Tom a Jerry: Nové dobrodružstvo

• Slovensko Tom a Jerry (viac)

Poznáme ich z animovaných príbehov, na ktorých vyrástli celé generácie. Čo ak sa však vyberú do sveta - a to rovno do toho nášho, reálneho? Keď sa Jerry presťahuje do luxusného hotela, kde práve prebieha svadba storočia, jej zúfalá organizátorka si najme Toma, aby jej pomohol sa myšiaka zbaviť. Naháňačka kocúra a myši však skoro zničí nielen jej kariéru a chystanú svadbu, ale aj celý hotel. (Continental film)

tkey

Podle hodnocení jsem čekal větší propadák. Obsazení super, scénář musel dělat někdo s ultra ADHD, páč to má v sobě víc děr než sýr, co Jerry tak miluje. Ale co, je to animák a tak to vezmeš na milost. ()

ostravak30

Garfield či Looney Tunes a nyní i Tom a Jerry. Animované postavičky v kombinaci se skutečnými herci. Naštěstí animátoři uspěli a digitální interakce s herci vypadá lépe než třeba u již zmíněného oranžového kocoura. I když je pravda, že poletující hvězdičky při soubojích jsou vzhledem k ostatním okolnostem divné. Animované jsou i další zvířecí postavy, třeba sloni, což je celkem logické, s těmi by se asi natáčelo v hotelu složitě. Naopak v muzeu nebo na rybím trhu bych čekal, že si filmaři vystačí se skutečnou fantazií a dekoracemi. Tvůrci řešili i to, zda ti dva mají mluvit. Pravda je, že oni toho nikdy moc nenamluvili. A návrat k jejich prapůvodu je asi přece jen lepší. Ačkoli...kocour nemluví, za to však zpívá a píše. Slavný myšák umí také psát a klidně tak píše vzkazy své pronásledovatelce. Naopak Toma při zmínce o odměně napadne klavír... Zase třeba postava hraná Chloë Grace Moretz říká, že se musí ti dva přestat prát, protože to dělají celé roky. Zvláštní poznámka, která nevím co má znamenat vzhledem k jejím dalším dialogům, když kocoura s myší poprvé pozná. Škoda je, že se nepodařila vymyslet důvtipnější a zábavnější dějová linka, jejímiž hrdiny by byli hlavně kocour a myš. Ti spíše po nadějném začátku působí jako doplňky. A to i přestože se objeví i další postavičky z jejich seriálů. Film se samozřejmě nemohl vyhnout odkazu na dobu v níž vzniká. Jerry se tak může stát hvězdou sociálních sítí, čehož se vedení hotelu samozřejmě obává. Dále jedou na elektronickém skateboardu, letí na dronu. Mezi nejvtipnější lidské postavy patří jedna z pokojských, která bohužel nedostala větší prostor. Tvůrci se měli držet klasických fungujících principů. Poslat dvojici na dovolenou, někam do exotiky nebo cokoli, kde by se dala vymyslet řada vtipných situací. Bohužel se naopak vydali tradičním klišoidním směrem: zápletka, lež/podraz/cokoli, odhalení, náprava... ()

BobArmstong

Nový Tom a Jerry nemá absolútne nič v zálohe, čo by mohol divákom (akejkoľvek vekovej kategórie) ponúknuť. Kedysi ikonické postavičky sú v ich najnovšom a snáď na dlhú dobu i poslednom dobrodružstve zredukované na povrchné karikatúry, pričom ich jedinou úlohou je tĺcť do seba navzájom. Naozaj, nedisponujú žiadnou príbehovou výstavbou a čokoľvek vykonávajú je spojené s otravným scenárom, ktorý sa vlečie odnikiaľ nikam. Nie som si ani úplne istý či ide o ďalšie z ich mnohých dobrodružstiev, prípadne akýsi reštart, pretože scenáristi sa ani neobťažovali s opodstatnením ich prítomnosti v reálnom svete. Musíte sa teda uspokojiť so slovíčkom lebo, keďže animované charaktery sa vyskytujú v New Yorku a všetci to berú ako samozrejmosť. Poteší síce zopár referencií (Joker jasne víťazí), no chabá príbehová kostra stráca dych po úvodnej desaťminútovke. Grace Moretz je neopodstatnená a vlastne celkom necharizmatická, Peña solídny, no rozprávkové osadenstvo nadbytočné a neuveriteľne nudné. Jediná pasáž, ktorá mieru zábavnosti zdvihne nad bod mrazu prichádza v samotnom závere (jazda naprieč rušnou ulicou), kedy sa zdá, že sa z tých slapstick karikatúr stanú charaktery, no už o pár minút je všetko odhodené do koša a akýkoľvek vývoj alebo dramatický oblúk sa stráca. K tomu si môžete prirátať rutinnú réžiu a občas chaotickú animáciu (na postavičky lemujúce reálne kulisy sa zle a ťažko pozerá), no a máte jeden z najmenej zábavných filmov pre celú rodinu za posledné roky. Pôvodným Tomom a Jerrym odchovaní diváci budú len rozhorčene lamentovať, no a detskí diváci neuvidia nič nad rámec prízemného mlátenia bezcharakterného kocúra, myšky a psa. A ak dúfate v ono rozprávkové srdiečko, na to môžete zabudnúť. Celý film je až neprimerane chladný, neemočný a surový. Takýto návrat si nezaslúži žiadna rozprávková ikona a ja sa pýtam, kto je ďalší na rade? ()

Mikecat

Toľko očakávania a toľko sklamania. Tom a Jerry tu pomaly ani nedostávajú priestor, všetko sa točí okolo princa, indky a asolútne nesympatickej podvodnice z ulice Chloe Grace Moretz. Načo obsadia hercov, ktorí ani nevedia hrať len sa prečečúrajú z miesta na miesto, jediný čo tu niečo predvedie je Pena. Scéna so slonmi a tigrom zbytočne predražená a slabo zvládnutá. Celkovo chýbajú detaily, hra s kamerou a viac myšaco - mačacích kúskov. ()

patrik1177

Nezvyknem tu komentovať, ale ako fanúšik Toma a Jerryho urobím výnimku. Na tento film som bol zvedavý, odkedy bol oznámený. Musím však povedať, že dopadol strašne. Kto by to bol povedal, že ústredné postavy, po ktorých bol film pomenovaný, ústrednými postavami ani nebudú. Ústrednou postavou je hlupaňa, ktorá sa uchádza o miesto vo vychytenom hoteli. Dokonca ani neviem na aké miesto sa to hlásila... Poskok, sekretárka, manažérka? V každom prípade scenár filmu je hotová katastrofa a herecké výkony sú otrasné. Čo sa týka animácie, tá síce nie je vyslovene zlá, ale spojenie hraného filmu s týmto štýlom animácie je ďalšia katastrofa. Nepochopil som, prečo preboha museli všetky zvieratá takto naanimovať. Tvorcovia sa radšej mohli vybrať cestou Pokémon: Detektív Pikachu, možno by film dopadol lepšie. Naháňačky Toma a Jerryho boli slušné, avšak cez kopirák z pôvodného seriálu. Za mňa jediné plus ikonické Tomove bolestné výkriky. Aby som to nejako zhrnul, film síce nedopadol najlepšie, avšak na druhej strane ako jednohubka bez veľkých očakávaní sledovateľné. ()

martins

Místy dobrý, místy slabý, stopáž by mohla, být o třetinu menší. Jinak další spojení animace s lidskými herci( Bugs Bunny, Králík Rogers a jiné). Tom a Jerry klasika chvíli kámoši, chvíli nepřátele. Jedná hvězda navíc za Chloe. ()

blondboss

Tom a Jerry je dvojica môjho detstva, ktorú som vždy hltal pri sledovaní. Tento prvý celovečerný hraný film si teda určite zaslúžili a bolo to v zásade také klasické priemerné v rámci žánru. Kopec klišé, úsmevné príhody, príjemná Chloe Grace Moretz a zaujímavo zasadené animácie do reálneho prostredia. Samozrejme dejovo to bolo peklo, ale v podobnom snímku mi to až tak nevadilo. Suma sumárum na jedno pozretie fajn a aj deti sa pritom zabavia. 60 % ()

NovySvet odpad!

Stejný odpad jako seriál, který jen hrdě podporuje týrání zvířat. Odpornost. Doufal jsem, že moderní verze to bude jen kritizovat, ale mýlil jsem se. Bylo mi z toho blbě a v půlce jsem musel z kina odejít, jak blbě mi z toho bylo... ()

Maraboy

Tohle je hrozná zbytečnost, chápu, že cílovka jsou převážně děti a ty tu debilitu snesou. Něco jako falešná hra s králíkem Rogerem se nekoná, ale to jsem od toho ani nečekal. Problém filmu s Tomem a Jerrym celkem je, že není o Tomovi a Jerrym, ale o Chloë práci v hotelu a jedné monstrózně přiblblé svatbě. 20% ()

brasek

Ťažká depresia ide zo snímku, ktorá spôsobí nudu a nezáživnosť pre diváka. Okrem slečny Moretz ostatní ako keby hrali za trest. Kreslené postavy okrem Toma a Jerryho sú strašné a slony dvakrát tak strašné. Celé mi to pripadá také naivné. ()

RealHonza

Velká oddechovka, asi na téma nemluvícího Toma a Jerryho nešlo více vymyslet. Příběh je ucházející, zpracování ale pokulhává, hraný film s kreslenými postavičkami prostě nefunguje tak jako s animovanými. ()

VktrCZ

Jo, vlastně proč ne, vtipná jízda, která by mohla být trochu lepší samozřejmě, ale minimálně krásná Chloe Grace Moretz to vylepšuje ()

Prequel Šíleného Maxe má datum premiéry

Prequel Šíleného Maxe má datum premiéry

27.12.2020

Furiosa, prequel Šíleného Maxe od režiséra George Millera a studia Warner Bros. má oficiálně stanovené datum premiéry. Snímek v hlavní roli s herečkou Anyou Taylor-Joy (Dámský gambit) tak dorazí do… (viac)

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)