honajz2

Mám pocit, že tvůrci nemají žádné pevné vedení děje, žádný předem promyšlený scénář na určitý počet dílů a sérií. Prostě jim jde jen o to hodit pár lidí do postapokalyptické budoucnosti a nechávat je prožívat různé situace. A sice se mi docela líbí, že se to snaží být vedené spíš pozitivně (protože pozitivní postapo jsem viděl jen jednou v životě), ale obávám se, že nebudu mít důvod proč to sledovat dál. Jsme sice epizodu před koncem, ale skupinka se potká se sektou, jejíž vůdce se sice tváři strašně hodně a chápavě, ale něco tam nehraje už od začátku (a popravdě se to dá odhadnout celkem rychle, mě se to povedlo ve chvíli, kdy řekl, že ve všem hledá vzorce - a scéna s pitím šampaňského mě v tom jenom utvrdila). Celkově šlo ale jen o to poznat další lidi, kteří všichni na konci zase odejdou pryč. A linie s vakcínou se neposune zase skoro nikam, jsou tu z ní jen dvě úplně nahodilé scény. Ta poslední sice naznačuje, o čem bude závěrečný díl 1.série, ale jsem zvědavý, jestli to i v ní skončí na mrtvém bodě (jako v téhle a předchozí epizodě) a nebo se konečně rozvine nějaký větší děj a 2.série tím pádem bude o něčem víc. Ale obávám se spíš toho mrtvého bodu, viz. ta moje teorie zmíněná hned na začátku komentáře. A sledovat to dál jen kvůli postavám nechci, protože tak zajímavé a dobře představené nejsou + Tom je snad ta nejnejednoznačnější (existuje vůbec to slovo?) postava ever, protože se co chvíli chová jinak. Tak uvidím s čím přijde finále série, to pro mě rozhodně asi úplně všechno. 3* ()