Televizní zpracování humoristického románu Zdeňka Jirotky Saturnin, ze kterého až nůžkami střihačů vznikl stejnojmenný celovečerní film. Jiří Oulický, drobný pražský úředníček, jehož nejmilejší zábavou bývá poklidná večerní partička kulečníku s přítelem doktorem Vlachem, si nedávno najmul sluhu. Nebo přesněji - Saturnina. Protože Saturnin není obyčejný sluha, který by postával u dveří a říkal: "Dobré ráno, milady", anebo: "Jak jste se dnes vyspal, milostpane?" Saturnin je nezkrotný živel, poťouchlý dobrodruh s ďábelským smyslem pro humor, člověk nesmírně si vážící lidí moudrých a opovrhující osobami značně hloupými. A tak je více než jisté, že život Jiřího Oulického už nikdy nepoběží ve starých kolejích. Na hausbótu, v kavárně, v rezidenci Jiřího dědečka, všude je to jen a jen Saturnin, kdo má přinejmenším morálně navrch. (dopitak)

wosho

Kvalitní a vtipný seriál, dokonale obsazený a zahraný. Rozhodně se u něj nebude nikdo, kdo má rád jemný humor nudit. ()

Paity

Přestože jde jako by o stejnou věc, v seriálové formě není Saturnin ani zdaleka tak dobrý jako je film. Ten do sebe nevěřitelně parádně zapadal a nebyl přerušován. Seriál holt ctí nějaký formát, který je ale Saturninovi na škodu. ()

Bingos

Stejný případ jako u Stopařova průvodce, z knihy to vymlátilo maximum a v rámci běžné produkce je to prostě paráda... Ale souboj s předlohou to musí, sic se ctí, avšak nevyhnutelně prohrát. ()

kwoky

Divadelní verzi minulý rok jsem si užil víc. A i v ní hrála Lucka Zedníčková skvěle. Tohle se prostě trochu vymyká běžnému systému hodnocení. Všechny herecké výkony jsou skvělé, jen prostě některé scény úúplně nezafungovaly jak měly. Celek je ale i tak hodně dobrý a stal se právem klasikou. P.S.: Jak mohl takový hňup jako Havelkova postava okouzlit takovou slečnu, to mi zůstává rozum stát. Prakticky sbalila ona jeho :) ()

Theresia

Skvělý nápad zfilmovat saturninský seriál. Tak jako se kniha převážně do filmu nevejde, u seriálu se nic takového nestalo a byly to milé chvíle humoru stejně vyladěné jako kniha. ()

gumolit

Sakra kto by nechcel za sluhu Saturnina? Ale taký exot asi ťažko existuje.Priznám že mne sa filmová verzia páčila viac než kniha no zase niektoré veci mi chýbali aj keď charaktery postáv boli skvelo herecky obsadené hlavne Saturnin.Samozrejme nie je to humor pre každého je taký klasický suchý s príchuťou Anglicka a málokto ho pochopí a sadne mu no ja ho mám rád. ()

cherita

Já si myslím, že Jirotkův román je nezfilmovatelný, a to v jakékoliv podobě, byť výborně obsazené. Už je to sice dlouho, co jsem ho četla naposled, ale co si pamatuju, přímá řeč se tam vyskytuje jen minimálně a navíc je plný postřehů a myšlenek, které nemůžete vyslovit nahlas, aniž by neztratily svoje kouzlo. Příkladem za všechny budiž ta krásná úvaha o koblihách a třech typech lidí, kterou vám tvůrci naservírují hned v úvodu. Jakmile byla poté ještě názorně předvedena v praxi, došlo mi, že tenhle seriál se mou srdcovou záležitostí asi nestane. Ale když zapomenu, že je natočený podle jedné výborné knihy, jde o dost příjemnou záležitost. Tak příjemnou, že ráda zapomenu u každého dílu… film je na tom podobně ()

bratr.Milan

Dobře odvedená práce, nic víc nic míň. Knižní předlohu jsem četl mnohokrát a prodlužuje mi život, protože se u ní často nahlas a dlouho směju. Seriál ji dobře adaptuje, herci jsou skvěle vybraní, zvlášť Oldřich Vízner, přesto je u mě kniha o stupeň výš a k humoru, který přináší obraz nepotřebuji, protože je slovní a baví mě si to sám představovat. Seriál bych hodnotil lépe, pokud by byl tvořivější ve vizuální stránce, kterou přidává. Takto mi to přijde jen jako ne moc originální ilustrace ke knize. To co je na seriálu skvělé vychází z knihy, vlastní invence je tu minimum. ()

Saur.us

Příjemná, lehká komedie, z které čpí duch čtyřicátých let a ta neuvěřitelně hravá bezstarostnost všech postav. Životní role O. Víznera a jeho nazapomenutelného Saturnina. ()

Hopkins

Tak seriál je božský už jen díky tomu že tam zůstalo více scén , které ve filmu nebyly. Nemá smysl se opakovat . Jednoduše bez konkurenční zábava . ()

burton

Vždycky jsem chtěla mít Saturnina někde poblíž a aby byl jen můj a nikdo mi ho nevzal. Možná bych ho na chvilku taky půjčila, někomu, kdo by to nutně potřeboval....ale zatím Saturnina nemám. Takže jestli ho někdo máte, tak mi ho pls půjčte. Díky. ()

VerenaLord

Miluji knižní předlohu, stejně tak jsem si oblíbila i její filmovou sestru. Velice brilantně zahrané, nejvíce bych ocenila role Saturnina a tety Kateřiny - neotřelé, vtipné a není možné se nudit! ()

tranquill

"Kam čert nemůže, tam nastrčí babu!" U mě to asi fungovalo obráceně a oproti kompaktnímu filmu (byť ochuzenému o některé pasáže) tahle série byla moc rozkouskovaná. ()