Operácia Mincemeat

• Česko Invaze: Operace Mincemeat (viac)

Operace Mincemeat byla jedním z klíčových kroků na dlouhé cestě spojenců k vítězství. V roce 1943 spojenci zahajují přípravy na invazi do Francie a osvobození Evropy, ale jeden problém stále přetrvává… jak mohou ochránit své invazní síly před ničivou převahou německé armády? Film, inspirovaný skutečným příběhem jedné z nejnepravděpodobnějších misí druhé světové války, se zaměřuje na podrobnosti plánu oklamat Němce ohledně nadcházející invaze na Sicílii pomocí mrtvého těla s ukrytými dokumenty, aby nepřítel uvěřil, že útok proběhne v Řecku. (HBO Max)

liquuid

Snazil jsem se v tom hledat to dobre, ale az na celkem pusobivy konec je to jedna velka silenost. Planovani akce a zobrazeni politickych pohledu a take kancelarskych. Chybi akce, chybi napeti, spatny zacatek (uvedeni postav jsem snad nevidel horsi, cloveku trvalo pul hodiny, nez se zorientoval) a v tomto duchu se posouvame k celkem zajimavemu konci, kde se dozvidame cast historie, ktere jsem ja osobne nepridaval velky duraz, ale bylo videt, ze to ovlivnilo hodne zivotu a budoucich boju a postupu. Je to skoda no, ale kazdy den neni posviceni. Jedna hvezda za historickou autenticitu v jednotlivych zaberech (ikdyz i ja osobne jsem tam nasel chyby) a druha hvezda za zajimavy namet. ()

helrohir

Film so zaujímavým námetom, ale podpriemerným spracovaním. Myslím si, že z danej témy sa dalo vyťažiť oveľa viac napätia alebo emócií. Lenže mne sa zdá, že je to až príliš chladné, a naviac nosnej téme filmu sa venuje akoby len okrajovo. Miesto toho sa venuje nepodstatným dejovým odbočkám ako okukaný milostný trojuholník či zbytočné medziľudské konflikty. Aj keď ak chceli tvorcovia priniesť do filmu aspoň nejakú dramatizáciu, nič iné im nezostávalo, nakoľko samotný priebeh operácie až na pár okamihov nedokáže priniesť vytúžené záchvevy napätia či adrenalínu. Herecké obsadenie je vcelku zaujímavé, ale žiadne oslnivé výkony nečakajte. 40%. ()

1Vojta1

Jak film o tak bizarní a zároveň extrémně důležité události ve druhoválečné historii dokáže být i přes velmi pestré a zábavné obsazení tak nemasný a neslaný, to mi zůstává záhadou. A možná nakonec právě to je na Mincemeatu nejpozoruhodnější. Selhal tak při pokusu o vystoupení ze řadovosti mnohých druhoválečných filmů a člověk si ho bude akorát plést s úspěšnější Enigmou. ()

mata77

Myslím, že tomuto filmu najviac ublížilo dokumentaristicé spracovanie s rozprávačom, pričom scenár v jednoduchej časovej schéme popisuje vojnové udalosti a dejovú líniu dopĺňa o fiktívny milostný trojuholník, aby mali herci priestor aj na nejaké to hranie. Celé to je ale slabé a až nudné, bez emócií a nádychu toho nutkavého pocitu, že práve v tomto okamihu sa vo vojne stalo niečo dôležité. Škoda, pretože námet to je výborný a herecké obsadenie navnadí. ()

xxmurphyxx

Prečo? Človek čaká poriadnu špionážnu drámu, navyše podľa skutočných udalostí a dostane prijebanú romantickú Rosamund Pilcher kokotinu, kde sa viac rieši milostný trojuholník, navyše fiktívny a skutočné reálie príbehu sú tlačené do úzadia. Do toho sa to tvári strašne Shakespearovsky a postavy odčítajú všetky svoje poetické dialógy s tak tlačeným dôrazom, až to pôsobí pateticky. Toto mal byť film nie divadelné predstavenie. Totálna zbytočnosť. Ale videl som aj horšie tento týždeň, tak budem zhovievavý. ()

ReactLotus

Vojnový film, ktorý sa vyhol násiliu a brutalite, to sa mi páči, avšak asi to v tomto prípade trochu chýba. Po prvom traileri ma táto operácia  tak zaujala, že som si o nej začal hľadať informácie. Je to proste príbeh hodný kníh a filmov (ktorých sa aj dočkal). Takže nejaké hlbšie vedomosti  som o tom mal a veľmi ma prekvapilo niekoľko detailov, ktoré boli vo filme spomenuté aj keď nemuseli byť. Je trochu škoda,  že tu neboli iné časti príbehu, aspoň čosi teda bolo. Kvôli väčšej dramatizácii filmu sa tu objaví veľmi veľa nepresností, respektíve vecí/udaostí,  ktoré sa neodohrali, avšak myslím, že to filmu len a len prospeloa spravilo ho to zaujímavejším. Tie 2 hodiny, ktoré film má sa dajú zvládnuť,  aj keď miestami je snímok pomalší a nudnejší. Všetky aspekty filmu sú dobré, ale nie je to nič veľkolepé/výraznejšie. A asi práve to filmu chýba/ubližuje  najviac a film dostáva priemerné hodnotenia. Film ma bavil, ale proste prvé, čo mi pri ňom napadlo bol Nolan a jeho Dunkirk. Neviem prečo, proste to tak je. Dunkirk je síce odlišný a v podstate tiež pomerne priemerný film, avšak Nolanov spôsob ukázať divákom viacero dejovo a časovo odlišných línii by podľa môjho názoru filmu viac prospelo a Nolan je v tomto majster. Chýbali mi tu nejaké zábery, nejaká bližšia ukážka toho, aké následky mala operácia  mincemeat, lenže nič také tu nie je. Každopádne to je aj tak pekne, reálne a zaujímavo spracovaný príbeh o mužovi, ktorý nikdy nebol... 7/10 ()

Heywood

Mám problém: Love story v tomto filmu mě doslova znechutila. Navíc film natahovala a byla nudná. Ani jeden z aktérů si sympatie nevysloužil. Kdyby skuteční aktéři byli takto neprofesionální, tak by to asi moc dobře nedopadlo. A ten balík lidí, co to všechno věděl...?! A ještě o tom kecají v hospodě? Pro mě to drama šlo dolů, ten špionážní příběh šel dolů a bez ohledu na to, že to v reálu vyšlo.  A ta zápletka - šéf špionů to Hitlerovi podstrčil, protože se už chystal protiněmecký vnitřní odboj? Na jaře 1943? a vrcholil o více jak rok později v červenci 1944 pod von Stauffenbergem? To by byl desetkrát prozrazený už dávno..). Tohle v tom filmu je jen fikce, kterou nic v reálu neprokazuje. A ten tupý protleskaný konec...jednou hollywood navždy hollywood - ale tohle tleskání v roce 1943? Už jen chyběl nějaký černoch a Asiat. LGBT+ nám tam samozřejmě nastrčili.. Ale Hitler je poopravoval a katolická církev a Franco si na ně dávalo také pozor... takže ve vysoké funkci? Nic není nemožné. Ale tím se řídili i tvůrci filmu. Proto dopadl slabě. 40% ()

quido_zidle

Tak to se nepovedlo. Zpracování mi připadalo jako nejlepší divadelní hra místního ochotnického divadla, kdy znáte její konec, sedíte v obecenstvu, obrovsky se nudíte, ale je vám blbý se zvednout a odejít. Takže sumář - "Mincemeat was not swalloved by me..." ()

Saxos

Kdyby spojenečtí zpravodajci k Operaci Mincemeat přistupovali stejně, jako tvůrci tohoto filmu, tak by dopadla katastrofálně a Třetí říše by nepochybně alespoň v této bitvě uspěla. Závěr: doporučuji pouze pro studenty FAMU před zápočtem z dialogu. ()

Franki69

Komorní špionážní drama. A povedené, včetně té romantizující linky. Je ale fakt, že na mě zabrala Kelly McDonaldová, která zdobila už Atlantic City. Takže nečekejte žádné Jamese Bondy, spíš drama o zákulisí klamné operace, při které britští špioni zblbli nejvyšší velení wehrmachtu. No, jsem spokojenej, romantický špionský románek, to bylo nejspíš to, co jsem potřeboval. A Colin Firth je pořád dobrej, i když už páprdovatí…Dávám 60%, a mírně doporučuju. ()

BoKo_CzT

Napriek tomu, že sa jedná o jeden z mojich obľúbených špionážnych príbehov z 2. sv. vojny, toto spracovanie ma sklamalo. Nepomohol ani tradične dobrý Firth. Scenáristi (alebo skôr producenti?) si raz opäť povedali, že pridanie romantickej linky do príbehu môže zdvihnúť návštevnosť a tak z filmu vznikol hybrid vhodný pre mužov, ženy, nebinárnych aj deti. No na fanúšika histórie a špionážnych príbehov mysleli až na poslednom mieste a tak z toho vyšlo niečo ako Titanic s krízovým rozpočtom. Škoda, na spracovanie tohto historického príbehu som určite nečakal roky iba ja. ()

Střelec17

Chtěl jsem se podívat zase na něco nového z druhé světové a příběh, neboli Operaci Mincemeat jsem neznal. Bohužel jsem nedostal snad nic, co bych od podobného snímku očekával. Napětí tady nebylo snad žádné, místo toho jsem se díval na nezáživnou zápletku mezi dvěma hlavními postavami o kterou jsem ani nestál a ani nebyla vůbec zajímavá. Celému filmu chybí snad vše co dobrý film potřebuje, všechno vychází, všechno mi to tam připomíná běžné pracovní pondělí, které když skončí máte o den blíže k víkendu. Pozitiva: Snad jen dobová atmosféra. Negativa: Doporučuji všem co mají problém se spánkem. ()

Zagger

nah.. kamkoli jsem seeknul a nechal to chvili hrat, tak me to vubec nezajimalo, toporne herecke projevy, konverzacni nuda, absolutne me to nedokazalo zaujmout, tak jak to jine filmy umi behem 1-2minut.. no cekal jsem super espionage, a dostal jsem dil nejakeho lacineho Prima serialu v kostymech, a jen jsem cekal, kdy Colin Firth nabehne do portugalske knajpy hledat Aurelii... ()

MikeJay

Opravdu nechápu nízká hodnocení. Pocta lidem, kteří skutečně zachránili tisíce životů. Odkazy na Bonda. Flemming, M (matka), Q atd. Skvělé obsazení. Love story, kterých takových (naplněných i nenaplněných) bylo tenkrát tisíce. Byla válka!!!!! Mimochodem je to o realitě, není to Marvelovská počítačová akčně nabušená nuda. ()

CreepyJoe odpad!

Recept na instantí nudu v prášku: Vezme chabou předlohu, na ní vystavíte chabý scénář, přidáte tunu naprosto nudných a nezáživných dialogů a hlavně vše budete stavět kolem nezáživné  "romantické" dějové linky, poté  přidáme Colina Firtha a zbytek osazenstva a pořádně zamícháme. Výsledkem bude notoricky známa špionážní operace, která je tak nudná, jak Putinovi eseje o historické úloze Rusů. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter