Na skále nad mořem se v autě milují muž a žena. Najednou se ozvou dva výstřely, žena vyjde z auta, zamyšleně se dívá z útesu a pak odchází... Nekonformní policejní inspektor Harry Callahan opět neuspěje u soudu. Jeho nadřízený je toho názoru, že kde se inspektor objeví, dochází k nepříjemnostem a úmrtím. Případ zastřeleného muže ale stejně svěří Harrymu. Pátrání pokračuje v malém městě San Paulu. Callahan potká mladou malířku a restaurátorku Jennifer Spencerovou. Netuší ještě, že za vraždou muže v autě stojí ona a rozhodně se zabíjením nemíní skončit. Likviduje totiž členy bandy, kteří ji a její sestru kdysi brutálně mučili a znásilnili. Jennifer a Harry se stanou milenci. Harry tuší, že Jennifer je vražedkyně, ale události nabírají stále vyšších obrátek... (oficiálny text distribútora)

Han22

Clint Eastwood stále střílí a kosí nepřátelé svým magnumem, ale už to nějak není ono. Přes spoustu mrtvých je tenhle díl docela dost nudnej, částečně kvůli přetáhlé stopáži, částečně kvůli příběhu. Eastwood se první půlku neustále střílí s mafiány a pak najednou jde po psychopatce, která zabíjí muže, co ji kdysi znásilnili. Celý je to takový nijaký, navíc Sondra Locke je mi tu silně nesympatická, nezahraje ani ň. Akcí je tu dost, ale jsou natočeny bez švihu, bitka na mostě je přímo příšerná. Finále je fajn, ale nějak mi to nestačí. Tři hvězdičky tak hlavně za charisma, které Eastwood stále má, i když vypadá o dost starší než v posledním díle. ()

Loki_Six

You're an endangered species. This is the age of lapsed responsibilities and defeated justice. Today, "an eye for an eye" means "only if you're caught." Even then it's an indefinite postponement and "let's settle out of court." ()

borec999

"Nemínime vás nechat vodtud odkráčet. Jakí my, vole? Smith, Wesson a já... vole!" Citeľne slabšie od prvých 3 dielov, ale stále pozerateľné. Úvod je vynikajúci (scéna v bare a odrovnanie talianskeho mafiána monológom, z ktorého ho trafí šľak) ,no potom už to taká pecka nie je. Na Clintovi vidno ,že medzi časom trochu zostarol, dejová linka s (ne)záporačkou Sondrou Locke ma vôbec neoslovila a ani vyšetrovanie po prevelení kdesi v tramtárii nemalo taký spád a vtip ako v iných častiach. Clint to samozrejme svojim minimalistickým herectvom, charizmou a pár humornými hláškami stále drží v hladine pozerateľného filmu, no aj tak musím povedať, že ide zrejme o najslabšiu časť série. Na druhú stranu, čo by niektoré série dali zato, keby ich najslabší film bol priemer, že áno... 50% ()

Corpsegrinder

Po prvním díle je tenhle nejlepší a nejzábavnější. TAHLE RUTINA MI NEVADÍ, NEVADÍ MI ŽE MĚSTO SŽÍRÁ POŘÁD VĚTŠÍ VLNA KORUPCE, NEVADÍ MI STAŘENKY S ROZMLÁCENOU HLAVOU O CHODNÍK KVŮLI ŠEKU ZE ZDRAVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ NEBO UČITELÉ VYHOZENÝ Z OKNA ZA TO ŽE NEDALI JEDNIČKU. VÍŠ CO MI DOOPRAVDY VADÍ? CO MI FAKT OBRACÍ ŽALUDEK? no co? TO JAK SI CPEŠ DO HUBY HOTDOG. NIKDO, POVÍDÁM NIKDO SI NEDÁVÁ KEČUP NA HOTDOG :))) ()

Vaklaf

"V mých očích jseš jenom psí hovno. A to může stát spousta věcí... Někdo ho může sebrat lopatou ze země, nebo vyschne a vítr ho rozfouká, anebo ho taky může někdo rozšlápnout. Takže si dávej pozor, kam tě pes vykálí." Clint alias Drsnej Harry a jeho šlapání do výkalů, který mám tak rád. ()

peetriss

Čtvrtý film z mé oblíbené série o drsném Harrym Callahanovi, a opět podívaná, která se s ničím nemazlí. Harry se svou až fetišistickou zálibou kolem své Smith & Wesson .44 opět sype hlášky, opět dá každému na hubu, dokonce neváhá pěknou ránu vrazit i dámě (pokud se v tomto případě o dámě dá hovořit) a tentokrát se nezvykle dělí o otěže táhnoucí tento film s křehkou mstitelkou Sondrou Locke. 70% ()

willis

Slušný film, který není horší než ostatní pokračování Dirty Harryho, tentokrát se námět podobá ženskému Přání smrti. Ještě by mě zajímalo, kde do filmů s Harrym hledali padouchy. Ve všech dílech jsou neuvěřitelný typy, jsou to snad autentický chovanci nějakých ústavů protože někoho takovýho po ulici snad nenechají nikde chodit. ()

Mikino00

I když to zase tak špatné nebylo, je to bohužel v porovnání s předchozími díly velká slabota. Je to film ,kde jedna akční scéna střídá druhou a na tu výplň se jaksi zapomnělo. ()

aLPaC

Nevím, ale mě se kromě prvního dílu série o Drsném Harrym úplně nelíbí. Nejde o to, že by postava Harryho nebyla cool, sympatická a neměli jste jí rádi, to všechno ano, jde o to, že většina scénářů je dost průměrných a hlavně o to, že série se snaží být za každou cenu kontroverzní, což by mi rozhodně nevadilo, kdyby se tak mohutně netlačilo na pilu a nebylo to tak okaté. Některé scény jsou díky tomu totiž až úsměvné. ()

waits

Eastwood v Cannes v roce 2017: ""I'm never cautious about what I say because, you know, I've been around a long time, what can they do? The political correctness era that we're in is really not doing anyone any good. It's taking everyone and weakening society. It doesn't seem that people have to take themselves so serious. It seems like, I'm just lucky that I grew up in an era where we all lived in an area where everybody joked about everything. Nothing was politically incorrect because everything was always a joke with a sense of humour. People sometimes are losing that and taking themselves and everyone else seriously. I think they're missing a lot and not enjoying the differences that we all have." To je asi tak všechno, co potřebujete vědět, pokud jste nikdy Callahana neviděli. Náhlý úder člověka nechytí tak jako Dirty Harry, ale není to chyba Callahana, kazí mu to Spencerová (toho času Eastwoodova partnerka Sandra Locke). Callahan sám je pravý konzervativní republikán se staromodními názory (Callahan: "Vyšly z mody? Že vražda má být potrestána?") a Smith and Wessonem v ruce. Fanoušek Callahan zklamán nebude ani v tomhle (čtvrtém z pěti) z jeho filmů. ()

strikeman

Po béčkové "trojce" přichází zmrtvýchvstání Harryho Callahana a dle mého soudu nejlepší díl pentalogie. Postavy mají minulost, motivaci, zápletka není černobílá jako v předchozích případech. Opravdu dobrý (a nechápu, proč tak podhodnocený) kriminální příběh - u mne za 85%... PS: Jo, abych nezapomněl - dobrý song Roberty Flack na závěr: http://www.youtube.com/watch?v=oji9U43YLKA ()

helloween93

Čtvrtý díl ze série "Dirty Harry" se tentokrát rozhodl zrežírovat sám Clint Eastwood a myslím si, že to dopadlo velmi dobře. Je tu opět ten tvrdý a nekompromisní Harry Callahan, který svojí Magnumkou likviduje jednoho grázla za druhým. Začíná se zase v San Franciscu, ale poté se děj přesouvá do malého přímořského městečka, kde Clint vyšetřuje sérii vražd. Tvrdá krimi nabušená akcí a trochu překvapivým koncem. 4* ()