Arthur Bishop (Jason Statham) je „mechanik“  – elitný zabijak s unikátnym talentom pre čisté odpratávanie cieľov. Je to práca, ktorá si vyžaduje profesionálnu presnosť a absolútnu nestrannosť... A Bishop je ten najlepší! Keď však zabijú jeho radcu a kamaráta Harryho McKennu (Donald Sutherland), Bishop stráca jednu zo svojich predností - nezaujatosť. Ďalší útok tak prichádza od neho samého: zodpovední budú pykať! Jeho misia sa však skomplikuje, keď sa Harryho syn Steve (Ben Foster) k nemu pridá s rovnakou túžbou po pomste a odhodlaním priučiť sa jeho remeslu. Mechanik zabijak totiž až doteraz vždy pracoval sólo - no k Harryho synovi sa skrátka nemôže obrátiť chrbtom... A tak napokon metodický nájomný vrah zasvätí impulzívneho študenta do tajov svojho temného sveta - a smrteľné partnerstvo je spečatené! (TV Markíza)

lobo87

Mechanik je pre mňa menším sklamaním. Nevidel som síce originál, ale od Westovej verzie som očakával viac. Úvod navnadil, ale čo sa dialo potom, bolo ukážkou nezvládnutej práce scenáristu. Foster je veľký talent a Statham v roli zabijaka stávkou na istotu. Ale absolútne chýbala chémia medzi hercami. Chýbala mi lepšia gradácia ich vzájomného vzťahu, nejaký dôvod, prečo sa Statham ujal tohto grázla a viac napätia. Mohla to byť akčná pecka roka, keby si celý film zachoval kvalitu a atmosféru úvodu a zameral sa viac na psychológiu postáv.. 60% ()

davistercz

Blbostna druhou.Na to, že mám Stathama rád a strašně se mi líbí jeho akční filmy tenhle se mu vážně nepovedl.Děj není ani moc propracovaný,akční scény nic moc takže vlastně diváka to vůbec neupoutá.Čekal jsem opravdovou řežbu, něco jako u Bourna. Ale mýlil jsem se... ()

shioo

Sadistická vybíjená... Jason Statham jako vždy nejméně jednou sundá svršek a v dalších scénách má pro jistotu o číslo menší svetr (já si nestěžuji, ovšem mužským divákům to může způsobit lehkou depresi). Děj je rychlý, čistý (zcela pominu nadlidské i nadfyzikální možnosti) a výstižný a nechybí ani ironický konec (snad každý si zapamatoval, že na ten gramofon se "sakra nemá sahat!"). Tři hvězdy za celkem dobrou podívanou, roztomilou čivavu a drsnou homosexuální scénu, která končí rozbitím krásného interiéru jednoho obývacího pokoje. ()

batroman

Jak zde již bylo mnohokrát řečeno, divák již na začátku tuší jak všechno dopadne...Ale na druhou stranu vymyslet něco, co tu ještě nebylo snad ani nejde. Takže spokojenost. ()

maniacxl

Slušně natočená akční jednohubka,do které bych možná přidal více česneku a soli.Buďme rádi,že to nedopadlo daleko hůře(Zastav a nepřežiješ 2).Jednoduchý a předem jasný scénář neumožnil žádné větší překvapení,ale proč taky....Já se bavil a po delší době si užíval Stathama v té lepší formě.Foster mě též příjemně překvapil,ladilo jim to spolu skvěle.Tři a půl hvězdy se nebojím udělit! ()

gotham

Řekl bych typická Stathamovka. Jason svou úlohu zvládá v pohodě, ale bohužel ostatní postavy (vyjma Sutherlanda, ale ten se na plátně moc neohřeje) jsou nezáživné, ať už je to chybou herců či scénáře. Za prvé, chybí tu pořádné emoce. Čekal jsem, že syn bude žadonit o pomstu a bude doslova otravovat život zabijákovi samotáři, ale nic takového jsem neviděl. Za druhé jsem čekal, že režisér trošku psychologicky rozebere postavu Stathama a jeho vnitřní rozpoložení, kdy neví jestli má poslouchat mozek nebo srdce. A za třetí, ten konec byl tak totálně průhledný, že to prostě hraničí s totálním amatérismem. Celkově se na to sice dá koukat, není to taková blbost jako Zastav a nepřežiješ, ale žádná sláva to není. 40% ()

PamelaJJK

Akce, spád, atmosféra, skvělá muzika. K tomu duo pánů Statham & Foster a stopáž tak akorát. Parádní akční oddychovka, u které jsem se bavil, i když jsem v podstatě tušil závěr. A ačkoliv nejsem žádný puritán (!!!) a erotika ve filmu mi nevadí, tak tady jsou v podstatě dvě erotické scény (první za účasti pana Stathama, druhá za účasti pana Fostera) a tentokrát mě rušily. V podstatě tam vůbec nemusely být a byly naprosto samoúčelné a zbytečné. To je jediná výtka, kterou mám. I tak je to za plný počet. A nejen proto, že Stathama žeru... Prima akční podívaná... ()

Dangerman

Krásný thriller a vynikající Jason Statham. Zajímavé vraždy i akční scény, nechybí špetka ironie. Je to prostě super pohodička k pivku - 75%. ()

baclajean

Najpredvídateľnejší koniec, aký len bolo možné vo filme tohto typu očakávať. Ale, sám by som nevymyslel lepší. Len sa mi akosi všetky Stathamovky zdajú "na jedno kopyto", a to nie je príliš dobrá nálepka. ()

megajalec

Sklamanie. Pokrivkáva najmä scenár, s príbehom sa príliš nepohrali chlapci. Navyše, vo viacerých prípadoch mi chýbala logika, napríklad chlap, čo pracuje sám, začne po nejakej životnej múdrosti spolupracovať s parťákom. Celkovo to bolo béčkovité. ()

harycek

Já myslím , že to splnilo mé očekávaní ,takže takto!!Jo a té slepé nábojnice jsem si také všiml , no to snad každý pokud by nespal!?!?! ()

blondboss

A viete čo? Mne sa to nakoniec aj celkom páčilo. Trošku som bol skeptický ohľadom tohto snímku, nakoľko už samotný prvotný film s Bronsonom nebol nejaké veľké terno, avšak tento Stathamov remake má hlavu a pätu, drží sa predlohy, ale zároveň si ide svojou vlastnou cestou a hlavne v podaní Stathama to malo gule. Takéto roly mu jednoducho sedia a je zbytočné sa o tom baviť. Štvrtú hviezdu si to proste zaslúži a ako akčná áčková jednohubka veľmi obstojné. 70 % ()

koza3

Furt jsem čekal kdy se ten vozíčkář znovu objeví. Jako že nás celou dobu lakovali, ale ono nic. Každopádně příjemná akce na páteční večer. ()

Mamutol

Klasický Statham jak ho známe z jeho akčních filmů. Tohle si pustíte, jen když si chcete odpočinout a nepřemýšlet. Nic víc v tom není třeba hledat. ()

Djmacik

Mne sa to páčilo a to už len kvôli dvom obľúbeným hercom (Jasonovi a Benovi). Po akčnej stránke to bolo fakt super a dal by som za 3* no obsadenie dopomohlo k 4om :) ()

Statham předává kurýrskou štafetu

Statham předává kurýrskou štafetu

11.02.2014

Kurýr dodnes patří mezi nejznámější filmy Jasona Stathama. Neohrožený řidič Frank Martin to dotáhl na tři celovečeráky, předloni se pak přesunul i na malou obrazovku, kde si ho zahrál Chris Vance.… (viac)

Denzel si naverboval režiséra Drive

Denzel si naverboval režiséra Drive

12.12.2012

The Equalizer je seriál z osmdesátých let, který vydržel na obrazovkách čtyři sezóny. Jeho hrdinou byl bývalý tajný agent Robert McCall (Edward Woodward), jenž jako pokání za svou minulost zvolil… (viac)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (viac)

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (viac)