300: Vzostup impéria

• Česko 300: Vzestup říše (viac)

Pokračovanie epickej ságy podľa komiksového románu Franka Millera Xerxes, rozprávaného úchvatným vizuálnym štýlom úspešnej série 300, sa presúva na nové bojisko - na more, kde grécky generál Themistokles (Sulivan Stapleton), usilujúci sa o zjednotenie celého Grécka, vedie bitku, ktorá zvráti doterajší vývoj vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej božským Xerxesom a Artemesiou (Eva Green), pomstychtivou veliteľkou perzskej flotily. (TV Markíza)

URBAN

Není to lepší a dokonce ani né stéjně dobré jako původní třístovka . Je to zkrátka jiné a temné . Změra režiséra se na tom zkrátka podepsala , ale není to taky jen a jen jeho chyba , chyba je také na straně hlavní postavy , která nezářila charismatem jako Gerald Buttler , na němž celý první film stál . Ale něják tak to vyvážila Eva Greene , která naproti hlavní postavě charismatem jen překypovala , občas jsem měl pocit že ona je ta hlavní . Po jiných stránkách jako vizuálno je na tom nová třístovka troufl bych si říct stéjně dobře , ale vypadá to prostě jinak , ale zvládá jiné aspekty . ( 5.5.14/MAC/***a půl ) ()

Prometheus69

Od tak trochu rozporuplného prvního dílu... rozhodně pořádný krok kupředu. Nezkutečná krvavá lázeň ujíždějící na galonech digitální krve a dech beroucích bitevních masakrozních necenzurovaných scénách... Příběh a dialogy v tomhle případě vem čert... možná bych i ubral za dost pochybnou pohádku o tom jak ten zlatý vánoční stromeček ke svým "koulím" přišel... ale, je tam prostě toho tolik že není možné dát méně než je nejvyšší hodnocení které mohu udělit. +1 navíc za nezkutečnou démonicky naladěnou záporačku... která to prostě vede na celé čáře. KONEČNĚ ZA CELOU TU DOBU POŘÁDNÁ A RYZÍ MRCHA! Které vám snad i v samotném finále bude trošku líto, ale, jen trošku.. B) Jenom taková Vitka přece jen závěrem: Dokážu pochopit že Sparťané nenosili brnění, hold to byla trochu jiná třída... Ale že i Řekové museli jít do trenek... to už mi přijde poněkud halůz o to víc že jejich řady byli převážně tvořeny nezkušenými branci rvoucí se jak lvy... Hold potomci bohů, raději neřešit. :D ()

Susinnon

Tento film mi nič nedal, dokonalá strata času. Akcia zlá, hudba zlá, kamera zlá, história zlá, Metalhead Eva Green a parkour kôň. Čo viac si môžem priať? Som rada, že som to v kine zmeškala... ()

Nivenx

Jsou i filmy, které si pokračování nezaslouží. Nedavno se to stalo u Hněvu Titánů a obdobně to je i u pokračování třístovky. V prvním díle byly také zpomalovačky, také nuda při kecání a když si divák odečte ty digitální aktrakce a bitvy, tak mu nezbyde téměř nic. Takhle to přeci nelze dělat! ()

panMartin

Dvojka není špatná, ale ve všech ohledech za jedničkou zaostává. Eva Green samice roku a aní hlavní hrdina nebyl zase až tak hrozný ale Leonidasovi nemá šanci se vyrovnat . Příběh celkově nic moc a akční souboje na lodích mě osobně moc nebrali. Tady už to postrádalo jiskru. Mno a ten konec mě vyloženě nasral takhle utnout bitvu no fuj. Upřímně jsem čekal víc. A v neposlední řadě má pokračování tradičně nevýhodu, že už prostě neni tak dobrý, jako původní film. ()

Sabrewulf

Tak to bylo fakt hodně špatné. Ani nevím, čím začít dřív. Tak asi krev. S digitální krví v jedničce jsem neměl nejmenší problém, protože byla správně řídká, nahnědlá a bylo jí tak akorát. Tady šlo vyloženě o PARODII, to už nemohli myslet vážně. Hustá a lesklá jak horký puding, v množství 20 litrů na tělo a explodující z těla při každé prkotině. Při proseknutí hrdla je to logické, ale u gejzírů pudingu při probodávání těl jsem skřípal zuby. Strašně iritující. Postavy nezajímavé, necharismatické, Stapleton je spíš hodný taťka do rodinné komedie, Eva Green jako vždy vyfetlé oči (to má furt stejného mamlase na líčení?) a to její ochotničení bylo k nevydržení. Vlastně všichni herci byli nějak křečovití a to i ti, co v jedničce působili přirozeně. O nějakém ději, gradaci, zápletce, hlavě a patě nemůže být vůbec řeč. Dokonce vždycky, když skončil nějaký dialog, tak jsem nevěděl, o čem se vlastně bavili. Absolutně hloupoučké a naivní byly samotné bitvy. Může mi někdo vysvětlit logiku toho prvního střetu na moři? Hromada perských lodí pluje přesně naproti řeckým, ty řecké plují v kruhu, objedou první lajnu perských z boku, začnou do nich narážet a co ten zbytek perských lodí, neměly by náhodou narážet do těch řeckých, které jsou v tu chvíli otočené na bok? A pár lodiček má bebíčko, tak se celá flotila jen tak otočí a odpluje pryč? WTF? A jak se vůbec koordinuje tolik lodí takhle na husto? A jak to, že na rozbouřeném moři Řekové vůbec nemají problém s hromadou Peršanů a jindy na klidné hladině do svých lodí nechají vrážet jednu (slovy - jednu!) loď? A Peršané si za bílého dne nezkontrolovali, jestli třeba u pobřeží nejsou skály, to se tam hnali naslepo? No děs. A to nemluvím o bonbóncích jako zcela samoúčelná scéna souboje Řeků na cvičišti, při které jsem se hlasitě smál, jak byla zbytečná, či totálně tragický CGI průjezd koněm (terminátor a ponorka v jednom balení) po lodi. On vůbec celý vizuál (krom pár výjimek) byl hrozný, každou chvíli bil do očí green screen. Celý průběh filmu byl o ošívání se na židli, facepalmování a házení očí ve sloup. Jedničce ani po kotníky. ()

alisa.upir

Z psychologického hlediska to byl perfektní film. Ano, všude tam stříká testosteron a krev, ale v porovnání s jinými filmy, které se v dnešní době točí, tak tenhle příběh nepůsobí vůbec unyle. Žádné nekonečně dlouhé dialogy 100x dokola o tomtéž, dějová linie odsýpá a postavy nejsou hloupé. Jo, to by šlo. ()

Radiq

No je to typická dvojka. S tím, že režisér Noam Munro odvedl solidní práci a Sullivan Stapleton dobrej sympatickej herec. Tentokrát to drhne jinde. Děj. Příběh. Bitvy na moři a na lodích. A konečně - ten kůň na lodi, to už bylo moc. Zbytečně se tam chrstalo krví a vůbec to nebylo tak efektní jak v jedničce. Prostě tomu chyběla ta pravá atmoška, aby si mohli takový chrsty dovolit. Taky Eva Green coby hlavní záporačka Artemisia mi tam moc neseděla a její předstíranej chlad, to bylo jak když někdo blije za rohem. A že Xerxes tam byl v podstatě jenom taková vedlejší posrava, to je škoda (chtěl jsem napsat "postava", ale přepsal jsem se, ale nakonec jsem to tam nechal, protože se to do toho popisu vlastně i hodí). ()

Gonzi

Původní třístovka nám představí Sparťany - národ který je od mlada vybírán a trénován k boji, ultimátní vojáky, dokonalou armádu. Až jim to diváci sežerou, tak se kocháme jejich epickou likvidací všeho živého za doprovodu pohodových dialogů, hašteření o počtu zabitých apod. Ve filmu padne že přitáhl více vojáků, protože posily jsou farmáři, truhláři, hrnčíři, kdežto 300 je tři sta vojáků... Zde se setkáváme s Aténskými vojáky... několikkrát za film je řečeno, že to jsou zmínění farmáři, truhláři, hrnčíři a o Spartě se mluví jako o "té armádě"... mno a pak se ve filmu díváme, jak tito farmáři bez problémů decimují své nepřátele stejně, jako to dělají Sparťané, dokonce masakrují i ty epické nemrtvé vojáky... Veškerá má ochota brát to alespoň trochu vážně byla ta tam. Kde jednička nabízela zábavné hláškování mezi vojáky, dvojka si hraje na seriózní drama, při kterém člověk ale nevěří přežití dané armády ani pár sekund. Hlášky a stylovost samozřejmě chybí... Jediné co stojí za zmínku jsou akční scény, i ty jsou ale o něco slabší, než když je točí Snyder (nejsou špatné, jsou jen o něco MÁLO horší, ale prostě když dva dělají totéž...) + podstatná část akčních scén je "narážení lodiček ve tmě na moři"... Závěr: Původní třístovka je komplexně fungující film s perfektním vyprávěním, ve které by šly vypustit sem tam některé věci a byl by to naprostý klenot. Tohle je slátanina snažící se o podobný vizuál. ()

VaHo

Zklamání. Je zde sice více akce, více krve, více testosteronu, více muskulatury, ale to kouzlo první třístovky se někam vytratilo. Celý film působí jen jako úvod do mnohem větších událostí. Teprve v okamžiku kdy se děj začne konečně rozjíždět, a já už se těšil na tu opravdovou bitvu, se objevily závěrečné titulky. Nic mě snad nedokázalo otrávit víc. Představitel hlavního hrdiny Themistokles nemá charisma, a vůbec se nemůže rovnat Gerardu Butlerovi. Hlavním plusem je Eva Green, je vidět, že si svou nemilosrdnou válečnici užívala, co to šlo. Film jinak působí jako zbytečné pokračování, které nemá co říct. ()

chelseaman22

A to jsem si naivně myslel, že dětství mám úspěšně za sebou! Neutuchající příliv okysličeného rudého moku stříká sem a tam, hrdinní oři skáčí na rozbouřeném moři z bárky na bárku (nejlépe vzňatou) a Xerses je již na takovém stupni metrosexuality, že by mu CR7 hohl jen tiše závidět. Stateční Řekové šikují své prořídlé řady za účelem mořské bitvy, jejíž rozměr je krajně nesrovnatelný s bitvou o Královo přístaviště, kde chytrák Tyrion metal hrnce s pryskyřicí a olejem vstříc bodrému Stannisovi z rodu dvanácteráků. Peršané vystavují na odiv bárku s výtlakem 46 000 tun, jež chrlí jakýs to paprodukt začínajícího ropného průmyslu (a mimo jiné jsou klasičtí otroci obsluhující vesla nahrazeni tupými obry, jež z dlouhé chvíle metají hořící kladiva přesně jako olympijský vítěz Jurij Sedych). Naštěstí má Řecko pár stovek reků, jež obětují teplo žen ve prospěch krvavého řemesla! 87% Celosvětový výdělek k 21. 3. 2014: $243,088,119, což je 2,21 násobek budgetu..........423. nejvýdělečnější snímek historie ()

ing.Frosty

Poté, co všichni kopírují přestylizovaný vizuál, se kterým přišla první třístovka před 8 lety, už jeho další repete asi těžko někoho oslní. Ale kdo jiný by v něm měl pokračovat, než regulérní sequel? Film, který naplňuje snad všechny existující vzorce pro pokračování. Je větší, je akčnější a je o hodně krvavější a špinavější. Film se odehrává před, během i po bitvě u Thermopyl, zachycuje její důsledky a i díky spoustě vedlejších postav, které proplétají oba filmy, rozšiřuje měřítko celého konfliktu, který se v jedničce odehrával skoro jen na fotbalovém hřišti, až na území celého státu. To, že charisma hlavního hrdiny kleslo a příběh spíše není, se může zdát jako velký problém, Murro z toho ale vybruslil překvapivě dobře a nestíhá ani na chvilku nudit. Ve filmu se buď řeší válečná situace nebo se porcují životně důležité orgány. Jako popcornovou zábavu se těžko lze představit něco lepšího. Navíc Eva Green aspiruje na jednu z nejlepších záporaček, co kdy byla na plátně k vidění. ()

Saraph

Na tohle jsem čekal pěkně dlouho - konečně zas nějaká kvalitní řežba. Sice už je asi trochu nadlidské udělat sequel k legendární 300, která by se kvalitou přímo vyrovnala, ale zklamán jsem rozhodně nebyl. ()

Remivsremi

Blackwater hadr! Dostal jsem přesně to, co jsem chtěl. Hromadu efektně rozsekaných těl, hektolitry digitální krve a řádně epické scenérie. Druhá třístovka se mi líbila a já si ji užil. ()

filmmovier

Fajn. To by šlo. Skutečně, celkem zábavnej biják. A i přesto, že dialogy stály za prd a Bitvě u Thermopyl to nesahá ani po kotníky, mě se to líbilo. Už to sice není tak moc orgistický (vizuálně) jako starší bratříček s Butlerem, ale pořád působivý. Lena Heady je fajn a Eva Green opět potvrdila že je to naprosto krutá herečka - ve všech směrech. Scénář taky nic moc, ale je to pěkně propojený s první třístovkou, je tam pár sympatickejch i pár sympaticky nesympatickejch postav, pěkně to utíká... Je to nádherně brutální, kulervoucně natočený, obrazový vizuál je fakt nářez. Postavy sympatické, fakt je to cool. Hodně mi to připomnělo Spartaka, který na tom je v tomhle směru dost podobně (i když asi lépe). No prostě co se týče obrazové části, tak je to velký a působivý. Ovšem jednička byla ve všem prostě mnohem stylovější. Viděl jsem to jenom na notebooku, ale odhaduju, že kdybych na to koukal na něčem větším, tak jsem asi ještě unesenější, protože ten vizuál si to fakt zaslouží. Pěkná krvavá jednohubka. Velká. 75% tomu s klidem dám, ale na víc to asi není a nezvedne to ani Eva Green, i když je slušivá. ()

Aargh

Stapleton je neuvěřitelně necharismatický a nudný, naštěstí dámy zachraňují, co se dá. Lena Headey byla v těch svých pár minutách cool a úžasná psychopatka Eva Green naprosto ovládla jakoukoliv scénu, ve které se objevila. ()

Triple H

Chcel som, aby sa mi to páčilo, fakt som chcel. Ale nudu, ktorá sa do filmu vkradne po prvej 40-minútovke nevyhnalo absolútne nič. Jediný záchvev zábavy je predvádzanie vnád slečny Greenovej, ktoré stojí za to a otvorene priznávam že táto konkrétna scéna ma príjemne zahriala v pančucháčoch. Vďaka bohu za Evičku. To je však bohužiaľ asi všetko čo sa dá po expozícii pochváliť. Vizuál je krásny a atmosféra zo začiatku funguje slušne, ale prázdny dej a nezaujímavé postavy (Stapleton nie je Butler) to skrátka zabíjajú. Nedostatok dejovej invencie či zaujímavých postáv tvorcovia kompenzujú stále extrémnejším násilím, ale aj to sa po pár minútach preje. Akonáhle je teda mačka z vreca von, film nemá čo ponúknuť a nudí. To by sa dalo odpustiť ak by ponúkal nejakú nosnú myšlienku, či zaujímavé herecké kreácie, ale nudiť sa pri 100 miliónovom násilnom komikse? No môžem vás...Každopádne je to však vďaka štedrému rozpočtu omnoho menší prúser ako by človek čakal. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

19.06.2014

Patříte-li mezi velké filmové fanoušky, zpozorněte. Jak jste již na ČSFD.cz jistě všimli, operátor O2 nově provozuje O2 Videotéku, která nabízí až tisíc snímků k legálnímu zapůjčení z internetu.… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)

PF 2014

PF 2014