Televizní zpracování humoristického románu Zdeňka Jirotky Saturnin, ze kterého až nůžkami střihačů vznikl stejnojmenný celovečerní film. Jiří Oulický, drobný pražský úředníček, jehož nejmilejší zábavou bývá poklidná večerní partička kulečníku s přítelem doktorem Vlachem, si nedávno najmul sluhu. Nebo přesněji - Saturnina. Protože Saturnin není obyčejný sluha, který by postával u dveří a říkal: "Dobré ráno, milady", anebo: "Jak jste se dnes vyspal, milostpane?" Saturnin je nezkrotný živel, poťouchlý dobrodruh s ďábelským smyslem pro humor, člověk nesmírně si vážící lidí moudrých a opovrhující osobami značně hloupými. A tak je více než jisté, že život Jiřího Oulického už nikdy nepoběží ve starých kolejích. Na hausbótu, v kavárně, v rezidenci Jiřího dědečka, všude je to jen a jen Saturnin, kdo má přinejmenším morálně navrch. (dopitak)

Skrivan

Nejdřív jsem nechápal, jak někdo mohl z tak útlé a jednoduché knížečky natočit seriál s délkou dvě a půl hodiny. Odpověď je prostá, je to zkrátka prakticky doslovná adaptace. Což místy potěší, místy je to roztomilé, ale místy také až otravné nebo zbytečné. Co se ale musí nechat, je výborný situační humor a bravurní herecké výkony, které jsou vlastně minimalistické, ale o to geniálnější. Celkově vzato může seriál Jirotkově předloze velice zdatně sekundovat. ()

sharka.68

zlatá knížka ..tady snad moje představy o tom, kdo by měl hrát Saturnina, splnil Olda Vízner..i redaktor Ouloický nebyl špatný, jinak by se dalo obsadit lépe... ()

VUCAKO

Opět je to pro mne případ, kdy znám knižní předlohu tak dobře, že mi prostě vadí jakákoli odchylka. Snažím se od toho oprostit, ale nejde to absolutně. Dávám proto jenom 80%, přestože mi casting vyhovuje a jinak proti tomuto seriálu nic nemám. ()

JeffScylla

Je pravda že kniha je lepší, pochopitelně Vždy je kniha lepší. :) Je pravda že Obsadit Saturnina Víznerem , to by bylo přiznám se asi poslední jméno které by mne napadlo. Ale také je pravda že to zahrál dokonale a myslím si že k tomu přistupovali všichni naprosto zodpovědně. Je to trochu jiné než kniha. Není to spád vtipů ale takový klidný filmeček s vtipem. Ale mně se líbí a nedám na něj dopustit. ()

GzL

Humor, který mi nepřijde k popukání. Celé to je zahrané tak nějak divně a když k tomu ještě připočtu krasavici Zedníčkovou, vychází mi to, na maximálně dvě hvězdy. ()

honza2510

Hodně mě zklamalo to, že film se neshoduje s tím co je psáno v knize (například bílý rapid je zelený, dědečkova fordka je škodovka - pokud se jí tak neříkalo, to nevím, řidič sanitky spal v autě a ne vedle vrátného na vrátnici atd. ). Také nejde nevzpomenout to, že tam plno věcí z knihy chybělo, nebo bylo zkráceno. A ještě jsem si slečnu Terebovou podle knihy představoval trošku jinak, ale možná jen při natáčení nenašly herečku shodnou s postavou v knize, no tři hvězdy si myslím bohatě stačí. ()

e-pilot

Při porovnání s filmem se jedná o ucelenější a sourodější vyprávění. Obecně vidím velké plus zejména v dokonalém výběru představitelů ústředních postav. Neopomenutelné jsou i výprava a skvělý hudební doprovod. ()

Stupet

Další z případů, kdy filmové zpracování předčí knihu. U knihy jsem se zasmála všehovšudy jednou, možná dvakrát. U filmu i seriálu jsem se chlámala od začátku až do konce. Pan Vízner je tady znamenitý. Jak už tu někdo psal, je to jeho životní role. ()

Umělec

Je strašně těžké převést knihu jako je Saturnin do filmové podoby. Tady se to povedlo,zůstala aspoň částečně poetika a náladá předlohy, herecké výkony jsou lehké a hravé, je radost se na to dívat - 100% ()