Arthur Bishop (Jason Statham) je „mechanik“  – elitný zabijak s unikátnym talentom pre čisté odpratávanie cieľov. Je to práca, ktorá si vyžaduje profesionálnu presnosť a absolútnu nestrannosť... A Bishop je ten najlepší! Keď však zabijú jeho radcu a kamaráta Harryho McKennu (Donald Sutherland), Bishop stráca jednu zo svojich predností - nezaujatosť. Ďalší útok tak prichádza od neho samého: zodpovední budú pykať! Jeho misia sa však skomplikuje, keď sa Harryho syn Steve (Ben Foster) k nemu pridá s rovnakou túžbou po pomste a odhodlaním priučiť sa jeho remeslu. Mechanik zabijak totiž až doteraz vždy pracoval sólo - no k Harryho synovi sa skrátka nemôže obrátiť chrbtom... A tak napokon metodický nájomný vrah zasvätí impulzívneho študenta do tajov svojho temného sveta - a smrteľné partnerstvo je spečatené! (TV Markíza)

alienemo

V pohode. Dejovo je to síce riadne dementné a nedopečené ale hlavna dvojka je sympatická. Akcia nie je nič preborné ale v pohode sa to dá pozriež bez nejakych výkyvov k nude. ()

smack

Může obsahovat SPOILERY!! Na úvod je diváku ukázáno co takový Mechanik dělá. Následuje, co Mechanik udělá, když se proti němu obrátí velice blízký přítel. Tím se uzavírá 1. Mechanikova krize. Ale film pokračuje tím, co Mechanik udělá s pozůstalým blízkého přítele. Přichází 2. Mechanikova krize. Co udělá Mechanik, když se proti němu obrátí zaměstnavatel. Konec filmu uzavírá situace, co udělá Mechanik, když se proti němu obrátí pozůstalý blízkého přítele. To všechno je naházeno do kouzelného hrnce se značkou Amat Victorie Curam. ()

dodona

Priemerný film, pričom najviac ma sklamal koniec. Nie žeby bol zlý, ale presne to som čakala a nejak ma to sklamalo, keď som to aj dostala. Akcia je dobrá, Jason je dobrý, Ben je silno sympatický, proste mohlo to byť omnoho lepšie. ()

sarfian

Podarený remake, dokonca lepší ako originál. A koniec tiež dotiahnutý a s pootvorenými zadnými vrátkami v prípade pokračovania. VIDENÉ 1x ()

E lan

Poctivý akční thriller, který neurazí a ani neuchvátí. Je třeba uznat, že Statham akčně dozrává a přidává svůj vlastní styl. Několik akčních scén je v tomto filmu vynikajících... ()

Oonika

V podstatě jednoduché, ale funkční. Mám ráda takhle promyšlené filmy, když do sebe všechno zapadne jako puzzle. Bylo to docela krátké, ale alespoň nestihlo nudit. Pohodička... ()

Inozuka

Je to takový testosteronový romantický biják... tvrdej chlapík, co poslouchá v krásným baráku vinylový desky na lampovým zesilovači, hrabe se ve stařičkým jaguáru, když to na něj přijde, zašoustá si s luxusní kurvou a živí se zabíjením lidí. No prostě sen. Jako akční stylovka to funguje, vyšší ambice snad ani tvůrci neměli. Takže jsem otevřel pivko, hodil nohy na stůl a užil si to... Za týden sice už nebudu vědět, že jsem tenhle film viděl, ale koho to štve? ()

Acrobat

Poctivo budovaná atmosféra s čudným snímaním (filtre najrôznejších odtieňovej hnedej) postáv a záberov, kompenzovaná neotrelým príbehom, sympatickou dvojicou a žiadnym balastom. Žena len do počtu, a tvrdá línia streľby s presným mierením. Mechanik sa radí k silnejším Jasonovým filmom, kde zbytočne nešermuje hore bez a neleje na ľudí smolu, olej a tak. Chlapský prístup kedysi veľkej nádeje Simona Westa. Mechanik mu zrejme niečo ponastavoval v hlave a ide to. Oddych ako sa patrí, pretože automat nahradil manuál. (videné 19.12.2019, Dajto) ()

Likan7

Moderní akční béčko bez špetky překvapení. Pokud ale dáte Stathamovi pár zbraní, těsnej rolák a prostor, dostanete rutinní akci, která sice nepřekvapí, ale rozhodně vás uspokojí. Statham je v akčním béčku jako ryba ve vodě, překvapivě tu je ale solidní i Ben Foster, který s pistolí a šikovným trenérem vypadá jako zabiják junior občas i důvěryhodně. Jinak je ale originál s Bronsonem v mnoha věcech lepší. ()

rublik05

V podstatě docela povedený béčkový thriller, jehož největším kladem je jednoznačně herecké obsazení, chybí mu snad jen větší množství akčních scén, jinak se jedná o poctivou chlapskou podívanou, sice jednoduchou a občas trochu hloupou, zato řádně drsnou a nekompromisní. 7/10. ()

ER

Trochu "inteligentní" film,kde Statham není jen zabijácká mlátička, jen ta logika. Zabije mu otce a pak se ho ujme, jak nějakého náctiletého sirotka? A to hned první zakázku zmrví. Hned bych se ho zbavil. Jinak akce good. ()

gemi

Kdepak, jak je tam Jason Statham, tak je nutno nechat mozek ve skříni. Hned první scéna je pořádná WTF. Tento typ filmů si fakt nebudete pouštět na party filmových geeků. Pustíte si je, když jste unavení, nechce se vám přemýšlet a chcete se nechat naprosto nenáročně bavit pohyblivými barevnými obrázky. (Druhé zhlédnutí, první 14. 8. 2017) ()

Nix

Tenhle film mi trochu připomněl hru Hitman. V tom, jak Statham promýšlí své vraždy, sice jen trochu vzdáleně je to tomu podobný a není to tak propracovaný jako ve hře, ale je to super. Každopádně tohle Stathamovi jde a čím více se mu dívám na zoubek, tak tím více objevuju jeho kvality. První třetina je spíše takové oťukávání a rozjede se to až v půlce, ale líbí se mi to rozdělení žánrů a celkově styl a taky, že film opravdu nenudí. Foster mne tu taky nevadil. Opravdu tohle stojí za podívání. ()

RajCZitko

Na to, že to zprvu vypadalo na docela slučnou akcičku, tak se z toho vyklubal úplně neinteligentní stupidní snímek, který se budete asi chvilku odhodlávat někdy i vypnout. Ano, sice tam jsou tvrdí chlapi, kteří vystřílí více kulek než prohodí slov, ale sorka ti chlápci jsou dementi. Ano, umí vraždit a kdyby mě slyšeli tak už ležím pod klávesnicí, ale je to tak. Příběh sice má velký potenciál, ten se ale akčně a ani dramaticky nepovedlo zdaleka využít. Konec ()

john.h

Filmek dle mého gusta o nájemném vraždění. Klasicky skvělý Statham, ve vedlejší roli můj další oblíbenec Ben Foster. Nadprůměrná podívaná. ()

Statham předává kurýrskou štafetu

Statham předává kurýrskou štafetu

11.02.2014

Kurýr dodnes patří mezi nejznámější filmy Jasona Stathama. Neohrožený řidič Frank Martin to dotáhl na tři celovečeráky, předloni se pak přesunul i na malou obrazovku, kde si ho zahrál Chris Vance.… (viac)

Denzel si naverboval režiséra Drive

Denzel si naverboval režiséra Drive

12.12.2012

The Equalizer je seriál z osmdesátých let, který vydržel na obrazovkách čtyři sezóny. Jeho hrdinou byl bývalý tajný agent Robert McCall (Edward Woodward), jenž jako pokání za svou minulost zvolil… (viac)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (viac)

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (viac)