Postup do krajskej ligy? To je absolútne nevyhnutné! Slavoj Houslice je futbalové mužstvo, ktoré hrá regionálnu súťaž - "okresní přebor". Už dlhé roky členovia a hráči túžia, aby sa ich klub prebojoval o úroveň vyššie a zahral si vyššiu súťaž - krajskú. Či sa im to podarí v nasledujúcej sezóne, uvidíte počas leta na obrazovkách televízie Markíza. Dostanete unikátnu možnosť nazrieť do zákulisia priemerného futbalového oddielu v malej priemernej dedine s jedným obchodíkom, jednou knižnicou a jednou krčmou. Spoznáte, aké to je viesť futbalový tím, prežijete víťazstvá, prehry i remízy nielen ich A-mužstva, ale aj osobné víťazstvá, prehry a remízy postáv samotných. Ondřej Vetchý, David Novotný, Luděk Sobota a ďalší výborní herci v obľúbenom českom seriáli prichádzajú aj k nám. (TV Markíza)

Krchy

Jediný český moderní seriál, který jsem sjel takřka v kuse a s chutí. Sobota s Vetchým a Novotným hrají vidláky fakt perfektně, zápletky díky stopáži nenudí a ani nejsou trapné, prostě po všech stránkách podařené dílo. ()

nopud

Jeden z nejlepších českých seriálů. Překvapující je, že pochází zrovna z TV Nova. Velmi mne překvapil Luděk Sobota, který už nehraje nějakého ukoktaného troubu. ()

Hubis_

Jeden z těch lepších českých seriálů.Vesnický fotbal,humor a parádní hlášky.Ondřej Vetchý je nejlepší postava v seriálu a role kapitána mu doslova padla. ()

Alex24

Klasický příklad toho, jak i hloupé kuře zrnko najde. Nova konečně vyplodila něco, na co se nejen dá koukat, ale i se u toho člověk královsky pobaví. Nijak jsem to nesledoval, ale myslím, že tohle je možná jedinej televizní seriál stanice "proamerikanische schweinerei" Nova, který se tady vyšplhal do červených čísel. A myslím, že mu to nedalo ani moc práce. Seriál je to skutečně parádní a vystihuje naprosto atmosféru i fungování klubu na okresní úrovni, což můžu jako bývalý hráč na téhle pralesní úrovni potvrdit. Nepřekonatelnou postavou je prostě Jirka Luňák, samozvaný trenér, kterej prostě jako by z prdele vypadl nějakýmu "trenérovi" z Horní Dolní, kterej to baští víc, než je zdrávo. Jarda Kužel, Áda a předseda s Ludvíkem jenom podtrhují celkovou kvalitu seriálu, kde se i díkybohu a v případě TV Hovny zvláštně necenzurovaně nešetří vulgárními výrazy, které na vesnici prostě patří. Tenhle seriál prostě je, přes všechny kecy odpůrců, klenotem mezi seriály naší produkce a je o to zvláštnější a lepší, když člověk ví, že se vyhrabal z takové mediální žumpy. Jediné, co mě na seriálu trochu mrzí je fakt, že má vcelku málo dílů, což je ale zároveň i dobře, protože to alespoň tvůrci nestačili zkazit, jako se to celkem často stává a teď mluvím v globálním měřítku. A protože jsem tenhle seriál v posledních dnech sjel takřka celej (ještě mi pár dílů zbývá) a ještě navíc poněkolikáté a pořád se stejným zápalem a chutí, musel jsem prostě změnit hodnocení ze čtyř na pět a posunout tuhle záležitost do mých oblíbených sérií. A nemalou měrou k tomu znovu přispěl již zmiňovaný Ondřej Vetchý, protože jeho Jirka "Jiřina" Luňák je prostě legendární! PS:. Scéna u snídaně u Luňáků s reprezentantem Vápeníkem je tak přesná a skvěle zahraná, že se při jejím sledování vždycky stydím až do morku kostí. Vetchý je tam totálně na Oscara!!!! :-D ()

Rázlik

Super seriál, který v dnešních českých filmových a hlavně seriálových vodách potěší. Jsem rád, že dokáže být seriál vtipný a vystihovat atmosféru vesnického fotbalu a vesnice jako celku a nemusíme se stále dívat jenom na doktorský sračky televize Nova. ()

Evander

Příjemný a hlavně zábavný seriál, u kterého se člověk s chutí zasměje. Se svým následovníkem (filmem), který jsem však viděl dříve, naštěstí nesnese srovnání. 78% ()

montongery

Koncert české herercké elity a to hlavně herců z Dejvického divadla. Snad nejsatiričtěji a nejvtipněji popsané stereotypy života na české vesnici a vesnických fotbalových 'fanatiků'. A skvěle vyzobrazena krása a jednoduchost vesnické atmosféry, kterou asi všichni někdy potřebujeme. Pro mě nesmrtelné hlášky, které už zlidověly a doopravdy skvěle napsané a zahrané postavy. Viděno již několikrát a snad nikdy neomrzí.. Jednoznačně mezi elitou českých seriálů. Až se divím, asi jako ostatní zde, že tohle je počin TV Nova. ()

korok

Skvělý seriál pro všechny (nejenom) fandy fotbalu a nejnižších českých soutěží. Jakožto funkcionář jednoho takového klubu (pravda, hrajeme stabilně přeci jen o něco výš - ten KRAJ :-) nebo i divizi) jsem ten náš v několika dílech poznal. To je totiž všudé stejné na vesnici. A tvůrci uhodili hřebíček přímo na hlavičku. Jinak samozřejmě okresní přebor (neboli II. třída) není mnohde tou nejnižší soutěží ale bývá pod ní ještě okresní soutěž (III. třída) a IV. třída a to je teprve ten pořádný fotbalový prales. Co by tam některé týmy daly za okresní přebor. :-) ()

yossarian-

Po prvnim dile pisu toto: Cekal jsem neco co by se rovnalo nebo inspirovalo nebo alespon blizilo Kozenemu slunci. Ale ocekavani se nenaplnilo. Vtipne to nebylo, atmosferu okresu to nepriblizilo ( hral jsem :-), a ta parodie na venkov taky nebyla nic moc. ()

cerbygerby

No jo tak si myslím, že po prvním díle si seriál získal mnoho fandů, ale i mnoho nefanynek. Já budu v té první skupině a těším se na další pokračování. Možná bych jen vytknul krátkou stopáž..a jsem zvědavý jak to bude dál pokračovat, snad si to udrží kvalitu jinak budu přehodnocovat.. takže po shlédnutí musím uznat že se tohle opravdu povedlo a těším se na druhou sérii...tedy doufám že bude... DOBJÉJ, TJAM TA JA JÁ ...... Hustý :) ()

Kaučuk03

Ono to v podstatě jen tak prošumí, pár zapamatovatelných momentů a občas povedený vtip. Jenže v porovnání se seriály nedávno vzniklými v českých vodách je Okresní přebor asi někde na úrovni fotbalové Brazílie, zatímco ostatní seriály dosahují stejné kvality jao současná repre ČR. ()

maar

prostě si to zaslouží, Sobota nehraje tradičního mentála a je to prostě oddychovka, kterou bych nečekal zrovna na Nově! Je to super věc, všední starosti vesnice, která hraje pralesní ligu. Už jen pohled jak se žije mi připomíná typickou českou vesničku. ()

longercz

Když jsem poprvé o tomto projektu slyšel, už dopředu jsem usoudil, že to celé nabere příšerně směšný nádech nerealističnosti a mizerných hereckých výkonů, tak jak je tomu zvykem v českých seriálech v poslední době. Jsem moc rád, že moje obavy nebyly na místě, protože Okresní přebor opravdu "ví, za co kope". Výsledek působí velmi úsměvně, nikoliv však ve špatném slova smyslu. Naopak si myslím, že jde o příjemné překvapení a první fajn český seriál tohoto typu po straaaaašně dlouhé době. ()

ihonzik

Česká televize by si měla trhat vlasy, že jí tak nadějné mladé autory bere Nova, plný počet hvězdiček i za reinkarnace Soboty, Vetchého a Kikinčuka ()