300: Vzostup impéria

• Česko 300: Vzestup říše (viac)

Pokračovanie epickej ságy podľa komiksového románu Franka Millera Xerxes, rozprávaného úchvatným vizuálnym štýlom úspešnej série 300, sa presúva na nové bojisko - na more, kde grécky generál Themistokles (Sulivan Stapleton), usilujúci sa o zjednotenie celého Grécka, vedie bitku, ktorá zvráti doterajší vývoj vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej božským Xerxesom a Artemesiou (Eva Green), pomstychtivou veliteľkou perzskej flotily. (TV Markíza)

Motinski

Oproti Snyderovi som bol potešený že sledujeme viac lokalít, no citeľne chýbal hlavný ťahač Butlerovho formátu. Sullivan Stapleton nemá dostatočnú charizmu ani herecké skills aby stiahol pozornosť na seba. Zato Eva Green, tá keď bola na scéne akoby som sledoval iný film. Vzostup ríše má opäť nablískaný vizuál, no chýbal pútavejší príbeh. Drží sa solídne tempo, niektoré scény sú super natočené ale stále hovoríme len o priemernej zábave. ()

Johnny.ARN

Po projekcií, keď vyjdete zo sály si položte otázku : Čo si pamätáte z 300?? TOTO JE SPARTAAAAAAAA. A čo si budete pamätať z tohto filmu tak o mesiac?? Hmmm...a to je zle. Dvojka jednotku neprekonala v dvoch veciach a síce v charizmatickej hlavnej postave a celkovej atmosfére. Stapleton nebol zlý, ale Butler je jednoducho Butler. A čo sa týka atmosféry, na to som odpovedal na začiatku. Našťastie je tu Evička Greenová, ktorá je ťahúň, je perfektná, krásna ( scéna v podpalubí, zas slinka vybehla, ach ), dokonca aj bojové pasáže boli v jej podaní uveriteľné. Technicky to nebolo zlé. Všade samá krv, efektovo lepšie ako napr Herkules, hudba skvelá, jeden dych berúci záber. Tento film ale zdehonestovali dve veci. Jedna scenáristická, jedna efektová. Na záver asi len toľko. 300 2 bolo krvavé, bojové, s krásnou hlavnou záporačkou, podmanivou hudbou, ale slabšie v atmosfére a bez nejakej výraznej, zapamätateľnejšej scény. 2 za Evičku, 3 za film, ale keďže 5 by bolo nad, dohodnime sa na 4 z 5 ( Eurodiera, 3D, CC, BA ) ()

Blacks

v porovnání s 300: Bitva u Thermopyl působí jako Béčkový film - a že ani první snímek zrovna nepatří k nejlepším filmům, co jsem viděl. ()

Kamkon

Většina lidí čekala něco jako pokračování "Bitvy u Thermopyl". Není to vyloženě takové, film není takový výtvarná malovánka a místy ztrácí dech. Královnou filmu je Eva Green, kvůli které jsem na to hlavně šla, pan Stapleton křičí místa jako holka, ale snaha byla. Je to takový "ženský" film, protože i Lena Headey tam krásně vypráví. ()

Simpoch

Akce jak svišť, sympaťák Sullivan taky ok, záporačka mohla být trochu zápornější, ale docela fajn. Škoda jen, že pasáže mezi bitvami jsou tak často vyplňovány nějakou tou motivační řečí. Jednou za film to beru, ale takhle to působilo dost strojeně. Jinak ale palec hore. ()

kinghome

Všichni tu říkají, že hlavní hrdina je nevýraznej, ale třeba to bylo naschvál, třeba měli vypadat Atheňané jako největší buzny, aby vynikli Sparťané, teda alespoň tohle mi příjde jako jedinej důvod, proč obsadili do hlavní role takovýho šaška.. Další nelogická věc je použití grafické krve, která je odporná, ve Spartakovi mi vůbec nevadí, ale tady se to prostě nehodilo, vypadalo to debilně, no ale abych nebuzeroval, tak musím pochválit Evu Green, která je prostě božská, pro mě je tohle hlavní postava celého filmu. Eva si svojí postavu strašně užila a dala do toho všechno, jen kvůli ní dávám 3*, protože jinak mě to dost nasralo. Je fajn že to rychle utíká a pořád se tam něco děje, žádný zbytečný kecy, prostě se jde hned na věc, asi jediné výhody. Bohužel od začátku víte jak to skončí, což je taky dost na hovno, ale tak neudělám nic no. 60% ()

Mrkvič

Když se przní mýty, je to ok. Když se takto przní historie, je to k zblití. Ještě větší sračka, než první díl. Celou dobu z firmu čiší strašlivá neúcta k tématu a historii. Na každím rohu vykukuje záměr pobavit plebs nesmyslnými cákanci krve nebo obnaženým cecíkem. Hodně trapné (jako vždy) jsou obě ženské postavy. Blábol, blábol, z prstu vycucaná Artemisia nebo co to a jejich super schopnosti. Takže děsná píčovina vzešlá jakoby ze špatného překladu historie, kterým se tvůrci nechali inspirovat, a navíc s do očí bijícími počítačovými efekty. Fuj! ()

Mirokukii

Masivní přehlídka digitálních technologií a triků obsažených ve vodě, nebi, lodích a krvi stříkajících na všechny strany, spolu s chlapáckymi hrudníky, včetně naolejovaných bradavek. Chvílemi to už opravdu připomínalo videohru. Jakobych seděl vedle svého kolegy a přihlížel jak sjíždí playstation nějaké pořádné buchařiny, v níž je vše na efekt a které nesmazatelně dominuje pomstou zaslepená Eva Sexy Green (oběma palci jsem ji fandil). ()

viperDavid

Budu-li muset srovnávat s předchozím naprosto fantastickým dílem, pokud budu brát toto jako pokračování. Musím říct slabota. Ovšem nikoli pokud jde o audiovizuální orgie. Svou kvalitu to má bez řečí a ve srovnáním s jinými filmy si zaslouží miliardu hvězdiček. ()

ecceHOMMO

Pomerne solídne pokračovanie, ktorému však nesmierne chýba charizma hlavného hrdinu, ako to bolo v jednotke u Butlera. Tým pádom viac ako hlavný hrdina sa do popredia tlačia dominantnejšie ženy: Evička s Lenkou. ()

Lachtaan

Pro Evu Green šel bych světa kraj. Nejen jako každý druhý chlap pro její určité líbivé sćeny, kterých jsme se mohli dosti nabažit ve druhém Sin City, ale i pro její cit pro přenesení své vlastní duše do oné konkrétní role. Tím si už loni v Casino Royale získala mé srdce a i v pochybném pokračování propracovaného 300 je hlavní tahounkou postupně upadající snahy o nejen Vzestup říše, ale vzestup celé Frankovy komiksové ságy na velké plátno. Tam, kde byla kdysi jednička unikátní a uchvatná, ji její doznění z roku 2014 již jen neomylně vykrádá a nenabízí nic průkopnického, čehož bychom se už po boku Leonida nedočkali. I tak jsem si ale našel nemalé zalíbení v Dark Horse Comics, které mě - jako Sin City na právě 300 - navnadilo na Hellboye, jenž sem prý také spadá. ()

adli

Jedna hvězda za Evu Green, která je jako vždycky bezchybná a krásná a druhá hvězda za občasné, dechberoucí, IMAXovské záběry. Jinak je to strašnej blábol, se špatnými hereckými výkony většiny "herců". ()

Wayne

Dlouho jsem nad pokračováním 300: Bitva u Thermopyl ani nepřemýšlel, protože mě nebavil ani první film tak proč by měl druhý. Teď po zhlédnutí musím říct, že se mi líbil zřejmě víc než předchozí. Přitom tady hlavní postava ani zdaleka nedosahuje charismatu Gerarda Butlera a celé pokračování staví hlavně na prvním filmu. Litry krve mě tak akorát připomínaly, že se ještě musím podívat na poslední řadu Spartaca a dialogy zrovna záživné taky nejsou, přesto jsem se při sledování bavil mnohem víc než u Bitvy u Thermopyl. Jediné vysvětlení toho bude asi Eva Green. ()

ywo666

Trošku sklamanie. Čiastočne za to môže fakt, že som práve videl celého celého Spartaka za tri týždne, takže tá antická akcia mi prišla už trochu okukaná. A celé je to také nekonzistentné. Jednotka išla priamočiaro za svojém cielom. Tu sa skákalo z miesta na mesto a nie vždy vydarene. Stapleton nie je Butler. Aj keď ku koncu som si na neho trošku zvykol. A ani koniec ma nejak neuspokojil. Buď idú čisto po pokračovaní, alebo im došiel budget. Prečo teda 4 hviezdy? Stále to má parádny vizuál, Eva Green jedna z top záporáčiek poslednej doby, námorné bitky príjemne osviežili pozemný boje. Ako akčný film stále podarené. Ale Pompeie ma bavili viac (ale videl som pred Spartakom!!!). 70-75% ()

elanius

(83/2014) / Prvú 300stovku som vlastne ani nevidel. Aj tak som to skúsil. pekné efekty, samozrejme mozog moc ku sledovaniu netreba. Kto by mal chuť na niečo podobné, hor sa na seriál Spartacus. (6/10) ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

19.06.2014

Patříte-li mezi velké filmové fanoušky, zpozorněte. Jak jste již na ČSFD.cz jistě všimli, operátor O2 nově provozuje O2 Videotéku, která nabízí až tisíc snímků k legálnímu zapůjčení z internetu.… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)

PF 2014

PF 2014