The 81st Annual Academy Awards

všetky plagáty
Publicistický
USA, 2009, 195 min

Účinkujú:

Hugh Jackman, Steve Martin, Tina Fey, Queen Latifah, Eva Marie Saint, Tilda Swinton, Whoopi Goldberg, Goldie Hawn, Anjelica Huston, Jennifer Aniston (viac)

Výroční udílení prestižních cen Americké filmové akademie - již po 81. se rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a napjatým očekáváním. (oficiálny text distribútora)

Shimitz

Kdo by byl čekal, že loňský ročník, prý bez jakéhokoli scénáře, jasně převálcuje letošní, který bylo do puntíku secvičený, dlouhý a nudný? Vraťte nám prosím Stewarta, Jackman sice jako zpěvák špatný není, ale komik to rozhodně není vůbec a nechápu jeho blahořečení. Vrcholem bylo předávání hereckých kategorií a buzerantská agitka. ()

ElizabethB

S uplnym nadsenim priznavam, ze toto bola ta najlepsia Oskarova noc, aku som doposial videla. The 81st Annual Academy Awards s uzasnymi efektami, uvadzane skvelym Hughom Jackamanom, plne dojimavych momentov, vratane udelenia Oscara nezabudnutelnemu Heathovi Ledgerovi, pri ktorom sa zalesklo nejedno oko a super vtipnou scenkou so Sethom Rogerom a Jamesom Frankom... ma velmi, ale velmi potesilo ;). Odhliadnuc od samotnych vysledkov s ktorymi som na 100% spokojna nebola, kazducka jedna minuta udelovania Oskarov mala svoje nezabudnutelne caro…And 5* Oscar goes to… ()

Bennyman

Dobře provedená show v podání Hugha Jackmana. Jinak s udělením oscaru už to tak dobře nevidím. Určitě mi v nominacích chybělo Gran Torino možná i Dark Knight by se tam vlezl. 100%ně vím, že Slumdog milionaire byl přeceněn. 8 oscarů je nadpříliš. Řekl bych, že Akademie se nechala trošičku unést. A podle mého názoru si Mickey Rourke sošku zasloužil víc než Sean Penn. ()

Simgal

Oscary jsou v něčem dobré a něčem zase ne. Velice mě bavili, když získal 11 sošek LoTR: Návrat krále. Tehdy je uváděl Billy Crystall a já se královsky bavil. Naopak mi velice vadí, že se při nominacích na toto nejprestižnější filmové ocenění mnohdy opomíjejí některé tituly (Temný rytíř by mohl vyprávět). Příjde mi, že čím víc je film "outsiderovský", tím víc nominací dostane. Dříve bylo možné, aby film jako Titanic získal 11 Oscarů a měl nominace snad ve všech kategoriích. Dnes by nejspíš získal jen pár, převážně technických nominací, protože by to totiž ublížilo těm "menším" filmům. Já se ale na Oscary nedívám, protože nemůžu spát z očekávání, který film bude ten nejlepší. Dívám se na ně, protože tak můžu vidět mé oblíbené herce a herečky, kteří jsou sami sebou (aspoň z části). Letošní Oscaři se mi líbili asi nejvíc a to z jednoho důvodu. Ten důvod se jmenuje Hugh Jackman. Tento australský herec patří mezi moje nejoblíbenější, ale na letošním předávání cen Akademie ukázal, že to není "jen" dobrý herec, ale i veliký sympaťák se smyslem pro humor. Při zahájení ukázal, svou všestranost. Zpívá, tančí, imituje, prostě paráda. Ve svém muzikálovém čísle to rozbalil s Beyoncé a vypadal při tom naprosto přirozeně. Takhle by to mělo vypadat vždy a všude, protože skvělý moderátor toho utáhne víc než miliony dolarů. ()

dezert

Chvílema trochu tahaný, ale GENIÁLNÍ čísla Hugha Jackmana na začátku a uprostřed všechnu tahanici bohatě vynahrazuje. Restecp před tím chlapíkem! ()

xxSmoldaxx

S výsledky jsem více než spokojen a musí pochválit taky celý průběh předávání. 81. ročník byl moje premiéra a musím říct , že jsme se ani chvilku nenudil. Díkybohu jsem měl to štěstí, a viděl záznamovou vezy bez reklam :) Jména herců , kteří mě nejvíce pobavili: Hugh Jackman , Will Smith , Steve Martin , Jack Black , Ben Stiller , Seth Rogen , James Franko , Beyonce Knowles , Cuba Gooding Jr. , Anne Hathaway....79% ()

grerar

Hele, na takový kraviny se nedívám, ale nějakou náhodou jsem viděl kousek na youtube, no a zbytek jsem si dohledal, bo mne to zaujalo - vlastně se ztotožňuji s komentářem od Enšpígla ()

bekO

Z tohoto předávání cen Akademie se mi nikdy nevymaže z paměti opening v provedení Hugh Jackamana, které bylo jedno z nejlepších vůbec. ***** ()

SpeedyCZ

První polovina byla značně lepší než ta druhá, přesto se mi letošní předávání moc líbilo. S výsledky(škoda Buttona) a moderátorem jsem celkem spokojen. ()

Endlessly

Suck It Up, Meryl Streep!:) Skvelý Hugh, mimoriadne vtipný zostrih so Sethom Rogenom a Pennovo: You Commie homo-loving sons of guns! I have the names in case you were Commie homo-loving suns of guns! Bavila som sa. ()

guri

Boli to moje tretie Oscary, ktore som pozeral "live", ale musim povedat, ze urcite najslabsie. A zacali vynikajuco... Hugh Jackman bol vo svojich spevacko-tanecnych cislach vynikajuci (hlavne uvodny mix). Milo som bol prekvapeny aj z vyhlasovania hereckych kategorii, ked jednotlivi nominanti boli uvedeni davnejsimi vitazmi. Ale... Ku koncu sa ceremonia zvrtla len do akehosi striedania vyhlasenia vitazov a reklamy (sledovane na ORF1), Hugh Jackman sa takmer uplne vytratil. Najhorsie vsak dopadli nominovane piesne. V predoslych dvoch rocnikoch, co som videl, boli nominovane piesne predstavene pocas prenosu, tento rocnik vznikol akysi podivny mix troch nominovanych piesni. ()

jda23

Moderator H.J. zahral klasicky old-hollywoodsky ponem v ktorom miestami zapadal do inych miest. Tých kde sa stráca určitý základ. Nevadí, pre mňa málo impro a zaroven bezduché pridržiavanie sa scenára nielen z jeho strany (samozrejme česť a glory výnimkam), mozno snáď na škodu a možno nie. Novinka predstavenia hercov v hlav. a vedl. ulohach je osobnejšia, ale chybali mi pri tom ukážky, aspon niekde v pozadí. Veľmi príjemna klubovo-filmová atmosphéra, tmavo ladená s okrajmi silných svetiel a všakovakých laserov, svetielok, tyčiek, reflektorov, proste veľa techniky s (väčšinou) citlivou choreografiou a réžiou. Vysledkovo je tam menšie prekvapenie S.Penn, ten sa stal už nasledujúcou kategoriou vo filmovom priemysle. Congra-tu-latio-ns ! ! ! Gj ()

liberator

● Najlepšie "Oscary" čo pamätám - to zoštíhlenie kvôli kríze v tomto prípade prinieslo len samé pozitíva. 82. a 83. ročník výrazne zaostávali. Môj nesmelý súkromný tip na ďalšieho hostiteľa: Kevin Spacey (viď vystúpenie na 83. výročných cenách akadémie). :) ()

wito

najväčšia filmová udalosť je za nami. pocity nablýskanosti, dokonalosti, nadšenia a dojatia sa naplnili a myslím, že tvorcovia tejto šou môžu byť spokojní. hugh jackman bol ako moderátor dosť v pohode a s výsledkami som vcelku spokojný tiež. ()