Postup do krajskej ligy? To je absolútne nevyhnutné! Slavoj Houslice je futbalové mužstvo, ktoré hrá regionálnu súťaž - "okresní přebor". Už dlhé roky členovia a hráči túžia, aby sa ich klub prebojoval o úroveň vyššie a zahral si vyššiu súťaž - krajskú. Či sa im to podarí v nasledujúcej sezóne, uvidíte počas leta na obrazovkách televízie Markíza. Dostanete unikátnu možnosť nazrieť do zákulisia priemerného futbalového oddielu v malej priemernej dedine s jedným obchodíkom, jednou knižnicou a jednou krčmou. Spoznáte, aké to je viesť futbalový tím, prežijete víťazstvá, prehry i remízy nielen ich A-mužstva, ale aj osobné víťazstvá, prehry a remízy postáv samotných. Ondřej Vetchý, David Novotný, Luděk Sobota a ďalší výborní herci v obľúbenom českom seriáli prichádzajú aj k nám. (TV Markíza)

zlabus

Neuráží to (většinou), je to vtipné (občas) a příjemně se na to kouká (vždycky). Na české poměry se jedné o seriálovou špičku, což bohužel v reálu znamená, že se jedná o průměr, který mi v hlavě zůstane asi hlavně díky příjemnému obsazení (Sobota FTW). 60% ()

RasputincZ

Okresní přebor funguje především jako epizodické vyprávění, ale jako celek je to už horší, ikdyž poslední dva díly mě přesvědčily o tom, že jsem si valnou část Houslic oblíbil, herecké obsazení perfektní, jen jsem měl problém se sice výtečným Ondřejem Vetchým, ale scény, kde se vztekal nebo nadával (bylo jich dost) neskutečně přehrával, což bylo určitě v plánu, ale mě tím hrozně iritoval, což je spíš můj subjektivní problém. Po hrozně dlouhé době skutečně perfektní seriál z našich lujů a hájů. ()

Historik

Ač seriály nesleduju, tento jsem odkoukal poctivě celý. Inu, fotbal. A hodnotím takto: nebýt několika hluchých dílů, bylo by to stoprocentní, některé situace či zápletky byly dokonalé. Co se týká herců, Vetchý byl tradičně výborný. Ten může hrát cokoliv a vždycky mu to budu věřit. A konečně se důstojné role dočkal Sobota a byl to pro mne skutečně zážitek sledovat tohoto dnes už odepsaného komika v roli předsedy klubu. Byl skutečně jako živý. ()

Karlas

Asi nenapíši nic nového, když zde zmíním, že při seriálových projektech TV NOVA se mi dělá nevolno a již pouhá upoutávka na ně mi poskvrní chvilky u televizní obrazovky. Musím se však zastat tohoto seriálu, který spolu se seriálem Comeback vytváří výjimku ze zaběhlého stereotypu novácké omezenosti. Člověk tu může báječně relaxovat a přijímat úsměvné příběhy vesnické pohody. Jako v každé roli vlastenec a srdcař Ondřej Vetchý…někdy trochu hysterický, úžasný David Novotný, bezelstný dobrácký Leoš Noha i kouzelná Tatiana Vilhelmová, to jsou skvělé postavy tohoto výjimečného českého seriálu nové doby. Dokonce i Luděk Sobota, jehož herecký projev mi nikdy neseděl, je zde člověkem a charakterem na svém místě. Sám znám ovzduší fotbalu na venkově, kde si jde člověk dát párek, pivo a hlavně se zasmát hláškám rozzuřených dědoušků v první řadě vetché tribuny. Seriál je doslova milý a přívětivý a hlavně není zlý jako třeba výtvory typu Ordinace v růžové zahradě, kde nenávist a křivost kouká z každé scény. ()

Džejkop

Jedním slovem překvapení. Po vlažném začátku, to postupně chytlo šťávu. Je to upřímné, fotbalové, sprosté i prosté a funguje to..typický český venkov se vším všudy. Ne, že bych se u toho válel smíchy, ale musím říct, že se na každý nový díl těším. A není to jen Kvůli Ádovi. I když scéna v kanále a Ádovo "Dobjej" patří k tomu nejlepšímu. ()

Vyrida

Okresní přebor je pro mě celkově příjemné překvapení, že i televize Nova umí natočit obstojný zábavný seriál. Je jasné, že některé epizody jsou přeci jen scénaristicky slabší než ty druhé, ale rozesmát mě dokázala snad každá bez vyjímky a s tím jsem hlavně i do toho seriálu šel. Herecké výkony amatérů dodává tu uvěřitelnou vtipnou hodnotu, kterou podtrhli podle mě hlavní táhnoucí koně Ondra Vetchý a Luděk Sobota, jehož role gumákového předsedy se mi snad líbila asi nejvíce ze všech. Pokud bych měl přeci jen vybrat nějaké mé doporučené oblíbené epizody, tak byste určitě neměli minout díly s názvy Na váhu a Forbes. Po zhlédnutí posledního dílu mi bylo dokonce líto, že už další nejsou natočené a tak musím uznat, že seriál nezklamal. Proto hodnotím 4mi hvězdičkami a s pocitem očekávání na stejnojmenný film o kterém se tiše šeptá, uzavírám i tento veskrze kladně hodnoticí komentář. ()

erased

Nejen překvapivě zábavný seriál, Okresní přebor je ještě překvapivěji také výbornou a trefnou satirou na "tu naši zlatou českou povahu." Sledovat zapálené fotbalisty i jejich okolí je totiž jako skákat z deště pod okap a zpět, svou malostí totiž představují snad vše stereotypně české. A i když samotný vtip povětšinou dost skřípe, to prostředí samotné Přebor táhne bez sebemenších problémů. Povedené obsazení ústředních postav, především parádně přehrávajícího Ondřeje Vetchého už je pak jenom třešnička na dortu jednoho z nejpovedenějších českých seriálů vůbec. ()

gogos

Seriálový Comeback ani fotbalové Kožené slunce nepřekonáno. Okresní přebor je průměrný seriál z prostředí pralesní kopané s pár originálními postavami, průměrnými příběhy, které jsou vesměs celkem nudně vyprávěny. Přesto se občas pousmějete a možná proto, že mám k pralesní kopané a hospodě blízký vztah mi seriál připadá jako ze života... Taková Ulice na hřišti. Po dvou dílech se nedá lépe hodnotit, avšak doufám, že se s postupem času bude kvalita zlepšovat... Nakonec se ze seriálu stala dobrá stálice s výbornými charaktery a skvělými hláškami. Seriál má sice kolísavé kvality jednotlivých dílů, avšak zaslouží si na české poměry zcela ojedinělé nadprůměrné seriálové hodnocení... ()

Dr. Hawkeye

Když běžel seriál v premiéře, vůbec mě nelákal, neboť fotbal fakt nemusím. Když mě přesvědčoval švagr, že to je prý docela slušný, nevěřil jsem.... A pak jsem tak nějak po čase mrknul na web Novy a byl velmi překvapen, co může vzniknout (a zároveň dost nechápu ČT, která projekt odmítla). Velmi slušné obsazení, skvěle vykreslené postavy (před několika lety jsem měl možnost vidět několik "utkání" ve vesnici, která má nyní 150 obyvatel... a Prušinovský je v jejich tvorbě naprosto přesný). Nova má palec nahoru a já uvažuji, že zajdu do kina na celovečerní film... ()

topi

Konečně po dlouhé době seriál, u kterého se člověk zasměje a dá se na něho v pohodě dívat. Některé díly jsou sice slabší, kde vtip působí trapněji, ale některé díly jsou zábava k popukání. Zejméne herecké výkony Ondry Vetchého jako fanatického trenéra, Pavla Kikinčuka jako pokladníka, nebo Luďka Soboty v roli předsedy fotbalového klubu. Ten si konečně střihl seriózní roli, kde se vymanil z těch svých ohraných přebrebtů. Moc se těším na celovečerní film. ()

Mikita

Už první epizoda mě donutila otevřít pusu dokořán. Ono celý první díl se řeší jen to, zda se vysype popel bývalého trenéra na hřiště, a je to tak šílené a pomýlené, až se bavím. Holka z vesnice zná mnoho těchto fanatyků a je jedno, zda jde o kopanou, o dobrovolné hasiče, atd. Já jsem holka z vesnice a užívám si každou hlášku, každý výkop a každou hospodskou tlachanici o nesmyslech. Opět mládnu a obdivuju ten zápal i pevné nervy chápajících manželek. ()

..Lucas..

Nadprůměrný český seriál s několika nezapomenutelnými hláškami a postavami. Některé díly sice průměrné, ale jako celek Okresní přebor určitě nezklamal. ()

slunicko2

Parádní zábava nejen pro fanoušky fotbalu. 1)  Hlavním rysem seriálu je jeho češství. Styl humoru, zájmy, charakteristiky postav i prostředí, to je česká vesnice jako vyšitá. Autoři zesměšňují buranství, ale současně líčí prostředí v Houslicích docela mile. Ti lidi jsou vlastně sympatičtí. Smějeme se jejich (našim) karikovaným vlastnostem, ale současně cítíme, že ta karikatura není daleko od pravdy, že jsme takoví a že to není zas tak úplně špatně, zvláště když jsme schopní se těm excesům smát._____ 2)  30letý scenárista a režisér Jan Prušinovský, 25letý scenárista Petr Kolečko a 35letý režisér a herec Jakub Kohák odvedli skvělou práci._____ 3)  Skvělé a výstižné herecké obsazení dodává postavám šťávu. 47letý Ondřej Vetchý je tu za urputného a současně i vášnivého dobrosrdečného cholerika, kapitána týmu. 40letý David Novotný jako (ne)hrající zástupce kapitána se zkušeností z divize. 66letý Luděk Svoboda se v roli předsedy klubu doslova našel a jen těžko si ho umím dnes představit v něčem jiném. Nezapomenutelní jsou i 41letý Leoš Noha, místní zdjavotník a vetejinaž, 50letý Pavel Kikinčuk, pokladník a držgrešle, 63letá Jaroslava Pokorná, vdova po bývalém trenérovi Hnátkovi, která všem pere dresy, 31letá Tatiana Vilhelmová, její neteř provádějící sociologický výzkum sexuálního chování, 43letý Pavel Nečas, hospodský a majitel klubu, 45letý Ivan Trojan, dočasný trenér týmu, 28letý Ladislav Hampl, pomocník hospodského a další a další postavičky, které se mi zapsaly do srdce._____  4)  Věk herců uveden k roku natáčení seriálu - 2009._____ 5)  O fotbal se nezajímám a tak mi řada vtípků a narážek z tohoto prostředí prostě uniká. Ale i tak jsem se bavil. Je vidět, že když je seriál dobře napsaný, zahraný a zrežírovaný, pak dokáže zaujmout i takového fotbalového ignoranta, jakým jsem já._____ 6)  Tak si zapálíme cigarety Dubina (bez filtru) anebo Golf (s filtrem), sedneme si na pár Brigadýrů, které nám načepuje majitel fy Jatka Matějka, oblečeni do sportovní značky Rapid. Na rozdíl od výše uvedeného, obec Lochovice na Berounsku (filmové Houslice) skutečně existuje._____  7)  Po druhém zhlédnutí své hodnocení zvyšuji na 5*. ()

PogoJoe

Po prvních 3 dílech (shlédnutých druhý den při snídani ze záznamu) jsem s Okresním přeborem skončil. Seriál mi nesedl a nelíbil se mi. || Pak jsem se po asi 2 letech podíval na dobře hodnocený film "Poslední zápas Pepika Hnátka", který se mi celkem líbil. A tak jsem se rozhodl se vrátit i k seriálu a dopouštět si zbylé díly. A udělal jsem dobře. Na postavy jsem si zvykl a i když to není typ seriálu, u kterýho by se člověk hodně nasmál, tak mě bavil. ()

MATADOR

"Dobjej, tak jsem pjišel zhodnotit tenhle českej sejiál, ktejý mi hjaje ideálně do noty a je pjo mě lepší, než Comeback, což už je co jíct!" Okresní přebor přišel na obrazovky jako zjevení pro všechny nasraté diváky televize Nova, protože spousta lidí čekala potuplou zábavu. Ovšem dokázalo se spoustě lidem vytřít zrak a to i mě. Každý díl má svá pozitiva a těch negativ se nachází opravdu málo. Nadávkami se nešetří, ale to k pivu, panákům a fotbalu už tak nějak patří ;-) ()

katuska138

Zaručeně jeden z nejlepších českých seriálů. I přesto, že je v produkci Novy, jeho kvalita díl od dílu neklesá, ba možná roste. Jiřina je dokonale sebestředný a hláškuje o sto šest. A ostatní mu zdatně sekundují. ()

major.warren

"Vole Psojedy, to není možný, vole Psojedy." No co dodat? Prostě jeden z nejlepších seriálů, co kdy v ČR vznikly. Parádní herecká sestava v čele s Ondřejem Vetchým (a dalšími samozřejmě). Prušinovský s Kolečkem opravdu umí. Okresní přebor nikdy neomrzí. U mě to nejlepší hodnocení. Moje nejoblíbenější díly jsou Forbes, Konvoj a Derby. Ale hlášky jsou všude! ()

Colonist

Nenechte se odradit slabšími prvními díly, seriál se pak dost zvedne. Epizody, které se točí přímo kolem fotbalu, (Trojan jako trenér, nový míč, cesta autem na zápas) jsou výborné a vtipné, epizody, které pojednávají o konkrétní postavě a jejích problémech v soukromém životě, ty už jsou slabší. Ale i tak se jedná o nejlepší seriál Novy za posledních 10 let. ()