996), a druhý film (zatím ze dvou) s Clouseauem, u kterého se pořádně není čemu zasmát. Jedinou dobrou postavou je komisař Charles Dreyfus Herberta Loma alias někdejší padouch z Vinnetoua. Zaujme i herec George Sanders, někdejší Gordon Zellaby z Městečka prokletých. ()

Chrustyn

Ačkoliv je komisař Clouseau podobně legendární jako takový Frank Drebin jeho eskapády mě nikdy nenadchly natolik abych snímky s tímto nemotorným ale v jádru geniálním policistou obdivoval. Příliš jednoduchý humor a minimum vyloženě skvělých scén mě bohužel nedostaly natolik abych se od srdce zasmál, což já rád. Petera Sellerse mám radši v dramatičtějších úlohách, ačkoliv právě role komisaře Clouseaua ho proslavili u širšího okruhu diváků. ()