300: Vzostup impéria

• Česko 300: Vzestup říše (viac)

Pokračovanie epickej ságy podľa komiksového románu Franka Millera Xerxes, rozprávaného úchvatným vizuálnym štýlom úspešnej série 300, sa presúva na nové bojisko - na more, kde grécky generál Themistokles (Sulivan Stapleton), usilujúci sa o zjednotenie celého Grécka, vedie bitku, ktorá zvráti doterajší vývoj vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej božským Xerxesom a Artemesiou (Eva Green), pomstychtivou veliteľkou perzskej flotily. (TV Markíza)

anais

Chybí moment překvapení, ale na druhou stranu je tu méně dialogové vaty a více dokonalé akce než v prvním dílu. A celé je to tak trochu bizarní, dekadentní a na Holywood překvapivě nekorektní. Připočtete-li k tomu, že to působí jak počítačová hra a některé brutality a obnažení působí jak z italských giallo, stává se druhý díl 300 jednoznačným adeptem na guilty pleasure roku. ()

HellFire

Nové třístovce chybí to hlavní, čím se prezentuje a to je záživná akce. Kde Buttler a jeho 300 statečných předvádělo audiovizuální orgie, kde se všechno to násilí nezdá nadbytečným, tam naopak nyní naprosto nevýrazný hlavní hrdina, jehož jméno už si ani nepamatuji, seká se svou armádou kolem sebe bez invence a s absencí scén, které by mi uvízly v paměti v příliš okatých digitálních kulisách s opravdu odporným efektem digitální krve. Nepomáhá tomu ani fakt, že akční scény jsou natahované a předvídatelné. Proč třeba v bitvě s loděmi jednoduše neobklíčí tisíc perských lodí těch pár řeckých a nezahubí je? Místo toho si nechají rozbít stovky lodí a ustoupí, aby následující den opět skočili na lup Řekům. Co je ještě horší, tak fakt, že jediné akční scény se odehrají JEN na vodě na lodích.... Opravdu jsem se nudil a ke konci filmu už jsem se skoro jen proklikal. Jedinou zapamatovatelnou postavou filmu je Eva Green. Film je však nesrovnatelný s původní třístovkou, nesahá jí ani po paty. ()

claudel

Krvavá řežba, válečné orgie a pořádný akční nářez. Při startu pracovního týdne ideální relax, vypnout a nechat se v IMAX unášet řecko-perskými válkami. Uznávám, že má film spoustu much - téměř černo-bílé vykreslení, kdy bych jako divák měl asi fandit Řekům, závěrečná přílišná patetičnost nebo občasné dějové zploštění. Ale já jsem si ten film zkrátka vychutnal. No a Eva Green. Už dávno jsme s kamarádem dospěli k jednoznačnému závěru, že pojem "perverzní krása" naplňuje pouze tato herečka a žádná další se jí ani vzdáleně nepřibližuje. Pro takové role se nehodí nikdo lépe než ona. Eva je rovněž jedním z důvodů, proč se přikláním k pěti hvězdičkám a proč jsem ve filmu fandil spíše Peršanům. A proč ji sakra vlastně nemám mezi svými nejoblíbenějšími herečkami? ()

ARI50

Vzestup který skoro klesl na 2 hvězdy vždyť jsem vůbec nic nedostal co to mělo být doprdele po tak dobrém začátku taková slabota obrovské zklamání. ()

Will_X

Wow.. úchvatný Slow motion a asi nejlepší "bitevní" scénky, které jsem za poslední dobu viděl. Možná trošku škoda, že bitvy na lodích trošku omrzí. Každopádně tyto scénky rozhodně táhnou celý film a bez nich by to nebylo v žádném případě ono. A Eva Green si svou roli psychopatky nadmíru užívá. Hudební doprovod na jedničku, kamera taktéž výborná. Sice lehce useknutý, ale naprosto kure*sky epický nástup Sparťanů to všechno krásně zakončí. 80% ()

JASON_X

Bezedně hluboký estetický i intelektuální zážitek... tedy skoro. Řekové tvrdě rozmasí Peršany na sračky a vznešená spartská královna Lena Headey strčí svým charmem i půvabem odrodilou plebejskou zrádkyni Evu Green hravě do kapsy - co víc si může moje duše filoheléna přát? Sice to nebyl intenzivní dvouhodinový filmový orgasmus jako při sledování 300 (2006), ale rozhodně to byla aspoň devadesátiminutová poctivá, tvrdá, chvílemi až bolestivě zduřelá filmová erekce. Nicméně několikrát bohužel málem došlo k jejímu ochabnutí, nejvíce v průběhu trapné sexuální scény mezi eunuchem Themistoklem (kdo a proč u Dia tohohle necharismatického neherce obsadil???) a zapšklou mrchou Artemidou... Ale po nezáživné kopulaci pokračovala řežba naštěstí dál. Jen škoda, že když jsem se po trochu unylém a nezáživném finiši chystal k vyvrcholení nad spartskou flotilou (a hlavně nad její královnou-velitelkou v akci), kazišuk režisér mi můj orgasmus dost nevybíravě přerušil. A tahle přerušená filmová soulož mě tak frustrovala a traumatizovala, že moje čtyři darované hvězdy svítí hodně chabě. A taky budu pevně doufat, že se nenajde mnoho náctiletých (i víceletých) hejlů, kteří z děje tohohle rozkošné comicsové hříčky budou čerpat svoje znalosti antické historie. ()

Hogun

Čistá patetická CGI sratchka. Spomalené zábery a digitálne hektolitre krvy dobrý film neurobia. A o Zelenú Evičku by som si neoprel ani bicykel... 1/10 ()

mm13

Musel byť som byť veľmi škodoradostný, aby som sa, hoci v rozpore so zámerom tvorcov, aspoň dobre zasmial. Pretože takýto nezdar sa len tak nevidí. ()

Morholt

Nic nového pod sluncem. Druhá "Třístovka" se nese přesně v duchu té první, takže spousta zpomalených záběrů, hektolitry stříkající krve, stovky odpadávajících končetin a obří porce heroizace. To vše v nezaměnitelném looku, který se pomalu rozšiřuje i do dalších příběhů z období antiky. Ale přesně tohle jsem očekával a chtěl. Jediný rozdíl je, že boje se tentokrát odehrávají na moři. A samozřejmě se mírně obměnili herci. Stapleton v tomto případě rozhodně nedosahuje charizmatu Gerarda Butlera, ale tenhle nedostatek hravě vyvažuje Eva Green, což je v současnosti asi nejluxusnější hollywoodské zboží. Tak teď ještě trojku se rvačkou u Platají. 80% ()

Lucasion

"Seize your Glory!" Hlavní problém nové třístovky je to, že nepadla do zkušených rukou. Zack Snyder možná psal scénář, ale to že nedohlíží na režii, se na filmy ošklivě podepsalo. Thermopyly měli náboj, spád a epické finále. Rise of an Empire vypráví příběh z druhé strany a i když je vizuál opět parádní, neubraním se pocitu, že 102 minut plynulo déle než 180 minut. Eva Green v roli Artemesie je výborná. Navíc se postará o všechen herecký um v tomhle filmu. Sullivan Stapleton v roli Themistoklese je otřesný. Chápu, že najít dobrou náhradu za Butlera je těžký, ale tenhle nesympatický chlapík je pěst na oko. Pokračování také lákalo na námořní bitvy, které v jedničce nebyly. A ano, ty jsou výborně zpracovány. Všichni vojáci řecka v modrých pláštích (ano tentokrát modrých) křičí, napichují a řežou perské vojsko, radost pohledět. Navíc pro ženské publikum jsou opět všichni vypracovaní jak v reklamě na fitness. Pánské publikum určitě zaujme odhalené poprsí Evy Green. Suma sumárum je verdikt takový, že nová 300 je prostě nemastná a neslaná. Skvostný vizuál bez epické hudby. A naopak epické bitvy bez hereckého umu. Mohlo to dopadnout mnohem lépe. Zklamání roku. (70 %) ()

Sawy

Připadá mi docela vtipný, že pro film, který měl být původně jakýmsi spin-offem Xerxese, je samotný perský vládce jen pověstným nakopávačem děje, pro jehož další průběh je vlastně úplně nepodstatný. Stejně jako je druhé 300 naprosto zbytečným filmem. Vypadá fajn. Noam Murro je evidentně zručný realizátor, kterému bych se další velkofilm vůbec nebál svěřit. Bitvy jsou patřičně efektní, ale problém je v tom, že WOW efekt z jedničky už je prostě a jasně pryč. Viděli jsme tucty dalších před zeleným plátnem dělaných blbůstek, viděli jsme tři řady Spartaka (který si mimochodem z celou touhle srandou zdatně vytírá zadek) a Vzestup říše prostě nemá co nového nabídnout. Pokouší se nám procpat námořní bitvy, z nichž ta první je v pořádku a zaujme, všechny ostatní jsou už ale monotónní, stále se opakuje téže schéma, jen v několika různých variacích. Koncept už byl zkrátka vytěžen a tohle je jen snaživá nástavba bez jakékoliv inovace nebo nedejbože nápadu. Směrem k průměru to táhne Eva Green, její živelná postava mě bavila nejen ve scénách, kdy byla nahoře bez. Problém je ovšem v jejím bezvýrazném protihráči, jehož nijakost nejvíc vynikne právě v konfrontaci se zuřivou Artemisií. Nevím jakými zázraky v australské produkci dokázal Sullivan Stapleton přesvědčit producenty, že může být důstojným nástupcem Gerarda Butlera, ale ve filmu z toho neukázal ani náznak. Docela by mě ovšem zajímal komiks Franka Millera. Samotná myšlenka nedělat klasické pokračování, ale rozprostřít film do epičtější šíře a úkazat situaci v Řecku před, během a krátce i po bitvě u Thermopyl, není vůbec marná. Jen se s ní tady pracuje poněkud méně obratně, než by bylo potřeba. Chtělo to skutečně vybrat, na koho se bude film soustředit (máme tu dlouhé představovačky jak Artemisie, Xerxese tak Themistokla.. jako by všichni měli být hlavními hrdiny), uceleněji uchopit zápletku a hlavně mnohem důraznější tečku na závěr. Ne si nechávat prostor pro další pokračování. První Třístovka měla v tomhle naprosto jasno. Byly to ukázkově rozpohybované komiksové obrázky a do značné míry revoluce na filmovém poli. Jako třináctiletý jsem na ten film v kině hleděl s otevřenou pusou. A to je přesně ten největší problém, který mám se Vzestupem říše. Není to špatný film. Ale nedokážu si představit toho nadšeného puberťáka, jak zrovna na tenhle film kouká s pusou dokořán jako na zjevení a říká si: Tak tohle jsem ještě nikdy neviděl! 55 % ()

Grran

Na efekty velice dobré, začátek mno byl jsem u vytržení, pak najednou vše skončilo a až do závěrečné scény bylo vše takové mlhavé a nemastné, neslané.. Nadruhou stranu, komu se líbí 3d efekty, na tento film se jít ve 3d asi i vyplatí.. A krásný závěrečný titulky.. Jinak těším se na třetí třístovku, snad toto byl jen syndrom druhého dílu... ()

TheJokerCZ

Věděl jsem, že to nebude nic extra, ale že se budu celou dobu nudit to bylo opravdu překvapení. A to hodně nemilé. Zvláště pak, když je to film ve kterém akční scény dominují, což by mě mělo jako fanouška akčňáků potěšit. Bohužel se tak nestalo. 4/10 ()

seale

Dobrá filmová volba. Plné hodnocení. Audiovizuál, hudba, kamera, grafika, čitelný příběh - vše fungovalo skvěle. Tvůrcům nezbývá než vzdát hold. ()

ScarPoul

Nie až taká hrôza ako som si pôvodne myslel. Nešiel som na to zo žiadnymi očakávaniami a dostal som celkom pohodovú oddychovku. Bohužiaľ o lyrickej brutalite akou bol prvý diel nemôže byť ani reč. Prvá polovica je ale nápaditá a to že prepája pôvodný film s tým čo sa dialo inde je vcelku osviežujúce a Murrovi sa darí udržať divákovu pozornosť hlavne vďaka vizuálnej pútavosti a snahou byť verný prvému filmu. Lenže od prvej bitky na vode to ide do nudných, nezáživných scén , kde len strieka krv, odrezávajú sa končatiny a rozprávajú sa morálne povzbudivé heslá. Eva Green prehráva až za mieru únosnosti, ale aspoň sa vyzlečie čo považujem aspoň pri nej za vždy veľké plus. Hlavný hrdina je ťažkopádny, pamätných scén tu veľa nenájdete a aj tá predzvesť pokračovania mi príde skôr ako zlý vtip. Na druhú stranu si to drží tempo a nedá sa povedať, že by to bolo zle napísané. Immortals s podobnou témou bol podstatne horšou USA- Greece sračičkou. Nenadchne, ale ani nepokazí dojem. Len po 8 rokoch od vzniku tohto žánru, ktorý všetci tak radi napodobujú si žiadalo prísť s niečím novým. A to sa nestalo. ()

Lacike

Samostatne to pôsobi ako skvela zanrovka s niektorymi scenami, ktore filmu spomaluju tempo a pôsobia nejak naviac. Ale ked som si pustil obidva diely za sebou, tak tie sceny naviac zrazu dostali zmysel, kedze rozsiruju udalosti prveho dielu a dodavaju mu potrebnu hlbku. Akcia je velkolepejsia a hlavne ovela pestrejsia ako v jednotke, takze ani na chvilu nenudi. Mozno aj preto, lebo ju tvoria namorne bitky, ktore mam fakt rad. Takisto obsahuje pôsobivejsie kaskaderske kusky a prostredie pôsobi priestorovejsie. V jednotke su sceny u ktorych citite, ze boli natocene v malej miestnosi a nadherne pozadie dorobili digitalne. Takyto pocit som v dvojke nemal. Prekvapivo viac mi tentoraz sadol hlavny hrdina. Butler v jednotke pôsobi neskutocne cool, ale miestami zaroven trochu namyslene, vdaka comu ho jedna postava zradi. Stapletonov Themistokles nie je taky okazale zabavny, ale na druhej strane je ovela sympatickejsi pretoze pôsobi ludskejsie. V jednotke citelne chybal nejaky prefinaky zaporakov poskok, vdaka ktoremu by sme sa mohli tesit na ich finalny suboj. Tuto chybu dvojka napravila a na bitku s Evou Green som sa tesil rovnako ako na jej eroticku scenu. Nesklamala v ani jednom pripade. Nas starsich odchovanych na seriály Heartbreak High (Sakra Adrian, to uz si nepamätas ako sa to pise? Hanba ti.) potesi ucast Callana Mulveyho, ktory tu ma podobnu otcovsko synovsku liniu ako bola v jednotke. Aj tato linia v dvojke funguje lepsie. Takze po druhom zhiadnuti som z filmu doslova nadseny a dufam, ze sa dockame finalneho tretieho dielu. Snad na neho nebudeme cakat dalsich 7 rokov. 10/10. ()

maseer2

nová Třístovka začne hodně zostra a jakmile je divák vhozen do bitevní vřavy, dostane přesně to, kvůli čemu šel do kina.. jenže všechno, co se odehrává mezi onou kulervoucí akcí, je bohužel jen neustálé nezáživné kecání, a když má navíc představitel hlavního hrdiny charisma mokrého hadru, tak se zkrátka nedá nic dělat.. ve druhé půlce se navíc už i nějaké ty akční scény celkem okoukají, a tak je nakonec tím nejvýraznějším, co drží film nad vodou, fantastická Eva Green v roli sexy záporačky.. lepší 3* ... P.S.: scéna s koněm na moři je WTF roku :) ()

GeusX

Film se časově odehrává v podstatě v průběhu celé Řecko-perské války. Od bitvy u Marathónu, přes bitvu u Thermopyl (o které je první film) po rozhodující námořní bitvu u Salamíny (480 před n.l.). Hodně filmu je jen vyprávění, s hrdiny jsem se neztotožnil a ani nikomu nefandil. Přišlo mi to dost povrchně odvyprávěné. Jen postava Evy Green byla zajímavější. A nemyslím tím pasáže, kdy byla oděna jen v rouše Evině. Vizuálně krásné, ale chyběl mi tam ten náboj, emoce. S přihlédnutím k energií nabité a poutavé jedničce je toto pro mne zklamáním. ()

Silence

Kratší, svižnější, zábavnější a mnohem méně zpomalené dobrodružství.. Spartička se prostě má stále co učit... ;) 7/10 ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

19.06.2014

Patříte-li mezi velké filmové fanoušky, zpozorněte. Jak jste již na ČSFD.cz jistě všimli, operátor O2 nově provozuje O2 Videotéku, která nabízí až tisíc snímků k legálnímu zapůjčení z internetu.… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)

PF 2014

PF 2014