Inšpektor Clouseau sa dostane do hľadáčika francúzskej mafie, ktorá sa rozhodne na neho spáchať atentát, aby svojim americkým kolegom dokázala svoju silu. Clouseau však už podobných pokusov o jeho život zažil viac ako dosť. Bude tento naozaj tým posledným? (STV)

Torgal

Na tomto diely už je naplno vidieť, že únava materiálu dosiahla kritickú hranicu. V prvej polovičke si ale ešte stále drží solídnu úroveň, hoci miera strešťeností čo sa dejú v Clouseaovej prítomnosti už balansuje na hranici sebaparódie. Do tej sa to bohužiaľ úplne zlomí po odlete do Hong-Kongu. kde hlavný hrdina nakazí svojou gramblavosťou všetkých vo svojom okolí. Do toho “smiešna” hudba a situácie ako z grotesky (finálna prestrelka v sklade pyrotechniky) to celé devalvujú až na úroveň jednoduchej zábavy pre deti. 5+/10 ()

waska

Nejslabší z celé série. Celý film stojí na skvělém Peteru Sellersovi, bez kterého by to byl podprůměrný a možná i ne tak zábavný film. ()

donkocicak

Pro mě jeden z nejzdařilejších dílů Růžového pantera. Jsou tu opravdu silné komické momenty, obzvlášť scény s Kattem. Při druhé polovině filmu, kdy si Katto nasadí silně dioptrické brýle a odletí s Clousseauem do Hong Kongu, se budete náramně bavit. Ale i první půlka není špatná (Clousseau přestrojený v dámských šatech nebo Clousseau na hřbitově). ()

Rudyamon

Film kupodivu začíná téměř stejně jako předchozí, v psychiatrické léčebně (když teda pomineme scénu spřádání mafiánských plánů), kde se bývalý šéf inspektor Dreyfus chystá ukončit léčbu. Podivné na tom je to, že v minulém dílu taky končil léčbu, pak se zbláznil a nakonec byl vymazán. Takže tvůrci ve snaze udržet postavu prostě udělali klíč, pardon kliku, chci říct kličku ... a vrátili Dreyfuse do hry. Samozřejmě, že chce zabít šéf inspektora Clouseaua a samozřejmě se mu to nepodaří. Tento poslední film série, který Sellers natočil celý je už ale kvalitou trošku níž, než jsme byli zvyklí u předchozích dvou "nejlepších dílů". Přesto se našlo několik nových gagů a spousta supr hlášek - "Bojím se, že svého papoucha přefiknu a on mi praskne ..." - "Proč mě chce zavraždit? No, to je jasné, chce abyste byla mrtvá ..." - které dali filmu šťávu. Mě z dávných dob, kdy jsem film viděl poprvé, utkvěl v paměti Stříbrný sršeň, ale teď, po letech, už ani nevím proč. To ale nevadí, mstící se Růžový panter (... a opět, jak v předchozím komentáři - kdepak se nám ztratil ten klenot?) pořád patří do klasiky, to co následovalo po něm už byl jen slabý odvar. Dávám 4 hvězdičky - 80% a prosím čtenáře - Snažte se myslet žlutě a následujte mě k dalším komentářům ... :-) ()

Psycho.R

Pomsta nám trochu pokulhává, nevím, zda to bylo přechodem do nového desetiletí, ale mafiánská zápletka mi do série vůbec neseděla. Týpkové s kulometama by mi spíš seděli v Bondovkách s Moorem. A co je velké mínus je Cato. Tato postava měla zůstat vedlejší a pak bychom se na ní mnohem víc tešili, jako u předchozích dílů. Tady se dostal do popředí a vlastně neměl co předvést, scéna s brýlemi je dokonce celkem trapná a to mi k panterovi nejde. ()

gemi

Laťku předchozích dvou vynikajících dílů se přeskočit nepodařilo, proběhl jen jakýsi průlez pod ní. Pár vtipných gagů, řada dalších je přepálených (obchod profesora Ballse), takže jsou spíše absurdní než vtipné, no a taky řada hluchých míst, která moc nebaví. Kato je tu často častován "žlutou opicí", ale interakce s Clouseaem už nejsou tak vtipné jako dřív. Styl gagů posunul opravdu vtipnou komedii do pozice naivní grotesky. No a pak asi detail, ale zajímavý. V sérii Růžových panterů jde o Růžového pantera snad jen ve dvou filmech. Toto se třeba jmenuje Pomsta Růžového pantera, ale ten tady vůbec nefiguruje, není jedinkrát zmíněný (krom úvodních a závěrečných animací), natož aby se někomu mstil... ()

Stejšn

Panter, ve kterém vůbec není panter. Edwards nesmyslně oživil mrtvého Dreyfuse, aby mu pak nedal skoro žádný prostor. Naopak se konečně dostává taky trochu prostoru Katóvi. Celkově už je to slabší, i když pár pěkných scén se tu taky najde. Poslední díl, na který se dá koukat. ()

Gothard

Pátý film série a současně poslední natočený ještě za života Petera Sellerse. Je znát, že téma se už poněkud vyčerpalo, originální nápady docházely. Na poněkud rozpačitém vyznění filmu se podepsal i chabý scénář: je to vlastně jen sled poněkud pracně pospojovaných scén, vše je podřízeno Sellersovi a jeho geniálnímu komickému talentu. S logikou a návazností se tvůrci zjevně netrápili, ale v tomto případě to zase až tak nevadí. Problém je pouze v tom, že tam, kde není Sellers, film často upadá do šedého podprůměru, zejména v poslední části je to hodně znát. Sellers mnoho zachránil, některé scény jsou skutečně brilantní, z ostatních herců je možné zmínit snad už jen Herberta Loma (zejména jeho pohřební řeč je dokonalá). Český divák nemůže neocenit dokonalý dabing, Stanislav Fišer je prostě úžasný. Není to film, na který by se nadalo dívat a který by vůbec nepobavil, ve srovnání s předcházejícími díly jde však kvalita dolů. Bylo by určitě zajímavé sledovat, jak by dopadl další díl, pokud by Sellers nezemřel, zda by se podařilo úroveň pozvednout. ()

Pitryx

Zhruba na úrovni předchozího filmu. Přibylo slovního humoru. Klasika, kde v podstatě není o čem psát sáhodlouhé komentáře.Snad že jsem přidal velké plus za Dyan Cannon. 201503089352/9452 ()

subic

Přežil už 16 atentátů, tak kdo další se ho podaří tentokrát zabít? Clouseau na svém vlastním pohřbu. A kde se tam zase vzal vrchní inspektor Dreyfus? 7/10 ()

ostravak30

V tomto filmu ještě pořád Peter Sellers exceluje co se kostýmů týče, ale už to není ono. Sám celý film neutáhne a filmaři se začali zčásti opakovat. Naopak leckteré fórky jsou už na hranici trapnosti a vynucenosti humoru jako takového. Pro mě je vrchol celé série Růžový panter znovu zasahuje. ()

George.Camel

Začátek filmu je docela nudný, ovšem film se rozjede jakmile se objeví Clouseau v půjčovně kostýmů a jeho "Plombááá!" nemá chyby. Mnohé scény postupně gradují, a také slovní komika českých dabérů si krásně pohrála s našim jazykem "Bojím se, že přefiknu papoucha a on mi uletí" (scéna s nafukovacím papouchem v "hustej mlži"). Českým divákům bezesporu přidal dabing na kvalitě dalších pár bodíků a Oldřich Fišer by za tento dabing zasloužil metál. Z Růžových panterů je to jeden z lepších dílů. ()