Ružový panter

• Česko Růžový panter (viac)

Inšpektor Jacques Clouseau má len jeden cieľ - dolapiť zločinca svetového formátu Fantóma. Osudným sa mu má stať Ružový panter, jeden z najslávnejších diamantov na svete. Keď neodolá možnosti zmocniť sa tohto klenotu, bude mať Clouseau možnosť pristihnúť ho priamo pri čine... (STV)

Gann

Slabší začátek, ovšem naprosto odzbrojující konec. Film neměl být původně primárně o Clouseovi, Sellers ale na sebe strhává neustále pozornost. Pěkný úvod do výborné série. ()

FilmFan24

Jako malý kluk jsem šel do kina domnění, že jdu na komedii, kde bude běhat na růžovo natřený panter. Jaké bylo moje překvapení, když ze zvířete se vyklubal šutr! Drahokam! A jaký! Nestárnoucí klasika, která se mi po každém shlédnutí zdá lepší a lepší...Když tuhle story jednoho filmového omylu mého mládí vyprávím synovi, se jenom směje! :) ()

salalala

Je fakt, že jsem čekal o trochu víc. Žádná "řachanda" a salva smíchu se nekonaly a dost jsem se divil, jak markantní rozdíly v tom filmu jsou. Na jedné straně pasáže s Nivenem, které jsou skvěle natočené, Niven má šarm a Cardinale je roztomilá, ale přece jen jsou některé scény až moc dlouhé a někdy je to nudné. Na straně druhé je tu potrhlý komisař Peter Sellers a najednou je to o něčem jiném. Film má šmrnc, vtip i spád, a i když je dost fórků laciných, není to trapné. Konec na maškarním plese je pak parádní a hlavně díky němu (a předcházejícímu dědovi) zvedám hodnocení o hvězdu, protože, jak už jsem psal, začátek se dost táhne. Super jsou taky úvodní titulky, ty příjemně navnadí, škoda, že je to pak takové těžkopádné. Ale dobré čtyři hvězdy a 70%. ()

Colonist

První díl vcelku povedené a mé oblíbené série, které pověst kazí jen chamtivost tvůrců v posledních dílech. Hlavním hrdinou tohoto filmu není tak úplně Clouseau, ale spíše Fantom a celé je to více kriminální než komediální. Sellers nedostal ještě mnoho prostoru, ale přece jen tento film osvěžuje, jinak by z toho bylo slabší komorní krimi, které by mi v hlavě asi moc neutkvělo. Niven ovšem ve své roli vůbec není špatný. Prostě je to jen jiné oproti dalším pokračováním. Je dobře, že další díly si šly svou cestou, a to tou komediální. A jen tak mimochodem, bez Dreyfuse to není pořádný Panter :-)) ()

L_O_U_S

Ještě ne ten Růžový panter, u kterého se dá lámat smíchy. Ale pár gagů se tu najde. Škoda toho nového dabingu s Miroslavem Saicem a Vladislavem Benešem, kteří tady dabují snad dvacet lidí najednou. (294.) ()

Frenegonda

Co bych měla chtít - můj muž je hodný věrný a pozorný. Hm tak to je buď skaut nebo puberťák!!! Closeau tady ještě nemá tolik prostoru ale už vystrkuje růžky... ()

Fanucci

Viděl jsem poprvé až ve 27 letech...a nepřijde mi, že jsem o něco přicházel. Peter Sellers svůj geniální smysl pro komedii s vážným ksichtem (alá Leslie Nielsen) využívá strašně málo, film má nulové tempo a místy ukrutně nudí. ()

OG_Swifty

V souboji dvou konkurentů Růžový panter vs Fantomas lze vidět spoustu podobností a řekl bych, že oba dva filmy jsou kultovní. Ačkoliv mám Funese rád, modrou hlavu přímo nesnáším a proto se v duelu těchto rivalů přikláním právě k panterovi. Oba dva filmy spojuje můj odpor k hlavním antagonistům - Fantom i Fantomas mě serou, naopak oba dva inspektoři jsou sympatický postavy. První film však nepatří k tomu nejlepšímu z celé série, možná i proto, že detektiv Clouseau má zde spíš jen vedlejší roli a film se točí především kolem čtyřlístku Niven - Wagner - Capucine - Cardinale. Ačkoliv se jedná o hvězdná jména, Niven a Wagner nepatří mezi mé oblíbené herce a Cardinale mi tu přišla z formy. Totéž platí i pro Capucine, která už mě taky neokouzlila tak jako v jejích dřívějších filmech. Když to tedy shrnu, tak kromě fenomenálního Meglio Stasera v podání Fran Jeffries to bylo hodně všední a jen o trochu málo lepší, než první díl Fantomase. ()

GrungeChild

Postelové povídky ze staré Anglie (resp. Itálie) již dnes nemají moc co nabídnout, stejně tak jako úsměvně naivní příběh o rafinovaném Fantomovi, který se chystá uloupit svůj další úlovek v podobě sousta nejcennějšího, Růžového pantera. Ovšem co tento film rozhodně může nabídnout je perfektní Peter Sellers a jeho skvělé gagy, které zaručeně pobaví za každých okolností. Škoda jen, že si opravdový klenot "Panteří série" uvědomili až v dalších filmech, a tady mu dali tak málo vyniknout. Ale i přesto jsem se výborně zasmál. 3 a půl * za Clouseaua! ()

lekr

Výborná zábava....Sellers je prostě borec.....akorát mi přišlo že tam Sellers byl málo a víc prostoru měl Nivem ale stejně, jakmile se Peter Sellers objevil na place pokaždé jsem se královksy bavil. Opravdu jedna z nejlepších komedií vůbec!! ()

Rocky88

Nebýt těch Sellersových excesů a závěrečné automobilové honičky v kostýmech, šlo by o bezbřehou nudu. Jako komedie Růžový panter totálně selhává, avšak jako studie nadrženého nešiky je ucházející. ()

tomtomtoma

Příjemná a zábavná kriminální komedie s prvky napětí i tendencí k bláznivé zábavě. Sir Charles Lytton (David Niven), prohnaný a důmyslný zloděj klenotů, zvaný Fantom, a nenapravitelný proutník, má zálusk na skvostný lup. Na stopě jeho identity je neúnavný a trochu zasmolený a popletený policejní inspektor Jacques Clouseau (dobrý Peter Sellers), jehož neortodoxní metody a vrozená popletenost ho dovede až k samotnému cíli. Neobejde se to bez problémů a uvěznění, ale spravedlnost přeci jen vítězí. Z dalších rolí: George Lytton (Robert Wagner), synovec sira Charlese, který je jako jeho strýc stejně vykutálený a dychtivý a ochotný podat svému strýci pomocnou ruku, Simone Clouseau (elegantní Capucine), manželka inspektora a zároveň Charlesova milenka a pomocnice, vlezlá Angela Dunning (Brenda de Banzie), zvoucí všechny významné osoby na své večírky, a lugašská princezna Dahla (půvabná Claudia Cardinale), která krádež svého diamantu především finguje. Některé scény, jako honička v autech přes náměstí, jsou nezapomenutelné. Míra trapnosti je na nejnutnějším minimu, a tak se dostává pouze na kvalitní zábavu s občasnou ztřeštěností, ale i s romantickým dobrodružstvím. A úžasná animace doprovázející úvodní titulky. ()

C0r0ner

Clouseau je tu dost upozaděn a tak je o vtipy (na rozdíl od pokračování) nouze. I děj je v podstatě o ničem a tak se film celý odehraje, aniž by zanechal nějakou hlubší stopu v paměti. Škoda, protože postava inspektora je prostě geniální a skýtá nekonečnou zásobu inspirací. 55% ()

lakikaki

Dobrá hudba a najmä komický Peter Sellers. To sú 2 pozitíva tohoto filmu. Inak je to miestami celkom nuda a mnohé vtipy vyznievajú do prázdna. Slabšie 4 hviezdičky. ()

MarekT

Solidní začátek slavné série, která se konečně dostala i ke mně. Asi největším záporem je sporadičtější výskyt Petera Sellerse, který jinak, když je na place, dokáže téměř vždy vykouzlit nějaký vtípek. Vzhledem k tomu, že se ale nepočítalo s nějakým výrazným úspěchem, tak se to dá bez problémů odpustit. Odpustit ale neznamená, že bych byl schopen dát nejvyšší hodnocení - už právě kvůli tomu, že Clouseau nemá tolik prostoru. A to prý má být v dalších dílech i údajně neméně vtipná postava Dreyfusse, ale ten mi prozatím nechyběl. Navíc musím po nějakém čase pochválit český dabing, i přesto, že se mi během sledování Dr. Strangelova moc líbil originální hlas Sellerse, myslím, že Stanislav Fišer ho podle očekávání dokonale supluje. První díl za čtyři hvězdy, což mi ale nevadí, podle vašich recenzí čekám zlepšení. ()

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Růžový panter se vrátí

Růžový panter se vrátí

21.11.2020

Režisér Jeff Fowler, jehož Ježek Sonic byl jedním z nemnoha filmů, které jsme v letošním roce mohli ještě vidět v kinech, a Chris Bremner, scenárista úspěšného letošního akčňáku Mizerové navždy,… (viac)

10. ročník Festivalu krátkých filmů Praha

10. ročník Festivalu krátkých filmů Praha

11.01.2015

Horor čtrnáctiletého českého režiséra, drama sestříhané Dolanem či ztracené kraťasy s Peterem Sellersem. Jubilejní 10. ročník Festivalu krátkých filmů bude bilancovat svoji historii i hledět vpřed… (viac)