Ako je možné prežiť vo svete, ktorý doslova zo dňa na deň prevalcovali davy zombíkov? Nuž, dvaja muži, ktorí by ani nemohli byť rozdielnejší, zjavne našli odpoveď na túto neľahkú otázku! Večne nervózny a ustrašený Columbus (Jesse Eisenberg) je síce naozaj ukážkový zbabelec, no prekvapivo sa mu zatiaľ podarilo vyhnúť sa všetkým útokom nemŕtvych – vďaka tomu, že sa striktne drží svojich dosť zvláštnych, ale účinných „47 pravidiel prežitia v Zombielande". Jeho život sa začne uberať zaujímavým smerom, keď sa ako jeden z posledných ne-zombíkov vo svojom nemŕtvymi obsadenom rodisku zoznámi s drsným Tallahasseem (Woody Harrelson). Ten, na rozdiel od Columbusa, zjavne nemá strach vôbec z ničoho. Spolu sa rozhodnú zrealizovať vskutku odvážny plán – raz a navždy skoncovať so všetkými zombíkmi. No ešte predtým budú musieť voľky-nevoľky čeliť najväčšiemu strachu zo všetkých... Samým sebe! Ešteže im osud priveje do ceste dvoch ďalších ne-zombíkov – temperamentnú Wichitu (Emma Stone) a drobnú Little Rock (Abigail Breslin), ktoré si medzičasom už tiež našli svoj vlastný, dosť svojrázny spôsob prežitia v chaose, ktorý vládne všade naokolo. Nanešťastie ale netrvá dlho a budú sa všetci štyria musieť naozaj poriadne zamyslieť nad tým, čo je horšie – nejako to spolu vydržať alebo... Sa zombíkom jednoducho vzdať? (TV Dajto)

skretik

Keď som to začala pozerať, myslela som si, že to bola jedna z najväčších chýb môjho života... ale potom to začalo byť aj celkom dobré, a páčil sa mi čierny humor na niektorých miestach... :) Koniec príliš "american happyend", ale celkovo okey :D ()

Brain-D

Jednoduché, svěží, zábavné, béčkové, naprosto odvázané, brutální, krvavé, romantické a i chvilemi smutné. Tak tohle byl opravdu nářez !!!!! Bavil jsem se královsky ! A tomu klučinovi jsem pořád držel palce !! ()

Compadre

Docela povedená ulítlost. Svět nacpanej zombíkama a parta vyvolených, to už tu bylo mockrát, ale v takhle bláznivým stylu jsem to snad ještě neviděl. Na úvodu se seznámíme s nastalou situací na zemi, se kterou t nedopadlo zrovna růžově a pak se představují hlavní ososbnosti jadna za druhou (ten mladej blbec, mi vadil celej fiilm, to přiznávám, no a navíc odkrouhnul Billa Murraye...no, průserář..) - mládenec, pak hlavně Woody Harrelson - největší mazák, kterej nemrtvý kosí jak na běžícím páse (vlastně jak na ruským kole) a dvě nehorázně vychcaný holky. Celkovej nápad jet v supernebezpečným prostředí jen tak na lunapark jsem moc nepochopil, ale budiž...finále je klasickej romanťák, ale tu jednu hvězdu jsem ukrad jen kvůli tomu kudrnáčovi. Ten mi tam pil krev. ()

darek kartac

Tolik % tolik úspěšné, ale pro mě zcela nezábavné. Film mi nepřišel vtipný, ale trapný. Snad jediné pozitivum byl dobrý herecký výkon Jeesseho Eisenberga. Jinak nic moc. ()

Krysa SPK

Na podruhé ještě lepší. Vynikající herci - ultra magor Woody Harrelson, ultra loser Jesse Eisenberg a ultra sexy Emma Stone, masakrování zombíků zahradnickými nůžkami, kytarou a samozřejmě brokovnicí a dalšími palnými zbraněmi, vynikajcí cameo Billa Murrayho a hlavně nadsázka, která z filmu prýští na všechny strany. A za finální šrotovačku v zábavném parku nemůžu jít pod čtyři a půl hvězdy :-) TIME TO NUT UP OR SHUT UP :-) ()

Mishqo

na druhej pozretie sa mi to páčilo o niečo viacej...proste zloženie ústrednej štvorice je dokonalé (herci jak sa patrí a veľký prísľub pre hollywoodsku), hudba a atmosféra na jednošku, vtipné, jednoduché a svižné ()

harryy

Po výbornej expozícii (a skvelých úvodných titulkoch) s predstavovaním jednotlivých postáv a predovšetkým vyššie spomínaných pravidiel, sa objavuje akási stagnácia, ktorá môže vyústiť miestami až do individuálnej nudy. Spôsobené je to hlavne komediálne-ironickým tónom ktorý v úvode tak skvele funguje ale počas záverečnej akcie už zďaleka nie. Je skrátka ťažké sa báť o hrdinov ktorých nemôžeme brať vážne. Pozitívne je možné hodnotiť sympatické obsadenie, slušnú výpravu, vydarené triky a absurdné cameo Billa Murrayho (kto uvidí, pochopí a k slovu sa dostane aj slávna pieseň z Krotiteľov duchov). 75% ()

Sany33

To je také dementné a pritiahnuté za vlasy, až je to super a dokonalé. V celom filme sa mi páčilo asi všetko, každá jedna postava má svojrázny charakter ktorý si jednoducho pri každej zamilujete. Film obsahuje asi všetko, komédiu, humor, akciu, romantiku a trocha aj drámy ale vážne iba trocha. Inak som sa dosť dobre pobavil a celú dobu som sa tak trocha bál o osudy hlavných hrdinov ale o tom predsa Zombie akcia je a Zombieland patrí medzi perli v tomto smere a za mňa zostáva dať iba 95%. ()

nevermore

Vy ignoranti, tady se jedná o něco geniálního! Že mě jen tak něco nerozesměje a tady jsem se zasmál několikrát. No už jen kvůli tomu musím dát plný počet. ()

VanTom

Předvedení zásad a pravidel zombie světa se dělo tak hekticky, neuspořádaně a neuroticky, že jsem se sice mnoha nápaditým situacím zasmál, ale taky dlouho čekal, než mě tahle nevážná jízda vtáhne. Vlastně až do brilantního camea Billa Murraye (nebo těsně před), kdy si konečně sedla a uklidnila se, protože i postavy začaly (k sobě) něco cítit. 7/10 ()

lykan9

Mohu s klidným srdcem napsat, že Zombieland je nejlepší hororová komedie jakou jsem za posledních pár let viděl, ba jakou jsem viděl vůbec. Není moc filmů, které dokáží doslova zlepšit člověku náladu, ale tomuto skvostu se to u mě podaří vždy, a to i když se na něho podívám třeba i po sté. Tallahassee v podání Woodyho Harrelsona je vynikajícím sympatickým drsňákem, který chrlí skvělé suché hlášky, Jessemu Eisenbergovi se tak povedlo ztvárnění Columbuse, že přesto, že je to takový trouba, tak mu musíte fandit a Wichita v podání Emmy Stone je k sežrání. Za další se maskéři skvěle vyřádili na samotných zombie a Bill Murray předvedl, že je kabrňák a umí si ze sebe udělat legraci. 100% ()

sskrblik

Dobrá oddechovka se zombiekama. Potěšil Bill Murray, Woody Harreslon a uvolňenost, kdy i slizké zombie můžou být zábavné. Něco jako taková počítačová hra. Dvojku bych si klidně pustil. ()

ghatos

První polovina je parádní jízda s originálními vtipy a pestrým scénářem. Systém pravidel, které si vytvoří mladý hrdina má svůj účel a jsou nenásilným způsobem připomínána po celý snímek. Ve druhém poločase však dochází k únavě - zejména scénáře. Návštěva herce v Holywoodu až tak vtipná není. Tam už se nedaří uplně vybalancovat tenkou linii vtipu. Závěr se odehrává v zábavním parku. V něm vidíme slušný standart zábavy. Zombieland je celkově nadprůměrná zábava a exceletní show v subžánru zombíků. 3,5 hvězdičky. ()

svobik

Nut up or shut up? Je to tak napůl, abych řekl. První patnáctiminutovka je velmi fajn, stejně jako ta poslední, ústřední kvartet krom Abigail Breslin pak výborný, přičemž jej těžce táhne božan Harrelson, zbytek je ale až na Billa Murrayho a scénu s vínem těžce nedotaženou romancí, ve které chybí snad třetina scén. Tvořící se páreček je možná extrémně sympatický, nicméně některé jejich motivace mi vážně přišly naprosto debilní (víme, že v parku je kupa zombíků, ale stejně tam musíme jet). Vlastně mi přišlo, že tvůrci měli naplánovaný pouze stylový závěrečný masakr, ovšem zapomněli si k němu prošlapat alespoň trošku obstojnou cestičku. Zklamaných 5-6/10. ()

s.e.p.p

Zombie masakr našroubovaný na romantiku pro mladé? Proč ne, obzvlášť když je to podáno vtipně, stylově a s tak příjemným hereckým obsazením. Woody Harrelson už mě zaujal dřív, ale tady byl neodolatelný. Škoda tak krátké stopáže a pokračování bych se rozhodně nebránil. ()

Pražák

"Columbus's Rules: 1. Cardio, 2. Double tap, 3. Wear seatbelts, 4. Beware of bathrooms, 5. No Attatchments 6. Cast iron skillet, 7. Travel light, 12. Bounty paper towels, 15. Bowling ball, 17. (Don't) Be a hero, 18. Limber up, 22. When in doubt, know your way out, 29. The buddy system, 31. Check the back seat, 32. Enjoy the little things, 33. Swiss Army knife" Já jsem se bavil a o to tu šlo nejvíc, ne?! ()

drackula

Postupne pribúdajúce postavy sú prakticky od začiatku mimoriadne sympatické a trefné "pravidlá" originálne spestrujú úvod. Skvelá akcia je popretkávaná jednou hláškou za druhou a film nemá výraznejšie hluché miesto. Na dokonalú zombie jazdu mi ale niečo chýbalo. Záver v lunaparku mal obrovský potenciál, avšak nebol naplno využitý a tak musia ísť nejaké percentá dole. Bol som ale nadmieru spokojný aj vďaka sympatickej Emme Stone a úžasnému cameu Billa Murraya. 85 % ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa ušetří miliony

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa ušetří miliony

04.01.2019

Už je v podstatě jasné, že studio Disney místo klasického pokračování Pirátů z Karibiku hodlá celou sérii rebootovat. Poslední díl totiž vydělal „jen“ 794 milionů a to je po miliardových dílech pád,… (viac)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

24.10.2018

Scenáristé Deadpoola a Zombielandu Rhett Reese a Paul Wernick měli údajně mít první schůzky se studiem Disney o potenciálním rebootu miliardové série Piráti z Karibiku. Zatím není jasné, jestli… (viac)