300: Vzostup impéria

• Česko 300: Vzestup říše (viac)

Pokračovanie epickej ságy podľa komiksového románu Franka Millera Xerxes, rozprávaného úchvatným vizuálnym štýlom úspešnej série 300, sa presúva na nové bojisko - na more, kde grécky generál Themistokles (Sulivan Stapleton), usilujúci sa o zjednotenie celého Grécka, vedie bitku, ktorá zvráti doterajší vývoj vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej božským Xerxesom a Artemesiou (Eva Green), pomstychtivou veliteľkou perzskej flotily. (TV Markíza)

Flynn

Jednička byla asi lepší, ale asi jen díky tomu, že byla první... nicméně mě dostaly prsa Evy Green a ty jsou určitě za 1 hvězdičku :D Když na to budu koukat znova, tak bude stačit asi kratší úsek :D ()

campix

Jak tomu bývá u většiny pokračování úspěšných titulů, tak ani druhá 300 nedosahuje kvalit prvního filmu. Poprvé jsme byli uhranuti vizuálem a všemi zpomalovačkami, které nám nachystal Zack Snyder. Bohužel v podání Noama Murra to nepůsobí zas tak impozantně a místy musím říci, že vizuální stránka působí velice lacině. To samé se dá říci o hlavní postavě. Protože Sullivan Stapleton se svým charizmatem neblíží ani náhodou Gerardu Butlerovi. Jediné co 300: Rise of the Empire zachraňuje je Eva Green. Tady jsem přihodil jednu hvězdičku navíc. Nová 300 je sice místy efektní, ale to bohužel nestačí. ()

Juto

Dej je priemerný, vizuálne efekty a akčné sekvencie sú bezpochyby najmodernejšie. Len to už nie je také originálne ako bol jeho predchodca. 6/10 ()

Bush13

Franku Millerovi se komiksové pokračování "třístovky" a volná předloha tohoto filmu dost nepovedla, zatímco samotný film kráčí zhruba v podobných šlépějích jako jednička. Tedy digitálně-vizuální orgie plné krvavého splashe v některých scénách sympaticky kopírující kreslenou verzi, opravdu hlubokého patosu, svalnatých těl a akčně nesmyslného znásilňování jinak velmi poutavé historie první poloviny 5. století př. Kr. Jinak z "benhurovského" taranování lodí do podpalubí s nebohými a spoutanými otroky mi bude dost zle asi vždy. ()

Immortal17

Masakr! :) Druhý díl překonal první, hektolitry krve, utržené hlavy, skutečně nepřekonatelné vizuální efekty a naprosto parádní soundtrack dodal filmu potřebnou sílu. Jsem nadšená a jsem zvědavá na finální bitvu, doufejme, že se jí brzy dočkáme. ()

Šimpy

Zpočátku film začal jako naprosté vizuální orgie, plné scén, které působily jen jako efekt pro 3D verzi. Až jsem se bál, že bude zapomenuto na příběh, ale k mému potěšení se tak nestalo. Příběh je nosný, silný, hlavní hrdina sympatický, záporáci zlí a finále očekávané, přesto kulervoucí. ()

WolfR

Historicky sice nepřesné, ale pořád výborný film! Epická historická podívaná, která je efektní vizuální i akční řežbou, svou velikostí převyšuje jedničku! Bitvy jsou monumentálně úžasné a jakýkoliv obraz přímo lahodí oku. Eye-candy momentů je tu přehršel. Hlavně tu ale máme sexy mrchu Evu Green a úchvatného krále Xerxese. Sullivan Stapleton alias Themistokles sice není Gerard Butler ale jako hlavní hrdina není špatný. Druhá 300 sice má dva takové trošku WTF momenty, ale přesto když se to sečte, kvalitou se skoro rovná jedničce, 4 hvězdy. ()

Iwus.ka

Gerard, coby namachrovaný Sparťan pobíhající ve slipech a pláštěnce, moc úspěchů v bitvě s Peršany neměl. Naštěstí se v tu samou dobu o totéž pokouší další řecký fešák, Themistokles. Jeho akce jsou promyšlenější a mnohem zábavnější než ty Leonidasovy. Navíc je celý film po vizuální a hudební stránce víc než dobrý. ()

animaxis

Na 300: Vzestup říše mě zaujalo, že se snaží od svého o osm let staršího předchůdce lišit. Styl vyprávění, světla, boje, hudby, prostě všeho, je dost rozdílný než ve 300. Dokonce bych řekl, že po třech letech ve mě tento film uzrál a že si jeho sledování užívám víc, než prvního dílu. Audiovizuálně se pro mě jedná o lahůdku, protože styl natočení a i hudba se opravdu povedly. Děj je taky zajímavý a místy má dokonce trochu hlubší potenciál. Ale především je to opět o akci, která udrží pozornost svojí vynalézavostí (hlavně v bitvách na moři). Jinak tu proudí opravdu hektolitry krve při téměř každém škrábnutí, ale po chvíli jsem si nějak zvykl. Dokonce i hlavní hrdina mi přišel dost zajímavý a klidně se v mých očích vyrovnal Leonidovi, i když se jedná o naprosto jiné osobnosti. Největším kladem je pro mě ale postava Artemisie ztvárněné Evou Green. Ta je tu naprosto dokonalá a role takové záporačky jí sedla snad v každé scéně. Zároveň bylo vidět, že do hraní vložila i kus své vlastní osobnosti a to je další plus. Po celou stopáž jsem se hodně bavil a závěr na mě působil opravdu velkolepě. Nakonec dávám s čistým svědomím 5*! ()

čidlo

Pokud jsem u první a pro mně jediné 300ky dal 4hvězdy tak tohle mě minulo hodně velkou oklikou :-( Ale čekal jsem že bez Snydera to bude nuda...50% ()

majo25

Po zhliadnutí prvého filmu som mal kedysi silnejší filmový zážitok, ako pri dvojke. Hoci je to rovnako efektné, prehnané digitálom aj na takých miestach, kde to nie je nutné, temné a surové, ale tam sranda končí. Nie príbeh, ale akcia je čisté fantasy...škoda. Okrem toho ma celý čas iritovala ženská na mieste, kam by ženy nemali mať nárok, v starovekej Perzii už tobôž nie. A že si s nejakou šerednou fľandrou nedajú rady už na začiatku, je možné jedine vo filme. Sorry, ale toto im nepapám. ()

sir-dave

3D verze. Parádní akční jízda plná všemožných efektů jakých je o Třístovky známo, divák o nic nepřijde. Celé předcházející události jsou až nečekaně srozumitelně vysvětleny a z počátku se mírně prolínají s dějem Butlerových událostí. Soubojů na vodě se není třeba vůbec obávat, hezké ukázky Řecké bojové taktiky, přesné repliky lodí, ukázky monstróznosti Perské říše. Eva Green jako záporák předčila i Rodriga, který byl tentokrát více v ústraní. Na ní to hodně stojí. Jestli se někomu líbí jednička, myslím, že tady nebude o moc ochuzen. ()

tomeek

Takto nějak vypadá film podle komiksu "na objednávku". Podivná dramaturgie rozehrává akční scény v momentě, kdy to nečekáte a jakmile se do ní už zaberete, je po akci. V první třístovce, když zemřela nějaká z hlavních postav, mrzelo vás to. Tady to se mnou ani nehnulo. Glow tentokrát svítí tak moc, že už v některých záběrech hrdinům ani nevidíme do ksichtu, naopak některé záběry jsou udělané víc než hezky, viz pod vodou a různé námořní scény. Když už jsem konečně cítil, že "teď to kurva přijde" - vyskočily na mě závěrečné titulky. Těžká zrada. Jak říkám, podivná dramaturgie a gradace scén v celém filmu působí tak, že to nejlepší teprve přijde - jenže ono už to přišlo, tak se radši dívejte, než to za 10 sekund skončí. Žádná husina, žádná chuťovková akce (možná kůň), žádné napětí. Nenudil jsem se - slušná oddechovka, ale působí to spíš jako video film, než následovník 8 let starého kino trháku. A co se týče Evy Green... normál. Naopak zpracování závěrečných titulků opět na výbornou :) 2,5* - docela zklamání proti Bitvě u Thermopyl. ()

SeanLSD

Ten najvhodnejší film, ktorý som mohol navštíviť na MDŽ, škoda že bez naladených kamarátov. V stručnosti to najlepšie vystihol chlapík, čo vrazil do kina s pokrikom : "SMRT PERŠANŮM!" Dalo by sa hodiny diskutovať o tom, či je legendaristicko - historickú koncepciu 300 vhodné opakovať. V ohľade formy a dramaturgie je VZOSTUP RÍŠE jasný pokles, hoci zvládnutý viac než dôstojne, čo sa príbehu a "historickej" stránky týka, je zas ďaleko záživnejší - o čo sa ostatne posnažiť mal, aby nezostal len u obyčajného kopírovania estetiky spomalených záberov, špliechajúcej krvi a extrémne čiernobieleho fatálneho nepriateľstva. Poctivo sa snažiaci, no stále dosť nevýrazný Themistokles, charizmou zdaľeka nedosahujúci Leonida, nemusel byť hlavnou slabosťou, ale nakoniec mu to vďaka ostatnému výsledku nevďačne prischlo. A vďaka opäť raz neodolateľnej Eve Green dokážeme tentokrát fandiť aj záporákovi, až s ľútosťou som si po celý čas uvedomoval jej nevyhnuteľný koniec. V čom sa celkom očakávateľne VZOSTUP RÍŠE svojmu predchodcovi bohate vyrovná, je falšovanie dejín...- pretože inak by vôbec nemohol byť filmom, ktorým byť chcel. A dejiny poskytujú ešte bohaté priehrštia podobných historiek, takže bez strachu - pokračovať ďalej je možné donekonečna. Už aby tu boli PLATAJE! ()

vesper001

Ohledně Sparty a Slavie mám naprosto jasno. Sparta je tramvajová zastávka a Slavie je bazén. Ovšem proč spolu soupeří je pro mě záhadou. :) Z prvního dílu třístovky si pamatuji komiksovou krásu, krev, kulturisty a křik SPARTÁÁÁÁÁ!, druhý má toto všechno a NAVÍC nádhernou Nemesis a námořní bitvy. Bez žvanění naolejovaných svalounů o hrdinství a svobodě a Themistoklesova tupého zírání bych se klidně obešla, oželela bych i modela v chomoutu a zlatých slipech, jehož zuřivá bojechtivost se projevuje tím, že se většinu času poflakuje doma a sem tam zapózuje z vyhlídky. Eva Green je ale bezchybná a na rozdíl od křečovité Leny Headey není problém uvěřit, že Artemesia má vážně velký vztek a navíc celou perskou armádu v hrsti. Před pár dny mi kdosi řekl, že jsem jí podobná. Při pohledu na její vnady jsem si řekla: kéž by... ()

alchac

Jelikož Sparťané asi zrovna měli na Bazalech plné pěsti práce s katowickými, tak sklizeň perských hemofiliků museli pro tentokrát zajistit pantáta Themistoklés a naolejovaní hoššani, kteří na rozdíl od peloponéských muklů respekt na první pohled příliš nebudí. Žel Poseidon je tedy pokračování tříkila téměř výlučně o osobě generálního athénského masokombajnu, který jediný tu umí vzít protoíránské morgoše řádně u střev a pro obranu svobody a demogracie neváhá nasadit svůj kloun ani proti kozactwu zielonemu. Nicméně jde v každém případě o jedny z vizuálně nejúchvatnějších řeznických orgií, které jsem měl tu čest kdy vidět, takže za tu hodinu a půl trvající erekci nemohu než Frantovi Mlynářovi a spol. poslat na dálku pět vlhkých polibků. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

19.06.2014

Patříte-li mezi velké filmové fanoušky, zpozorněte. Jak jste již na ČSFD.cz jistě všimli, operátor O2 nově provozuje O2 Videotéku, která nabízí až tisíc snímků k legálnímu zapůjčení z internetu.… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)

PF 2014

PF 2014