The 81st Annual Academy Awards

všetky plagáty
Publicistický
USA, 2009, 195 min

Účinkujú:

Hugh Jackman, Steve Martin, Tina Fey, Queen Latifah, Eva Marie Saint, Tilda Swinton, Whoopi Goldberg, Goldie Hawn, Anjelica Huston, Jennifer Aniston (viac)

Výroční udílení prestižních cen Americké filmové akademie - již po 81. se rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a napjatým očekáváním. (oficiálny text distribútora)

neoBlast

Z těch pár ročníků co jsem viděl, byla toto vkusně nadprůměrná show. Jackman překvapil jak moc se zapojoval do bavení publika (muzikálové číslo od Baze Luhrmanna bylo více než slušné a i úvodní píseň v gondryho stylu s Anne Hathaway zaujala), i když většinu času jen pochleboval svým kolegům. Celá stage vypadala hodně draze (+ použita podobná obří, "rozjížděcí" plátna, která k nám na Letnou přivezli Rolling Stones) a originálně. I můj oblíbenec na postu hlavní dirigenta večera Michael Giacchino se osvědčil - jeho ukázky ze soundtracků byly vynikající. To samé se již nedá bohužel říci o písních, které byly smrštěny do jednoho velkého guláše, ve kterém slabé Gabrielovo Down to Earth bylo naprosto zašlapáno indickými favority. Shrnuto a podtrženo, velmi důstojná srážka hollywoodské elity a odměna pro všechny fanoušky, kteří se nechají jednou ročně totálně okouzlit. 70 % ()

marvan

Oceňování Oscary je politika i se všemi jejími nešvary, kvality filmu jsou jen jednou z mnoha hodnocených položek. Akademie projevila pomalu již tradiční krátkozrakost, obzvláště ve srovnání s Globy. ()

Moviemaker

aj aj velké zklamání. Asi nebudu sám když řeknu, že pohled na Milionáře z chatrče byl trochu hyperbolický. Nejvíce zklamala režie, kdy jsem držel palce Davidu Fincherovi a jeho Benjamin Button - škoda no, ne všechno dopadne tak jak si přejem. Zklamáni z nominace byl tak Nouzový východ, který si myslím měl dostat vyššího ocenění. Na druhou stranu potěšila Kate a jeji role v Předčítači, která byla naprosto zasloužená, ale to si už uvědomili pánové za zlatými glóbusy. Ale nebýt Hugha tak výsledek je pouze mírně nadprůměrný, takhle velmi dobrý. ()

Petr23

Můj první Oscarový večer, a musím říct že mě to nezklamalo. Líbilo se mi začáteční vystoupení Hugha Jackmana, ala ,,nej film 2008", výsledky byly podle mě taky uspokující, ale hlavně ta atmosféra, napjaté nervy, žárlivost, radost, štěstí. ()

Kicune

Takže letos se to povedlo! Obávala jsem se Hugh Jackmana v roli moderátora večera, ale opak je pravdou, byl přímo famózní! Fandila jsem filmu Slumdog Millionaire a proto jsem ze Světozoru odcházela s úsměvem od ucha k uchu. Sama show ze začátku postrádala na dynamičnosti (tedy až na perfektní úvod) a až zhruba od poloviny zazněly první tóny a hudební čísla, která se pak téměř zběsilé střídala. O hvězdu míň za křivdu Mickemu Rourkovi a za to, že zkrátili nominované písně, na O Saya a Jai ho v plném znění a na obrovském plátně jsem se těšila už měsíc dopředu. No a teď už jen doufám, že příští rok (2010) na Oscary půjdu zase a počtvrté do kina a nebudu usínat doma před televizní obrazovkou. ()

svobik

Docela mě udivuje ta tendence, se kterou většina kolem mě nadává na výsledky (jasně, po boji je VŽDYCKY každý generál, ale...) a dělá, jakoby snad bookmakeři vypsali úplně opačné kurzy. O to více je pak překvapivé, že se vloni mudrovalo mnohem méně a to ještě vyhráli Coeni, kterým to nepřál skoro nikdo. Jinak k samotnému večeru: intro v podobě Jackmanova výstupu vstoupí do dějin (kdo to celé vymyslel, tomu s uznáním tleskám), stejně jako se povedl i průlet muzikály nebo působivě sestříhaná koláž akčních filmů. Wolvieho však ale až moc upozadili na úkor jiných. Nevadilo to v případě takového sestřihu Judda Apatowa, který mi způsobil totální záchvat smíchu, ale ty představovačky jednotlivých hereček (u herců to místy šlo) se mohly buď zkrátit nebo vůbec nepřidávat. Škoda také nepřiměřeného množství reklam (navíc debilně dávkovaného) v závěru, i přes to byl ale 81. ročník krok spíše správným směrem. Vyjma Penna samozřejmě, tady totiž někdo sjel hodně špatně z cesty. ()

JekoRek

Ať žije stávka scénáristů. Páč jestli to mynule nemělo scénář a bylo to geniální a letos to mělo být revoluční a výsledkem je nemastný neslaný přenos, tak je něco v nepořádku. Jinak Hugh byl výbornej ikdyž tam byl jenom zezačátku a nejlepší byl Ben Stiller a jeho Phoenix. ()

Ichabod

Oproti dvěma předchozím "Oscarům" tu nevzniklo příliš dojemných nebo dechberoucích momentů. Novější koncept vytvářející více prostoru reklamě na oscarové laureáty (obdoba vychvalování oblíbenců jako u MTV Movie Awards) mi přišel trošku zvláštní. Systém pochlebování nominovaným hercům/ečkám mi přišel stupidní, zdlouhavý, nucený a tedy podivný. Jackman byl úžasný, rozhodně nejlepší volba posledních let od Billy Crystala, ale jinak nuda. Vzhledem k tomu, že Nolana nenominovali, tak jsem hodně fandil Danny Boyleovi, přece jen byl Benjamin Button jak na objednávku, no a taky měl dostat Oscara Rourke... To víme všichni. ()

Lenulinka

Hugh Jackman byl sice skvělý, neměla jsem tušení, že umí takto zpívat, ale koukala jsem se na HBO, kde mi to velice kazilo tlumočení "těch dvou", jejichž jména naštěstí neznám. To bylo strašné! Nejen, že překládali 20% toho, co tam řekli, ale za jejich "Tilda Swintonová", "Sarah Jessica Parkerová" apod. bych vraždila. Výsledný dojem proto rozhodně není nejlepší. Jinak šel přenos svižně, vesele a uvolněně. Not bad. ()

dinsdale

Úvodní hudební číslo se Jackmanovi skutečně povedlo! "Reader, I haven't seen the Reader." Jinak vypíchnu scénku z Pineapple express (Franco je prostě neuvěřitelný!) a Stillerovu parodii Joaquina Phoenixe. ()

KR4T4S

Skvělý Jackman (úvodní číslo/muzikály se vrací), vtipně vyřešené pořadí cen. Utíkalo to rychle, mělo to spád. S 8 oscary pro Milionáře z chatrče nesouhlasím, ale to je už můj problém. ()

FeatherBoy

Jelikož to bylo první udílení, které jsem viděl a dost mě to nadchlo, dávám plný :-) možná příští rok toto hodnocení zmírním :-) ()

wikus

Hugh Jackman ako moderátor?Výborná voľba. Nenudiace ani chvíľu. Nemám čo vytknúť,nesúhlasím iba s niektorými výsledkami. A časť, keď cenu získal Ledger, ma naozaj dojala.:/ ()

cab

Povedena show s uzasnym rozjezdem na kterem ma nejvetsi zasluhu pruvodce celeho ceremonialu (Hugh Jackman) bohuzel s postupem casu sklouzava v nudnejsi pasaze a ztraci na sve dravosti a smrncu ze zacatku. O reklamnich pauzach se radeji nebudu vyjadrovat, nebot bych musel pouzit nevybiravych slov. 70% ()

Paity

Překrásná Scarlett Johansson, která vypadala jako panenka z dětského hračkářství. To je to, co si rozhodně budu pamatovat. ()

Misi90

Letošní udílení Oscarů dopadlo tak, jak sem očekával...Milionář z chatrče - 8 Oscarů, včetně Oscara za nejlepší film roku 2008! Luxusní ^^ ()

_ksilt

Oproti lonsku sem se vytecne bavil, vlozena vsuvka s Januszem Kaminskim, naprosto genialni, tri hodiny utekly jako voda, klidne bych snmes i vice Hugh Jackmana. Komornejsi ladeni ceremonialu, vcetne zpusobu prezentace hlavnich cen a proslovu smerem k nominovanym, urcite ku prospechu. Diky Akademie. Sean Penn rulez, diky za tvoje slova ! ()