300: Vzostup impéria

• Česko 300: Vzestup říše (viac)

Pokračovanie epickej ságy podľa komiksového románu Franka Millera Xerxes, rozprávaného úchvatným vizuálnym štýlom úspešnej série 300, sa presúva na nové bojisko - na more, kde grécky generál Themistokles (Sulivan Stapleton), usilujúci sa o zjednotenie celého Grécka, vedie bitku, ktorá zvráti doterajší vývoj vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej božským Xerxesom a Artemesiou (Eva Green), pomstychtivou veliteľkou perzskej flotily. (TV Markíza)

Azrail

Brutální, akční, krvavé. Film splnil přesně to, co se od něj očekávalo. Herecké výkony nad očekávání. Od Evy Green se dobrý výkon samozřejmě čeká a Stapleton mě v roli klasického hrdiny, který se obětuje pro svou zemi velice mile překvapil. Jejich sexuální scéna a vnady Green snad také nemohli nikoho nechat chladným. A vidět Lenu Headey pro změnu také v kladné roli, a ne jako lstivou a krutou Cersei bylo také potěšující. Příběh samozřejmě nic extra vypiplaného, přece jen ve filmu akčního a krvavého ražení není až tak zapotřebí. 4 a půl hvězdy :) ()

Zombiepod

Murro kráča nebezpečne blízko Snyderových šľapají, čím stvoril kvalitou takmer identické pokračovanie. Dej fungujúci paralelne s predchodcom sedí výborne, dokonca v istých smeroch jednotku predčí najmä prepracovanejším (aj keď stále iba jednoduchým a priamočiarym) príbehom, a zaujímavými postavami. Stapleton ako hlavný hrdina má však od charizmatického Butlera stále ďaleko, ale drží sa úctyhodne. Nečakajte nič iné, ako "iba" veľkolepý blockbuster, ktorý je v prvom rade o vizuálnych a krvavých orgiách, dokonalo využitých slow-mo záberoch v bitkách, a v tomto prípade aj excelentne nakrútených námorných súbojoch, aké len ťažko nájdete inde. /80%/ ()

Nelishka91

Jsem naprosto fascinovaná Evou Green, která mě v tomhle filmu naprosto okouzlila a dodala filmu ten správný šmrnc! Naprosto mi nevadilo, že zde nevystupoval Butler a popravdě jsem za to i ráda. Z počátku film ve mě vyvolával nedůvěru, ale hned po prvním shlédnutí jsem věděla, že jsi ho můžu pouštět znovu a znovu! ()

papadoce

Je to viac ako len pokračovanie jednotky. Keby to neboli posrali castingom na hlavného hrdinu dal by som tomu päťku. Ozaj a pozdravujem kunzhistorika Zecka za jeho komentár. Dávno som sa tak nezasmial. Teba je potrebné spoznať osobne a určite sa od smiechu poštím. Zábavný chalan. A že gayovia nie sú vtipný. Z dialógov jednoznačne vedie Evička Zelená a jej povzbudenie hlavného homogréka citujem "Bojuješ usilovnejšie, než šukáš". No nezlepšuj sa po takejto motivácii. Heh. ()

Jakub

Tolik akce a krve sem ve filmu ještě neviděl. Eva Green je tu mile nepříjemná. Film ale nemá žádný smysluplný děj. ()

Gromit

Velmi příjemné překvapení. 300: Bitva u Thermopyl byla sice lepší (už proto, že byla ve své době něčím novým), ale co na tom? Některé scény sice byly na můj vkus příliš krvavé, ale tuto "vadu" mi zase bohatě vykompenzoval skvělý příběh, o vynikající Evě Greenové (už se těším na druhé Sin City) nemluvě. Takže ty čtyři hvězdičky považuji i v tomto případě za velmi zasloužené. ()

DEMON

Celkovo priserny film, mizeria. A to som dal povodnemu 300 4*. To, co v tom filme fungovalo, je tu uplne zabite, alebo dovedene do takeho extremu, az to vyznieva ako sebaparodia (spomalene sceny, kde sa jeden muz, resp. jedna zena preseka hordou nepriatelov, bez akejkolvek asistencie okolia, dialogy a motivacne preslovy tak hlupe az su doslova smiesne) a pribeh, ktory, na rozdiel od povodneho filmu (kde bol v tomto smere hlavnym "vinnikom" vizual), uplne vrazdi historicku stranku. ()

Marty7CZ

Já z Evičky Greenovic fakt chcípám... je to prostě nádherná bábovka, která moc konkurence nemá!!! Jo a biják? Standart, žádná ostuda... 75% ()

Oudee33

Efekty ano, má to stále ten vymakaný studiový nádech jedničky, ale chybí tu to hlavní... Příběh nevtáhne a hrdinové si mě nezískali. To bylo to pravé, to co z jedničky dělalo něco víc. Původní spartská síla, nekompromisnost a drsné charaktery... Tahle plitká podívaná upadne po chvíli v zapomění. 65% ()

beso74

Toto už nie je Sparta!!!!! To sú Atény!!!!. Grécko-perzské vojny v digitalizovanej podobe sa nesú nie len zväčša na morských vlnách ale aj tak trošku škoda, na tej istej vlne ako prvá časť. Akurát že charizma kráľa Leonida je pre kde akého aténskeho demokrata nedosiahnuteľným míľnikom. Aj tak je to viac ako solídna akčná rezba so pseudo a niekedy dokonca i historickým pozadím, pri ktorej som sa nevedel rozhodnúť či to bude za 3 alebo 4 body. Ak by mal Themistokles aspoň polovicu charizmy Artemízie, určite by som sa bol priklonil k vyššej známke. ()

Shaqual

No jo, kouká se na to docela hezky, na všechno to krveprolití, výbuchy a ta Evča taky není úplně k zahození... Ale to je asi tak všechno. Všechny bitvy jsou na jedno brdo, klidnější pasáže nudí. Filmu chybí špetka originality, což je asi největší kámen úrazu, protože na tom si podle mého Thermopyly zakládaly. Navíc je to celý strašně napsaný a předvídatelný. Naprosto zbytečné "pokračování" Snyderova mistrovského díla. ()

dkas odpad!

Tak toto byla ale strašná blbost. Přiznávám, že jsem to ani nedokoukal. Sledování mi totiž bylo strašně nepříjemný, protože vše co jsem viděl, bylo hrozný. Například ta digitální "krev", to je výsměch. Vypadá vždy jako nějaký "klacek". A ty zpomalovací "efekty", škoda slov. Prostě NE ()

Nyenor

Bohužel, všechny postavy z původní třístovky (Xerxes, sparstká královna aj.) jsou zde pouhé figurky, které mají dokázat návaznost na předchozí film. Nové postavy jsou naprosto nezajímavé, s výjimkou Evy Green, která svou sexy-psychopatickou Artemisií dalece zastiňuje hlavního hrdinu Themistokla. Dialogy jsou nesmyslné a nudné, patetické motivační proslovy ubíjející. Naštěstí uvidíme na plátně také impozantní scény, jak se zpoza obrovské vlny vynořuje perská flotila čí zapálení starověkého tankeru. Podprůměr. ()

jadran90

Sparta, Sparta, buze... Druhá třístovka, tedy vlastně šestistovka, není lepší ani horší. Je jiná. Nejde ani tak o to, že v módě je teď nosit modrou, nebo že nám tu přibyla výborně hrající Eva Zelená, při jejíž erotické scéně byla na vzestupu nejen říše...ale i bílý prapor. Nové místo boje - moře - změnilo celé pojetí, stejně jako změna režiséra. Stapleton je oproti Butlerovi dost necharismatický herec, ovšem k úžasnému audiovizuálu nemám námitek. Jdu šprtat Řecko-perské války. ()

Godhaj

,,We are boys turned to men through the sacrifice and forge of the combat.“ Béčko jsem rozhodně nečekal, ale nic víc tento film není. Je to jen nabubřelé, efekty narvané béčko. Když se člověk podívá pozorně, vidí, že kostýmy nesedí a prostředí je tvořené jen zeleným plátnem a digitální krví. O příběhu či postavách zde nemůže být žádná řeč. Představitel Themistoklése neumí hrát a nemá charisma. Eva Green sice potěší oko svými vnady, ale že by tato anorektická vampka měla velet milionové armádě, to tvůrci trochu přehnali. A mocný Xerxes je tady maximálně zazděný, sem tam se projede na koni, posedí na trůnu a to je vše. Akce se nese v duchu směšně vypadající vybíjené plné olejovité počítačové krve, což je trapné. Celkově vzato obří porce nudy a směšných ambicí o velkolepou podívanou, která ale končí u naprosto základních chyb. ()

himor

A zase je to tu...trošíííčku spomalíme, môžme si aj podriemať...ja už neviem kde sa toto celé uberá a dúfam že už tretí diel nebude. ()

Scraffy

Film 300 je jeden z filmov, ktoré si pokračovanie nezaslúžia. Prvé 300 bolo epické, ale toto je už len digitálne šialenstvo, ktoré je zasadené v deji tristovky. Nové postavy nesiahajú starým ani po päty a jediné, čo tam bolo fest dobré, tak boli tie odkazy a spojitosti s jednotkou. Inak priemer. ()

vox_populi

veď keby to bola len digitálna nuda plná trápnych spomaľovačiek - ale tá popkornová absurdita a to klišé!...samozrejme, nešetrilo sa prázdnymi frázami, ako demokracia, tyran, spravodlivosť, sloboda a pod., aby i rozumovo slabšie disponovaný divák pochopil paralely so súčasnosťou...no najviac je mi ľúto úbohých Grékov - nielen že ich neskôr zotročili Rimania, ale ich sprznil i režisér - a to som ešte nespomenul Iráncov, tých samozrejme Murko zhovädil najviac ;-) keby to aspoň čiastočne ospravedlnili slušné herecké výkony - no tie boli pod psa...tak aspoň jednu hviezdičku za efektný vizuál a druhú za rajcovnú dominu Evku Greenovú ()

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

02.06.2024

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (viac)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

19.06.2014

Patříte-li mezi velké filmové fanoušky, zpozorněte. Jak jste již na ČSFD.cz jistě všimli, operátor O2 nově provozuje O2 Videotéku, která nabízí až tisíc snímků k legálnímu zapůjčení z internetu.… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)