Arthur Bishop (Jason Statham) je „mechanik“  – elitný zabijak s unikátnym talentom pre čisté odpratávanie cieľov. Je to práca, ktorá si vyžaduje profesionálnu presnosť a absolútnu nestrannosť... A Bishop je ten najlepší! Keď však zabijú jeho radcu a kamaráta Harryho McKennu (Donald Sutherland), Bishop stráca jednu zo svojich predností - nezaujatosť. Ďalší útok tak prichádza od neho samého: zodpovední budú pykať! Jeho misia sa však skomplikuje, keď sa Harryho syn Steve (Ben Foster) k nemu pridá s rovnakou túžbou po pomste a odhodlaním priučiť sa jeho remeslu. Mechanik zabijak totiž až doteraz vždy pracoval sólo - no k Harryho synovi sa skrátka nemôže obrátiť chrbtom... A tak napokon metodický nájomný vrah zasvätí impulzívneho študenta do tajov svojho temného sveta - a smrteľné partnerstvo je spečatené! (TV Markíza)

svobik

Nejprůměrnější z nejprůměrnějších. Přesných 5/10, které kvůli zbytečným hrátkám s natahovaným koncem a nulové chemii mezi ústředním duem zaokrouhluju na tříhvězdičkové stupnici dolů. ()

blackJag

Statham jako náhrada za Bronsona z původního snímku obstojí, celý film potom předvádí spolehlivou žánrovou rutinu, která nic nového nepřináší, v divákově zábavě ale nepřekáží ani v nejmenším. Simon West se po nekonečných televizních štacích konečně zase rozpomíná na léta kdy famózně debutoval (CON AIR) a poté ještě chvíli tlačil na pilu na velkém plátně (GENERÁLOVA DCERA, první TOMB RAIDER) a zdá se tak jako vhodná volba pro druhé Stallonovi POSTRADATELNÉ. Uvidíme... II Scénář: Richard Wenk, Lewis John Carlino. 65% ()

Guzo

Typická stathamovka se vším, co k ní patří. Na druhou stranu stejně jako u Blitz platí, že méně je někdy více a raději bych viděl Stathama jen jednou za rok, ale v něčem více originálním jako Crank nebo Death Race (Expendables nezahrnuji, tam je to týmová práce). Na druhou stranu podobných žánrovek dohromady za rok mnoho není, takže jsem za každou rád. 55 % ()

Dreadd

Stathamův mechanik jménem Arthur, který má doma gramofon a pouští si na něm Schuberta vždycky když oddělá další svůj cíl by si zasloužil mnohem lepší příběh než cosi o mentorování entuziastického, leč poněkud neschopného studenta asasinství, protože kdyby byl takovej vůl, aby vytrénoval zabijáka z chlápka, kterýmu zrovna oddělal tátu, tak už by dávno strašil někde ve mlejně v Hošticích. Simon West je sice původem Brit, ale na Hollywoodskou produkci se rychle adaptoval a nelze od něj očekávat nějakou velkou inovaci při akčních scénách či kdekoliv jinde. Tomu odpovídají i kinovýdělky, které studio zajisté odradí od pokračování. A mimochodem hrozně by mě zajímal ruský distribuční název Mechanika. ()

Kosmik 1

Pro mě to byl obrovský akční nářez. Dokonale jsem si tenhle film užil. Nadprůměrný zážitek, dostatek akce a stylový Statham, který byl drsný jako šmirgl na prdeli, co víc si přát. :-) 80% ()

Autogram

Statham rozdáva hlavičky jedna radosť, zhadzuje zo striech a strieľa hlava-nehlava stojmo, sedmo aj ležmo, jedine pri sexe nie, teda aspoň som nepostrehol. Všetko prebieha v neprehľadnej a nezrozumiteľnej akcii, len ten sex je aspoň jasne natočený s dobre viditeľným nádherným pozadím modelky Malej Anden v hereckej „úlohe“. Stathamov film ďalší v rade bez nejakého zvláštneho významu. ()

BuryGol

Původní verzi jsem neviděl, ale na Jasona jsem se těšil víc než na konec směny. Nevěděl jsem co od toho čekat, spíš jsem doufal že to bude pořádná řežba. Řežba to byla, ale abych si z toho stříknul do trioly, to zase ne. Jason nezklamal, ale scénář trochu haproval a ostatní herci se mi zdáli dost nevýrazný. Ale na zabití nudnýho večera to celkem stačilo. I když je fakt, že co začal Jason točit pro Amíky, jde to trochu z kopce. Tak snad další počin bude lepší. ()

ssfan

Mechanik zabiják je sice dost stupidní název, ale nakonec film nebyl dle mého soudu vůbec špatný. Tempo filmu nechybí, zápletka je zajímavá a po technické stránce je tento snímek rovněž slušný. 70 % ()

jenik71

Lehce nadprůměrná akční záležitost, hlavně díky povedeným akčním scénám. Drsňák Jason Statham se do role výborně hodí a díky jemu se na tohle akční krimi jistě rády podívají i ženy. ()

BMAJTZ

Ale notak Statham a Foster vytvářejí sice dobrou dvojici, ale příběh, ten příběh prostě nepustí. Akce a všechno okolo je sice ubercool, ale to je málo. Dobře možná to trochu přeháním, ale první polovina filmu je v takovém klidném duchu. Potom se všechno posere tak šílenou náhodou (jak se potkali na tom letišti je tedy hodně velké wtf) a spustí se zběsilá přestřelka na život a na smrt. Načež se zbytek provalí na konci ale mistr zabiják to má promyšlené víc než vrcholový hráč šachů. Po kační a zábavné stránce na tři a na víc to teda nemá. ()

Šakalík

Docela solidní akční jízda s jednoduchou zápletkou a příšerně překombinovaným koncem. Jason Statham se do role chladného zabijáka docela hodí, i když jeho věčně zakaboněný obličej postrádá jakýkoli náznak nadsázky a staví film možná až do příliš vážného světla. Parádně mu sekunduje i jeho mladý parťák Steve v podání charismatického Bena Fostera, což ale taky není zrovna veselá kopa. Nicméně po akční stránce je film velmi koukatelný a dost svižně to ubíhá. Jenomže scénář je prostě děsně plytký, předvídatelný až hrůza a jestli si autoři mysleli, že tím závěrem někoho překvapí, tak se teda šeredně spletli, protože to je prostě nabíledni. No ale budiž. Jako odpočinková podívaná to zase tak špatné nebylo. ()

Soweek

Mechanic je jedním z těch přísnnějších akčních filmů. Popravdě řečeno jsem čekal klasickou Stathamovinu, ale Mechanic je jiný - přísný, chladný, nekompromisní a temný. Foster se poslední dobou ukazuje v hodně dobrém světle v podstatě v každém filmovém žánru, ve kterém se objeví. Doufejme, že mu to jen vydrží. ()

slovan1

Po akční stránce cool. Příběhově takové napůl. Statham je mlatička, na to jsme zvykli, a opět mu to jde na jedničku. Docela zdarně sekunduje Foster. Jak už sem se zmínil, přestřelky jsou zvládnute dobře. Popelák a bus na konci se mi taky líbil. Nic víc, než film na odpoledne a relax se od toho čekat nemůže. Silnejší průměr. ()

ZkuKol

Jason Statham je možná nejlepéší zabiják na světě, ale West rozhodně není dobrý bavič. Místo aby se opřel o řemeslně zvládlé akční scény, příjemně osvěžené lehkým vánkem brutality, přidal trochu "buddy" chemie, vytvořil nevyrovnaný film s velmi nudným hodinovým úvodem, během kterého se dočkáme nepochopitelných dlouhých pohledů do nikam, psychologických portrétů a hloupých dialogů. Přitom, jak dostane Jason bouchačku, nebo někomu natáhne, film získá grády, West koule a divák zábavu. Kamera se hýbe, krev stříká i ty nápady dorazí. Jenže nesmyslně abiciózí scénář (rozuměj v rámci žánru), West bez koulí hodit ho do skartovačky a nevýrazný záporák prostě filmu nedovolí rozjet to naplno. Ben se celý film pohybuje mezi nasraným magorem a ubrečeným magorem a přitom mu to s bouchačkou tak sluší. Aspoň, že ty holky to mají v tomhle filmu lehké, škoda, že se celý scénář nepsal jako jejich charaktery. Je nejlepší, ale musí zabýt někoho, koho zná, to není práce jako každá jiná a přinese sebou vážné důsledky... 45% ()

Firebug

Docela fungující oddychovka, která krásně odsýpá. Bohužel celkový dojem shazují všechny ty "překvapující" zvraty a věřte, že uvozovky jsou skutečně na místě. Pořád jsem si říkal, že pokud přijde opravdu něco neočekávaného, nebránil bych se ani těm 4* čistě z mé náklonosti k Stathamovi. Takhle ale... škoda. Čekal jsem rozhodně víc, než pitomoučkou jednohubku, která sice baví, ale za 2 dny si na ní nikdo nevzpomene. ()

Lukoboss

Film na způsob Hitmana... Nic novýho nám to nepřináší, zápletka není nijak hluboká a už vůbec ne složitá (to samý patří pro závěr filmu). A že je Jason prostě tvrďák, kterýho nezastaví v podstatě nic, to už víme minimálně od prvního Kurýra, kde se nám takhle představil. Statham se na role podobnýho rázu prostě hodí, takže do každýho takovýho snímku zapadne jako by se nechumelilo... a že je scénář slabej, no tak to už se u takových akčňáků prostě stává, to není žádná novinka. ()

LuciusWlk

Marně si vzpomínám, kdy jsem vyděl Stathama v něčem víc než průměrném. Tak dobře Postradatelní, ale to je trochu jiný podíl úspěchu. Ani tady se zázrak nekoná. Spousta omáčky kolem a dějově tak trhlé, až jednoho zamrzí. Už alespoň postavu Steva ( Ben Foster ) šlo, myslím, napsat lépe. Ne jako idiota, kterého by "takový profík" jako Bishop ( J. Statham ) začal bez řečí zaučovat. Kulka do čelíčka by byla rozumnější! Původní film jsem pravděpodobně neviděl. Určitě to ale napravím, už jen pro představu, o kolik to ti naší modernizátorové Hallywoodští tentokrát posrali! ()

Arius

Jason Statham ako Mechanik to znelo ako veľmi dobrý námet pre komédiu a možno aj tým smerom sa mohli tvorcovia uberať. Ale ak to mám poňať vážne tento prídel necenzúrovanej permanentnej akcie bol od pôvodného Mechanika na míle vzdialený. Statham postrádal Bronsonovu eleganciu,remeselnú zručnosť,charizmu a predovšetkým mu chýbala uveriteľnosť. Statham je pózer a tak to aj vypadalo,remake Mechanika je porovnateľný z väčšinou akčných filmov súčasnosti, bol len bezduchou akčnou oddychovkou na odľahčenie, pôvodná verzia však mala v sebe viac. ()

Statham předává kurýrskou štafetu

Statham předává kurýrskou štafetu

11.02.2014

Kurýr dodnes patří mezi nejznámější filmy Jasona Stathama. Neohrožený řidič Frank Martin to dotáhl na tři celovečeráky, předloni se pak přesunul i na malou obrazovku, kde si ho zahrál Chris Vance.… (viac)

Denzel si naverboval režiséra Drive

Denzel si naverboval režiséra Drive

12.12.2012

The Equalizer je seriál z osmdesátých let, který vydržel na obrazovkách čtyři sezóny. Jeho hrdinou byl bývalý tajný agent Robert McCall (Edward Woodward), jenž jako pokání za svou minulost zvolil… (viac)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (viac)

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (viac)