Přežít!

• Veľká Británia Survivors
Veľká Británia, (2008–2010), 10 h 53 min (Minutáž: 50–86 min)

Epidemie. Svět zachvátí tzv. evropská chřipka. Smrtící virus se rychle šíří, téměř celá populace Země je nakažena, miliardy lidí umírají. A jak se hroutí vlády a státy, formují se skupinky lidí s jediným cílem – přežít! (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa honajz2 k tomuto seriálu (7)

Série 1 (2008) (S01)

Kdyby to mělo silnější atmosféru, kdyby se tam nějaký pořádný příběh vyvíjel už od začátku a ne až na konci poslední epizody, kdyby tam byly zajímavější postavy a kdyby většina epizod nebyla jen vata o tom, jak skupinka přeživších někoho nového potká, něco s ním zažije nebo mu pomůže a nakonec ti noví jedou někam pryč a znova už se neobjeví. Každá epizoda představí zhruba 10 nových postav, z nichž většina je tu úplně k ničemu, jelikož je jen epizodní. Třeba se to v druhé sérii víc rozjede, ale zatím nemám moc náladu to zjišťovat. Nejspíš zkusím jeden díl a jestli mě nezaujme, tak s tím seriálem končím. Podrobněji u komentářů k jednotlivým epizodám. 3* ()

Epidemie (2008) (S01E01)

Nemám rád pilotní díly, které trvají hodinu a půl (nebo i více), protože většinou na tu délku vůbec nevystačí. A tady se mi to potvrdilo taky. Je to rozvleklé, většinu času nudné a za tu hodinu a půl to ani pořádně nepředstaví hlavní postavy a než se to k nim vůbec nějak víc dostane, je půlka epizody v háji. Pak už je to vedené docela dobře, ta druhá půlka epizody už mě začala zajímat o něco víc, ale některé ty situace jsou podané hodně divně a celkově to prostě moc zajímavého nepřinese. Nějaký potenciál do budoucna tam ale je a lámat hůl nad tím ještě nechci, takže záleží, kam to tvůrci povedou dál. Pilot ve mě ale zanechal průměrné pocity. Slabé 3* ()

Zboží skladem (2008) (S01E02)

Po tom zvratu na konci pilotu jsem čekal, že se to bude nějak víc vyvíjet, ale místo toho se to nikam moc neposouvá, ani co se vztahů mezi hlavními postavami týče. Nebo aspoň ne tak, aby mě to zajímalo. Ono to zatím ani tak nevypadá, všechny ty postavy jsou docela v klidu, vrah je zničehonic v klidu a loajální (to hraje nebo v něm něco najednou přeplo?), kluk by chtěl pořád za bratrancem, ale asi se toho jen tak nedočkáme a zbytek postav, ten... no prostě v pohodě, žádný problém, žádná touha jít pryč (a proč), žádná temná minulost, žádné tajemství, prostě nic, čím by mě zaujaly. Místo toho všichni mluví neustále o tom, jak i v postapokalyptickém světě si musí zachovat lidskost atd. - fajn, ale nemusím to slyšet padesátkrát. Ještě jeden díl tomu minimálně dám, ale jestli bude úplně stejně mdlý, tak na tenhle seriál asi kašlu. Lepší 2* ()

Zločin a trest (2008) (S01E03)

No, vadí mi to prvoplánové moralizování, vývin postav probíhá spíš nahodile než uvěřitelně (teda u těch, u kterých se něco vůbec vyvíjí), ale tahle epizoda aspoň měla nějakou atmosféru a dokázala mě zaujmout natolik, abych měl chuť podívat se na další díl. Co já vím, třeba z toho teďka už konečně vypadne něco fakt zajímavého. Ale spíš se obávám že ne, protože těch mínusů to pro mě má pořád hodně... 3* ()

Můj dům, můj hrad (2008) (S01E04)

Stejně jako u minulé epizody to konečně má nějakou atmosféru a konečně mě to začalo nějak zajímat. První sérii nejspíš už dokoukám, nicméně i tak mám pořád dost výhrad. Především s vývinem postav, protože ten se odehrává tak strašně divně a nahodile, že tomu vůbec nerozumím. Ta bývalá politička, vedoucí tu komunitu, fakt někoho okamžitě vyhodí jen proto, že trochu provokuje, ale jinak nic závažného neudělal? A nikdo se toho vyhozeného nezastane, ani jeho původní skupina? Vlastně je to celé dost zvláštní - ústřední skupinka přeživších se tu rozpadne na několik menších, nikdo nepodrží toho druhého naprosto bez nějaké logiky a na konci jsou zase všichni spolu? A taky pořád čekám, co udělá ten bývalý vrah, protože chvíli se tváří strašně loajálně a pak udělá pravý opak. Plus to podivné moralizování je v tom pořád a to, že jsou tu skoro všichni strašně ohleduplní mi taky přijde divný. Sice je to na postapo originální, ale stejně... A ještě mi vadí, že co díl, to minimálně 10 nových postav. Každopádně už mě to aspoň trochu začalo bavit, ale konec téhle epizody vůbec nenaznačuje, kam se to posune dál, tak uvidím... Btw, kam se ztratila ta linka s vakcínou? 3* ()

Falešný prorok (2008) (S01E05)

Mám pocit, že tvůrci nemají žádné pevné vedení děje, žádný předem promyšlený scénář na určitý počet dílů a sérií. Prostě jim jde jen o to hodit pár lidí do postapokalyptické budoucnosti a nechávat je prožívat různé situace. A sice se mi docela líbí, že se to snaží být vedené spíš pozitivně (protože pozitivní postapo jsem viděl jen jednou v životě), ale obávám se, že nebudu mít důvod proč to sledovat dál. Jsme sice epizodu před koncem, ale skupinka se potká se sektou, jejíž vůdce se sice tváři strašně hodně a chápavě, ale něco tam nehraje už od začátku (a popravdě se to dá odhadnout celkem rychle, mě se to povedlo ve chvíli, kdy řekl, že ve všem hledá vzorce - a scéna s pitím šampaňského mě v tom jenom utvrdila). Celkově šlo ale jen o to poznat další lidi, kteří všichni na konci zase odejdou pryč. A linie s vakcínou se neposune zase skoro nikam, jsou tu z ní jen dvě úplně nahodilé scény. Ta poslední sice naznačuje, o čem bude závěrečný díl 1.série, ale jsem zvědavý, jestli to i v ní skončí na mrtvém bodě (jako v téhle a předchozí epizodě) a nebo se konečně rozvine nějaký větší děj a 2.série tím pádem bude o něčem víc. Ale obávám se spíš toho mrtvého bodu, viz. ta moje teorie zmíněná hned na začátku komentáře. A sledovat to dál jen kvůli postavám nechci, protože tak zajímavé a dobře představené nejsou + Tom je snad ta nejnejednoznačnější (existuje vůbec to slovo?) postava ever, protože se co chvíli chová jinak. Tak uvidím s čím přijde finále série, to pro mě rozhodně asi úplně všechno. 3* ()

Útěk (2008) (S01E06)

Trvalo to celou jednu sérii, ale už to vypadá, že to celé konečně o něčem bude! Už se všechny ty dějové linie nějak konečně protnuly, osudy postav taky šly trochu dál a v druhé sérii se snad konečně dostaneme k tomu, na co čekám celou dobu. Jen já to už sledovat s největší pravděpodobností nebudu, protože SPOILERY to, že Peter žije, jsem celou dobu čekal a nejspíš jeho nalezením celý seriál skončí, odchycení Abby jsem čekal už na začátku téhle epizody a jediná postava, která měla nějaké moje sympatie - Greg - nejspíš právě zemřela (ale měl jsem ho v oblibě spíš hlavně proto, že to je Alan z Peep Show, každopádně tady je ze všech nejzajímavější). A ten zbytek mě moc nezajímá, snad trochu jen absolutně nepředvídatelný Tom, ale abych kvůli němu sledoval celou druhou sérii... Navíc to ani nemá tak silnou atmosféru, jak by mohlo být a prostě si mě to dostatečně nezískalo. Možná jen ze zvědavosti kouknu na poslední díl druhé série, ale na víc nejspíš ne... Každopádně tohle byla zatím ta nejlepší epizoda celého seriálu, ale ani ta se na tu čtvrtou hvězdu nevyšplhala. Lepší 3* ()