Starý tréner oddielu Josef Hnátek zomrie. V klube sa musia vyriešiť hneď dve ošemetné záležitosti. Kto bude nový tréner a ako sa vysporiadať s Hnátkovým prianím, aby bol jeho popol rozsypaný na ihrisku. (TV Markíza)

Jara.Cimrman.jr

"Tak teďka se modlete, aby Olešná v sobotu nepřijela v modrým. Jinak hrajete v zapocenejch." Umřel prudič Pepa Hnátek a jeho vdova odmítá prát dresy, pokud nebude trenérův popel rozprášen po hřišti. To je celkem slušný začátek, kterému chybí jen trochu více "kvalitního" fotbalu. Nicméně inovativní taktika nového trenéra Luňáka je fascinující (sklepáváme do křídel) a ostatní alespoň dostali prostor se představit - Jarda Kužel se svým bebíčkem, předseda Orel s diplomatickým řešením problému, jáčkující Áda a nerozlučná dvojka Ludva s Forbesem. Hned při prvním setkání jsem poznal, že tyto exoty budu mít rád. ()

Radko

rUpokojenie hráčov i funkcionárov, rozrušených poslednou vôľou zosnulého trénera, sa dá niekedy dosiahnuť prefajčením sa nocou takmer do omdlenia. Alebo svojrázna transformácia hesla "Prach si a na prach sa obrátiš" na "Prach si a na popol sa obrátiš" a ešte aj naopak. Pretože, ak by sa geniálne jednoduchý nápad nezrealizoval, hráči by do smrti chodili hrávať v stále prepotenejších, neopratých dresoch. ()

• Když jde Áda Větvička (Leoš Noha) sbírat popel do hospody, přistoupí ke stolu se štamgasty a i přes vadu řeči je s krásným "R" pozdraví: "Zdar, chlapi." (Frontier)
  • Poté, co Ludvovi (Pavel Kikinčuk) při hře na automatu dojdou peníze, jde hrát Adolf Větvička (Leoš Noha), který po pár otočkách vyhraje. V následujícím záběru je však možné všimnout si, že válce na automatu nemají výherní kombinaci. (Skarface)